Fred chtěl jenom udělat dojem na syna své snoubenky a obstarat pro něj basketbalový míč podepsaný Mercuriem Müllerem, hvězdou klubu Alba Berlín. Mercurio však svůj rekordní míč vždycky háže na tribunu s tělesně postiženými. Fred se tedy rozhodne předstírat, s pomocí svého přítele Alexe, že je na vozíčku, čímž se absolutně změní jeho dosavadní život... (oficiální text distributora)

Hennes

Milé překvapení z Německa. Několik filmů z jejich produkce jsem už označil jako nadprůměrné, ačkoliv je zrovna nevyhledávám. Tuto svižnou a vtipnou komedii mezi ně zařazuji. Bláznivý styl, který mám moc rád zejména z dílny Italů, se tu střídá s momenty až moc vyumělkované romantiky a čestnosti. Film mě ale pobavil a také za odvahu pustit se do komedie v ožehavém problému vozíčkářů, ho hodnotím dost vysoko. Je pravdou, že v italském provedení by to byla pořádná šaškárna a americké by znamenalo velké poselství světu o dokonalé zemi. Toto je taková zlatá střední cesta. ()

Aljak

Rozhodne pobavilo, a to som bol predtým dlhodobo názoru, že Nemci nevedia robiť takéto bláznivé komédie. Bol to jeden z tých filmov, kde jedno nevinné klamstvo odštartovalo sériu ďalších lží, vďaka ktorým sa všetko čoraz viac a viac zamotávalo. Niečo také, čo by sa som zaradil do štýlu Sandlerovej ranej komediálne tvorby. Síce to bolo z veľkej časti absurdné, ale ako oddychový film to poslúžilo veľmi dobre. Množstvo dobrých hlášok a scénok, dokonca aj zápletka nebola vôbec na zahodenie. Záver možno dosť predvídateľný, ale aj tak podané takým štýlom, ktorý rozhodne nie je klišé. Ale ako celkový dojem je prekvapivo nadpriemerný, normálne hodný až 4*. ()

Martin741

Radsej  by som bol, keby Schweiger bol za kamerou nez pred. Je to totiz lepsi reziser nez herec. No asponze Rumunka Alexandra Maria Lara bola fajna sexica a par scen stalo za to : 68 % ()

DruidKarel

978. hodnocený film: Představte si, že chcete získat ženu svého srdce a ta je dcerou vašeho šéfa. Děláte na stavbě jako zedník a moc času se seznamovat nemáte. Navíc vy onu chcete požádat o ruku. Ta si vás ale vezme jen za přepokladu, že vy seženete basketbalový míč s podpisem hráče pro jejího syna. To je ale pěknej zmetek a vy byste mu nejraději za kroutili krkem. Nezbyde vám tedy nic jiného, než se vydávat za invalidu na vozíčku a doufat, že ho při zápase hcytíte, protože do prostoru s invalidy onen hráč vždy míč háže, když pokoří další ze svých mnoha rekordů. Vy ten míč chytáte a myslíte si, že máte vyhráno. Ale... Musíte také udělat interview s krásnou moderátorkou, jakožto vítěz, a k tomu vám pomáhá i váš velkej kámoš. Už vás ale nezajímá vaše stará láska, nýbrž moderátorka, která je fakt moc pěkná. Když ale má dojít k odhalení pravdy, není to vždy jednoduché... 5* filmu proto dávám nejen za Tila Schweigera, ale i za tu skvělou zábavu, kterou jsem si s tímhle filmem užil. 5* ()

SHI-SHA

Tak teprve druhý německý film, který se mi opravdu líbil. Můžete hádat, který byl ten první. Celý film samozřejmě stojí na perfektním, charismatickém sypaťákovi Til Schweigerovi. Ačkoliv zápletka je jak z béčkové hollywoodské patlaniny (Fred je zedník zamilovaný do dcery svého šéfa, pro kterou dokáže udělat doslova cokoliv), myslím si, že film dokáže nabídnout mnohem víc. ()

danco123

Celkovo nemecké filmy moc nemusím ,ale na tento film som sa nechal nakoniec presvedčiť a zistil som že som spravil veľmi dobre.Úvod bol docela nudný a pravdupovediac nečakal som, že by to mohlo byť aj lepšie ,ale mýlil som sa.Dej ma tak zaujal že som ani nevedel ako a bol koniec filmu. Til Schweiger ,ktorý hral hlavnú úlohu, nesklamal a zahral rolu retarda tak presvedčivo že som neveril že ním vôbec nie je. Film obsahuje kopu čierneho humoru že sa dá na tej komédii skutočne dobre zasmiať a ja som sa teda zasmial! Na koniec možem len napísať že, film sa oplatí pozrieť a stoji za to zhliadnutie. ()

Endyis

Německá romantická komedie - Jo to zní vskutku životu nebezpečně, tohle ale celkem šlo... Takovej ten zákusek ke kávě... 55 - 60% ()

lennyd

Fred (Til Schweiger) je až po uši zamilovaný do dcery svého šéfa, Mary. Aby jí ale dokázal získat, musí udělat dojem i na jejího syna, nevychovaného spratka Linuse. Jenže ten si ze všeho nejvíce přeje basketbalový míč podepsaný samotným Mercuriem Müllerem. Potíž je v tom, že Mercurio svůj podepsaný míč hází jen do sektoru postižených diváků. Ale co by Fred pro svoji lásku neudělal - stačí jen chvíli předstírat, že je na vozíku. Jenže tato malá lež začne narůstat do obřích rozměrů, když s ním, jakožto s vítězem této soutěže chtějí natočit film ... Na to že celý film těží z jediného - předstírání Tila Schweigera že je postižený, tak to ještě nedopadlo tak zle. Sic celý příběh je těžce předvídatelný - v hlavním hrdinovi to celou dobu vře, aby se nakonec stihl (pro jistotu před celým světem) přiznat, přičemž ta pravá láska mu odpustí že ji celou dobu tahal za nos (ehm, ehm). Til Schweiger - což je to jméno - kvůli kterému asi na film vůbec narazíte si toho moc nezahrál - (téměř) celou dobu sedí na vozíku a dělá "éééééé" (chudák český dabér)... ()

Danny F.

Dobrá komedie. Trefná zápletka. Nechat se vydírat malým hošíkem a poté se vydávat za postiženého? Nejspíš poslední možnost. 50% ()

Ravi

Ježišmarjáá, kdo by řek, že sehnat basketballový míč podepsaný od hvězdy týmu bude takový problém. Pitomost, která není ve výsledku tak absurdní jen proto, protože předem předhazuje, že absurdní bude ... Til Schweiger a A. M. Lara jsou tahouny filmu, u kterého jsem chvílemi chytal smíchy křeče a chvílemi jsem si říkal, že hloupost postav už daleko překročila meze. Nemůžu si pomoc, byla to skvělá romantická komedie, kam se hrabe kdejaká americká přiblblá romantika. Po profesionální stránce to není žádný zázrak, bodejť, ale všechny ostatní požadavky splňuje film perfektně. 80% = 4/5 ()

Kosmik 1

Německé komedie vůbec nevyhledávám, ale na doporučení jsem zkusil tuhle a skvěle jsem se bavil. Schweiger svou roli zpomaleného vozíčkáře zahrál moc pěkně a přesvědčivě. 75% ()

klukluka

Začátek byl z mého pohledu hodně rozpačitej. Říkal jsem si, že to bude strašlivá srágora. A možná i byla, navíc poměrně dost amorální. Ale hrozně dobře jsem se u ní bavil. Nebýt scény s přebíháním od jednoho stolu ke druhému v restauraci, tak bych tomu dal snad i plnej kotlík. Tahle pětiminutovka mě ale otrávila. To je ale čistě subjektivní pocit. Věřím, že někoho naopak hrozně bavila, a zíval u scén, který naopak bavily mě. A těch byla naprostá většina. Dělat komedii o vozíčkářích není vůbec jednoduchá záležitost, tvůrci Freda to ale vybalancovali výborně. Příjemný překvapení, po Fakjů v krátké době další vynikající německá komedie. ()

peetriss

Je pravdou, že Němcům jdou lépe černé komedie, než tyto bláznivé romantické, ale ani tato není úplně k zahození. Samotný příběh bych řadil k těm absurdnějším, být na místě Tila Schweigera, skončil by film hned v prvních minutách, protože tomu spratkovi bych jednu fláknul a jeho povedenou maminku poslal k čertu, ale tady šlo jen o čistou zábavu. Ta se bohužel rozbíhá poněkud krkolomně, chvílemi tlačí až příliš na pilu, ale naštěstí ve druhé polovině se zábava celkem dobře rozjede - především převleková scéna v restauraci byla vrcholem, který ve mně vyvolal výbuch smíchu. Nakonec se ztoho vyklubala celkem sympatická zábava. ()