Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice. (oficiální text distributora)

MATADOR

Kinoprojekce hororu - můj první zážitek. A hned taková pecka, co se hororu týče. Čekal jsem něco opravdu lahodného a tomu se mi dostalo, i když ne tak, jak bych čekal, byl jsem nadmíru spokojen. Já totiž nevím, jak si vysvětlit ten prapodivný mix komedie a hororu, kdy se opravdu držíte za sedačku, protože víte, že teď to přijde, ale záhy se musíte pousmát nad několika absurditami, které jsem ve filmu hojné. To je tak jediné, co mi na skvělém požitku chybělo (nebýt trapného páru, který se za námi smál, jak smyslu zbavený). Nejlepší horor posledních let! ()

Desperado

Hmmm, veľa povyku pre nič. Toľko vychvalovaný "horor dekády" sa po celú dobu pohybuje na hranici sociálnej satiry s nechutnými naturalirstickými vsuvkami a lacného béčkového hororu vystrihnutého z 90tych rokov. Že tu prebíja forma obsah, je jasné od úvodných minút, keď sa zoznamujeme s mladou, pohľadnou, ambicióznou, no nakoniec aj hlúpučkou zamestnankyňou banky. Nič nové pod slnkom, do polovice to viacmenej nudí, je to príliš podľa šablóny a nezmenia to ani Raimiho vizuálne finesy. Až keď sa film prehupol do svojej druhej polovice, začalo to byť aj zaujímavo zábavné, kde skutočná forma nad príbehom naozaj nepôsobila samoúčelne a bavila viac ako samotný príbeh, plus skvelý záver potešil tiež. No ale čo už, napätie slabé, atmosféra nehororová, herecky nevýrazné, scenáristicky neinvenčné, proste len jednoduchá, zábavná, akčno-komediálno-hororová jednohubka. Ale horor dekády? Hmmm...a diváci na túto pascu prezieravo neskočili. ()

Thomassi

Hodně nadprůměrná duchařina o prokletí mladé dívky (sympatická Alison Lohman) starou bábou. Režisér Sam Raimi se v takovýchto žánrech zřejmě vyzná, protože to, co mi naservíroval, bylo naprosto geniální. Za posledních shlédnutých hororů byl právě tento nejvíce děsivý a strašidelný. Vše šlape jak hodinky a po celou dobu mě film udržoval napjatého. Trochu mi to připomělo horory z 70. nebo 80. let, což naznačuje i úvodní logo Universal Pictures, které se už nepoužívá. A možná také proto mi to připadlo jako jeden z nejlepších hororů posledních dob už jenom pro ten super konec. Musím dát 85%, ale do 5* hodnocení to nemá daleko. Bravo Same. ()

swed

Pekelná jízda od začátku do konce. Nízké hodnocení přičítám na vrub nepochopení režisérova úmyslu. Raimi na pozadí prosté báchorky o uvalení kletby mixuje hororový koktejl mnoha chutí (lekačky, filmové narážky, vtip, strach, gore efekty...), který má za cíl pouze jedno - pobavit zasvěcené publikum. Tento předpoklad potvrzuje i řada vědomě zařazených klišé, k nimž je jako protiklad naservírováno několik nekorektních lahůdek (kočka, závěr...). Konečný dojem, film se nebere příliš vážně a přitom funguje jako čistokrevní horor, je dokladem Raimiho žánrové obeznámenosti. Pomrkávání na diváka je zřejmé. 8/10 ()

Herr_Flick

Slabý horor, mizerná komedie, stupidní scény, špatní herci, ještě horší efekty. Jediné plus snad česká hláška: "Přišel tvůj čas, Christine.", jinak pro mě zbytečný film ()

salalala

Raimi se vrátil ke kořenům a evidentně si to užil. Z velmi otřepaného tématu o cikánské kletbě stvořil horor, který se nebere ( a ani vy ho brát nesmíte) příliš vážně. Film záměrně balancuje na hraně parodie, v čemž Raimimu pomáhá i Alison Lohman, která hraje velmi dobře a sama pochopila, že film se nesmí brát vážně. Raimi se skutečně vyžívá v celém filmu a diváka baví neskutečnými scénami. O to je větší škoda, že ten závěr se mu ne úplně povedl. Ta seance už byla asi fakt trochu moc a byla šíleně na efekt. Raimi navíc s triky neumí, takže někdy jsou ty scény příšerně digitální. Nicméně se ale jedná o dost dobrou zábavu a takový poctivý staromilský horor, který se rozhodně nedá brát vážně. 80% ()

dawe04

Přiznávám, že Evil Dead jsem zatím neviděl (ano, vím, nejraději byste mi darovali nějaký ten prokletý knoflík) a podle trailerů jsem očekával čistou porci strachu. No, poté co se za mnou celá řada neuvěřitelně smála při bitce Christine s babiznou, mi došlo, že Raimi zamýšlel něco jiného. A tak jsem si po zbytek filmu užíval nápadité, humorné i mrazivé scény, slušné výkony Alison Lohman a mého oblíbence Reggieho Lee, a taky to, že je to docela chytrý mix komedie, hororu a vážného sociálně-kariérního dramatu. Vážně! ()

CageDepp

Na tohle jsem se těšil, hodně taky kvůli hezkýmu plakátu, který mě zaujal, ale jsem zklamaný. Nedoporučuju!!! Ještě, že ten konec si trochu polepšil, jinak bych dal dvě hvězdy. A Justin Long mě tady vůbec neseděl. ()

FilmFan24

Krásná hlavní hrdinka, nechutná stará bába, spousta lekaček a sebeshazujícího humoru, žánrová hra s divákem a hlavně setsakramentsky špatný konec, jaký má u správných horrorů být! ()

JohnMiller

Sam Raimi sa konečne vrátil k žánru, jeho srdcu najbližšiemu. A to je horor s prvkamy komédie ktorá mu odštartovala jeho slávnu režisérsku kariéru. Film s ktorého sa človek smeje ako šialený. Nikto iný (možno Peter Jackson) toto nezvláda tak dobre ako Raimi. Perfektne napísaný scenár, lakačky ktoré ma nerušili, fantastické masky. Stiahni ma do pekla nezaprie svojho autora. RAIMI !!!! aj keby si do titulkov napísal Spielberga hneď by som vedel s kým mám tú česť.. ()

Vědma

Film, který milovníci hororů (což já nejsem, jsem srab) vychvalují do nebes. Mně se na něm líbilo to, že byl plný humoru, který nicméně nijak nesnižoval autorovu úctu k žánru, a ač jsem se spíš než bála lekala, (doma a v noci by to asi bylo trochu jiné než v kině) atmosféru to určitě mělo a ta přemíra nechutností mě kupodivu zas tak moc neznechutila.. No, a ještě k tomu Miloš.. :-) ()

grogodil

Ako komédia parodujúca samú seba to bolo slušné, no ako horor neuveriteľne šialený mix . Groteskne smiešne súboje s vyprskujúcimi očami bavia rovnako ako kedysi v podaní Jima Carreyho v Maske, k tomu vraždiaca vreckovka a hovoriaca koza, ktorá to všetko korunuje na "chujádu" roka - to všetko v príbehu plnom ošúchaných klišé, ktorého záverečnú pointu človek okamžite prekukne. A jedna štrbavá cigaňa so zanedbanou ústnou hygienou, asi dve podarené ľakačky a niekoľko do oči bijúcich digitálnych nechutností z tohoto dobrý horor nespraví ani náhodou. ()

Skip

Tohle všechno už tu bylo a navíc v mnohem lepším balení. Mně to všechno připadalo vyloženě směšné, což záměrem tvůrců jistě nebylo, a pokud ano, pak ta směšnost rozhodně nebyla k pobavení, spíš to zavánělo trapností. Takže pro mě vyloženě špatný film. ()

Fanucci

Stupidní příběh mimořádně špatně napsaný s minimem děsivých scén. Film často připomínal spíš fekální parodii (opakované zvracení do pusy hl. hrdinky, posednutý kozel:-), tancující Miloš...) než kvalitní horor. Sam Raimi by se asi už měl držet Spidermanů...na jeho opěvovanou hororovou tvorbu padá prach a tímto dílem ji v mých očích rozhodně neoprášil. Naopak:-/ ()

Petfruf

Tři a půl hvězdičky, film mě začal bavit až po druhé polovině... Stáhni mě do pekla obsahuje příliš mnoho očekávaných lekaček (to už pak přestává být strašidelné) a scény, které mi měly připadat asi vtipné (pravítko, paní bez zubů,..), na mě, krom nechutnosti, nijak výrazně nepůsobily. Já se opravdu nedokážu smát, když na někoho pořád stříká sliz, červi a nebo krev. Vizuálně sic povedený film a mezi horory se muže jistě řadit k tomu lepšímu, ale na dřívější Raimiho horory to nemá. Navíc je konec předvídatelný. (Upozorňuji, že jsem (!!) fanoušek Evil Dead, Braindead, Bad Taste a podobných filmů..) Škoda :-) ()

Tygrys

Raimi kua styď se! Teď už je jasné, že Sam je režisér, který na natočení dobrého filmu potřebuje hodně zkrouhout rozpočet. Kde jsou ty časy, kdy za nízký rozpočet točil pecky typu Evil Dead nebo třeba Simple Plan. Některé scény tady působí vyloženě směšně viz. Lamia v kozlovi (chvilku jsem si myslel, že sleduju Kozí Příběh) nebo hlášky typu Já, Christine Brownová tímto formálně daruju tento knoflík tobě Sylvie Ganushová... wtf. ()

Dubro

Sam Raimi svojim návratom k hororu diváka až tak úplne do pekla nestiahol. Len ho tak postrkoval pomocou ľakačiek, prúdenia vzduchu rôznymi smermi, obojstrannej a solídne oslintanej zubnej protézy a samozrejme pomocou Veľkopopovického Kozla. Na Alison Lohman(ovú) sa celkom dobre pozerá a keby sa zápletka nedala rozlúsknuť už v polovici filmu, bol by divák určite spokojnejší. Ale aj tak poprosím 4 krát Kozla dvanástku. ()

fmash

Po příliš rychlém a polopatickém začátku se film rozvinul do celkem dívatelné podoby. Nejsem častý divák hororového žánru, z čehož zřejmě plyne jednak má nepříliš rozvinutá tolerance logických nedostatků (tak nějak – možná mylně – předpokládám, že jsou v tomto žánru fanoušky přijímány bez většího reptání) a druhak musím přiznat, že jsem chvílemi skutečně pociťoval slušné napětí. Jednou jsem dokonce leknutím vyjekl, což se mi nestává :). Fóry byly sice dost jednotvárné (humus do pusy ke každému chodu), vše většinou na deset minut dopředu předvídatelné, ale stará cikánka byla skutečně roztomilá, proto hodnotím nakonec kladně. ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Raimi odstartuje další filmovou sérii

Raimi odstartuje další filmovou sérii

23.03.2008

Sam Raimi už další Spider-Many nenatočí. To je asi základní poznatek, který vyplývá ze zprávy o právě probíhajícím rokování režiséra se studiem Paramount Pictures. A čeho se ta jednání týkají? Agenta… (více)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (více)