draggo

Docela zazděná šance. Zásadní průser Johna Cartera je v tom, že ačkoli jsem se na něj díval v hluboké noci, kdy jsou mé smysly již maximálně otupeny a já jsem schopen konzumovat víceméně vše, nemohl jsem přehlédnout a odpoutat se od toho, že je to strašně průhledná vykrádačka. S tímhle slovem se v poslední době až příliš plýtvá, kdy se jím označuje sebemenší inspirace nebo vzdálená podobnost (viz nechutný hate okolo Avatara), ale když se mi při sledování samovolně vybavuje Avatar, Princ z Persie, Star Wars a spousta dalších filmů, někde se asi stala chyba. Nicméně to není jen kvůli nedostatečné originalitě, ale i kvůli tomu, že tu není nic moc jiného, co by mě dlouhodobě zaujalo. Triky jsou sice povedený, scenérie patřičně epický, ale z toho se prostě člověk taky dlouhodobě nenají. Průser je tu i v příběhu. Chybí tu nějaký cíl, ke kterému by to všechno mělo směřovat, měl jsem jenom pocit, že se tu na sebe vrší jednotlivý scény, jak John objevoval Mars, ale ta sjednocující zápletka byla tak strašně slabá a nevýrazná, že tomu nedokázala dát nějaký smysl. Nikdo tu nechtěl a nečekal víc než klasickou horu hrdinských klišé a slaboduchou lovestory k tomu, šlo jen o umění to dobře prodat. A to prostě JC nezvládnul. Trvá sice víc jak dvě hodiny, ale nedokáže vytvořit aspoň trochu uvěřitelný svět, postavy, se kterýma bych mohl sympatizovat nebo je nenávidět nebo příběh, který bych s napětím sledoval. Zbývá jen hora fajnově vypadajích digitálních triků, slušná akce (ty jeho skoky a vůbec využití gravitace bylo zajímavý) a občas dobrá hudba. Na tohle by se měli podívat všichni, co mi tvrdí, jak je úspěch Avatara založený jen na skvělém vizuálu. Můžete mít peněz kolik chcete, ale pokud neumíte vyprávět příběhy, tak selžete vždycky. Ale když už jsem mizerný dvojce Krále Škorpiona, která neměla ani ty triky, dal pár dní zpátky dvojhvězdu, tak tady nebudu škrt a ty tři s ušima rozedřenýma až na chrupavku dám. /50% a 3*/ ()

FFilipCZ

Na tento film jsem opravdu dlouho čekal a dlouho jsem se na něj těšil. Jsem lehce zklamán, ale na 3* mě to nepřinutí. Pořád je to parádní fantasy s nic moc příběhem, celkem slušnou akcí a příjemným vykreslením jak přírody, tak i lidí potažmo zvířat. Závěr na jedničku. ()

ledzepfan odpad!

Tak hele-nikdo nemůže říct, že jsem tomu nedal šanci. Snažil jsem se, potil krev, zabil asi miliardu mozkových buněk a stejně mi z toho nevylezlo nic víc než řídká, vyčerpávající a smrdnutá sračka. Epický megafail v podobě obsazení hlavní dvojice je tady fakt jen špičkou ledovce z moče... Né jako sorry ale jsem tak vyplivaný, že se tu snad ani nebudu více rozepisovat.. bych si tu asi proťukal prsty až na kost... a ani mi to za to vlastně nestojí... Nazdar. ()

Adasin

Nevěřila bych, že dvě hodiny můžou být tak dlouhé a nudné. Vizuálně i trikově je to dobré (jenže žádný zázrak), ale děj je tak nezáživný, že mě do hodiny přestalo zajímat, jak to skončí. Stejně tak mi byl ukradený osud nezajímavých postav (ani casting se moc nepovedl, ti nejlepší ztvárňují tharky). 5/10 ()

