V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

MAAUZ

Curtis se po pár letech odpoutal od Lásky a opět zabodoval! Ačkoliv nejsem žádnej extra rockenrollovej fanoušek, britská pártyloď, přeplněná tou nej UK scénou, mě fakt rozsekala. Je to pár let zpět, co jsem viděl Piráty, ale klidně bych se koukl znovu. ()

Shitonit

Překvápko ? Spíš sázka na jistotu. Tak tohle snad ani nemohlo dopadnout nějak špatně, super muzika, dokonalý figurky, vymazlený prostředí, kouzelná atmoška přímo vystřikuje z obrazovky.. ()

papilon395

Při prvním zhlédnutí jsem měla velká očekávání, ale Lásce nebeské se přece hned tak něco nevyrovná. Teď, po třetím vidění, dávám za tři. Herecký výkvět, spousta dobré hudby, někteří DJ, co by stáli za hřích, ale podle mě je to film, určený hlavně pro mužskou část publika. Spousta silných řečí, předvádění a chlapské pospolitosti. Takže kromě té dobové muziky mě to nemá čím oslovit. ()

Amonasr

Připomnělo mi to, jak jsme v 60. letech coby puberťáci lovili dychtivě na tranzistorácích Radio Luxemburg a čerpali z těch špatně slyšitelných úžasných skladeb onu svobodomyslnost, která čiší i z tohoto filmu. 60. léta byl i díky bigbítu, jak jsme tenkrát rocku říkali, ohromný a neopakovatelný fenomén u nás i na západě. Myslím, že k dnešním mladým je tato zkušenost už nepřenositelná a že jsou tak i dost ochuzeni - podle mne ani umělá inteligence nemá už tak povznášející potenciál. ()

miki68cz

Tento film mne pobavil a protože jsem milovníkem hudby všech žánrů, udělal mi radost i jako příjemný výlet do sedmdesátých let hudebních. Jako vždy skvělý Bill Nighy, krásně slizký pan Branagh a mohl bych vyjmenovat asi všechny role a nemusel bych sahat k záporné kritice. Anglický humor je dobarven americkými chlapáky a krásně vykreslená atmosféra lodního celibátu s občasnými návštěvami slečen je opravdu originální. Jediný kdo mne štval byl Nick Frost v roli tlustého anglického dýdžeje, který přebral holku mladému Tomu Sturridgemu. Přál jsem si aby mu to Tom pěkně oplatil, nebo aby ho alespoň vyloučili z kolektivu :-). Veselé dvě hodiny, při kterých si opravdu odpočinete a skvěle se pobavíte, tedy pokud neposloucháte jen klasiku. ()

HarlanWade

Těšil jsem se, protože miluju filmy s tak pozitivní atmosférou, jakou měla Láska nebeská. Richard Curtis si na pomoc si přizval pár lidí ze staré party (Bill Nighy, Emma Thompson), pár dalších ověřených herců (Nick Frost, Phiiip Seymour Hoffman) a pochopitelně spousty nových mladých nadějí. Piráti na vlnách nejsou tak dokonalí, jako Láska nebeská a přesto jsou stejně pozitivní, vtipní i zábavní - jenom toho dosahují jiných prostředků a v o něco menším množství. To, co vás bude nudit na začátku si v plné parádě osvojíte v průběhu filmu, některé scény (a hlášky) jsou vyloženou lahůdkou. Klíčem k tomuhle filmu je rozkreslení charakterů postav, protože teprve potom může začít ta správná sranda. Chvílemi mě trochu štvalo že největšího drsňáka Gavina hrál ten samý herec, jako Dj Bulvu v Klubu sráčů. Při vší úctě k němu :-D. Když už se zdálo, že Curtis všechny své prostředky definitivně vyčerpal, vytáhl eso z rukávu - dramatické vyvrcholení v podobě setsakra povedené a třeskutě zábavné parodie na Titanic. Shrnutí - skvěle jsem se bavil. A i když to na Lásku nebeskou nemá, vůbec bych se nezlobil, kdyby Curtis točil už jen takovéhle filmy. 4,5*. ()

stainboy

Být to o takových 20 minut kratší, je to pětihvězdičková bomba. Takhle jen čtyři hvězdičky, za ten zbytečně natahovaný konec. Jinak není co vytknout, skvělý (britský) humor a ještě lepší (britská) hudba. (Ostatně, snad jediný okamžik, kvůli kterému má smysl koukat na posledních 20 minut, je -- pozor, spoiler -- scéna s potápějící se lodí, do níž hraje Whiter Shade Of Pale od Procol Harum.) ()

petisek

Richard Curtis síce týmto filmom svoj, podľa mňa geniálny režisérsky debut Láska Nebeská neprekonal, ale aj tak sú Piráti na vlnách veľmi milou komédiou, ktorú si človek môže viac ráz pozrieť a vždy sa pobaví. Oceňujem najmä skvelé herecké výkony (najviac sa mi páčili Bill Nighy, P.S.Hoffman, Rhys Ifans) a super soundtrack. ()

