Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena - osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. (TV Nova)

FilmFan24

Konspirační thriller, který se náramně povedl, je vlastně natočený na motivy britského televizního seiálu. Kvalitní mix akce, rozhovorů a napětí, které by se v některých okamžicích dalo krájet. Crowe svým hereckým zaujetím pro roli náramně připomíná De Nira. Zbytek hereckého ansáblu dotváří už tak dost dobrý film, který jen tak nezapadne! ()

salalala

Poctivé novinářské drama, které připomíná ty nejlepší žánrovky. Od počátku je jasné, že příběh bude atraktivní a na diváka pomalu padá atmosféra konspirací, intrik a různých politických triků. Kevin Macdonald nemá problém s tempem, které je poměrně svižné, k tomu posléze přidává solidní akci, která ale není tím nejdůležitějším. Tím je jednoznačně pečlivé rozplétání celé kauzy, které je zachyceno detailně a jen potvrzuje, že investigativní žurnalistika je důležitá, ale musí se umět dělat a jedinec jí musí hodně obětovat. Výsledku výrazně pomáhá skvělé obsazení, v němž je hodně výrazný Russell Crowe, báječně s ním drží krok Rachel McAdams a později se k nim přidává hláškující Helen Mirren, horší je to s Benem Affleckem, jemuž frajírkovská poloha sedí dokonale, má-li ale ztvárnit nějaké emoce, je to dost toporné a absolutně nedůvěryhodné, což dojem trochu sráží. O ostatních nemá smysl se rozepisovat, protože jsou tu chvilku, i když tehdy ne tak známý Jason Bateman z dnešního pohledu potěší zcela jinou úlohou, než v jaké se později proslavil. Jestli něco ubírá hvězdičku a dvacet procent dolů, je to přetažená délka, s níž souvisí zbytečně překombinovaný závěr, který chtěl asi trochu šokovat a být před divákem, úplně se mu to ale nepovedlo, takže rozhodně není tak působivý. State of Play je i po letech jedním z nejlepších novinářských dramat, které po miléniu vzniklo, a i když někdy postrádá logiku a určité věci jsou v něm trochu idealizované, pořád je výborné. 80 % ()

Skip

Russell Crowe si zahrál mírně zpustlého investigativního novináře a povedlo se mu tuto roli zahrát perfektně. Ostatní mu spíš jen sekundovali, ale šlo jim to velmi dobře. Mám rád, když je thriller inteligentní a to tenhle rozhodně byl. Jen toho Afflecka bych prostě neobsazoval. ()

Aleee89

I Na odstřel dlouhou dobu bylo v mém hledáčku a na seznamu filmů, které chci vidět. Lákaly mě dvě věci. Především má oblíbenkyně Helen Mirren, ale v neposlední řadě také samotné téma. Žurnalistiku jsem vystudovala, takže jakýkoliv film, který se této problematiky dotýká, mě zajímá. Podle mého má Na odstřel chytře vystavěný příběh (sice není úplně prvním filmem, který je na podobné téma, ale to mě momentálně nezajímá), který neustále vrství nové a nové skutečnosti a diváka neustále napíná. Helen byla jako tradičně úžasná, Russel byl dobrý. Film dokáže udržet pozornost a nenudí, je to vynikající thriller. ()

Foma

To je takovej ten film, kterej nic nezkazí. Nemění dějiny, ani nenese žádný poselství, ale dobře pobaví. I díky tomu, že všichni zúčastněný podali kvalitní výkony. ()

kinderman

Russell Crowe je jediný současný herec, který mě spolehlivě přiláká do kina- a on si navíc role vybírat umí. Zatímco v Insiderovi představoval titulního „vynašeče informací“, tady věrohodně ztvárnil člověka z druhé strany barikády, umaštěného investigativního reportéra. I přes jednu nejasnost, kterou možná rozptýlí pozdější opakované zhlédnutí, dávám plný počet, protože si nepamatuji, kdy jsem se u thrilleru nejen ani chvíli nenudil, ale navíc se opravdu „bál“ o osud hlavních postav. ()

Dubro

Vlastním plazmu HD Ready - Samsung, uhlopriečka 106 (niekomu málo, niekomu veľa, pre mňa tak akurát, za triezva čumím na ňu z troch metrov), k tomu domáce kinečko, značku radšej zatajím. Pijem, fajčím a mám rád filmy, v ktorých účinkuje pán Rusell Crowe. Dokáže utiahnuť celý film a to aj s 5.1 zvukom. Mám aj LCD Philips s uhlopriečkou 82, k tomu však obyčajný DVD prehrávač, no na tom si State of Play nepúšťam, to si Mr. Crowe a jeho Saab 1990 za ich výkon nezaslúžia. Spokojnosť. ()

Fanucci

Napínavé s dobrou a hlavně kvalitně vystavěnou zápletkou a zvratem na konci. Navíc velmi slušně zahrané, takže si nemůžu stěžovat:-) Nadprůměrný film. ()

