Děj 24: Redemption je časově zasazen mezi šestou a sedmou řadu úspěšného televizního seriálu 24 HODIN. V hlavním městě spojených států se první ženská presidentka Allison Taylorová (Cherry Jonesová) chystá poprvé nastoupit do úřadu, zatímco Jack Bauer (Kiefer Sutherland) se na cestách, při hledání nového smyslu života, ocitá uprostřed militaristického puče v africké Sangale. Spolu se starým přítelem Carlem Bentonem (Robert Carlyle) se snaží dostat nevinné africké děti z válečného pekla, ve kterém se ocitli...

Důvodem vzniku televizního filmu, respektive prodlouženého prequelu sedmého dne, je stávka scénáristů, která posunula premiéru sedmé řady na až leden 2009. Producenti vyslyšeli prosby fanoušků o film a využili starší nápad umístit Jacka Bauera a též celý děj do Afriky. (3DD!3)

Likan7

Tohle si Jack nezaslouží. Chápu, že diváci volali po Jackovi a kvůli stávce scénáristů by se ho jen tak nedočkali, ale je otázka, jestli by nebylo lepší nechat Jacka raději spát a vytáhnout až plnohodnotnou sedmičku. Tenhle nedomrlý prequel k sedmé řady je lepší raději ignorovat. Kterýkoliv díl z posledních 3 řád je lepší, nadupanější a akčnější než tohle. Zoufalý pokus o filmovou 24, která je a taky vypadá jako velká z nouze cnost. ()

playboy_05

pořád mi neleze do hlavy jak Jon Cassar - dřívější režisér takových otřesných braků dokáže natočit 24 takhle špičkově;)...co si budeme povídat, film si užijí jen ti, kteří poctivě sledovali všechny sezóny 24 a ulítavají na nich stejně jako já...Prequel samotný nic moc závratného nepřináší, ale 7. sezóna bez prequelu?...to by nebylo ono ()

TommyDiamond

Tento snímek je pouze pro zasvěcené. A proto ho asi ten, kdo nesleduje seriál nemůže dostatečně docenit. Dalo by se říct, že film 24 hodin- vykoupení jsou dvě slepené epizody probíhající v reálném čase a mají rozehrát sedmou sérii. Mě se film líbil a jako fandovi celého seriálu mi nezbývá nic jiného než hodnotit vysokým počkem hvězd ()

LukeSharp

Jack Bauer zachrańuje bandu děcek a během celých dvou hodin se kecá o debilních a patetických kecech o .....hovně. Měla to být příprava na sedmou sérii,ale jestli se to ponese v podobném duchu jako tohle,no tak to potěš klobás.Události mimo Afriku jsou divné a už v mnoha filmech ohrané a navíc nová prezidentka je tak neskutečně otravná a nesympatická postava,že pokaždé,kdy se objevila se mi chtělo zvracet.Jack je pořád cool mother fucker(zase ho mučili a zase ho nezlomili),ale měl by se rychle vyhrabat ze sraček a začít nakopávat něčí prdele. A mělo by jich být sakra hodně,jinak 7.serie půjde do riadnej piči. 60% ()

Eraser

Možná že ho zpĕtnĕ docením až uvidím 7. sérii, ale jako samostatný film mĕ tohle dobrodružství Jacka Bauera příliš nezaujalo. ()

MartinTerran

Solidní úvod k sedmé řadě. Jak je v seriálů zvykem i zde se vše odehrává v reálném čase. Většina filmu se odehrává ve fiktivním státě kdesi v Africe a řeší se zde pokus o převrat "osvobozenecké" armády, jak taky jinak, že? Film má dobré tempo a dostatek akčních scén a v pozadí samozřejmě nějaké to politické spiknutí, které se pravděpodobně bude řešit v sedmé řadě. Hodnocení: 66/100. ()

Mamlas odpad!