maddy

Rozhodne si John Carter nezaslúži osud takého (finančného) prepadáku, aký ho postretol. Rozpočet bol síce prestrelený (250 mil), ale vidieť ho každým záberom, mimozemské rasy pôsobia naozaj (v rámci možností) reálne a výprava je priam famózna. Sci-fi sa výrazne mieša s fantasy žánrom a vytvára pútavú atmosféru vzdialeného sveta. Síce to pôsobí ako copy&paste Star Warsu (hlavne Episode I a IV), ale to nie je vinou filmu, keďže predloha Princezná z Marsu vznikla skôr než samotný Lucas uvidel svetlo tohto sveta. Po takmer 100 rokoch od vzniku sa ňou, ale inšpirovalo také nespočetné množstvo tvorcov, že v súčasnej dobe už John Carter nepôsobí ani jednou scénou originálne. To mi však výrazne nevadilo, pútavý svet s množstvom mimozemských rás zaujal, držal pozornosť a film zbieral množstvo plusových bodov. Príbeh bol v rámci žánru dobrý, jednoduchší, niekedy priam až rozprávkovo-pútavý – nič viac, nič menej. Občas príliš priamočiary (jednoduché cestovanie z bodu A do bodu B), inokedy zavádzajúci vzhľadom na nedostatočné vysvetlenie určitých fantasy prvkov. Na vyplnenie vyše dvojhodinovej stopáže však stačil, neprekážal svojou hlúposťou a po skončení všetko dokonale uzavrel, nenechal nevyriešené zbytočné odbočky. O málo horšie je na tom scenár, ktorý doslova šuští predlohou, pomaly ako by z nej bol skopírovaný bez jedinej zmeny. Nečítal som ju, ale preslovy postáv nepôsobili dôveryhodne, ľudsky, emotívne. Tým pádom zlyháva romantická línia medzi Johnom a princeznou, keďže medzi nimi nefunguje žiadna chémia a ich konverzácia často pôsobí silene. Výhodou je, že väčšina ostatných dialógov je osviežená celkom príjemným humorom – hlavne rasa Tharkov (Virginia!:) a neraz tieto digitálne vytvorené postavy dokážu vyvolať viac emócii ako ľudskí protagonisti, z ktorých výrazne nevyčnieva ani jeden (Taylor Kitsch nie je vyslovene zlý herec, len mu chýba výraznejšia charizma). Disneyho infantilnosť sa však nevyhla ani niektorým týmto postavám – viď prítomnosť mimozemského „psa“. Najviac však zamrzia rutinne podané akčné scény, na ktoré sa síce krásne pozerá, ale to je asi tak všetko. Nebadať pri nich žiadne napätie, náboj, atmosféru. Tam režisér Andrew Stanton (WALL-E, Finding Nemo) doslovne zlyháva, pri tom zo scén ako boj s hromadou Tarkou a prelýnaním sa minulosti alebo súboja v aréne s bielymi opicami priam kričalo, aby boli niečím viac, než len štandardne odvedeným sledom scénok. Zamrzí, že takto „štandardne“ (a to teraz nemyslím ako pochvalu) sú odvedené všetky akčnejšie scény, ktorých zase nie je až tak veľa, ale mohli Johna Cartera vytiahnuť o úroveň vyššie, pretože pôdu na budovanie niečoho pompéznejšieho mal vytvorenú naozaj stabilne. Poteší však kamera, ktorá sníma naozaj dianie bez výraznejších šumov a „epliptických záchvatov“. CELKOVO: 3,5* (ale vzhľadom na fanúšika fantasy si Johna Cartra určite ešte niekoľko krát pozriem, nakoľko vo mne vyvolal po skončení príjemný pocit a to sa pri akomkoľvek filme počíta 2x, zamrzí len fakt, že mal na oveľa viac, chcelo by to možno väčší tvorcovský rozhľad a nie len točiť film ako na „zakázku“ bez jedinej inovácie, reputáciu sice už však nepraviť nemôže, keďze osud pokračovania padol rýchlejšie ako tržby) () (méně) (více)

baribal

Na to, jak to vypadá, tak to není vůbec špatné. Chvílemi zdlouhavé a překombinované, ale na druhou stranu v žánru je to příjemné překvapení. Thumbs up! ()

