Co se stane, když si tvrdohlavá princezna Aneta odmítne vzít prince Jeronýma a královskou lest s nepravými čerty prokoukne sám Lucifer? Bude svatba, válka, nebo peklo na zemi? Bude legrace! A spousta falešných i pravých čertů, kteří umí pěkně zkomplikovat život! ... Jako v každé pohádce, ani tady nemůže chybět princezna. Jmenuje se Aneta (T. Voříšková), má svou hlavu – a hlavně se nechce za žádnou cenu vdávat! A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma (J. Mádl) ze sousední země, kterému byla v dětství zaslíbena výměnou za ochranu rodného království. Jeronýmův otec, král Bedřich (V. Postránecký), ale na sňatku trvá, protože sní o velké říši, a porušení slibu by znamenalo vyhlášení války. Jak tedy princeznu zachránit a úmluvu neporušit? A tak dobrácký Anetin tatínek král Leopold (P. Nárožný) vymyslí geniální lest: že prý se o jeho dceru uchází sám Lucifer (M. Stránský)! Předpokládá, že Jeroným nebude chtít zachraňovat princeznu a Bedřich svatbu zruší. Aby byl jeho plán dokonalý, domluví se s potulnými komedianty, kteří mu v nedalekém polorozpadlém mlýně, kde skutečně prý kdysi přebývali čerti, vybudují „pravé“ peklo. To jen pro případ, kdyby se někdo chtěl přesvědčit, jak je to s tím Luciferem doopravdy. Netuší ovšem, že tím proti sobě popudí samotného vládce pekel Lucifera i jeho temperamentní snoubenku Muribanu (A. Stanková)… (Česká televize)

Jirkacek

Peklo s princeznou bych po trojím shlédnutí určitě zařadil mezi ty nejlepší pohádky, natočené po roce 1989. Nechyběla v ní takřka žádná postava, kterou by měl tento žánr mít. Byl zde zámek, král i královna a to všechno dokonce dvakrát, či jejich děti, kteří se do sebe nechtěně zamilovali jako v pohádce Šíleně smutná princezna. Líbil se mi postarší vodník v podání Jiřího Pechy i spousta čertů, které mám nejradši, protože pohádka bez rohatých je pro mne jen poloviční. Dolský mlýn alias čertův byl jako kulisa naprosto dokonalý a už se těším, až se tam někdy podívám. Jen to peklo bylo takové nějaké nemastné neslané, chtělo by to více propracovat. Ale chápu, že od dob dokonalého pekelného sídla v pohádce s Čerty nejsou žerty je těžké něco takového zopakovat. Co bych vytkl, tak postavu prince Jirky Mádla, který se ni vůbec nehodil a nechápu proč byl do ní obsazen. Ani jinak skvělá Terezka Voříšková se svým charakteristickým hlasem mně nepřipomínala něžnou princeznu, ale spíše selskou dívku s chalupy. Další postavy bych považoval za velice dobré - popletený Nárožný, důrazný Postránecký v rolích obou králů, milá Adamovská jako královna, nenažraný Táborský i čerti všech úrovní zahráli své role skvěle. Peklo s princeznou tedy určitě stojí za shlédnutí nejen v době vánoční a rád se ni zase někdy podívám, takže ode mne tato čertovská pohádka zaslouženě dostává pět pekelných hvězd. *****. ()

BigJohn02

Příjemná pohádka, vcelku dobré obsazení, zábavný děj. Možná jsem to nadhodnotil, ale Terezka prostě naplňuje mé představy krásné princezny - docela jsem šišlavýmu prckovi záviděl. ()

