V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

D28

Sála z toho optimizmus a ťažká pohoda,jeden herec lepší než druhý, užijeme si hudbu i humor....Pre mňa je táto loď nepotopiteľná. ()

Vertigo666

Sympatický snímek s ještě sympatičtějšími postavami. Film o lidech a pro lidi a moc příjemná podívaná. Palec nahoru... ()

Scar

Táto húličsko-hippie kultúra mi nič nehovorí. Teda okrem zaujímavej hudby, pár dobrých hlášok a veľmi originálneho nápadu, mi film nič nedal. Keď si to ale pustíte na filmovej párty, s uvoľnenou atmosférou, nič tým nepokazíte. ()

Dreadd

Vůbec nevadí, že je to spíše chronologický sled scén než nějaký ucelený příběh, lze vyzdvihnout i obsazení (především Rhys Ifans a Philip Seymour). Komedie je to o to lepší, že se snaží být opravdu neamerická a daří se jí to. Pro milovníky britského humoru ideální. A k tomu perfektní hudba. Rock & Roll! ()

Puyi

Ani nevím proč, ale tento kousek mám o něco raději než Lásku nebeskou. Zábavná komedie se skvělým dějem a ještě lepším obsazením - Bill Nighy, Kenneth Branagh a Philip Seymour Hoffman, u kterého to byl snad první film, kde mi vůbec nevadil. Hodně jsem se bavil, proto 5. :) ()

Mr.KarlAdler

Z fleku, fakt nemám rád ten pro mě nezajímavě užvaněný, kýčovitý a nadhodnocený (kterýkoliv) kousek Lásky nebeské (a hrome, tohle s tím srovnávají!). Ale snad už jen kvůli muzice jsem se rozhodl zapnout televizi, a nechat se teda přesvědčit, že Curtis poslední doby není jenom o první Jonesové (I když pozor, pokud by byla řeč o January Jonesové, u první zůstat nemusí.). Rád mu přiznám zásluhy na postupně zrajícím zážitku, kdy přes zpočátku (bohužel trapně) úchylný humor začne skvěle s tak akorát promakanými postavami pracovat na malém prostoru, a (asi tak od geniální scény s čajem a sušenkama) má i proto mou plnou pozornost. Drsnější prostředí kraluje, i přesto, že si to celé tak nějak s nonšalancí (Nighyho ksichtu vlastní) s citem pluje po širém moři. No a všechny ty výstřelky nepůsobí, na rozdíl od Love Actually, jako pěst do dortu. Tím chci vlastně naznačit - páni, jo, mohlo to být nudné nebo obyčejné, ale někdo dokázal, že 129 minut uběhlo jako nic. Neříkám nezapomenutelné, ale mám pocit, že pro náladu si to klidně i pustím znova. Stokrát totiž lepší než dnešní rádia (a to možná zbytečně ubírám násobky). ()

TheRoller

Obsadenie jak lusk, hudba na jednotku, ale na moje nepríjemné prekvapenie ide len o dobre natočený blábol, ktorý má tendenciu nudiť. A položiť The Black Eyed Peas vedľa The Beatles? Srsly? Aspoň že Oasis a Blur mali vlastný záber. :) Pre mňa zatiaľ najslabší Curtis, až sa mi to nejako nezdá... Kde je väčšia emócia? Kde je ten najlepší druh humoru?... Dammit, kde je aspoň normálny dej? 3,5* najmä za hercov a ich výkony. Najlepší moment: Rozhovor novomanželov. ()

Autogram

Malý Rockový Titanic z dávnych čias rockovej prohibície so zábavnou partiou a minimom žien. Teda okrem pár divokých žúrov so stratou panictva za účasti 25 miliónov fanúšikov. Keď slovo FUCK ešte nemohlo odznieť v rádiu, poslucháči sa bavili na iných veciach a slobodné rádiové celebrity boli niečím neželaným. Príbeh filmu je síce dramatický, ale trochu priblblý v duchu témy filmu a rovnako aj záver. –––– To se stává, Trottle. I těm nejlepším z nás. –––– Myslím, že odborný termín zní tři prdele lodí. ()