Wysch

Píčovina. Ale tak (ne)chtěně vtipná a s vkusem parodující (nejen) sama sebe, že pozérský nízký hodnocení je úplně stejná píčovina. Přečtěte si prosím knihu, děti. [ČSFD projekce] poprvé v severních Čechách byla výborná, jsem strašně rád za origo znění (ale ty title byly prostě rušivý, určitě by se s tím dalo něco udělat) a překvapivě - ačkoliv emočně sterilní - jsem si ten film dost užil. Hodně se totiž blíží mejm vzpomínkám z dětství, kdy jsem tuhle knihu četl, protože v knihovně už jsem měl přečtený všechny Tarzany. Jo a prosím, nevytýkejte JC z Marsu podobnost s Avatarem, opravdu si najděte, kdy Burroughs tuhle knihu napsal. Děkuji. ()

zahubicku

Nebýt ČSFD projekce (trapné scény se stávaly vtipnými) a pána za mnou, který do mě neustále kopal a tím mě udržoval v bdělém stavu tak dám Johnovi nižší hodnocení než 2* .... takže tak...... Carter se tváří jako VELKÝ film ale "velký" je jen svým rozpočtem :) ()

MartinezZ

Poměrně spokojenost. Nečekal jsem od toho nic jiného než snímek pro potřeby vypnutého mozku a prostě "konzumaci". Konzumoval jsem celý film a popravdě bych konzumoval i o něco déle, kdyby byl film delší. Pokud přijmu skutečnost, že svět, nápady a příběh spolu s opravdu "nečekanými" zvraty jsou poplatny předloze ze začátku 20. století, pak nemám problém kvalitní *** udělit. Znovu už to vidět nemusím, ale nenudil jsem se a doufám, že se těch $250 milionů Disneymu přinejmenším vrátí. Raději bych totiž viděl pokračování Johna Cartera (knížek na to je dost) než pokračování plochých hitů ála Transformers či Rise of the Planet of the Apes (což neznamená, že po pokračování nějak toužím). ~~~ PS: CineStar Anděl, sál 2, 2D - sál tak z půlky zaplněný (nečekané, většinou sedíme v sálu jen v pár lidech), nikdo po konci filmu (až na jednoho člověka) neodešel, všichni potichu čekali na konec animovaných titulků (ve kterých nic ani nebylo). Přišlo mi tak, že by lidi klidně seděli dál a ještě chvíli na něco koukali. I tohle mi přišlo zvláštní, protože většinou se hordy zvedají hned s prvním náznakem konce hraných obrázků na plátně. A celkem dost lidí zůstalo i na úplný konec filmu - film totiž končí po titulcích! (jen škoda, že po nich nebyl žádný "dovětek" :) ~~~ PS: Barsoom Bloopers z BR bonusů. ()

RasputincZ

John Carter není špatný nebo dokonce příšerný film, spíš ho považuji za průměrný mix většiny "lepších" blockbusterů za několik posledních let. Bohužel si Stanton od výše zmíněných filmů nevypůjčil nejdůležitější věc na poli popcornových filmů, a to velkolepost. Osobitý rukopis jednoho z nejvýraznějších tvůrců Pixaru je ve filmu také velmi nepatrný (snad jen naspeedovaný pes je typická pixarovská postava se vším všudy). Vzhledem k obrovským ztrátám Disney si troufám tvrdit, že se dalšího dílu ze světa spisovatele Edgara Rice Burroughse hned tak nedočkáme. Moje recenze na realfilm.cz ()

Z0oMb3E

Presne takto to dopadne, keď chlapci z filmových štúdií súťažia kto dočúra ďalej s rovnakým príbehom. U mňa však jednoznačne vyhrávajú ľudia z Asylumu so svojou verziou Princess of Mars. Kedy za omnoho menej peňazí dokázali zahrať takmer rovnakú muziku. Ale k filmu... Základné pravidlo vojaka znie: Pridaj sa k tým, ktorý ponúknu viac žien. Ak je v celej hre k dispozícii len jediná pridajú sa k tebe aj hordy pohlavne nekompatibilných. A chúďa humanoidná Šmoulinka je vyťahaná až niekde po bradu. Jediné čo môže ako tak zaujať sú filmové efekty a ohlučujúce burácanie pri každej možnej príležitosti. Carter sa skrátka len vezie na nejákom emzemáckom fantasy ryžovaní šušňov z divákov bez absolútnej snahy prihodiť do pľacu niečo naviac, či dokonca zariskovať. ()

Ozo

Typický příklad toho, že když nečekám nic, dostanu hodně. Ve stoje tleskám, i když na pět to není. První milé překvapení letošního července. ()

Paxxx.cz

John Carter nabídne docela pěkný, ale podle mě trochu zbytečně přetažený dobrodružný příběh, který mi v mnoha ohledech (jak jste zde někteří trefně napsali) dost připomínal SW. Lynn Collins to zde skutečně slušelo a svou roli zvládla dobře. Pro mě 6/10. ()