plutofv

Klasický rámec pohádky osvěží mladí hrdinové v podání Jiřího Mádla a terezy Voříškové, u níž si člověk říká, že je škoda, že nemají víc společných scén. I řad dalších herců zaslouží absolutorium - zejména pekelná dvojice M. Stránský - A. Staňková, ale i Petr Nárožný, Václav Postránecký a velice zábavní a herecky zapadající jsou i herci menších postav - Jan Skopeček nebo Mirek Táborský. Vysloveně potěší i spící čert hraný Milošem Formanem!!! Připočteme-li bohatý děj, vkusný humor, vtipné dialogy, velkolepá výprava, nádherné lokace včetně kroměřížského zámku nebo Adšpachu (další drobnou vychytávkou je mlýn, kde se kdysi natáčela Pyšná princezna), vkusné kostýmy, množství triků, svižné vyprávění, pevné režjní vedení herců - to vše dělá z Pekla s princeznou jednu z nejvýraznějších porevolučních pohádek, které vývodí příjemná atmosféra a promyšlenost. nevadí tedy ani drobné chyby na kráse jako je bitka venkovanů a čertů ve mlýně, která není nejobratněji vymyšlená a realizovaná, ale tady zřejmě sehrál roli i rozpočet jinak velkoryse pojaté pohádky. ()

Lulugo

Jedna z mála povedených pohádek, které se za poslední léta natočily. Voříšková a Mádl nejsou úplně typická pricezna a princ, ale spolu fungují. ()

marvell_cz

Tahle pohádka měla potenciál. Pěkný nápad s fingovaným únosem a hrou na čerty bohužel ale "někdo" úplně zazdil. Konec ne a ne přijít, až najednou se všichni sejdou ve mlejně a je z toho taškařice jak slunce, seno a pár facek. A přitom to tak slibně začalo. A ten vodník dělem, cože, proč? ()

zajpton

Jsem spíš přísný, ale už ani ten český humor v pohádkách nefunguje. Je to prostě hloupé, naštěstí se to příliš vážně nebere a nevypadá to taky úplně zle. Ale..ale. ()

horskejvlk

Nejlepší bylo angažování Báry Kodetové. Pohádka není pohádkou pokuď nás-děti neučí ponaučení. V tomto případě je to pohádkový film v tomto případě historický román. ()

Cihlator odpad!

Naprosto strašná pohádka. Dost ho kazí vynikající výkon Postráneckého, který svým uměním sráží na kolena zbytek herců. Princezna byla tak tragická, že učinila tento pokus o pohádku naprosto nekoukatelný. ()

Ziral

Mádl za prince ??? Toho kdo ho prosadil, museli určitě napřed praštit palicí !!! V pekle už frčí sexuální harašení, to jsou novinky, kterým sekunduje Vydra. Díky Mádlovi a Vydrovi po 20 min. vypínám. ()

Hidoshito

Král se naloží do vany v noční košili a služky ho drhnou kartáčem, to mě fakt dostalo.:)) Slušné herecké obsazení, ale jinak po všech stránkách jedna velká bída. ()

milos.bradik

Tak nevím. Něco tady asi bylo špatně. Námět je vtipný, herecké obsazení většiny rolí je výborné, ale problém jsou ty dvě hlavní postavy princezna Ramba, která vypadá jako děvečka od krav a princ Mádl, který vypadá jako by byl poněkud mdlého rozumu. To nebyl dobrý nápad. Ovšem přesto dávám 70 %, protože je to vtipné a má to nápad. ()

cottys

Nebudu tvrdit, že je to klenot typu „ S čerty nejsou žerty ", ale dokážu si představit, že jednou za rok na vánoce, mě tato pohádka neurazí. Výhrady bych ale měl k obsazení. Tak za prvé, Mádl podle mě rozhodně není pricovský typ a myslím si, že ani roli nepojal dobře. Stále jsem v něm viděl snowboarďáka nebo rafťáka. A za druhé, duo Nárožný, Skopeček. Nic proti, oba dva pánové určitě zaslouží do herecké síně slávy, ale proboha to nemáme herce přiměřeného věku. Vždyť Nárožný hrával krále už v osmdesátkách. Sakra, kolik mu teda bylo když počal princeznu? A pana Skopečka bych spíš viděl v domově důchodců pro rádce a ne tajtrlíkovat kolem krále. ()