Fred chtěl jenom udělat dojem na syna své snoubenky a obstarat pro něj basketbalový míč podepsaný Mercuriem Müllerem, hvězdou klubu Alba Berlín. Mercurio však svůj rekordní míč vždycky háže na tribunu s tělesně postiženými. Fred se tedy rozhodne předstírat, s pomocí svého přítele Alexe, že je na vozíčku, čímž se absolutně změní jeho dosavadní život... (oficiální text distributora)

Rathalos

Dalsia vydarena komedia v podani Tila Schweigera,nemci vedia rozosmiat a pobavit ludi,uz som sa o tom viackrat presvedcil...:-) ()

Yomega

Když se mě do ruky dostalo DVD s filmem Kde je Fred?, podíval jsem se na šíleně lacině vypadající obal přečetl si titulek „vynikající Německá komedie“ a znechuceně ho odložil s tím, že už to do ruky nikdy nevezmu. Ovšem po naléhání okolí, které film již vidělo jsem se přece jen odhodlal i když týpek s cornflaky na xsichtě ve mně důvěru stále nevzbuzoval. Ovšem jaké bylo mé překvapení, když jsem cca po 20ti minutách filmu s celkem vtipnou zápletkou zjistil, že se skvěle bavím a že odvážný titulek na obalu nebyl tak daleko od pravdy. Po výborné a opravdu vtipné první polovině následuje ta druhá, vážnější, méně vtipná a trošku překombinovaná. Til Schweiger ve vypjatějších scénách lehce herecky nestíhá, ovšem vynahrazuje to svým charismatem a grimasami. Předvídatelný konec a jako vždy krásnou Alexandru Marii Laru ani nemá cenu zmiňovat, protože to každý čeká:-) I přes výše uvedené nedostatky se pro mě jedná o velmi příjemné překvapení, u kterého jsem se skvěle pobavil. ()

pepa3rd

Tak tohle je tedy překvapení. Pustil jsem si tenhle film náhodou a dostal jsem dávku humoru, kterou jsem opravdu nečekal. Svižná komedie, kde se stále něco děje, těží z daného tématu maximum a Freda provádí díky původně nevinnému podvůdku doslova peklem, aniž by se opakovaly stále dokola ty samé gagy. Ano, je to pitomůstka s malým rozpočtem, romantická stránka je klišovitá a herecké výkony neaspirují na oscara, ale v komedii je nejdůležitější humor a tady se budete smát od začátku do konce, aniž byste se cítili trapně, aniž by zesměšňovali postižené jako takové a bez berličky fekálního humoru. 75 % ()

Petyas

Na to, že nenám rád německé filmy, tenhle mě hodně pobavil. Schweiger to zahrál skvěle. Film velmi vtipný a neskutečně zábavný. ()

Kvasekus

K německým filmům a seriálům mám trochu odpor. Nejsem si jistý jestli to je rize z filmového hlediska nebo jestli tam hraje roli kapku historie tohodle malebného státečku, ALE musí se nechat že Til je fajn herec. A s ním film svojí kvalitu má. Komedie neurazí a člověk si u ní hezky odpočine a pobaví. Nápad se tu skloubil s celkem fajn scénářem a už jen proto je to pěknejch 60% ()

Eventyrer

V celom filme by som spočítala na jednej ruke koľko krát som zaregistrovala niečo vtipné a aj to by mi tri zvyšné prsty boli zbytočné. Dej bol veľmi predvídateľný a prekombinovaný hlavne keď sa na scéne objavilo Fredovo dvojča. ()

mira.l

No mně je popravdě řečeno tak nějak celkem jedno, kde Fred je. Já to stáhnul kvůli něčemu jinému, a tím je A. M. Lara. Ta potěšila, ale jinak mi to přišlo jako celkem trapně natahovaná guma ze starých trenek, jejímž šponováním se tvůrci snažili oddálit ten nevyhnutelný moment, kdy to celé praskne. To, že ten spratek Linus by potřeboval pár přes držku a minimálně měsíční  hladovku (nebo obráceně??), je už jen detail. ()

joelly01

Nebudu zde nikomu nic nalhavat, ten film je blby az to boli! Ale zaroven je tak trochu "politicky nekorektni" a pokud vypnete mozkovnu tak se dobre pobavite. Komedyja normalne trihvezdova, ale sorry, Jürgen Vogel to zde taha na ctvrtou hvezdu tak uporne ze tomu jeho roztomilemu "crooked smile" proste NEMUZU odolat ani kdybysem JOOO chtela (jakoze nechci). ()

pekas

Bože to je kravina. Ale překvapivě funguje. Dobře jsem se pobavil, příjemně naladil - spokojenost. Díkybohu jsem nevypnul film hned na začátku titulků a nepřišel o takovou pěknou tečku, která v nich je schovaná. Jo a Alexandra Maria Lara je moc pěkná holka. ()

marek29

Párkrát sem se řezal při tomto průměrným filmu s klasickou tématikou otřepané záměny :) nic víc. Jen průměr. ()

cinema_cz

Bláznivá situační komedie, která místy balancuje na hraně korektnosti. Horší než zmasakrovaný vozíčkář je ovšem unavená a předvídatelná směs gagů, záměn a Fredovo kličkování mezi oběma světy. Naddimenzovaná metráž navíc ústí v neřestně sentimentální závěr. (Iva Hejlíčková, Ci 05/2008) ()

marivet

Solidní komedie ze sportovního prostředí u které se i zasmějete. Stojí za vzhlédnutí, ale jednou a stačí... ()