Jara_II

Curtis po Černé zmiji, eskapádách Mr. Beana, a koneckonců i řádce romantických komedií ví přesně jak na to.. Servíruje nám další geniální komedii plnou toho pravého britského humoru, s plejádou známých tváří (byť možná občas ne tak slavných jako v Lásce Nebeské) kterým vévodí tradičně skvělý Bill Nighy. Piráty na vlnách sice Richard Curtis posunul o pár let dozadu (rok 1966), vánoční pohodu vyměnil za léta kdy byl rock'n roll na svém vrcholu, nicméně ta nálada - ta zůstala. Dějem se opět proplétá spousta malých životních problému, všude vládne ta správná, skoro až pohádková pohoda.. a o tom to je :) ()

Hydr0gen

Totálně do dokonalosti vybroušený casting, hafo originálních a vypointovaných fórků, super atmosféra - tohle je film, na který je čirá radost se koukat! ()

mdduch

4,5* Tenhle film stojí na soundtracku, který je perfektní...Je dějově vlastně o ničem, ale je pozitivní a tak to má být...Jinak přesně jsem chápal boba, který se nechtěl vzdát svých desek...Velmi solidní oddychovka a soundtrack idealní do auta toto :D ()

CaMMe

Chacha! Tleskám! Natočit komedii s originálním námětem, a že tenhle byl ku*evsky originální, s inteligentním humorem a kupou sympatických lidí neumí jen tak někdo. Curtis podruhé dokázal, že on jo. Opravdu jsem se 2 hodiny skvěle bavil a poslouchal super muziku. To mi stačí! A přiznejte si, kdo neměl na tváři úsměv, když jste po potopení lodi slyšeli rock´n´roll. Po Hangoveru nejlepší komedie roku - 85%. ()

mikhail

Ťažko sa mi tento film hodnotí. Príbeh je jednoduchý bez dejových zvratov pekne popri Vás plynie, ale občas trochu nudí. Paradoxne najviac som sa bavil na hereckých výkonoch vládnych úradníkov, ktorí chcú zakázať pirátske vysielania (Jack Davenport). Záver filmu je pre diváka aj samotných hercov doslova vykúpením. Hodnotenie 70% ()

Hank

Měla to být komedie nebo to měla být veselá nadlehčená taškařice nebo to mělo být nějaké sranda hippie sdělení o době, která je dávno pryč a vlastně se asi ani neudála nebo to měl být veselý muzikál?? Ani jedno a vše zároveň s neopodstatněnou délkou filmu.... ()

Cortesz

Curtis svým debutem dokázal, že je v daném žánru jeden z nejlepších režisérů, ale debut nepřekonal. Piráti na vlnách je samozřejmě naprosto výborná komedie, která má jak romantickou linii, tak se zde věnuje i hudbě a v TITANIC finále se dočkáme i nějakého toho napětí. Dal bych plný počet, ale chvíliemi mi vadila přemrštěnost postav, kterých bylo zbytečně moc, u Lásky Nebeské to fungovalo, zde tak z poloviny. Naštěstí je film dokonale obsazen a dokonale zahrán. Vyzdvihl bych Nighy, Branagh, Hoffman a Iffans. Hudbu obsahující tento snímek je kapitola sama pro sebe. ()

lusa

Najprv som 3/4 hodinu rozmýšľala, či pozerám správny film a váhala som nad odpadom, potom sa to rozbehlo a koniec som preplakala ;) Páradne hviezdne obsadenie, Bill Nighy rules, Tom Wisdom je jebateľný až strach a už aj bežím zháňať soundtrack. Páčilo sa mi to!! Tlieskam!!! 4* ()

Sutiman

Aj láv Rakenrol!! Lásku nebeskú striedajú Piráti na vlnách! Najlepšia komédia s najlepším soundrackom za posledných...dajme tomu, že za posledných päť rokov:) Tak rád by som si vymenil miesto s mladým Carlom a ocitol sa v tej dokonale výstrednej spoločnosti. Aj láv Rakenrol!! ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)