Bu neng shuo de mi mi

všechny plakáty
Hongkong / Tchaj-wan, 2007, 101 min

Na střední školu Tamkang přichází do hudební třídy nový student Le. Ze staré klavírní učebny slyší tajemnou skladbu, jde se proto podívat za zvukem. Spatří tu dívku Yu, se kterou se ihned spřátelí a tráví s ní poté spoustu času. Jenže jednoho dne uvidí Yu Lea s jinou dívkou, a tak uteče. Le na ni čekává před jejím domem, ale dívka se stále neukazuje. Nakonec mu jeho otec poví neuvěřitelný příběh o jedné dívce a hudební skladbě s názvem Secret… (JxMx)

muti

myslim ze som sa k Secret dostal cez Anthony Wonga a veru ze som velmi dobre urobil. takyto super romanticny film som veru uz dlhu dobu nevidel. je tu on a ona, a klape im to spolu. ale ako to uz byva, tak im to nebude dlho trvat. tentokrat vsak prekazka prichadza odtial odkial by ste ju veru necakal. co je na tomto filme uzasne je to ze obaja su v umeleckej skole a obaja hraju neuveritelne na klavir. ak mate aspon trochu radi klavirnu hudbu tak budete pri tomto filme ocareni. takyto film moze prijst jedine a iba z Azie, zapad taketo nieco imho nevymysli ani o 50 rokov. The Secret. 5 stars! ()

metztlimoon

Dobrý námet, dobre spracovaný, mierne predvídateľný. Famózna hudba. Páčil sa mi piano battle a búračka za hudobného doprovodu (bŕŕ, zimomiravky). Seknutý koniec, žiadne sentimentálne tlachanie a otec hľadajúci syna v sutinách... I like it. 80% ()

Sunline

Nemôžem si pomôcť, ale za posledný rok po zhliadnutí niekoľkých filmov z východo ázijskej produkcie, som doslova unesený prácou kameramanov a tento film patrí práve medzi podobné kúsky. Samozrejme nápaditý je samotný príbeh, aj keď miestami si prepožičiava vizuálne grafické stvárnenie z americkej produkcie - scéna s klavírom, keď sa začína vyjavovať hlavná myšlienka filmu, kde virtuálna kamera prejde oknom miestnosti. Fandím filmovej produkcii ďalekého východu, pre mňa je to niečo neopozerané a na kvalitnej úrovni. Jedným slovom pastva pre oči. ()

SpicyNugget

Le je nováček v klavírní škole. Jednou slyší dosud neslyšenou a zajímavou skladbu z klavírní místnosti. Jde za zvukem a poznává se s Yu - dívkou, do které se zamiluje. Když ho jednou Yu přistihne, jak se nechává ocicmávat jinou, zničehož nic Yu zmizí… Jednu hvězdu dávám za luxusní klavírní představení. Já tu hudbu prostě miluju. A druhou za konečné rozuzlení a téma “cestování časem”. Ale ten začátek mě bolel. Slaďárna, okej. Ale ta nebohá holčina byla tak žárlivá, chladná a hloupá, že jsem při sledování fakt trpěla. Navíc bylo už na začátku z okavidných indicií (ehm ehm oslovení na chodbě ehm) malinko jasné, o co půjde. Pak už jsem jen čekala na to, proč je tomu tak. Asi nejsem cílovka pro romanťárny. ()

Alien777

Máloktorý film som preciťoval tak moc, ako tento. Jednoznačne jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Herecké postavy sú prirodzené ako aj celý film. Hudba je úžasná a Jay Chou ukázal aký je multitalent - či už v herectve, réžii alebo hudbe. Pekne sa pohrali aj s vizuálnymi efektami ktoré na miesto amerických blockbusterov nepodporujú scenár ako taký, ale práve ten scenár podporuje tie vizuálne efekty a dodáva im harmóniu a perfektné vyzobrazenie toho, čo tým filmom chcel režisér povedať. Naozaj nemám čo vytknúť, ťahá ma nostalgia po dlhom čase si tento úžasný film znova pozrieť. 99% ()

NewScream

Film jsem viděl již před lety. Ale nedá mi se k němu také vyjádřit, protože pro mě je to snad nejlepší romantický film všech dob. Hlavně geniální hudba, která dělá u filmu hodně. Emoce díky hudbě jsou neuvěřitelně mrazivé a reálné, že s herci (hlavně s hlavní představitelkou) cítíte. Všechny detaily jsou důležité a zpětně po odhalení pointy se chytnete za hlavu a říkáte si jak je to opravdu promyšlené a filmaři zakamuflované. Scéna kdy Yu poslouchá v půjčovně se sluchátky na uších skladbu, kde se jedna skvělá hudba změní na ještě lepší druhou, a Yu poté políbí Lea na tvář, je opravdu dokonalá. Tohle je jeden z filmů, který kdo není cynik a má v sobě cit a ví co je láska NEMŮŽE hodnotit slabě... ()

martincan

Pekný príbeh, sympatický herci, dobrý, i keď predvídateľný koniec. Ale niečo tomu filmu chýbalo. Nedá sa to presne definovať, ale hádam to chcelo viac sa pohrať s detailami, možno tomu trocha chýbala iskra. No neviem, na tých 83% to podľa mňa nebolo. Odo mňa 65%. ()

hateu

Krásný příběh plný lásky s pro mě nečekanou poointou, který se odehrává na hudební škole s pianovým a orchestrárním doprovodem. ()

Lekatariba

Skutečně krásný kousek. Ze začátku se může jevit jako běžný romanťák, rozhodně takový ale není a překvapil mě svým zajímavým zakončením. Mimoto je plný úchvatné klavírní hudby, pro kterou mám slabost. Opravdu stojí za zhlédnutí ;) ()

JoudaCZ

Film se mi hrozně líbil asi do 80. minuty, kdy se jednalo o velmi příjemnou teenagerskou romanci. Zbytek to trochu srazil. Bylo to zajímavé, bylo to i celkem chytré, ale toho, že se podezření nezměnilo v průběhu filmu v jistotu, dosáhl autor za cenu pár drobných podrazů. ()

vett

Můj úplně úplně první asijský film, který jsem viděla čirou náhodou asi před dvěma lety. A ani po dvou letech neztratil nic ze svého kouzla. Jeden z filmů u kterého dát pět hvězd je nefér, protože by si jich zasloužil dvakrát tolik. ()

lineker

Jedno se asiatům musí nechat, že červená knihovna je od nich ještě víc červenější. I když do poloviny filmu si člověk občas pomyslí, zda má vůbec cenu koukat dál, do té doby jde především o mírně lacinou teenagerskou romantickou komedii. Ale už v té době se dá v náznacích tušit, že něco bublá pod pod povrchem. A to něco vám v druhé půli dá pořádně zabrat. Film se jako by zlomí a ukazuje to lepší co se dá z příběhu vytřískat. Silná love story, obohacená tajemnem hlavní hrdinky. ()