Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice. (oficiální text distributora)

Petroff

Harry Potter pro dospěláky (protože to je jakože strašidelný) s puberťáckou duší (protože je to jakože srandovní). Čistej průměr - neurazí ani nenadchne. Dějové logické rozuzlení: Knoflík darovat Bohu a je po starostech. Ať vyhraje ten lepší. ()

dee-key

Filmy tohoto typu mě vyloženě odpuzují, ale po té, co mi můj kamarád řekl, že by po shlédnutí neusnul, nebýt prášků na spaní jeho sestry, jsem podrobil film ostré kritice. Nebudu to protahovat, napětí nulové, lekačky skoro žádné, o hororu se nedá mluvit, pokud opomenu tématiku. Naopak vše je jaksi trapně směšné a pár scén je až nemístně nechutných. Jedna hvězda za ten překvapivý konec a za ten přitažlivý námět. ()

SonG

Raimi je borec, protože to co stihl naservírovat za 99 minut se jen tak nevidí. Lekací scény přicházejí někdy tušené, někdy ale také přijdou, kdy jste si stoprocentně jisti, že žádná lekačka nebude..a v tom je hlavní kouzlo tohoto filmu. Hudba, příběh, atmosféra, včechno je na jedničku. Co mi ovšem ubírá na zážitku byla právě obsaditelka hlavní role. Připadala mi v určitých chvílích hodně strohá, a navíc její postava byla někdy až moc ,,namachrovaná".(hrob). Na to, že jí šel po krku ďábel......JInak ale příjemných 99 minut ve společnosti jedné staré dámy ,,chrchlící,, do kapesníku. No fuj. ()

kagemush

Asi jsem si tenhle film užil míň než by se dalo čekat.Jsem si myslel,že za to může má přítelkyně,toho času přísedící po mé levici v kině.Je tak trochu zatížena na horory(fanatička jedna) a nevím sice jak to dělá,ale při lekačkách se většinou začne děsit asi tak půl vteřiny před samotnou akcí.Takže jsem byl lekán dvakrát,jednou přítelkyní, hned na to filmem,- a to nemluvím o tom jak moc jsem se snažil uhnout úderům loktem ,nebo hlavou.No pištěla s chutí a docela často.Já o dost míň.Když jsem (já kluk pitomej) předčasně uhádl pointu,zazdil jsem si to ještě víc. A šlo se domů.-Nenudil jsem se,ale ani moc nebavil.A třeba za to tak úplně nemohla má přítelkyně.Třeba by to chtělo dát příště Raimiům nějaký směšný rozpočet(chuti mají evidentně dost),zavřít je na pár dní do lesa (nebo mateřský školky,to je jedno) a oni by zas místo řevu a bafání mohli zkusit něco jako že atmosféra bububu,bu. ()

BoredSeal

Jakožto fanoušek hororu jsem se pochopitelně na comeback Raimiho těšil. Výsledek? Přístupnost PG-13 možná film lehce omezila o prvky, které by ho zlepšily. Trapné CGI efekty jsou tu využívané většinou na stíny, nevěrohodné tváře a některé objekty, které zkušený videoherní maniak pozná - prominout se snad dá posedlý kozel. Film není moc strašidelný s vyjímkou momentu, kdy naddimenzovaná hlasitost ohrožuje divákův sluch s úmyslem vylekat, ale aspoň si cením originalitu a zajímavý příběh. O herce tady ani tak nejde, ale postupná proměna sladké Lohmanové v zoufalou zabahněnou postavu ve vykopaném hrobě křičící na mrtvolu potěší, nemluvě o konci. Další plus: přítomný Raimiho vizuální humor. Shrnuto: nic vyjímečného i když letos se jedná mezi horory o lehký nadprůměr. ()

mahler

Hlavní hrdinka se kvůli možnému postupu v kariéře zachová jako svině a nechá sebrat jedné zdánlivě bezmocné stařeně barák ... jenže ta stařena se taky dokáže zachovat jako pěkná svině a bezmocná byla jen zdánlivě - a nechutná k tomu. Film nenudí - lekačky jsou fajn, návštěva Lamia v domácnosti hrdinky a jeho kopýtka pode dveřmi také, vymítací scéna má grády a konec je zajímavý a ne klasicky natahovaný a přeplácaný jak dnes bývá dobrým zvykem. (Nutno podotknout že být v situaci hrdinky tak misto kotěte rychle někde seženu jiné zvíře - datla ze stromu nebo krysu z kanálu). Co mi to kazí je že té bábě pořád něco teče z huby (krev, hnis, zase hnis a tak ...) - to je nechutné a nemám to rád. ()

ilemas

Tak zas nevím jak hodnotit. Nemám rád duchařiny,ale film mě nenudil a nakonec se mi líbil, ikdyž v prvních dvou minutách před začátečními titulky jsem to chtěl vzdát a hodnotit odpad jsem chtěl při vyvolávání duchů a scéně s kozlem.Sice jsem se ani trochu nebál,ale jako film to vůbec nebylo špatné.Po zvukové stránce bomba. A od cikánů dál, nikdy jsem jim nevěřil.Ta cikánka mě už bude strašit do smrti. Nejhorší postava všech dob. Opravdu nevím, zda přidat ještě dvě nebo dvě ubrat. ()

berusche

RAIMI!!! nezklamal ten kluk. Vazne horor se vsim vsudy, co byste meli v hororech znat, videt a dokonce citit. A ty vtipny scenky tomu dodaji takovy smrnc, a ze ja jsem pose*ka, ze jsem se i zasmala. A i kdyz pokazde tu scenu cekate, ja ji takhle jednou v plnem kine necekala a dokazala jsem celej popcorn vysypat na sousedy. Takze to bylo neco. ()

lioncel

Alison Lohman není vůbec špatná .. ale ... tak co s ní také jiného, než stáhnout do pekla, že ... vždyť urazila sympatickou romskou stařenku .. vydávala se za blondýnu .. a na víc zabila to roztomilé koťátko …. pár velmi dobrých záběrů to opravdu mělo a ten konec je fakt super(!) … ()