Tohle bylo tak hloupé, jako by to natočili před 40 lety. Tehdy by to bylo něco jako laciné béčko k Rambovi a ještě s vytřepanou kamerou. (8%) ()

masik

Těžko hodnotit, není to klasický film, jen dvě epizody za sebou. Není to špatný úvod, ale doufám, že sedmá série naváže na úspěchy většiny těch předchozích. Nevím, jestli je ideální volba vnášet antirasismus i do 24 hodin, přijde mi to trochu přitažené za vlasy, respektive jako zoufalství scénáristů, aby se Jack Bauer stal jakýmsi andělem strážným skupiny utlačovaných černoušků, kteří by jinak byli uneseni a vycvičeni v boji proti tamější vládě. Co je trochu úsměvné, je scéna v závěru "filmu", kdy Jack se skupinou dorazí téměř k americké ambasádě, náhle jsou přepadeni a Jack se ocitá tváří v tvář malému chlapci se zbraní v ruce a mířící jeden na druhého. Jack by se asi raději nechal zastřelit než by sám zastřelil ozbrojeného kluka, který mohl začít kdykoli pálit... ()

pierre9

Seriál nesledujem, takže akékoľvek prípadne spojenia s ním mi každopádne unikli. Priznávam, že tvorcovia šikovne vsadili na kontrast medzi leskom Washingtonu a bojom o holý život v Afrike, no napriek tomu a napriek niektorým pekným záberom afrických exteriérov som sklamaný. Mne totiž na dobrý akčný film nestačí "ďalšia" občianska vojna v Afrike s ďalším diktátorom, do ktorej sú viac, či menej zapojené Spojené štáty a taktiež mi nestačí hrdina, ktorý je schopný prekonať všetky možné i nemožné prekážky, aby dosiahol svojho cieľa, ktorý je o to šľachetnejší, že ním zachráni životy nevinných detí. 50% ()

Scaevola

Byl to skvělý nápad přenést Jacka do syrového prostředí Afriky. Na akci i spád si jako vždy nemohu stěžovat, poněkud těžkopádnější je scénáristický nápad s oním "vykoupením", protože na to prostě Jack nemá čas. Ve zkratce: Jako úvod k dvojici východních řad výborné. ()

oceanic6

Jack Bauer je späť! Na začiatku som mal veľmi čudný pocit a to hlavne kvôli úplne novému prostrediu na aké pri 24ke nie sme zvyknutí. Redemption trpí pomalým rozjazdom, ale vo chvíli keď príde prvá akčná scéna začne to mať konečne gule :) Spolu s dejovou líniou v ktorej okrem Jacka uvidíme aj skvelého Roberta Carlylea sa odohráva aj druhá dejová línia vo Washingtone. V nej na scénu prichádzajú Prezident Daniels, Tom Lennox,dlhoočakávaná ženská prezidentka ale aj Jon Voight v zatiaľ veľmi záhadnej úlohe. Celý film sa nesie v strednom tempe a len veľmi pomaly sa snaži pripraviť nás na 7.sériu. Zopár veľmi dobre natočených akčných scén však tentokrát akosi nestačí. 24:Redemption osobne beriem len ako most medzi 6.a 7.sériou, a aj keď sa v druhej polovici rozbehne, lepšie ako priemerné hodnotenie si nezaslúži. Už len kvôli absencii Jackovho "DAMMIT" :) ()

Agent24

Kiefer Sutherland returns...24 Redemption je TV film. Je to prequel k 7 sezoně a tak se musí brát. Ikdyž je akce po málu tak celkově zapadá do seriálu výtečně. Jako film pro kina by neuspěl to rozhodně,ale jako TV film je parádní. Když chcete nakopat někomu prdel tak tam pošlete Bauera a ten srovná i třeba celou Afriku se zemí. ()

boda13

kdyz jsem se na ten film dival nemohl jsem uverit jak je valka ve skutecnosti kruta ale take si myslim ze tento film pojednava i stesti ktere nakonec zvitezilo urcite si myslim ze je to urcite pro mne nejlepsi film roku...excelenti 5*=100% ()

doginko

Seriál nepozerám a možno práve preto mi to prišlo ako každí iní tuctový akčný thriller.Fajn akcia,sympatický hlavný hrdina..ale už otrepané a milionkrat videné téma ktoré nudí. ()