V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

Dudlish

Sex, drogy a rock'n'roll - Toto byla první myšlenka, která mě napadla po zhlédnutí tohoto fantastického filmu! Film mě dostal do neuvěřitelného rauše. Film poukazuje na situaci v Británii, kde jsou zakázány veškeré rádiové stanice a každá hudba, jiná než povolena vládou, je zakazována. Takovouto šikanu lidé trpí mnohá léta, až se objeví pardička rockerů, kteří najdou skulinku v zákoně. Netrvá dlouho a jejich rádiová stanice, ze které vysílají na moři za hranici Británie, má tisíce obdivovatelů. Rocková stanice vysílá dvacet čtyři hodin denně ty nejvybranější a nejskvělejší pecky této doby. Toto se však vůbec nelíbí vládě, s kterou tito rockeři budou mít velké potyčky. Více nebudu objasňovat, protože tento film opravdu stojí za to jej shlédnout. Film mě naprosto uchvátil a to nejen díky výbornému ději a kvalitnímu zfilmování, ale především díky skvělým rockovým “hitovkám“, které zde zazněly. Pro představu v této době vznikly senzace jako Beatles, kteří vydávají Revolver, nebo Stouni s Paint It Black či Beach Boys s Pet Sounds. Tento film bych doporučila i lidem, kteří nejsou zrovna velkými milovníky rocku, protože ani já jím nejsem a tento film mě srazil do kolen. Piráti na vlnách=PARÁDA! ()

Johnysman

Výborná místy skvěle symbolická, šedesátými léty prolitá paráda, kterou podrthávají skvělé výkony herců, parádní dialogy, naprosto epesní muzika. Opravdu jsem se bavil a když vezmu v potaz,. že šlo o opravdu symbolický snímek o rozvíjejícím se rocku a o konzervtivní sucharsé Anglii...ve kterém, září britské herectvo (včetně Roye a Jen z IT)...tak zkrátka musím hodnotit nejvýše. ()

Kybela

Moc pěkný film, u kterého mě nejvíc potěšilo, že jsem až do poslední chvíle nevěděla, jak to s nimi dopadne. ()

zodiak217

Napamätám si kedy som naposledy videl lepší retrofilm, naozaj klobúk dole. Nielenže herecké obsadenie sa skvelo dopĺňalo, ale film bol zasadený práve do tej doby v akej som ho chcel vidieť, niečo také old-school s tou skvelou starou muzičkou a típkami, čo ich ubíjal ten neskutočne nudný a puritánsky vládny režim. Celý film je pekne vystavaný dejovou líniou, takže ani diváci nemajú šancu nudiť sa, ak sa nezameriavajú na štýlovosť a prvky tej doby, zabávajú sa na vtipných scénkach, prípadne rozmýšľajú ako by sa to asi mohlo skončiť. Bol som potešený aj prekvapený, že v dnešnej dobe plnej efektov vznikol tak klasicky dobrý film a snímka rozhodne patrí k tým vydareným. ()

schwejk

Jsem zcela položen na vlnách skvělé muziky, skvělých herců a božích hlášek, které Curtis servíruje s kadencí MG-42. Nenacházím žádné zásadní námitky. Nepřišlo mi, že by příběh nedržel pohromadě - naopak. Jako by tvůrci udělali ze spousty skečů něco více. A ten konec, ten konec! Snad jen jedna věc mě štve - proč jsem to neviděl dříve? ()

Honzad007

Neskutečně šílený /v dobrém slova smyslu/ film. Nejlepší oslava hudby, smíchu a britského filmu. Takhle se to dělá- geniální sestava herců, stylová režie, skvělé dialogy a příjemný humor prokládaný opravdovými lidskými myšlenkami a pohledy. Celých 129 minut jsem si užíval, držel se na notě krásného filmu plného odrovnávajících hlášek a hudebních vložek. Permanentně příjemný pocit podložený ještě výjimečným soundtrackem a finále, kde se u mě emoce prostě daly ždímat. Ano, možná jsem se nechal příliš unést a plavbě touto lodí trošku propadnul. Ale nestydím se za to. Na takovou plavbu se totiž rozhodně nezapomíná! ()

bedn1

***1/2 Sled více či méně povedených scének se spoustou nedotažených, až zabitých nápadů, bez větší soudržnosti a hlubšího vykreslení postav. ()

lister_dave

Rock´n´roll! Škoda, že jsem nežil v šedesátkách. Skvělý snímek s mými oblíbenými britskými herci a nejlepším soundtrackem za posledních několik let. ()

KanoJJ

Lalala chci žít na lodi radia Rock. Doufam že až se mi to splní tak bude podklad pro muj život i úplně stejnej soundtrack.. protože ten je taky skvělej.. ()

Elvis1994

Hodně dobrá komedie která neomrzí , bavil jsem se od začátku do konce , možná mě na konci nepřekvapil klasický HappyEnd , to mohli udělat líp . Ale jinak filmu davam plny pocet bodu protoze jsem se dlouho nepobavil jako pri tehle komedii. Pochválil bych obsazení protoze Nick Frost je genialni , tak i ale Bill Nighy. ()

jecmen2

Tenhle film si musíte zamilovat už jen díky té hudbě! Výběr toho nejlepšího z šedesátek namixovaný s jemným anglickým humorem, špetkou erotiky, servírovaný na palubě pirátské lodi, co víc si přát! Doporučuji! ()

Movie Maniak

Film byl pro mě zvláštní, první třetinu jsem byl natěšený co se stane, druhou třetinu jsem byl zklamaný, že se nic neděje. Rozuměj film pomalu plyne vpřed, věnuje se všem postavám, ale nikam se moc neposouvá. No a poslední třetinu jsem byl pro změnu zase potěšený z velkolepého finále. Jak píše POMO opravdu lepší než Titanic. Všichni herci hrají dobře, ale Bill Nighy exceluje, hlavně ke konci filmu no a k tomu všemu úžasná hudba ze "zlatých šedesátých". ()

Ruadek

Připadalo mi to, jako by parta nejlepších britských komiků současnosti uspořáda jeden velký rockový mejdan spolu s Curtisem a všechno se to mimoděk natáčelo. Pak se to profesionálně sestříhalo, doplnilo tou nejvýživnější hudbou jaká sedla každému záběru (nebo každý záběr k hudbě?) a pustilo se to do kin. Pro mne naprostá pecka - o to víc proto, že i můj život se celej pohybuje okolo této scény a těm cvokům naprosto rozumím. Tak tohle si myslím, že uvidím ještě hodněkrát po sobě a až se mi to okouká, soundtrack bude pokračovat navždy (dokud budu mít senzitivní ušní bubínky). ()

gpx

Snaha o šmrnc a zábavnost je evidentní, ale výsledek nepřichází. Jestli mi tahle "plavba" něco připomíná, tak je to plácání na stojatým vltavských "voleji" kousek před Budějcema. ()

Kriklan49

Krásný, pohodový, odpočinkový film se skvělou hudbou z mé oblíbené éry. Tento film si nejvíce užije fanda klasického britského humoru, obzvláště pokud umí anglicky a nenechá si tak ujít spoustu jazykových hříček a vtípků, které se ztrácejí v dabingu. Máte-li rádi Lásku nebeskou, Monty Pythony nebo Ano, pane ministře, pak je tohle film přesně pro vás. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)