Fred chtěl jenom udělat dojem na syna své snoubenky a obstarat pro něj basketbalový míč podepsaný Mercuriem Müllerem, hvězdou klubu Alba Berlín. Mercurio však svůj rekordní míč vždycky háže na tribunu s tělesně postiženými. Fred se tedy rozhodne předstírat, s pomocí svého přítele Alexe, že je na vozíčku, čímž se absolutně změní jeho dosavadní život... (oficiální text distributora)

mandella odpad!

To byla nebetyčná ptákovina! Předvídatelné scénky a hlavně trapný humor, který si utahoval z tělesně postižených. Bylo jasně znát, kteří "herci" na vozíku jen sedí a který kompars jsou doopravdičtí vozíčkáři. Ani jsem se na to nedokázala dívat v kuse, přepínala jsem, odbíhala, případně si četla. Strašlivě toporné herectví hlavního představitele bylo děsivé, kromě vypracovaného těla neměl absolutně co ukázat. Jak tomuhle někdo může dát pět hvězdiček?! ()

uncle

Romantická komedie dle scématu, Til Schweiger se pitvořil pořád stejně,( uznávám že roztomile).....přesto jsem se přistihl, že se dobře bavím a často i hlasitě řehtám...sakra, čím to bylo?:-) ()

LucMosss

Vtipné, předvídatelné, milé, prvoplánové... Jednoduše komedie udržující si jistou úroveň. A nehodnotím natolik vysoko bezmyšlenkovitě. Jen se ráda čas od času bez zábran směji a především, chci vědět, proč se v danou chvíli směji. :-) ()

heavy

Na tenhle film jsem narazil, když jsem po Pádu Třetí říše pátral po další filmografii Alexandry Marie Lary. A po téhle nenáročné komedii se má platonická láska k její osobě ještě víc prohloubila. Teď už je to posedlost. ()

zigy

Komedie, která celkem pravidelně střídá trochu trapnější okamžiky (dělání si srandy z postižených) s těmi ze židle dostávajícími (např. medikova zkouška Freda, jestli opravdu nic necítí, když je ochrnutý). Těch dobrých momentů je naštěstí víc, a když se k tomu přidá sympatický výběr hlavních herců (hlavně Alexandra a Til), vychází poctivá romantická komedie. Místy je ovšem trochu bláznivá, což ne každému musí sedět. Mě velmi:). A závěr byl pro mě nečekaný, fakt to se povedlo. ()

Jirka.Arbter

Kde je Fred? je klasická německá komedie od režísera Anno Saula, která dle mého spadá do 10 nejdůlěžitějších filmových počinů všech dob, společně s filmy jako 2006: Fredova Odysea, Občan Fred a Fredokalypsa. Samozřejmostí je skvělý soundtrack, s hity jako např. 'dum, dum, dum, dumdum dumdum, dum, dum, dum' nebo 'Basketball'. Nelze zapomenout také na špičkové obsazení, je tady třeba Jürgen Vogel-ten chlap co hrál ve filmu Náš Vůdce (tímto filmem jsem se jako učitel rozhodl řídit a musím říct, žáci to zatím milují!), Christoph Maria Herbst-Christopher Lloyd 21. století a hlavně světoznámý Til Schweiger (znáte z Far Cry ve filmu). Už při prvních pár minutách filmu na nás hodí scénáristé zajímavou větu: „Kdo je Fred?“ Toto je opravdu zajímavý výběr slov, když si uvědomíme, že přímo před nosem máme obrovský nápis WO IST FRED, neboli KDE JE FRED. Možná nás tímto chtěli zkušení dabéři zmást, abychom se na tuto otázku zeptali sami sebe: Kdo vlastně je Fred? Samozřejmě víme, že Fred Krüppers alias Fred Kripplmann (velmi humorná, hluboká a důmyslná přezdívka, která toho říká hodně o naší společnosti) je stavební dělník a vozíčkář na poloviční úvazek, ovšem víme vůbec, kým doopravdy je? Napovrch je to sice hodný, citlivý muž, který chce jen sehnat malému Linusovi Grundmannovi míč podepsaný Mercuriem Müllerem, ale neskrývá se za touto maskou více? Co když je 'Fred Krüppers' vlastně Frederikovo alter ego, a jeho pravou osobností je 'Fred Kripplmann'? Co když byl kryplmuž celý svůj život uvězněn v těle tohoto muže připomínajícího B.J. Blazkowicze a až teď, když předstíral že je 'postižák' (další ze skvělých názvů představených v tomto filmu) aby získal basketbalový míč, objevil své pravé já, němého muže se zlámanýma nohama? A teď otázka zní, nemáme v sobě všichni svého Freda Kripplmanna? Neskrýváme všichni démony a nebezpečné 'hackery'? Něco na zamyšlení. 10/10 ()

Anglofile

Trosku slabsi nemecka komedie, ale pusobici americky. Predvidatelny dej, ale diky sarmantnimu T. Schweigerovi se na to da divat:)) ()

Leni080

Voľba ústrednej zápletky filmu nie je najšťastnejšou, môže vyvolať dojem znevažovania osôb so zdravotným znevýhodnením. Tomuto sa celkom vo filme vyhli. Aspoň som nepostrehla žiadny prejav zosmiešňovania. Je to pohodová komédia, na ktorej sa dá zasmiať, s vytušiteľným koncom. ()