Bu neng shuo de mi mi

všechny plakáty
Hongkong / Tchaj-wan, 2007, 101 min

Na střední školu Tamkang přichází do hudební třídy nový student Le. Ze staré klavírní učebny slyší tajemnou skladbu, jde se proto podívat za zvukem. Spatří tu dívku Yu, se kterou se ihned spřátelí a tráví s ní poté spoustu času. Jenže jednoho dne uvidí Yu Lea s jinou dívkou, a tak uteče. Le na ni čekává před jejím domem, ale dívka se stále neukazuje. Nakonec mu jeho otec poví neuvěřitelný příběh o jedné dívce a hudební skladbě s názvem Secret… (JxMx)

artemis2

Ja som mimo. Nie len z Jayovho skvelého hereckého výkonu, úžasného klavírneho vystúpenia, ale najmä z jeho režisérskeho umenia. Tak to už hej, klobúk dole. Príbeh by som možno ukončila inak, ale ako celok nemá chybu, človeka to drží v kresle a netrpezlivo čaká čo príde ďalej. Počas celého filmu som mala zimomriavky a na jeho konci som si skoro šla po perinu čo mi bola už fakt zima. Skvelé, u mňa za 5*, len tak ďalej Jay. ()

Curlyman

Strašne presladené, ale veľmi pekne natočené a zahrané. Dávno ma takto žiadny film neobmäkčil, preto plný počet bez výčitek. ()

klukluka

Tak s tímhle filmem jsem se absolutně nepotkal... :( Chyba je z velké části ve mně, měl jsem od toho příliš velká očekávání (aktuálně 84%). Dočkal jsem se ale jen příšerné nudy a špatného vkusu hlavního hrdiny. Kdyby si aspoň vybral tu druhou roztouženou micku... Ale pálit za ošklivou, skrz na skrz nemocnou a ještě žárlivou, to už je nerozum, který dotyčného blouda zbavuje nároku na byť jen ždibec sympatií. Máš, cos chtěl. A je to o to horší, že s ní budeš muset vydržet bez internetovýho porna. Dobře ti tak. ()

Giggs

Nadherne rozohrany milostny pribeh 2 stredoškolakov, ktory prinaša plnu hrsť krasnych pocitov. Pomaly a veľmi prijemne plynie až do onoho zvratu(podobnu zaludnosť som očakaval), ktory je na môj vkus mierne prekombinovany, avšak rozhodne nie zly. Byť to tajomstvo jednoduchšie, mohlo to byť dokonale dielo. Napriek tomu je Secret vysoko nadpriemernou romancou. Oh, skoro som zabudol.... UŽASNA HUDBA!!! ()

Mauric

Plot twist! aneb když si dá rande průměrná romantika s dokonalým piánem a navrch přihodí trochu toho mystična. Vše nám pak krásně vygraduje, a když se najde místo pro emocionálně silnou scénu, tak "musí" logika stranou. Navíc má film duši. ()

DaeGurth

V jednu chvíli jsem si začal říkat, že bude následovat klasická romantika podle Hollywoodu... a přesně v tu chvíli mě to smetlo jako (velmi jemný) bitevní křižník. ()

Amper01

První polovinu filmu jsem se v něm až utápěl. Pomalu plynoucí melancholické dílko podmazané klavírem. Spoustou klavíru. A ten klavírní souboj, to byla balada! Ale jak už je v japonských filmech zvykem - na konci se ukáže, že nic není jak se zdá. V tomto případě jsme zataženi do neuvěřitelného příběhu (obsahujícího spoustu chyb) který se mi teda skoro vůbec nezamlouval a navíc zůstal nedokončen. Škoda. Ale za zážitek z první poloviny filmu nemohu jít pod 4 hvězdičky. ()

elea

Stejně neuvěřitelný film jako celý jeho příběh. Lunmei Kwai v roli tajemné studentky, která okouzlí Jaye Choua. Ovšem je v tom maličký háček.... ne vždy je všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát. ()

Radek.SCH

Chápu místní rozporuplné hodnocení, protože to jsou v podstatě dva samostatné filmy, kdy první hodinu sledujete docela obyčejné, ale navýsost sympatické lovestory dvou dospívajících študáků (Lunmei Kwai je splněným snem snad každého asiofila) a v půlce se to přetvoří v mysteriózní a monohkrát viděné cosi s dost mizernými efekty (přičemž na to šokující tajemství jsem přišel už někdy po deseti minutách, kdy se jí zeptal, jak se jmenuje). (4*[za 1. hodinu] + 2*)/2 = za 3 A vzkaz pro Madison: Je to z Taiwanu, ne korejské (?) ()

Moiraine

Tenhle film sice nepřináší nic moc nového, ale plyne až neuvěřitelně příjemně. Nemůžu říct, že jsem tuhle pointu úplně nečekala, ale i tak mě ten konec dostal. Celý film se vlastně nic moc nedělo, ale když pak došlo na odkrývání onoho tajemství, dojalo mě to. A to se moc často nestává. A hudba je naprosto dokonalá. ()

Mik_e

Jasně, že miluju Chopina, ale teda, když je na něm postaveno tři čtvrtě filmu (tedy, asi ne jen na něm, znějí tam i další klasici, jenže já už jsem dlouho ze střední pryč a z hudebky si pamatuju maximálně Bernsteina a Beatles) ,už jsem se opravdu modlil, aby se ten klavír rozbil a nějak to skončilo. Takže, slibně to začalo, uprostřed už jsem se nudil, a na závěr zase pookřál. Koná se typicky asijsky milý, lehce mysteriozní, romantický film. Jenže taky většinou bývá i komediální a to bohužel nebyl tenhle případ. Takže, kdo chce strávit skoro dvě hodiny s pomalu plynoucím filmem, který je vyprávěn za doprovodu slavných klavírních skladeb, směle do toho - závěr jistě potěší každou romatickou duši. Na mě to bylo moc, jdu si pustit na pět minut Carminu Buranu (abych si připadal kulturní)...a pak si dám Gazeba. Sorry Chopine. ()

PavelU

Snímek je dějově velmi prostý, ale je zajímavě poskládán, že diváka hned zaujme. Takže sleduji obvyklé sympatie dvou studentů, kteří chodí do hudební školy. Celé je to odvislé od nich dvou, byť nejsou jedinými aktéry příběhu. A jestliže v sobě našli zalíbení, museli zákonitě čelit kruté realitě všedního dne. Je tu pěkná příroda, znějící hudba, minimum rušivých elementů, že se to sleduje opravdu s nadšením, jaké bude vlastně ono vyústění. To je na poměry asijských počinů propracované do hloubky, že rázem mnohé scény do sebe zapadnou, jako kousky skládačky. Vlastně o tomtéž píši i v mém profilu. Sluší se podotknout, že uvedený aspekt, jímž film odůvodňuje počínání postav, není ničím novým, ale naopak důvěrně známým. Přesto bych jej zde rozhodně nečekal. A když to vše spojím dohromady, tvoří to fakt ucelený filmový zážitek, za nějž jsem rád. ()

Denila

Nádherná romance. Krásnější film jsem opravdu neviděla. Konečně jsem tady nebrečela nad smrtelnou nemocí. Příběh se nesl lehce, doprovod piana byl vynikající. Navíc se příběh vyvinul v něco, co mě velice vtáhlo do děje. Překvapilo mě, celkové tajemství. Rozhodně jeden z nejlepších filmů. ()

Pampa

Pěkný romantický film o vztahu mezi studentem hudební třídy, vynikajícím ve hře na piáno a jeho spolužačkou, která před ním skrývá tajemství. Film vyniká i po hudební stránce. Občas se k nám něco z východní Asie dostane ale jelikož se nejedná o sociální drama, ani o historický velkofilm, tak jej v ČR ani SR asi nikdy oficiálně neuvidíme :( ()

w_laura

Dokáži odpustit různé klišé a nelogičnosti v tomto snímku, které kompenzuje hudba a příjemné prostředí. Musím však připustit, že polovina filmu pro mě byla velmi kritická. Nudila jsem se a nedokázala jsem si představit, jak se bude děj vyvíjet dál. Měla jsem hrůzu, zdali bude tato zamilovaná romance pokračovat stejným tempem i další hodinu. Naštěstí tomu tak nebylo... ()

haffen

Aký krásny paradox. Hľadal som The Secret (dokument), aby som mu bez milosti udelil odpad! a narazil som na trochu iné tajomsvto. Náhoda je blbec. Zaujalo ma vysoké hodnotenie tak som zo zvedavosti nakukol do tohoto tajomstva. Tešil som sa o to viac, že to bol prvý kontakt s Čínskou, resp. Taiwanskou produkciou. Popravde som netušil, že v tomto Kórejskom kráľovskom umení točiť drámy môže niekto s nimi držať krok. A veľké prekvapenie. Dokáže. A ako skvelo. Tažko sa hľadajú slová k tomuto nádhernému filmu. Áno nádhernému! Na filme sa veľkou mierou podpísal kvalitný soundtrack, pri ktorom som otváral ústa nad virtuozitou hráčov na piáno. Krásny dôkaz toho, že na skvelú hudbu netreba veľký megalomanský orchester, ale v pohode si vystačí jeden zanietený hráč. Tu skutočne smekám klobúk. Čakal som romantickú drámu se všim všudy a dostal som k tomu niečo navyše - zaujimavé misteriózne dielo. Zbytočné sa rozpisovať o obsahu. Kliše sa z môjho pohľadu nekoná a koniec vás odpáli ako búracia guľa (tí čo to videli asi vedia o čom hovorím). Vážne skvelý film ktorý viac než len odporúčam! Dávam zaslúžených 5* (90%). ()

Oiolaire

Režijní debut Jaye Chou se rozhodně povedl, okouzlující hudba spolu s melancholickou kamerou dávají prostor k rozehrání velice příjemného příběhu dvou mladých lidí, který nakonec vůbec nemusí být takový, jak se na první pohled může zdát. ()

Runespell

Kdyby ten konec dával trochu více smyslu - byl lehounce více promyšlený spíše než jen romantický, tak je to dokonalost sama. Takhle jen za 4, ale stále velmi krásné a silné 4. ()

milanko8

První cca hodina se odvíjela jako běžný romantický film. On a ona se potkají, tak se nějak poznávají a už od začátku je jasné, že jsou si nakonec souzeni. ALE! To co přišlo zhruba po té hodině jsem vážně nečekal... Nebudu prozrazovat, ale dodalo to filmu neopakovateknou jedinečnost a žánr romantických asijských (ale nejenom asijských) filmů posunulo opět trošku do jiné dimenze. Bravo! ()