KoRniky

Z nejvyšší nouze, kdy nám na privátě už několik dní nejde internet jsem začala koukat na filmy mých spolubydlících, na které bych se jinak nikdy nepodívala, protože bych si je nejdřív projela na ČSFD a zjistila bych, že mi nestojí za ten ztracený čas. Krize už byla ale tak obrovitá, že jsem si při pondělním podvečeru pustila Stáhni mě do pekla. Ještě k tomu s českým dabingem. No fakt. Já věděla, proč se na horory nedívám. Lekla jsem se asi tak 4x, a stejně to bylo u scén, kdy jsem naprosto přesně čekala, že to příjde. Předvídatelnost by mohl být podtitulek tohohle "hororu". Nechutnost hned druhý. Když začal mluvit ten kozel, myslela jsem, že to nevydržím do konce a vypnu to. Nevím proč někoho vůbec napadne něco takového natočit. ()

johny89

Unikátní, famózní, impresivní, depresivní, náhlý, nenormálný, úchylný, nechutný, přehnaný, smrtelný, raimiovský.... taková slovo mě napadala při sledování tohoto překvapivě dobrého hororu. Podobnost se Smrtelným zlem se nezapře. Přiblblé nápady režiséra rozhodně opět nevyšly na zmar. Celé dílko je až překvapivě koukatelné :) a konec konců, na konci i překvapivé. Škoda jen že se dají některé události předvídat :) ()

HelloNiky

Film, který mě za poslední dobu tak trochu sem tam vylekal, ale zároveň i pobavil... člověk se opravdu moc nenudil, a z větší části se smál... i přesto bych ho nemusela vidět znova a dávám pouze 3* ()

Hees

"Kino".Sám nemám moc rád horory.Preto pozerám horor tak maximálne raz do pol roka.Sam Raimi je proste "peckovač".Tento "nechutne" dobrý film urobil vo mne dojem.Dalo by sa dodať,že tento film je aj trocha komédia.Teda pre iných ja som sa totiž dosť bál.Je to pre mňa len druhý horor v kine.Na každý som bol skoro "donútený ísť" ale som spokojný páčilo sa mi to.A bál som sa heh. ()

M.i.k.e

rozhodně nejsem hororový fanda,ale čas od času si pro spestření nějaký ten horor dám a Drag Me To Hell mě v záplavě teen rádoby lekaček poslední doby velmi mile potěšilo i překvapilo.Pár nedostatků by se sice našlo,ale v konečném součtu (navíc v rámci poslední dobou toliko chudého žánru) dávám za pět.90% PS : upřímně bych si taky kolikrát přál mít takový pěkný evil šátek,nebo prokletý knoflík.Hned by se našlo pár jedinců,kterým bych ho s chutí daroval... ()

Morloth

Velmi zábavná hororová retro-jednohubka. Ve svém žánru jednoznačně výborné. Potěšilo mne herectví, pro mne povětšinou naprosto neznámých protagonistů. Potěšil mne styl. Scénář. Osmdesátkové triky. Prostě vše. ()

HappySmile

Horor to nebyl španej, ale naprosto nic výjimečného jsem na něm neshledala. Prostě takový průměr, na který se sice dobře dívá, ale dlouho vám v paměti nezůstane. Myslím, že většina lidí hodnotí tento film superlativy hlavně kvůli hlavní hrdince Alison Lohman (a to nenarážím na její herecké kvality). ()

Giggo

Co jen sem dodat .. všichni už se vyslovili. Klasickej Raimi naprostá paráda, na kterou se můžete dívat zas a znova. Perfektní lekárna bez happyendu a s pořádnou dávkou humusu. Takže vezmeme mladou holku, hromadu bahna, slizu, trošku ohně, vytáhneme nějakýho pekelníka .. to vše dáme Samovi a vznikne nám .. perfektní horor, kde strachy nebo napětím nebo úlekem ani víčka nedovřete. ()

Chen

Já vím, že Raimi se bez humoru a nadsázky neobejde, ale když prvních pár desítek minut buduje atmosféru (i když občas skrze záměrně přehnané scény) a pak tam střihne moment s kovadlinou nebo mluvící kozu, prostě mě to překvapí. Chápu, že je to účel, ale můj zážitek to prostě trošku pozmění a ne k lepšímu. ()

Hennes

Po dlouhé době dobrý horor. Sylvia Ganush je lepší a děsivější než všechny nadpřirozené příšery. Sam Raimi prostě patří k dobrému hororu, to je jeho parketa. ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Raimi odstartuje další filmovou sérii

Raimi odstartuje další filmovou sérii

23.03.2008

Sam Raimi už další Spider-Many nenatočí. To je asi základní poznatek, který vyplývá ze zprávy o právě probíhajícím rokování režiséra se studiem Paramount Pictures. A čeho se ta jednání týkají? Agenta… (více)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (více)