Frankenweenie: Domácí mazlíček

• USA Frankenweenie (více)

Geniální tvůrce Tim Burton (Alenka v říši divů, Noční můra před Vánocemi) tentokrát představuje film Frankenweenie: Domácí mazlíček, který je dojemnou pohádkou o chlapci a jeho psovi. Poté, co Viktor nečekaně přijde o svého milovaného pejska Sparkyho, snaží se osvojit si vědecké dovednosti, aby svého mazlíčka opět oživil - ovšem s několika malými úpravami. Svoje podomácky sešité stvoření se nejprve snaží skrývat, ale když se Sparky jednou dostane ven, Viktorovi spolužáci, učitelé a celé město zjistí, jak příšerné mohou být následky jeho znovuzrození. (HBO GO)

pesbara

opět příjemně zvláštní film jak je u Tima zvykem. Přiznám se, že nesdílím názor, že černobílé je lepší než barevné a v tomto případě už vůbec nechápu proč to bylo ČB. Takové ty rádobyintelektuání žvásty o síle prožitku které barva vadí atd. jsem nikdy nechápal a nesdílel. Takže jsem si jistý, že kdyby to bylo barevné, líbilo by se nám to se synem více, tedy třeba jako Koralína. Ale film je to jink fajn. ()

BlackVelvet

Animace neni zas tak spatna, i kdyz teda cele to pusobi dost smutne, ponure a celkove proste ne moc zazivne. Co mne osobne na tom ale zarazi, je docela smutny pribeh, ktery si myslim ze pro deti musi byt dokonce az prilis hororovy. Tezko soudit za deti, ale kdyz se vziju do toho kdyz sem byla mala, tak tohle by mne asi spis rozplakalo nez cokoliv jineho. Celkove mam z toho filmu spis takovou horkou pachut v puse. ()

vlk++

Animovaný, 3D, takže rodinný? Děti odešly po deseti minutách, já zvažoval, že to po dvaceti vypnu, ale... lenost zvítězila a vydržel jsem :) Chlapec, vycházející hvězda kroužku mladých fyziků, zřejmě po shlédnutí pokusu s vlivem elektřiny na žabí stehýnka a filmu Zpátky do budoucnosti, pojme nápad, vyhrabe svého zesnulého... přejetého psa - jo, je to Burton - a pustí mu žilou pravou, poctivou, nefalšovanou přírodní elektřinu. Přitom mu dojde, že to není úplně all right, tak se to snaží utajit, pak je to místy i vtipné, nakonec se ukáže, že pes - nejlepší přítel člověka... ty "burtonovské" postavičky stojí za to vidět, ty se mi líbily a zaslouží si dvě hvězdy :) Naopak za bezdůvodně černo-bílý film hned dvě hvězdy dolů, a co s tou poslední? Bylo to slabší, takže jen ty 2*. ()

Kinderr

Tento film byl natočen už i hraný v roce 1984 (30min pouze) zde na ČSFD má též vysoké hodnocení. Nejedná se tedy o originální nápad,ale zpracování je povedené a ikdyž je "pohádka" černobílá tak to na vychutnání si filmu nic nemění, naopak si myslím, že je to i lepší z důvodu, kdy pes ožije a je sešívaný a padají z něj různé kusy tak barevně by to nebylo asi to pravé ořechové. Za mě je to na 3*. ()

Dupac

Čtyři hvězdy s odřenýma ušima pejska Sparkyho.. Přestože je animace víc než kouzelná, těžko může zakrýt fakt, že ze všech tří Burtonových animáků má tenhle nejbanálnější scénář a milou poctu padesátkovým hororům už jsme v jeho podání několikrát viděli. 70 % ()

IlMagnifico

Asi ta nejhorší burtonovka, co jsem zatím viděl. I když si film nehraje na nic přehnaně ambiciózního, je pro mě velkým zklamáním. Nepřináší vůbec nic nového, jenom stará ohraná klišé (originální nápad s oživením nešťastně zahynuvšího psa zpracovával už v roce 1984), a ani výtvarnou stránkou tentokrát neohromí. Příběh je sice tklivý a určitě má jisté poselství, ale to je zhruba tak všechno. Nerad to říkám, ale snad by bylo lepší, kdyby Burton včas skončil, než aby nás ještě někdy obšťastnil něčím podobným... ()

teseth

No mohlo to být podobné jak mrtvá nevěsta, ale tak nějak to vůbec nevyšlo. Vizuálně není co vytknout, ale ten příběh je prostě takový nemastný neslaný. Nic vás nenadchne, nic nezaujme a kočičí lejno byl fakt humus. Nudná šeď, která se hodí na uspání v deštivém dni. ()

