Film Gran Torino vypráví příběh někdejšího opraváře aut a ovdovělého veterána z války v Koreji Walta Kowalského, který si s přibývajícími léty uvědomuje, že na nový svět už nestačí. Všichni jeho sousedé se buď odstěhovali, nebo zemřeli. Postupně je nahradili hmongští imigranti, kterými Walt ze srdce pohrdá, a bezcílné partičky mladých afroamerických a latinskoamerických výtržníků. Podzim svého života tak spíš přežívá než dožívá. Až do oné noci, kdy se mu někdo pokusí ukrást jeho chloubu - nablýskaný sporťák Gran Torino. Když se zlodějům postaví, stane se hrdinou, který změní život nejen svým sousedům a chlapci nucenému vstoupit do jednoho z místních gangů, ale především sám sobě. (HBO Europe)

ren0

Kdybych měl popisovat své pocity při vzpomínkách na tenhle film tak bychom tady byli dlouho. Pomalu, ale jistě z GT stal můj nejoblíbenější film. Výborný scénář(perfektní hlášky), výborný Clint a malej bambusák, ještě abych nezapomněl na soundtrack který má fakt něco do sebe při poslechu jej se mi ježí chlupy.. Víc takových filmových počinů od Clinta. 99% ()

makrela98

"A svoje auto Gran Torino z roku 1972 odkazuji... svému příteli... Thao Vang Lorovi. Pod podmínkou, že z něj neuřízne střechu jako nějaký Mexický uzenáči a nenamaluje na něj nějaký debilní plameny, jako to dělaj bílí drbani a dozadu nedá takový to buzerantský křídlo, co si tam dávaj ostatní bambusáci. Na to rovnou zapomeň. Pokud se toho všeho dokážeš zdržet, auto je tvoje." ... Tenhle film má opravdu svoje kouzlo. Po shlédnutí asi budu muset přehodnotit své žebříčky. A hudba? Snad netřeba komentovat ! Ohh, my Gran Torino. ()

Plechovka95

Trošku mi to připomnělo mezi řádky s Hillary Swank,tohle je ovšem akčnější,hlavně co se konce týče a upřímně hláška s bubákama člověku zacuká koutky. ()

hypperbola

Na poselství, které nám má říci hodně o přístupu k menšinám, z vysoka kašlu. Pro mě to bude vždy film s rasistickými a nesmrtelnými hláškami. Vždy to pro mě bude film, kde si bambusák vyskakuje na Clinta, který mu míří puškou do obličeje. Vždy to pro mě bude film, kde se ze Spidera vyklubal Čong. Vždy to pro mě bude film, při kterém mi na konci ukápne slza a věřte mi, slzami zrovna dvakrát neplýtvám. Filmy, které se vlečou podobným tempem, rozhodně nevyhledávám, ale na Gran Torino se kouknu kdykoliv a rád! ()

Ishan

Clint Eastwood alias Walt Kowalski hraje i přes svůj věk (78) naprosto perfektně. A nejen že hraje v hlavní roli, on i režíruje. Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec. Na začátku se člověk zasměje hláškám, které válečný veterán Kowalski pronáší na adresu svých hmongských sousedů, na konci pak sedí přikován na gauči i několik minut po závěrečných titulcích. Naprostá proměna hlavní postavy, Ford Gran Torino a dechberoucí závěr - to je jen něco málo z toho, co tento film nabízí a co ho dělá tím, čím je. Naprosto šokujícím zjištěním pro mě bylo, že film i přes mnohá další ocenění nezískal Oskara, kterého by si bezpochyby zasloužil. ()

eyeskiller

Ako by som opísal pocity z tohto filmu... Réžia, proste od Clinta nevedno čakať hocakú druhotriednu frašku. Na film idete s očakávaniami, ale ten film vás absolútne zaskočí. Proste ten film je taký dokonalý, že naozaj neviem čo povedať. Nebudem ospevovať, skúsim konkrétnejšie. Nápad na dej je skvelý. Auto v garáži rovnako tak. Film ukazuje, že aj tá najviac zatvrdlá povaha sa dá zmeniť. Že aj ten najväčší kus kameňa má srdce... Jednoducho, treba vidieť! ()

Dieman

Výborný film s nádhernou myšlenkou, ve kterém je vidět jak Clint stárne a tím se mění i jeho styl. Přece jenom ten konec by asi vypadal jinak o nějakej ten pátek zpátky. Je to film o dnešní společnosti, stáří, dětech .... no né nadarmo má tak výborné hodnocení. ()

oleg121

Film zo života, ktorý zamáva s citlivkami a "tým zlým" prehovorí do duše. Skutočne silný film, v ktorom sa neprezentuje len kvantum životných právd, ale úspešne sa dotkne divákovho srdca. Miestami nekonzervatívny, inokedy zas neskutočne ľudský, avšak určite nezabudnuteľný film. ()

mirec2211

Toto je majstrovské dielo a nič iné, ako najvyššie hodnotenie si to ani nezaslúži. Klasická postava ufrflaného dedka zvláda Clint Eastwood s úplným majstrovstvom. K tomu, samozrejme, nesmú chýbať aj ufrflané hlášky, ktoré vedia pobaviať. S trochou nadsázky by som mohol povedať, že za celý film neodišiel z verandy. V tomto prípade mi to absolútne nevadilo. Odporúčam pozrieť. ()

Zbyn81

Silný příběh, charizmatický Clint Eastwood s problémovými sousedy a jeden starší bourák jsou hlavní ingredience tohohle mistrovského díla. Veškeré další popisy jsou zbytečné - tohle je jeden z filmů, které je třeba vidět. ()

VoHe

Jak je možné, že Clint Eastwood dokázal v 78 natočit a zahrát něco tak dokonalého. Nechápu, a smekám mým skalpem. ()

ambrobene

Jeden z najlepších filmov, aké som kedy videl a to som ich veru nevidel 5. Prekvapujúci záver, ktorý by nikto nečakal, perfektné spracovanie a trefné použitie vulgarizmov. Určite stojí za to, pozrieť si tento film. ()

Druid

Film je zaprvé výborně udělaný a zadruhé má opravdu charismatickou hlavní postavu (jak jinak u Clinta)... ()

Marshall007

Nemám co dodat.. úžasná hudba, úžasný příběh, úžasné herecké výkony, úžasný film! Dvě hodiny uběhly jak nic a já tady s otevřenou pusou sedím a nevěřícně kroutím hlavou nad tím, jak to Clint opět dokázal. Prostě není co vytknout. Jasných pět. ()

Duston_Movie

Najlepší film aký som za poslednú dobu videl, tá nenávisť a rešpekt, čo ide z Clinta Eastwooda je najlepšia súčasť filmu. Film, ktorý som videl 3-krát a stále mám chuť si ho pozrieť a jeden z najlepších a najepickejších koncov, aký som kedy videl. ()

JaMar

Ačkoliv se na plátně toho moc neděje, tak to člověk hltá a nechce odejít, zvědav co nám ještě Clint předvede. Film má možná nějaké mouchy, ale ty nevnímáte a naopak zvědavě čekáte co nám Clint naservíruje. Vřele doporučuji. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (více)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (více)

01.01.2011