Děj 24: Redemption je časově zasazen mezi šestou a sedmou řadu úspěšného televizního seriálu 24 HODIN. V hlavním městě spojených států se první ženská presidentka Allison Taylorová (Cherry Jonesová) chystá poprvé nastoupit do úřadu, zatímco Jack Bauer (Kiefer Sutherland) se na cestách, při hledání nového smyslu života, ocitá uprostřed militaristického puče v africké Sangale. Spolu se starým přítelem Carlem Bentonem (Robert Carlyle) se snaží dostat nevinné africké děti z válečného pekla, ve kterém se ocitli...

Důvodem vzniku televizního filmu, respektive prodlouženého prequelu sedmého dne, je stávka scénáristů, která posunula premiéru sedmé řady na až leden 2009. Producenti vyslyšeli prosby fanoušků o film a využili starší nápad umístit Jacka Bauera a též celý děj do Afriky. (3DD!3)

JohnCZ

Na doplňkový televizní film vskutku obdivuhodná práce. Po 6 sériích seriálu, který se neustále odehrává v již poněkud monotónním Los Angeles, je tohle velice příjemné oživení. S klasickou 24kou to sice moc společného nemá, ale pořád je to ten perfektní Jack Bauer, který nakope zadek každému, kdo se mu postaví do cesty. Vizuálně to vypadá moc pěkně a na zvolených lokacích, davových i akčních scénách jsou ty prachy vidět. Obzvlášť, když si člověk vzpomene na skromnou první řadu odehrávající se ve 2 kancelářích a v kalifornských lesích, přičemž akčním vrcholem byla krátká přestřelka zhruba v polovině série. Film po dějové stránce samostatně asi moc neobstojí, opravdu je to spíš takový dárek pro netrpělivé fanoušky a především úvod do sedmé série. Oživení je to ale hodně fajnové a díky hektickému tempu to velmi rychle uteče. ()

jahol

Přestože mám seriál 24 hodin hodně rád (pro mne osobně je to první dílo nové seriálové vlny třetího tisíciletí), nečekal jsem, s přihlédnutím k podmínkám vzniku tohohle televizního dílka, nic extra. O to příjemněji jsem byl překvapen tím, že námět unese délku celovečerního filmu, je velmi slušně zpracován a na rozdíl od hromady jiných daleko ambicióznějších kousků je natočen v působivých realistických exteriérech (to je ostatně pro "dvacetčtyřku" typické) a když se podíváte na některé scény z chaotického města v převratu pod drobnohledem, zjistíte, že nejsou ošizené ani menší detaily. A můžete mě obvinit z naivity, ale film má v sobě i překvapivě dost morálního poselství, které nevyznívá jednostranně nebo jako klišé. Minusem je zbytečná (a pro jinak poměrně inteligentní scénář proto překvapivá) nezničitelnost hlavního hrdiny - pokud už musel přežít (jako že ano, o čem by byla sedmá série, že?), daleko lépe by se to uneslo, kdyby bojoval najednou ne s deseti ale tak se čtyřmi protivníky, přitom z hlediska logiky příběhu by tahle lákavě komornější varianta byla zcela bez problémů. Kiefer Sutherland je tradičně velmi dobrý (scénář by v jeho roli mohl malinko ubrat na patetičnosti) a i černí kluci jsou tak dobří, že vás ani nenapadne, v jaké rovníkové herecké škole (nebo v jakém downtownu jakého amerického města) je posbírali. A protože dvacetčtyřka si tradičně zakládá na záporácích, budou se vám určitě líbit postavy ničeho se neštítících povstalců a staré i nové postavy z americké části příběhu, se kterými se už brzy setkáme v sedmé sérii seriálu. ()

Suzie05

Siyabulela Ramba (Willie) mě tam neskutečně štval. Jack je samozřejmě nejlepší a Africká příroda je nezaměnitelná a moc pěkně oživila dvacetčtyřku. ()

ladko

"The following takes place between 3:00 P.M. and 5:00 P.M. Events occur in real time." 24-ka a Jack mi poriadne chýbali a Redemption ma pekne naladila na siedmu sériu...Síce úvod bol trochu nezáživný, ale po zhruba polhodinke sa Jack vrhne konečne do akcie a stojí to za to:). A predvedie aj jeden obzvlášť pekný kill. Už aby tu teda tá siema séria bola... ()

Wysch

Na začátku je třeba říct, že je potřeba k Redemption přistupovat jako k prequelu sedmé řady jednoho z nejlepších dramatických seriálů současnosti. (Ne-li nejlepšího.) Čtyřiadvacítka hlavně nikdy nebyla vyloženě akční, jen si vzpomeňte, kolik akčních scén vlastně v každé řadě bylo. Pomálu. Ale když, byla nadupaná a svižná. V Redemption se kloubí všechno dobré i špatné ze všech šesti předchozích řad. Hlavně tu máme nového prezidenta, prezidentku tedy, která je svým pojetím politiky stejná, jako David Palmer v druhé a třetí sezóně. Máme tu slizkého tahače nitek, máme tu vedlejší produkty jeho tahanic (čili civilní válka ve fiktivní africké zemi, do níž se Jack náhodou uchýlil), máme tu kvantum politických scén, které jsou tak nudné a nad samotnými scénami s Jackem převažují, ale jsou sakra důležité pro pozadí příběhu, na němž je Jack právě tou hlavní figurou. No a pak samozřejmě už řemeslné propozice snímku - kamera, střih, zvuk a hudba, to všechno je klasické "čtyřiadvacítkové" a díky tomu všemu je divák přímo v centru děje. ___ Redemption není filmem v pravém slova smyslu, je to jen jednou epizodou před samotným začátkem sedmé sezóny, ale je to epizoda svižná a drtivá, žádné reklamy, žádné zbytečné protahování, protože na dvou hodinách museli filmaři vypracovat charaktery, vedlejší linky vedlejších postav (které povětšinou končily smrtí dané osoby) a hlavně samotné těžké rozhodování Jacka Bauera. Ale on se v sedmé sezóně vrátí a zase bude kurevsky nasratý, protože to je ta tvář Jacka Bauera, kterou jeho fanoušci milují. Vzhledem k tomu, že se jedná jen o televizní snímek, jdu s hodnocením o hvězdičku výš, ale je vidět, že Jack utáhne i samotný celovečerák a že tvůrci seriálu si jen osahali celovečerní formát. Za dva roky v kinosálech bude Jack Bauer (SNAD) ještě efektivnější. 90% ()

MATADOR

Návrat Jacka Bauera určitě neměl být velkolepý a pompézní, ovšem i přesto se Redemption jeví skutečně trošku jinak, než je na TV film zdrávo. Konečně není hlavní lokalitou Los Angeles, ale africká Sangala, která působí velmi dobře a je to velké zpestření. Ovšem kvalit jednotlivé série dosahuje jen těžko, ale i přesto jsem rád, za samostatný film z mého oblíbeného seriálu! ()

FilmFan24

Velice slušný prequel sedmé sezóny seriálu "24". Zajímavá změna co se týká prostředí. Přestože je zřejmá inspirace filmy jako Krvavý diamant a Slzy slunce pořád se jedná o velice dobrý televizní film. Nápad s minou výborný...3,5 * ()

Colonist

Po téměř 18 měsíční pauze se setkáváme s dalším perným (dvouhodinovým) dnem Jacka Bauera. Nejprve jsem se trochu bál, co udělá s 24 "filmový" formát, ale nakonec se to více než vydařilo. Je tu obvyklý závod s časem, pořádná akce, politické pozadí a konspirace na nejvyšších místech. Všechny tradiční atributy 24 se sem podařilo vtěsnat. Jack (i Kiefer Sutherland) je pořád ve formě a za ty dvě hodiny toho stihne pomalu tolik, co za celou sérii (zabít tak čtyři lidi na hodinu, být zajat a mučen a skončit ve vládní vazbě). Jistě, bylo to nahuštěné a přehnané, ale taková je prostě 24 a vždycky byla. Je to jen seriál, a tak se to musí brát s nadhledem. Létalo tu jedno klišé za druhým a děj by si možná zasloužil více prostoru, ale toho si já u 24 nevšímám. Rozhodně to nebylo až tak přehnané, jako některé díly ze 6. sezóny, které jsem už ani já tvůrcům nebaštil. Chápu lidi, kterým nahuštěný styl tohoto filmu vadil, ale tak jako tak všichni musíme ocenit, že je tohle pořádný úvod, žádná prodloužená reklama na Toyotu, jako několikaminutové prequely k 5. a 6. sezóně. Děj Redemption nebyl ukončen, ale já doufám, že na něj bude někdy během 7. řady (která mimochodem vypadá jako pořádný nářez) navázáno, protože o chladném záporákovi Jona Voighta jsme se toho moc nedozvěděli (navíc se to zdá na spiknutí většího rozsahu). Nová prezidentka mě osobně moc nezaujala, ale po těch několika málo scénách je obtížné udělat si o ní obrázek. Bavil jsem se, Jack je zpátky, a mé hodnocení jsou čtyři hvězdičky, které mají blízko k pěti - ty si totiž Redemption přeci jen nezaslouží, i když je to povedený kousek. Seriálová 24 má větší grády, tempo a hustší atmosféru (šokující momenty na koncích epizod nám filmová verze nemůže poskytnout). EDIT KVĚTEN 2009: Tak 7. řada byla pro mě velkým zklamáním. Málo originality, plno stupidit a logických chyb. Nejhorší sezóna. Několik dobrých epizod se tam našlo, ale tak nějak si říkám, že tou nejlepší z nich bylo asi Redemption :) ()

Genryuusai

0. díl 7. řady seriálu by neměl mít zvlášť hodnocení. Jako úvodní díl seriálu dobrý, jako samostatnej počin vcelku na nic. ()

OG_Swifty

Zatimco sestou i sedmou radu uz jsem videl, tenhle meznik jsem nevidel a byla teda zabava sledovat, jak se Jack z konce sesty rady dostal najednou na zacatek sedmy, coz na sebe vubec nenavazovalo. Takze jsem rad, ze se to tu vysvetlilo, vcetne smrti prezidentcina syna atd atd.. prijemnej film pro fanousky serie. ()

ilemas

Pro nedočkavé fanoušky jako já dost dobré, ale seriál je mnohem lepší. Smíchanina Ramba,Krvavého diamantu a Slzy slunce. ()

Wormboy

"Film", ktory trpi viacerymi neduhmi takmer kazdej zacinajucej serie 24 a po jeho odsledovani mi neostava nic ine len sa tesit na to prave "serialove", co sa nedokaze rozohrat na obmedzenom casovom priestore, aby si zachovalo aspon zakladnu dejovu strukturu. Ale Jack Bauer rulez!!!!!!!!!!!!!! ()

Honzíno

Kapitolka před sedmou sérií se nadmíru vydařila a správně navnadila. Jack je ve formě a Jon Voight správný tahač nitek. Robert Carlyle ukázal, že by Jacka zvládnul klidně taky, o tom žádný šmaky. ()

Ichabod

Jack Bauer je nejlepší parodií na sebe samotného už od šesté sezóny. V Redemption jeho pobyt v Africe není ničím jiným než Topperem Harleyem v Tibetu (čti machrem na odpočinku, co svou válku dobojoval už dávno - Žhavé výstřely). Redemption není o nic chytřejší jak tupá šestá sezóna, bohužel populární masakrování kdesi v Africe je dnes v módě a tak se Jack Bauer věnuje táboru mladých černých fotbalistů, namísto vládním spiknutím a boji mezi špionážními agenturami. Je to hodně říznuté unuděnými Krvavými diamanty a sledování Jacka jak se objímá s africkými dětmi a bojuje za jejich lepší budoucnost u mne vyvolávalo střídavě úsměv a výbuch smíchu. Je to opravdu tak stupidní scénář a nápad, protože je v kontrastu s klasicky solidně akční kamerou, Kieferovo šeptákem a pohrávání si s 24kovou melodií. Až uvidíte jak trapně se do smrtící situace dostane další Jackův přítel, budete kroutit hlavou. Další demencí je, že tam Jack lítá v bundě a košili přestože jižní Afrika má i v tento čas teploty až k třicítce. A nová prezidentka? To je něco otřesnýho, začínám si zpětně vážit Powerse Boothe. Od sedmé sezóny si moc neslibuji (koneckonců resurekce Tonyho Almeidy je silné kafe snad pro všechny fandy 24tky ne?), Africe se vyhnem obloukem, takže to snad nebude horší, přeci jenom těch čtyřicet minut vždycky uteklo rychleji. Tohle peklo, kam Jack přijel jen aby opět obětoval svoji svobodu, navíc ani nemajíc vlastní agendu v celé Africe, jsou už příliš velký extrém. ()

Bagr_007

Největší televizní borec je zpátky ve filmu, který připomíná dvě podprůměrné epizody. Jack naplno předvede své schopnosti jen ve dvou akčních scénách a většinou se tu jen kecá a připravuje na start 7. série. Na nějaké typické "dvacetčtyřkovské" dějové zvraty radši rychle zapomeňte. Alespoň, že ve chvíli, kdy Jack vzal do ruky AK-47, jsem měl pocit, že je vše tak jak má být. ()

dinsdale

Přiznávám, že dávám maximální hodnocení jen z principu. Kdyby tam nebyl Jack, je to vcelku průměrná variace na problémy v Africe, ale jako úvod k sedmé sérii čtyřiadvacítky je to bezvadné. Pár nových tváří a problémů, hlavně nová prezidentka, její manžel, syn a sketa v podání Jona Voighta. ()

deckardx

Na "dvacetčtyřku" hodne prumerna dvojepizoda.. Ze zacatku nuda, pak trosku akce a trosku predvidatelnej zaver... Jack skoro nedostal sanci ukazat, co v nem je a proto se tesim, ze v sedmy rade poradne zazni jeho "Damn it !" a bude to zas poradna akce. Tohle je jenom slabej odvar toho, na co jsem zvyklej.. S tim by tezko pochodili u divaku v serialu.. Ale jako takovej predkrm pred novou radou to beru.. Ale ted chci hlavni chod... ()

KR4T4S

Víc se už asi to navnazení na další (sedmou) sérii povést nemohlo. Oproti jiným věcem mě nová řada nechávala (na to že je to má oblíbená 24) trochu chladným, teď sem v tom zase až po uši. Ty hodiny musí nějak hypnotizovat... Jack je zpět a podle týhle "dvouhodinovky" si stále drží svůj silný nadstandart. Těším se na leden a po tomhle věřím, že změna prostředí seriálu nijak neuškodí. ()