Jessica_Biel

Tim Burton je borec, ale tohle mě nějak nechytlo... Tématika dobrá a super klasická vizáž, ale co dál? Z želvy se stane Godziilla, z Pana Fouska harpie... vše zachrání zombí pesan... přišlo mi to celé bohužel "nudné", mrzí mě ten výraz, ale je to tak. Jediné co nezklamalo, byla animace a vyvalená blonďatá holčička (jmeno už nevim) s kocourem Panem Fouskem, ta byla prostě BRUTÁLNÍ :D Nicméně Timova Mrtvá Nevěsta je i nadále NEJLEPŠÍ! ()

90125

Ed Woodovskou B-movie romantikou dýchajuca hommage na ciernobiele horory starej ery. Učitel vedy ako Vincent Price je skvely. To asi nie je nahoda, ze onoho učitela hovori Martin Landau. Mix s rodinnym filmom pre deti je vcelku vydareny, takze je to film pre deti, ktory pre deti nie je. Figurky su dizajnersky fantastické a animacie su tiež velmi pekné. Co filmu velmi chýba je silnejší, napaditejší pribeh, ktory by viac zaujal, strhol. Zo zaciatku to bolo celkom pekné a poučné. Zivot nie je večny a my sa jedného dňa musime rozlucit s tym koho mame radi. V zavere sa film mení na monster movie bez odvážnejšieho rozuzlenia. Ostava film od Disneyho. Zda sa, ze Nightmare ostane len jedna. 58 % ()

reccal

Miluju Jacka. Miluju mrtvou nevěstu. A líbí se mi Frankenweenie, což ale nějak nestačí. Jedna hvězda za parádně vykreslené lidi-příšerky, jako vždy. Zvlášť zhulená holčička s kočkou je geniální. Druhá za úžasného Frankenweenieho. Třetí za ponurost a atmosféru. To je bohužel všechno. ()

MegaBite

No nevím ... přijde mi to takové moc suché, bez toho co by tomu dodávolo ten "šmrnc". Udělat ve 21. století černobílý film, navíc animovaný chce velikánskou odvahu a to se Burtonovi podle mého vymstilo a pohádka se tím stává nevýrazná. Námět je ale ovšem velice nápaditý a originální (ty loutky, vzkříšení mrtvého psa aj.). Co mi tam vadí je akce, ale to už záleží na úhlu pohledu a na člověkovi, takže to nelze odsuzovat. Jediný, kdo mi na tom filmu zaujal, byl takový ten divný kluk s křivými zuby a hrbem na zádech, ten byl docela zajímavý. První polovina vcelku nuda, ale nejduležitější část z filmu, střed takové to dostávání se do děje a závěr celkem napínavý. Nakonec docela fajn podívaná, ale vícekrát bych si to ve volném čase asi nepustil, 50% ()

Kivis

Nuda převažuje nad zábavou velmi výrazně. Povedená černobílá "retro animace" je asi tím jediným, co mi z celého filmu zůstane po pár týdnech v paměti. Kdybych hodnotil v rámci Burtonovek, šel bych ještě o hvězdičku i dvě níž, jelikož všichni víme, co Tim umí, ale musí se nechat, že v rámci rodinných a spíše dospěláckých animáků je Frankenweenie pořád solidní průměr. ()

Sardinka5

Natočit černobílý animak, jehož hrdiny jsou děti s děsivě vypouklyma očima, krivymi zuby a hrbem na zádech, umi jen Tim Burton. Opět je hlavní postava (podobně jako u Strihorukeho Edwarda) vyloučena ze společnosti, protože má zvláštní nadání, pro které okolí nemá pochopení. ()

Chlo0opek

Ze začátku se film rozjížděl do zajímavé zápletky, ale jakmile se zde objevily ostatní zombie, už to nebylo ono. Černobílý kabát zde je rozhodně pozitivum, aspoň ty dramatičtější scény nepůsobí tak drsně. ()

DeJiF

Podotýkám, že zhlédnout tento film mě stálo nedělní odpoledne a 200 Kč, protože mě do něj zlanařila sestra a já se uráčil přesunout film ze soboty na neděli a za to mě čekala náležitá penalizace. No, za 200 Kč mi ten film rozhodně moc nestál, což ale zní, jakože se mi nelíbil, ale to taktéž není pravda. Frankenweenie na mě od začátku zapůsobil originální černobílou animací a poněkud poutavou hudbou. V průběhu mě zaujal i příběh a doufal jsem v nějaké dospělejší téma o smrti blízkého. Bohužel se tento snímek snaží být zároveň pohádkou pro děti a zároveň něčím víc, s čímž neprodleně přichází daleko jednodušší zápletka a happy ending a to je škoda, poněvadž v jiných momentech Frankenweenie pohádkou skutečně není a kdyby se nebáli tvůrci odpoutat se od principu animovaného večerníčku více, vůbec by to nebylo na škodu. Takhle je to jen průměrný animák s promarněným potenciálem, přesto věřím, že si ho aspoň děti dokážou užít. ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů