Děj 24: Redemption je časově zasazen mezi šestou a sedmou řadu úspěšného televizního seriálu 24 HODIN. V hlavním městě spojených států se první ženská presidentka Allison Taylorová (Cherry Jonesová) chystá poprvé nastoupit do úřadu, zatímco Jack Bauer (Kiefer Sutherland) se na cestách, při hledání nového smyslu života, ocitá uprostřed militaristického puče v africké Sangale. Spolu se starým přítelem Carlem Bentonem (Robert Carlyle) se snaží dostat nevinné africké děti z válečného pekla, ve kterém se ocitli...

Důvodem vzniku televizního filmu, respektive prodlouženého prequelu sedmého dne, je stávka scénáristů, která posunula premiéru sedmé řady na až leden 2009. Producenti vyslyšeli prosby fanoušků o film a využili starší nápad umístit Jacka Bauera a též celý děj do Afriky. (3DD!3)

DavidS.

Skalním fanouškům (bez uzardění se k nim hlásím) se Jack Bauer vrátil ve dvouhodinové africké sólo epizodě, aby tak zkrátil čekání na sedmou řadu seriálu. Možná měl ale raději odpočívat, protože tahle anabáze je horší než jakýkoliv díl z libovolné série. Nemá spád, nemá napětí a příběh o záchraně dětí je okoukaný až běda. Bez K.Sutherlanda a nálepky 24 by si tento televizní počin objahoval své místo na slunci jen velmi obtížně. ()

Rock

Spoilery: Jack se nachází v Africe, kde hledá smysl života. Je účasten vojenského převratu v zemi, kdy se k vládě dostává generál JumaJack je navíc na konci filmu chycen americkými úřady, aby se zpovídal ze svých zločinů. Kiefer Sutherland ve své nejslavnější roli a tady je skoro jako Rambo! - 100%. ()

Perry-

Velké zklamání... čekal jsem jak Jack bude kosit povstaleckou armádu ala Rambo... a ve výsledku Jack někam táhne děti a akce je tam vlastně jenom jedna pár minut. I ikonické "damn it" si vzalo dovolenou... :( Tohle nemá s 24 nic společného.. 30% ()

fastum

Tenhle nepovedený prequel je jen trapná óda na city. Jack Bauer nosí koule v batohu a vykrádá Slzy Slunce. Pokud se chce ještě vrátit, měl by dát divákům to, co předváděl někdy kolem prvních pěti řad seriálu. ()

Mikino00

Jack Bauer si střihl svou vlastní verzi Slz slunce. Jinak se jedná o ničím vyjímečný dvojdíl sloužící jako úvod k další řadě, rozehrál pár linií, z nichž ukončil jen jedinou a tak jako samostatný TV film rozhodně neobstojí. Nově představené postavy momentálně působí otřesně a politické pozadí je už ohrané. Jack ale stále vládne. ()

JM87

Občas tam byly nudný momentky a už mě občas sere jak se Jack vždycky vyhne všem kulkám, ale líbilo se mi to, těším se na sedmou řadu:) ()

kecinzer

Rozhodně to nemá takový spád, jako klasické díly seriálu, ale mně se to líbilo. Akce nebyl moc, ale zase byla hodně kvalitní. Prostě Jeník Bauerů je zpátky v celé své parádě. Na 7. serii to hodně solidně našláplo. ()

biskin

A máme tu opět nebojácného Jacka Bauera. Po krátkem seznamení se s dějem a okolnostmi se začíná rozjíždět akce a Jack opět nenechává kulky dlouho v zásobníku. Prostě vynikající začátek nové řady, vřele doporučuju i lidem, kteří ještě na 24 nekoukali... ()

Ulrich

24, jako mnoho seriálů zažívá slabší období. Po asi nejlepší páté sezoně (už v které se začala až ošklivě opakovat dějová schémata) následovala slabá šestka, která byla asi největším možným scénáristickým zklamáním. Pisálci, nejenže stále dokola využívali vzorce z předchozích sezon, ale dokázali dokonale zabít potenciálně silné momenty (Jackova rodina, jaderný útok, Jackovo zajetí). Sice řemeslná zručnost zde stále byla, což dokázalo držet napětí a pozornost až do konce, ale nějaký báječný pocit z toho člověk neměl. Redemption, natočené, jako výplň pauzy v čekání na sedmou sérii, mne proto naplňovalo skepsí, už od začátku, co jsem se dozvěděl o její přípravě. Naštěstí se zde ukazuje, že 24 stále má potenciál diváka bavit a že dokud bude Sutherland pobíhat po place s bouchačkou v ruce, tak že nebude důvod k zanevření. Jde skutečně o dva (dobré) díly, ve kterých se stále něco děje, Jack je opět inkernace Chucka Norrise, který klidně vyřídí celou polovojenskou jednotku a je zde vše co k tomu patří. Navíc zasazení do Afriky je celkem příjemnou změnou prostředí, poté co se šest předchozích sezon (a asi i ty následující) odehrávají pouze v ulicích L.A. a v CTU headquarters. Bohužel trochu zamrzí, podobně jako v Krvavém Diamantu, pouze na efekt využití utrpení tamních lidí, aby to dobře zapadalo do zápletky a aby se kolem toho dobře střílelo a vybuchovalo. Asi by si tento problém zasloužil spíše serióznější ztvárnění. Každopádně to ale nic nemění na tom, že Redemption splnilo přesně to, co to slibovalo: vyplnilo čas a já osobně jsem se znova začal zajímat o sedmou sezonu. Já jsem spokojen. ()

Jabro

Pro fanoušky Jacka, mezi které se také počítám, je to povinnost. Takže, jako další díl, seriálu je to moc hezký zpestření, ale jako normální film slabší průměr.. ()

Fredy176

V první řadě si musíme uvědomit že se jedná "pouze" o prequel k sedmé řadě seriálu. Kdyby se jednalo o normální film tak by šlo o 3* záležitost, ale fanoušek seriálu jako já prostě nemůže hodnotit jinak :o) Změna prostředí je po 6ti seriích příjemná (ale nedá mi to a musím zmínit podobnost s Krvavým diamantem a hrou Far Cry 2) a logická- viz. konec poslední řady. Redeprtion má sice pomalejší, ale ne nudný, rozjezd a ve chvíli kdy Jack vezme do ruky zbraň, tak ho před splňením jeho ukolu nezastaví ani zfetovaný chlapec se samopalem v ruce. Celkově dle mě film svou misi splnil a všichni fanoušci po jeho vzhlédnutí jen odpočítavají minuty do S7E01 ()

pospech11

Jo Jack Bauer je prostě klasika, jako epizoda v seriálu by to bylo fajn, ale jako film nic moc, málo akce a i seriálové díly mají v sobě větší akci než tohle. Ale jsem rád i za tohle ... ()

Luk Skywalker

Seriál jede dál a po použití prvního prezidenta černé pleti (a nyní mají Obamu), mají první prezidentku, která vstupuje do úřadu. Na úvod další řady dobré, samostatné hodnocení na tři hvězdy, uvidí se jak to rozvedou v sedmé řadě seriálu. ()

Yancl

Nalákal mě silný potenciál seriálu, který má slušné základy a líbil se mi. Ale jako samostatný televizní film je 24 - Redemption dost slabý kousek, výrazný především lokacemi, ve kterých se odehrává(Afrika). Jenomže ostatní je dost nevýrazné, těžkopádné a hlavně málo akční. A když už nějaká ta action je, tak nevyzrále suchá. Ten lákavý název tam je, ale jako celek to nefunguje...škoda. [45%] ()

Al44...

Děj je zasazen do afrických lokací, což je dobré - jinak ve všem ostatním je to standartní 24 hodin seriál se všemi klady a zápory - prezidentkou tentokráte žena (příště to bude určitě asiat nebo marťan). ()

Parm1

Žádný nervyrvoucí triller to není. Jedna pěkná akce na celý film se zdá být trochu málo, ale je to spíš prequel na sedmý den, takže se to dá pochopit. 75% ()