Sheldra

Thriller pochází od slova thrill (napětí, vzrušení). Při sledování většiny tzv. thrillerů mám ale pocit, že se tvůrci jaksi nenamáhali otevřít výkladový slovník - je to nemastné neslané, bez nápadu a nejméně ze všeho napínavé. Ale kdepak Kevin Macdonald - ten ví, co se patří. State of play (bůhví proč přeložené jako Na odstřel) je thriller v pravém slova smyslu a od začátku do konce vás drží v šachu. Dialogy i děj jsou svižné a chytré, Russel Crow uhrančivý, Helen Mirren sžíravá, Rachel McAdams milá a dokonce i Ben Affleck překvapivě dobrý. Oceňuju i to, že v závěru nesklouzli k tradičnímu klišé. Za tenhle skvělý koktejl dávám 75%. ()

dyfur

moja zaujímavosť: Cal McAffrey (Russell Crowe) nosí hodinky značky Omega Speedmaster Professional. (dyfur) .......15.2.2024  -  hrozne riedke a R.C. vyzerá ako  " bulo od kapusty" - film slabota.... ()

SonG

Průměr. Nikdy jsem nebyl na krimi, zvláště pak na krimi s přemrštěnou stopáží. Začátek sice vypadal slibně, postupem času jsem zase začínal pociťovat ono šimrání v ukazováčku pravé ruky, která jako by nabádala: ,, přetoč to!"......Zase jen průměrný film s nadprůměrným výkonem Crowea. ()

maverick10

Prumerna podivana s ocekavanou pointou. Pokud se rika, ze je divak zhyckany, tak potom o spikleneckych krimi filmech to plati dvojnasobne. Celou dobu se honite za pravdou, pritom pravda stoji primo u vas, kolikrate jsme uz tohle videli? Tentokrate nebyli tvurci ani tak napadity a onen "neocekavany" zaverecny zvrat, zapricinila vyrcena veta, kterou dotycny nemohl vedet. Opet nekolikrate omlete klise. Naprosto zbytecna postava R.McAdams, ktera mela dostat vetsi prostor, nebo ji tvurci meli vyskrtnout, nedala pribehu vubec nic a film by se bez ni obesel. Na druhou stranu paradne napsana postava pro R.W. Penn, dala filmu takovou spravnou jiskru. Film mel alespon spad a nenudil. Velkou zasluhu na tom ma predevsim R. Crowe. Na odstrel to neni, ale strilet se z toho ale da!!! ()

Beagle

Je to dobrý, chvílemi dokonce velmi dobrý thriller natočený v nejlepší tradici snímků ze zákulisí práce novinářů, odhalujících špinavé praktiky v nejvyšších politických kruzích. Obsazení je skvělé (a Jason Bateman nečekaně slizký), zápletka víc než zajímavá (s malým překvapením na závěr). ()

berusche

Příjemná a sedící jak p*del na hrnec role Russella Crow táhne film výš, nicméně, postrádám trochu více akce, méně kecání a tak trochu více rychlejší rozjezd. Cca 45 minut skládáte a skládáte a světe div se, pak to vygraduje v něco úplně jiného. Což sice z kriminálek známe, ale nikdy neschází předehra, která je tak důležitá pro zbytek děje. No a ta by měla být alespoň chytlavá. ()

M.i.k.e

povedený old-school politicko-novinářský thriller,kterých už se v poslední době moc netočí,navíc velmi dobře obsazený.Tradičně vynikající Russel Crowe,kterému zdatně sekundují Rachel McAdams,a na poměrně malém prostoru i Helen Mirren a Robin Wright-Penn.Koneckonců i Affleck je tady poměrně snesitelný.Osobně mám podobné filmy rád a tak je to za solidních 80% ()

Antabelus

Taková Kobra 11 na 2 hodiny, snažící se vypadat trochu reálně. Na Kobře jsou alespoň příliš akční a tím pádem i vtipné momenty. State of Play tedy žádný zázrak rozhodně není. ()

Hennes

Slušný politicko-novinářský thriller, kde je Russell Crowe hlavním článkem. Film stojí na jeho hereckém výkonu a po jeho boku nezklamala ani Rachel McAdams. Obsahově a tématicky zaměřeno na politiku a vyšetřování gigantické společnosti, jež vydělává miliony dolarů na válkách v Afganistánu a Iráku. Ruce novinářova přítele a kongresmana také čisté nejsou. Scénář má několik slabších míst a některé postavy by mohly dostat více prostoru. Například policejní vyšetřovatel a činnost jeho skupiny je zde zmíněna okrajově a určitě by nebylo nezajímavé, vidět částečně i pohled této strany. Snímek nás uvede jedinou cestou vyšetřování a to je ta novinářská. Za shlédnutí to stojí. ()

Martin741

Nudny film o investigativnej novinarcine, kde sympaticky Helen Mirren chce prist s co najlepsim materialom. Tato snaha je sice sympaticka, ale ked mi nedajboze vyhasinal ohen v peci, a musel som ist prilozit dreva do ohna, tak za takych par minut som sa stratil v deji, a to nie je pre film dobre. Dialogy boli az prilis prekombinovane, Russell Crowe sice aj s Rachel McAdams hrali slusne, ale Affleck /to je fakt take herecke poleno?..../ za nimi nestacil. 66 % ()

Lischai

Řemeslně dobře udělaný, žánrově čistý thriller. Nepřekvapí žádným zvratem, ale hezky odsýpá. Russell Crowe hraje sympatického irského novináře co jezdí starým autem a má binec ve věcech, Ben Affleck hraje Bena Afflecka, ale jde mu to. Celé to má trochu devadesátkový feeling, i když moc neumím říct proč. Příjemný film. ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (více)