vyfuk

Velmi atmosférická a pohodová dobovka, která vás vhodí do úžasné, ale i lehce striktní a zakázané době 60. lety, kdy rock'n'roll vládl světem. Ale vlastně vládl ze svého podsvětí. Nebo spíše mezinárodních vod. Svižný a vtipný film, který popisuje touhu po svobodě skrze staré i mladé postavy a zároveň souboj mezi onou svobodou a ortodoxní Anglii. To celé v rámci zajímavého scénáře, dnes už klasické hudby a hvězdných i tedy skvělých hereckých výkonů na všech frontách. Mám rád, když filmaři umí vzít nějakou situaci z reálného života a historie, kterou dokáží zpopularizovat, upozornit a ještě ji hezky natočit a odvyprávět. Toto je přesně onen případ. Děkujeme. ()

Richard_Ba

Prageniálny film o rockovej hudbe v ktorom Vás predávkujú tri najväčšie drogy aké ludstvo kedy vynašlo SEX, ROCK aaaa HUMOR bez hraníc. Don´t ask what rock´n´roll can do for you,.... the biggest question is what can You do for rock´n´roll. (pozn. aut. Prepáčte mi moju neprofesionálnosť, ale keď ide o rock tak nepoznám žiadne pravidlá ! ) ROCK ON ()

Nepi

Richard Curtis se po šesti letech vrací s další povedenou komedií. Piráti na vlnách jsou filmem plným skvělých gagů, u kterých se budete válet smíchy a těšit se na další komedii tohoto britského comedy leadra. ()

Styxos

Staré vypalovačky, humor útočí na bránice a skvělí herci dělají Piráty na vlnách nezapomenutelným zážitkem. S čím asi Richard Curtis přijde příště... ()

dinsdale

Na Lásku nebeskou to nemá ani z dálky, ale jinak je to příjemné retro s hromadou příjemných herců, kteří si své charaktery užívají a vytváří tak pohodovou atmosféru, a s výbornou hudbou. Jen americký závěr mohl být odpuštěn a nesedla mi linie s Kennethem Branaghem a Jackem Davenportem. ()

P1tr

Richard Curtis opravdu je mistrem komedie i pokud si svůj materiál odrežíruje sám. Piráti na vlnách sice nejsou takovým úspěchem, jako Láska nebeská, ovšem i tak dokáže pobavit. Nejedná se o nijak třeskutě vtipný kousek, ba skoro naopak. Humor tu tvoří samotné prostředí a celková retro atmosféra, která je zachycena výtečně. Bez stávajícího hereckého ansámblu by také snímek byl sotva poloviční. Curtis si to zkrátka dobře ohlídal po všech stránkách a mně nezbýva, než před ním znovu smeknout. ()

iantomasik

Pokud patříte k té menšině, která Lásku nebeskou zrovna moc nemusí, téměř jistě se vám ani tohle nebude líbit. Mění se kulisy a postavy, poselství a forma zůstávají. ()

BuryGol

Rock ´n´ Roll! Vyrůstal jsem na takový a obdobný muzice a nenechal se zkazit hiphopem, technem nebo popíkem. Díky bohu za to, aspoň jsem si moh užít tenhle snímek z Britský produkce. Vemte pár nejlepších britskejch komiků a natočte komedii s dramatickou zápletkou o pirátskym rádiu. O pirátskejch rádiích jsem slyšel na jazykovce, kde jsme je asi hodinu probírali. Tehdy byla jiná doba a rock byl v UK hned vedle děvek a drog. Naštěstí dneska je to jinak. V rádiu bych asi pracoval rád, třeba se mi to někdy podaří, člověk nikdy neví, že? Ten film se mi fakt líbil, ale pár věcí mě donutilo dát jen 4 hvězdy. Byl moc dlouhej, ledovej oceán je ledovej a všichni by asi nestáli u rádia po pas ve vodě aniž by umrzli, na veslovací pramici se k tý lodě těžko dostanete, Rhys Ifans moh dostat větší prostor, a kdyby tam nebyl Carl, okolo nějž se film rlativně točí, byl by nějakej rozdíl? Já myslim, že ne. Podle mě potenciál za filmem trošku zaostal. Ale i tak je to dost možná nejlepší komedie roku 2009, co jsem viděl. PS:ženský jsou děvky. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)