Jeden z nejlepších muzikálů, které byly kdy natočené! Choreografické scény, které nezapomenete, skvělé zpracování a výtečný humor, který si bere do hledáčku samotné dějiny filmu v době přechodu z němého na zvukový film. Film, i přes své stáří (přes 50 let!!!), má čím oslovit současného diváka a ve srovnání se současnými muzikály nemá žádnou konkurenci...(28.4.2008)

Bál som sa, že po všetkých chválach, ktoré som o tomto muzikále počul, ma už nebude mať čím prekvapiť, ale príšerne som sa mýlil. Vychutnával som si každú sekundu, dýchal optimizmus a krútil hlavou nad neuveriteľnými choreografiami. Film už je síce starý, no nakopal by všetky dnešné špeciálne efekty do zadku. Spolu s "My fair lady" najlepší muzikál, čo som mal možnosť vidieť.(17.11.2009)

Miluju tu scénu kdy si přitažlivý Gene Kelly zpívá v dešti po ulici a tančí s deštníkem..úsměv by vykouzlila snad úplně každému a hlavně je taková jednoduchost a vlastně i profesionalita naprosto neopakovatelná. Tento film by měl vidět každý povinně, aby věděl jak vypadají POŘÁDNÉ muzikály a NIKDY se neopakovala historie s lůzami typu HSM. "I'm singing in the rain / Just singing in the rain / What a glorious feeling / I'm happy again / I'm laughing at clouds / So dark up above /The sun's in my heart / And I'm ready for love / For love..".Musím přiznat, že pohled na Gena Kellyho pro mě znamenal určitou zamilovanost do jeho herectví a do budoucna se budu snažit podívat se na všechny jeho filmy.(24.10.2012)

Tohle je opravdu síla. Ocenění: Oscar 1952 - nominace: vedlejší herečka (J. Hagen), hudba (muzikál) Zlaté glóby - herec v muzikálu/komedii (D. O'Connor); nominace: film (muzikál/komedie) BAFTA - nominace: zahraniční film (USA) Film má jiskru, nádhernou choreografii, sílu a prostě vše co by měl správný muzikál mít.(16.4.2013)

Tradičný muzikálový koncept z polovice minulého storočia funguje dodnes na výbornú. Skvele som sa bavil, muzikálové čísla na jednotku, chytľavé, zábavné, proste všetko funguje ako švajčiarske hodinky. Príbeh je klasika, ale poctivá, romantika, humor, všetko sa veľmi vhodne dopĺňa. Vizuálne je to občas prepísknuté, takmer gýč, ale ono to k tomu asi patrí. 85%.(30.11.2013)

• - Natáčení někdy trvalo až 19 hodin denně. (Kulmon)

• - První píseň, kterou Debbie Reynolds (Kathy Selden) natáčela, bylo "Good Morning". Taneční choreografie prý pro ni byla natolik náročná, že po jejím dokončení zkolabovala. (Jirka_Šč)

• - Pôvodne sa mala namiesto Jean Hagen vo filme objaviť Judy Holliday. (AdamCritic)