Praxis

Vizualne opojne.technicky vymakane a i to 3D tady melo celkem smysl.jen scenaristicky dosti tupe nudne a predvidatelne.vpodstate takova jednoducha bachorka o tech hodnych a zlych a jedne velke lasce.obcasne forky tomu moc nepomohly a tak se vsichni spolecne muzeme tesit treba na nejakeho Cartera z Neptunu nekdy v budoucnu. Za sympatickou paní 60% ()

Tayen

Na začátek ujasním jednu věc: tohle mě bavilo víc než Avatar. Dobře, Avatar byl technicky dokonalý, měl Jamese Hornera, Jamese Camerona a Sigourney a mnoho lidí u něj zažívalo orgasmus. Já byla otrávená z děje a druhý den si na spravení chuti pustila Aliens. John Carter má horší herce, není tak technicky dokonalý, hnidopiši najdou tucty nelogičností (já je nehledala), a hudba plní funkci soundtracku (nebudete toužit si ho pořídit), hodí se tam a nestrhává na sebe pozornost. Ale, co je pro mě klíčové: já dostala čistokrevnou fantasy pohádku. Je tam hlavní silný hrdina, je tam princezna, padouch, překažená svatba a spousta příšer, bojů, efektů a celo je to osvěžující jako citrónová ledová tříšť uprostřed těžce výživných dramat a chválabohu to není zmršený Conan, Souboj titánů, ani film plný mstitelů z maskami. Žádné filosofování, žádné protahování. Dojímavým flashbackům se nevyhneme, ale všechny neduhy jsou vyváženy zábavou nejjednoduššího kalibru. Film je natočený podle sto let staré knížky Princezna z Marsu (první díl dlouhé série) , která je tenká a proto není těžké se držet předlohy a zároveň se vyřádit. Ano, šlo to lépe. Dalo by se více popustit uzdu fantasii, hrdinové mohli být sympatičtější, ale kašlu na to. ()

Lamiczka

Tak nějak nevím kam s tímhle výtvorem. Úplná hloupost to není, ale bohužel ani žádný velký zázrak. Spousta nelogičnosti, unylých postav, nezajímavého, nudného děje, málo akčních scén. Vyzdvihuji hudbu, tak je výrazná a chytlavá. Marťanská princezna je velmi pohledná, sympatická a dosti kurážná. Božskej byl monstr pejsek, ten mi vždycky vykouzlil úsměv na tváři. Snad se pan Burroughs neotačí v hrobě nad touhle disneyovkou. ()

katasta

Velká škoda, že není celý film promyšlen stejně jako závěr. Takhle je to až na posledních pár minut špatné fantasy na 2* s pěknýma příšerkama....s koncem 2,5*. ()

ArsenalEagle

Hmm.. celkem slátanina, ve který jsem se místy trošku ztrácel. Jako vždy si ve filmu něco(někoho) oblíbim, tentokrát to byl super hiperaktivní pejsánek o velikosti a váze středního buldozeru ;) Za ty prachy... :D 3* ()

JJ.Gibson

Vcelku zajímavý námět na film, poslat pozemšťana na Mars, kde má díky stavbě těla super schopnosti, jako je síla a skákání :) a co se týče ztvárnění bytostí, komu čest tomu čest. Ale ten zbytek už je úplně jiné kafe! Film si ze sebe sám dělá srandu, což je asi tak jediná pozitvní věc, kterou zde můžeme pozorovat! Možná, že ze záčatku to funguje, ale díky ukrutné 137 minutové stopáži to docela rychle omrzí. Je to takový mix Supermana-Wonder Woman-Star Wars, což není tak špatně, ale vězte, je to dost špatný! Herci si povinně vzali prášky na snížení IQ a pustili se do práce. Příběh-shit happens! Výprava dobrá, ale přesto je to nesourodé a tupé zároveň... ()

Riddick77

Povedený a efektní výlet na Mars, kterému prakticky nic nechybí. Charismatický hlavní hrdina (ano, Kitsch je prostě super!), krásná princezna, povedený vizuál i efekty, fajn příběh. Nemám námitek, protože jsem v kině dostal přesně to, pro co jsem přišel. 8/10! [13.03.2012_Cinema City_Letňany] ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády