Co se stane, když si tvrdohlavá princezna Aneta odmítne vzít prince Jeronýma a královskou lest s nepravými čerty prokoukne sám Lucifer? Bude svatba, válka, nebo peklo na zemi? Bude legrace! A spousta falešných i pravých čertů, kteří umí pěkně zkomplikovat život! ... Jako v každé pohádce, ani tady nemůže chybět princezna. Jmenuje se Aneta (T. Voříšková), má svou hlavu – a hlavně se nechce za žádnou cenu vdávat! A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma (J. Mádl) ze sousední země, kterému byla v dětství zaslíbena výměnou za ochranu rodného království. Jeronýmův otec, král Bedřich (V. Postránecký), ale na sňatku trvá, protože sní o velké říši, a porušení slibu by znamenalo vyhlášení války. Jak tedy princeznu zachránit a úmluvu neporušit? A tak dobrácký Anetin tatínek král Leopold (P. Nárožný) vymyslí geniální lest: že prý se o jeho dceru uchází sám Lucifer (M. Stránský)! Předpokládá, že Jeroným nebude chtít zachraňovat princeznu a Bedřich svatbu zruší. Aby byl jeho plán dokonalý, domluví se s potulnými komedianty, kteří mu v nedalekém polorozpadlém mlýně, kde skutečně prý kdysi přebývali čerti, vybudují „pravé“ peklo. To jen pro případ, kdyby se někdo chtěl přesvědčit, jak je to s tím Luciferem doopravdy. Netuší ovšem, že tím proti sobě popudí samotného vládce pekel Lucifera i jeho temperamentní snoubenku Muribanu (A. Stanková)… (Česká televize)

PollyJean

nakonec ještě jedna z těch lepších. Děj má spád, i když se někdy tváří (hlavně střihem a hudbou) zbytečně akčně (hlavně bitka ve mlýně, kde se díky střihu většinou ani nedá poznat, kdo patří do kterého tábora). Dvojice Mádla s Voříškovou je příjemná, jakkoli dost nepohádková (nabízí se tu, (radši jen) z hlediska civilnosti, srovnání s Neckářem a Vondráčkovou), ale kupodivu to docela funguje. Zbytečně dlouhé a časté jsou scény s královskými rodiči a vymýšlení "lsti". Tragicky zato dopadlo v této pohádce peklo - je zcela zapomenutou institucí beze smyslu (na tom je ostatně postavena i jinak zcela zbytečná několikavteřinová čertí role Miloše Formana), hříšníky dávno neloví, přesto ale vychovává nové generace čertíků, kteří mají zřejmě tvořit žertovný a roztomilý element a plést se dospělým pod nohy. Snad proto Luciferovi nezbývá než nechat se sekýrovat jedinou (a proto snad?) velmi žhavou čerticí a na zem jen kontrolně (byť prostřednictvím kvalitní širokoúhlé obrazovky) pošilhávat po těch, co berou jeho slovo nadarmo, případně po nezletilých princeznách, a to mu ještě musí být pořádně strčené pod nos. Jo a málem bych zapomněla na postavu vodníka, ta je v této pohádce neobyčejně strašlivá, strašlivější než pohádkové postavy u Trošky, a její jakože vysvětlující a komentující repliky jsou úplně tupé. Sice nakonec naplňuje Cimrmanovu drsoňovskou premisu po dlouhém pozorování se do věci vložit, ale i tak si ho v té podobě mohli autoři odpustit. Závěrem malá úvaha nad zastoupením 4% menšiny v pohádkách, ke které mne přivedla dosti nejasná identita Muribandiny služebné (nebo společnice?). Nevím jestli je to nějaká tajná lobby, ale nutno uznat že jsou v pohádkách poslední dobou dosti výrazně zastupovány - zde třeba ještě čert Romana Vojtka; zvláštní, že to ale nejčastěji schytávají rádcové - viz třeba nenápadné náznaky v Kdyby byly ryby nebo naopak jasní rádci na hromádce v Bambitce; ono vůbec i ve starších pohádkách je důvěrné soužití obvykle ovdovělého krále s rádcem velmi časté, což by možná stálo za podrobnější zamyšlení. ()

Autogram

Tento film určite nebolo filmové peklo. A peklo vo filme bolo veľmi príjemné, nápadité, s multimediálnou výbavou jednoducho mimoriadne. Aj emancipovaná princezná zachraňujúca svojho princa nebola zlá, až som chcel dať štyri hviezdy, ale záver trochu narýchlo a bez nápadu mi to nedovolil. ()

jamalka

Další z novodobých českých pohádek, která nevyužila svého potencíalu v podobě skvělého hereckého obsazení a krásné výpravy. Hlavním problémem je opět scénář- hodinu trvající vysvětlování poměrů v obou královstvích a pozdní setkání obou hlavních hrdinů. Mádl s Voříškovou jsou jako pár přesvědčiví a vtipní, ale chybí jim potřebný prostor k jejich laškování, které by pohádce dodalo tochu napětí a šťávy. ()

Sir-Filip

A to ještě za nadmíru povedené peklo!!! Nejlepší peklo od mé nejoblíbenější pohádky - "S čerty nejsou žerty" !!!! Ale jinak to bylo bohužel více než málo, mizerný scénář postrádal naprosto jakoukoli zápletku, ta byla opravdu velmi špatná...Celkově bohužel také špatné!!! dost špatné !!! rozhodně už se na to nikdy neplánuji znovu dívat!!! Přesto "ENJOY IT !!!" ()

ssfan

V rámci žánru dost povedená pohádka s pěknými exteriéry, kvalitními herci a relativně dobrým spádem. Na české poměry skvělé. 71% ()

giovanni3

Pohádka plná ,,velkých,, a opravdu velkých jmen naší kinematografie, ale co ten scénář (Pekelná škola? Hrát si na čerty? Útěk a sblížení těch co se nesnáší?....) a obsazení Mádla do hlavní role? Opravdu člověk žasne. Naštěstí tu je Tereza Voříšková a občas nějaká příjemná scéna. Překvapila mne účast Alžbety Stankové z Rebelů (sexy čertice). Slabé 2z5 ()

Čtec

Nějak nechápu, proč musí být teď každá druhá pohádka zaplevelená imbecilními pitvořícími se čerty. Když už to musí být a bez pekla to nejde, tak ať tam jsou, ale ať se probůh nepitvoří. Bohužel mi zkazili dojem z jinak moc hezké pohádky s dobrým hereckým obsazením a "sexy" princeznou. ()

made1

Jedna z nejlepších pohádek poslední doby. Paní s kosou má kouzelný úsměv. Pokaždé se těším na scény s ní. ()

kisha

Asi nemam smysl pro českej "humor". A kde mam hledat "hereckej um" a "krásu" terezy voříškový nevim film od filmu, ve kterých sem jí měla to neštěstí vidět, čim dál tim víc. Jinak ale oproti drtivej většině českých novodobých pokusů o pohádku, tenhle se se zatětím zubů dá dokoukat do konce. Kvůli Betce Stanků a Martinu Stránskýmu. ()

Rousse

Velmi příjemné překvapení! Tak příjemné, že jsem ochotná abstrahovat od čertovských scén, které mi příliš nevoněly (bohužel ani nesmrděly sírou tak, jak by měly). Naopak přihlédnu k opravdu velmi sympatickému páru princ - princezna, mezi kterými to fungovalo přesně tak, jak mělo (možná jestě lépe:-). Jirka Mádl svému princi dodal opravdu kouzlo osobnosti a i ostatní herci byli dobří. Při hodnocení se člověk musí snažit vyhýbat se srovnávání - taková 1 je uplně jiná než taková 1 - a stejně tak tyhle 4 hvězdičky jsou jiné, než třeba 4 hvězdičky Princezny Jasněnky a létajícího ševce. Ale v porovnáním s "porevolučními" českými pohádkami si Peklo s princeznou vyšší hodnocení opravdu zaslouží. ()

Ferinka

Ďáblice Stanková měla neuvěřitelně skvělý hlášky a byla nejlepší pohádkovou čerticí. Zbytek tak trochu nuda, ale opravdu zvláštní milostný vztah price a princezny mě pobavil. ()

ZkuKol

Pokus o osvěžení české pohádky. Jenže se u toho sešla dost podivná sestava - scénárista "Panice" (to proto tolik trapných dvojsmyslů a takřka odhalená princezna), producent filmů Marie Poledňákové (to proto jsou některé gagy tak násilné, že se divák tváří jako pes nad hlávkovým salátem), kameraman od stejné paní (proto to občas vypadá jak rakouská romantika) a nezvyklá herecká sestava (takže alespoň něco svěžího tu máme). Jirka s Terezou jsou totiž nějaké té chemie schopní a film je vlastně nejlepší, když jsou na plátně sami. Starší garda si tak nějak to své odehraje (i nějaký tan gag ustojí, ale running joke ještě v Čechách nikdo nezvládl), ale to peklo je smutná urážka. Pan Šmídmajer si navíc dost "půjčuje" z jiných filmů, občas to zkouší zakrýt odkazem, občas je to prostě nouze a občas je to WTF. Hudba i zámky si svůj úkol v pohodě splní, ale už by to chtělo tvůrce, co umí natočit film, jenž nevypadá, jak když na to dostali kameru a tác chlebíčků - na druhou stranu občas se ty peníze vyhazovali až zbytečně. Princezna se nechce vdávat, princ taky ne, tak utečou a zjistí, že někdy může být svatba vysvobozením z pekla... 50% ()

Cejny

A vůbec to nebyla špatná podívaná. Zase to bylo něco trochu nového a svěžího. Moc se mi líbilo celé prostředí, teď nevým, jestli Českého Ráje nebo Adršpachu, stejně tak peklo mělo pěkné kulisy. Především spojení dvojice Mádl - Voříšková mě potěšilo. Příjemná pohádka na Štědrý večer. ()

LadyVader

To jsem teda čekala větší peklo a ona to byla docela sranda :-). Mádla začínám mít čímdál radši, tady byl opravdu vtipnej a řekla bych docela přirozenej. A taky Pecha tady byl světovej, se svou vizáží vodníka bezďáka :-D. Dobrá pohádka na štědej večer :-) ()

Sdoom

No tohle jsem vydržel asi půl hodiny a pak přepnul...a to navzdory tomu, že tam je Terezka Voříšků. Bohužel ale princezna v jejím podání nesahá ani po kotníky nejslavnějším českým princeznám. O Mádlovi, který se pro roli prince absolutně nehodí, nemluvě. Až někdy najdu sílu to dokoukat, tak to udělám, ovšem letos to už určitě nebude. ()

MaMitti

Já nevim...Mádl jo, proč ne, ale Voříšková za princeznu?, zkoušela jsem, ale nezvykla si na ni...Má krásný hlas a vypadá atraktivně, ale k princezně (přestože princezně rebelce) mi to nějak nejde. Celkově pohádka, která jako skoro všechny porevoluční pohádky, postrádá šmrnc, lehkost a doborotu pohádek S čerty nejsou žerty a Šíleně smutná princezna. No jo, prostě nic vyjímečného, jak jsem si už u pohádek poslední dobou zvykla. ()

slovan1

Voříšková mě udržela u obrazovky. Celkově průměr... Ničím nevyčnivající pohádka. Hereckým umem mě ale dvojka Voříšková - Mádl moc nepřesvědčila. Terezka boduje tím, že je to šílená klisna. Chemie mezi touhle dvojicí mi přišla moc "snowboarďácká". Ostatní herci ve svých rolích dobří, jak jsme u těchto jmen zvyklí. ()

Maynard. odpad!

Svět se v prdel obrací aneb Peklo s princeznou :o). Není zrovna mým zvykem dávat odpad, ale v tomhle případě prostě nemůžu jinak. Jestli na tyhle pohádky budou koukat "naše" děti a děti našich dětí, tak se tenhle Svět bude řítit do záhuby obrovitánskou rychlostí... Není mi příliš jasné, jak se do této "pohádky" dostalo toik českých dobrých herců, asi před tím nečetli scénář a nebo jim všem je uplně jedno v čem budou hrát, hlavně, když do kapes přibudou nějaký ty zlaťáčky. Voříšková je opravdu přírodně pěkná herečka, ale už by to taky pomalu chtělo zahrát v něčem, co má aspoň nějaký děj. Největší trapárna se odehrála v tom starým mlejnu, rádoby rvačka s naprosto stupidní muzikou, brr. Není moc filmu, který ve mně vzbuzují agresivní pocity, ale tenhle je přesně vono. Jestli někdy budu mít nějaký ty potomky, tak na tuhle "pohádku" bude vyhlášen PŘÍSNÝ ZÁKAZ!!! Rejža, scénarista a všichni, kteří se objevují v titulcích by se měli aspoň rok stydět! ()

herr_carter

Ne a ne a ne - já už evidentně nikdy nebudu zastáncem nových pohádek, protože prostě nikdo z dnešních pohádkových režisérů neumí už vdechnout těm pohádkám ono kouzlo, které kdysi měly, a byť se Mádl s Voříškovou (která se mimochodem do pohádky s tím svým nakřáplým hlasem nehodí) snaží jak chtějí, výsledkem je akorát přehrávání a kýč. Zařazení veleherců jako jsou Vydra, Stanková apod. se bohužel pan Šmídmajer dostal téměř na úroveň Zdeňka Trošky, což už jenom kousíček od totálního propadáku................moje hodnocení = 2 z 10. ()