Filmová série těžící z našich nejhlouběji ukrytých strachů přidává novou, podivuhodnou kapitolu, která přináší to, co očekáváte – ovšem velmi napínavým a neočekávaným způsobem! Podivná předtucha donutí partu přátel, aby odešli z automobilových závodů krátce před tím, než děsivá hromadná srážka vozů rozmetá auta až mezi přihlížející diváky a rozpoutá ohnivé peklo. Podvedli Smrt, ale Smrt se teprve rozjíždí.... Režisér Hadů v letadle přichází s děsivým a vynalézavým příběhem zoufalého boje, který přátelé svádí, aby oni i ostatní zůstali naživu. (Magic Box)

Avalon820

Čtvrté pokračování Nezvratného osudu není originální, jako byl díl první, není akční, jako byl díl druhý, a nemá ani pichlavou atmosféru, jakou měl díl třetí. Tento film má pouze druhořadé efekty, neoriginální mordy a nesympatické hlavní postavy. Navíc mám dojem, že sami autoři tak docela nevědí, jak tahle hra vlastně funguje! Díl od dílu se snaží postavy přelstít smrt čím dál tím hloupějšími způsoby, které vymýšlejí bez nějakého logického podkladu doslova na koleni. Ano, tu a tam to napínavé vskutku je, a ano, je tu snaha udržet sérii, jež má dobrý námět - toho si cenim a za to uděluji hvězdičku (a i ta je až moc). Vše ostatní nestojí za řeč. ()

Hismael odpad!

Do háje, co to bylo? Dementní rozhovory, přehnaně béčkově nesmyslné triky které někdy působí skoro až nechtěně vtipně a po kterých si hned řeknete “bože co to je za hovadinu“. Jediný štěstí že to trvalo jen těch asi 80 minut i s titulkama. To kam až došla tahle série je děsivé, s jedničkou nesrovnatelné. Totální znásilnění něčeho co dřív fungovalo v něco co vůbec nefunguje. Nemám co chválit, ani herce. Nezvratný osud 4 prostě považuji za podvod. 3D nemá žádnou šanci tuhle brutální frustraci zachránit. Příběh je pořád dokola, jen způsob zabití je občas jiný, (říkám občas protože častokrát napodobuje minulé díly) někdy předvídatelný a někdy až překvapivě nepředvídatelně labilní. I ta jedna hvězda mi přijde hodně stejně jako 46%, proto odpad. ()

Terva

Možná první přirozené prostředí, kde se dá smrt očekávat. Ve čtvrtém filmu o nezvratných osudech se děj odehrává na automobilových závodech NASCAR. CITÁT - Vůbec nechápu, proč jsme místo do kina šly sem........... Vizi událostí budoucích má tentokráte muž. Jmenuje se Nick a opět zachrání pár lidí před jistou smrtí. Úvodní titulky nesou prvky Smrti z předešlého příběhu ze zábavného parku. A zatím co trojka končí v metru, což by se dalo očekávat jako další krok, odehrává se tento příběh někde jinde. Líbí se mi zpracování náhod. Vlivem několika maličkostí se může stát i návštěva kadeřníka velice osudnou. Základními pomocníky Smrti jsou opět naši známí - elektřina, voda, vítr, oheň a zemi tentokráte převážně zastupuje kámen a kovové součástky. CITÁT - A chci vás mít stále na očích........... Když se Nick (Bobby Campo) a Lori (Shantel van Santen) dívají na záběry bezpečnostní kamery má tato kamera číslo 180. Asi po hodině filmu si připomeneme větu - gentlemani ještě nevymřeli. V této scéně má hlavní slovo voda, která tak nějak pomalu protéká celým příběhem. V příběhu je zmíněn film LOVE DYING. V jedné scéně z autobusem je na autobusu reklama z nápisem LOVE LAYS DYING. Události v kině jsou docela mrazivé. Nejedná se o krev a umírání, ale o příčinu vzniku. Je zajímavé, jak může takové neštěstí jednoduše vzniknout. Nutno podotknout že docela věrohodná scéna - piliny, hořlavina, vítr, vozík a v neposlední řadě i obyčejné brýle. A zajímavý je i film, který v kině sledují. Zazní v něm věta - Všichni pryč z mostu......... což je náznak událostí pátého příběhu. CITÁT - Já mám v osudu napsáno, dokoukat tenhle film......... I tady je v akci nastřelovačka hřebíků. Sama o sobě je to docela nebezpečný nástroj. CITÁT - Do prdele to bolí !!!...... Ve filmu zazní Shinedown se songem Devour. Příběh třetí končí v metru, příběh čtvrtý končí v kině a příběh pátý bude - hádejte. Už o tom byla řeč. Bonus na dvd obsahuje mimo jiné vystřižené scény o golfovém vozíku nebo pokus o jednu sebevraždu. Film, který sledují v kině se jmenuje Dlouhý polibek na dobrou noc z roku 1996. CITÁT - Opatrnost se vyplácí, věřte mi......... Jako vždy je to film plný napětí, pěkných záběrů a dobré hudby. ()

moviesfan

Jít na tohle do kina ve 3D, tak budu asi hodně naštvaný. Zjevné 3D efekty (viděno ve 2D) byly dle mého naprosto o ničem. A příběhem už tuplem. Prakticky žádný děj, jen způsoby, jak co nejrychleji v hodině a dvaceti minutách pozabít několik lidí. Slovo trapas se k tomuto filmu hodí. ()

JohnCZ

Téma Final Destination bylo provařený už po prvním díle a opravdu nechápu, co tvůrce vedlo k natočení dílu čtvrtého. Vždyť je to opět na chlup stejné pokračování s naprosto stejným průběhem až na to, že už to vůbec nemá tajemnou atmosféru, ale je to pouze černohumorná cool vyvražďovačka. Řemeslně to špatný sice není, ale bohužel už výrazně cítím vaření z vody. ()

corpsy

Tretí rozmer dal tomuto ináč tuctovému snímku grády a dostal ho nad priemer. Opäť sa dočkáme perfektne natočených brutálnych scén, z ktorých je väčšina originálnych a neotrelých. ()

Expendable

Nezvratný osud 4 je stejně jako jeho předchozí bráchové to samé jako v 1. Už nepřichází s ničím novým, ano způsoby smrti se v každém díle mění a neopakují se, ale podstata je stejná. Proč mám vysoké hodnocení? Protože jsem se u toho nehorázně bavil a jednak se jedná o díl, kde zemřeli všichni a to je co říct. Z toho filmu vyplývá, nevyjebávejte s osudem, protože on vás vojebe stejně. ()

liquido26

Ten samý nápad už počtvrté. Masakr na závodech se povedl. Nicméně většina úmrtí je dohnaná ad absurdum, takže místo mrazení v zádech jako jsem měl v jedničce, kde se to tak nějak odehrávalo stylem "může se to stát i vám", jsem měl spíš úsměv na rtech, což na druhou stranu není špatné, protože to byla víceméně hororová béčková legrace :-) ()

PauloZ odpad!

Pan režisér musel upadnout na hlavu a rozsekat si mozek na sračku, před tím se ale stihl totálně zhulit, protože jinak tohle neni možné! Odpad odpadů. Nic nepřekvapí, žádné napětí, nic nového, ale hlavně totálně spackaně natočené! Navíc tam pořád něco padá a teče bez jakékoliv příčiny. Tohle už nejsou náhody, ale neopodstatněné trapné haluze, které jsou k smíchu. Záběry pro 3D jsou otřesné! I některé béčka mají lepší. Už první předtucha davá jasně najevo, že se jedná o špatné řemeslo:(. Musel jsem se přemlouvat abych to dodíval. Trojka je proti tomuhle oscarová. ()

Astaroth12

TAK TU BY SOM PÁR VECI VYPICHOL,takouto vetou by určite začal komentovať tento film Slovenský brat Rytmus,a takto začnem aj ja.Hneď ten začiatok,smrť si odskrutkovávala matice na plote,ako keby to bolo normálne,najprv som myslel.že to preto že tie pretekárske auta keď išli rýchlo,tak tými otrasmi sa začali uvoľňovať,ale keď sa krútili aj v tedy keď žiadne auto nešlo,tak smrť to zobrala hopem.Potom to koleso,čo zasiahlo tu holku muselo preskočiť celú budovu a tak na malom priestore aj keď v takej rýchlosti je nemožné aby sa to stalo.A o tej havárii,si myslím svoje.Bola tam hromadná zrážka,nie že by auta začali stať,oni ešte vrážajú do seba,naozaj úžasné.Keď bola ta žena u kaderníčky,a skoro ju zabil stropný ventilátor,tak to by som ešte pochopil ale kameň čo sa odrazil od kosačky,niekto tu má bujnú fantáziu.A to nehovorím,čo sa dialo v tej nemocnici,kde mal hlavnú rolu bazén.Tak som bol rád,že to bolo pred koncom,keby to bolo na začiatku,tak tento film ani nedopozerám.Tvorcovia chceli zaujať vraždami,ale vobec ich nenapadlo,že aj smrť musí mat nejaký princíp a hlavne či je to uskutočniteľné,to čo prezentujú.David R.ELLIS stvoril riadnu koko....,strašne prekombinovanú a tím pádom tupú,sprostú,debilnú zlátaninu,čo si myslí že keď tam nadrbeme veľa efektov,tím pádom máme vyhraté,tak to teda hovno,nie vždy je to k niečomu,a tu to na mňa vobec nezabralo.A ešte jedna vec,ja mám už po tridsiatke tak by som asi vyziu smrti nemal,ona si vyberá len mladšie ročníky,cítim sa byt ukrivdení a diskriminovaný.Keby som bol na toto v kine,tak by som po skončení tohoto filmu,to kino zapálil,aby sa podobná sračka už nikdy nepremietala. ()

Marsik

** NOVA CINEMA HD - Mohu v podstatě zkopírovat hodnocení z předchozího dílu. Proto ve zkratce - tento díl má sice odfláknutý příběh, zato skvěle udělaná úmrtí. Navíc za 70 minut čistého času jich máme přes 10, což je tuším nejvíce ze všech dílů série. Uteklo to jak nic. Pamatuji, že jsem v prosinci 2009 na tom byl v kině ve 3D a třetí rozměr byl fajn. 67% ()

spaceboyCZ

Nezvratny osud 4 je nechutne detailni sracka, s trapne lacinymi efekty (i Terminator 1 mel lepsi vizual nez toto)...na druhou stranu napeti bylo stupnovano kvalitne, srdce mi obcas zabusilo a muzika se taky povedla...ale vickrat to uz videt nemusim. ()

Andersis

Nezajímavé. Efekty sou k smíchu (což sem teda od režiséra druhého dílu rozhodně nečekal), vraždy jsou vykrádáním ostatních dílů. ()

ladko

3D efekty nice, príbeh samozrejme len recyklovaný, ale aspoň sa s ničím nezdržiava a dáva priestor úmrtiam. Dialógy ukrutne hlúpe("George, you can't give up." - "No, it's ok." :DDD), ale ja si proste 4 hviezdy neodpustím, lebo v kine som sa nefalšovane bavil, aj keď priznávam, že veľa zrobilo 3D... ()

fcreading

Jeden z najhorších vstupov do série z nasledujúcich dôvodov. 80 minút filmu je príliš krátkych a tak nam neostava žiaden čas na napätie. A to není všetko, skoro všetky úmrtia sú preč a keď aj niekto zomrie, neprekvapí nás nič čo by sme od filmu mohli žiadať. A tak sa preto netreba čudovať, že všetky aspekty filmu boli nadobro pochované. ()

Paxxx.cz

No víceméně stejný obsah už počtvrté (samozřejmě s novými postavami) a tentokrát s ryze americkým námětem nehody, která se stane na závodní dráze NASCAR. I když mi některé smrti nebožáků přišli dost přitažené za vlasy, tak jsem se chvílema bavil. Typická jednohubka - lepší dvě. ()

Korbitch

Naprosto nelogická záležitost s topornými herci. Každý vždy zemřel v souvislosti s tím, jak zemřel ve vizi. Jenže tady má týpek jednu vizi za druhou. Takže nějaký dávání si pozor na varování z osudné vize prostě neexistuje. Je jich tu tolik, že byste se z toho museli zbláznit, aby jste si dali bacha na všechno v nich. Navíc absolutně nezáživné smrti, vyjma rozšmelcování motorem eskalátoru, vám na celkovém dojmu moc nepřidají. Mám rád OSUDY, ale tenhle jim dělá ostudu. ()

Z0oMb3E

Nezvratný osud prišiel s niečim novým a okamžite sa stal hitom. No ak sa nás tvorcovia už po štvrtý krát pokúšajú presviedčať o tom, aké je ľudské telo krehké a zraniteľné, ak sa nás už štvrtý krát pokušajú presvedčiť o tom, že kosatej so zubom tak či tak neutečite, začínajú byť tie neštastné náhody kus obohraté a nudné. Je sympatické, že tvorcovia sa pokúšajú o stále nové a nové "zhody okolností", no v poslednom čase to začína zachádzať do bezkonkurenčný absurdít béčkového typu. To, že sa scenár sa v ničom nelíši od predchodcov tak isto moc nepridáva na atraktivite. Pre zaujímavosť a utvrdenie sa v presvedčení, že náhoda je blbec, sa film možno oplatí kuknúť. No ak sa ho vzdáte o nič svetoborné neprídete. ()

Tayen

Tak mám trochu pocit, že se nám nezvratný osud zacyklil. Hlavní hrdina nemá jen jednu předtuchu, ale má vidění před každou smrtí jednotlivce, ačkoliv ho vždy pochopí až je po všem. Zato zabrání ne jedné obrovské nehodě, jak to známe z předešlých dílů, ale hned dvěma (závody a kino). Toto je výčet všeho nového, co nám nejnovější pokračování může nabídnout (pokud nepočítáte 3D projekci). Jinak se pořád předhazuje jedna chutnější "nehoda" za druhou a na konci všichni chcí...pardon zemřou. Léty ověřený a provařený horor. ()

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

02.02.2011

Pokračování úspěšných hororů je téma, které z nás dostane jen nešťastný povzdech. Když jsme se konečně zbavili Saw (na jak dlouho?), je tu Paranormal Activity – na podzim očekávejte trojku. Nezvratný… (více)

Raimi a horory pro celou rodinu

Raimi a horory pro celou rodinu