Zpívání v dešti

• USA Singin' in the Rain (více)

FairyTejl

Miluju zpívání v dešti, vyrůstala jsem na tom, a ještě sem tam si ho pustím. Krásný film s nádhernýma a chytlavýma pisničkama. yes yes yes, no no no :) ()

BGH

Je úžasné, když Vás v roce 2015 velmi slušně pobaví a rozesměje film z roku 1952...přitom je to dějově v podstatě blbost, ale pořád to má humor, švih, styl, vynikající taneční scény a jednoduše to baví. A to je nádhera... ()

Bruce0659

Spievanie v daždi ponúka divákom výnimočný zážitok a to aj po vyše 60 rokoch. Tvorcovia vďaka svojmu talentu, snahe a poctivej práci vytvorili dielo, ktoré zapôsobí na každého. Mna najviac potešil spôsob, akým si prejavovali lásku hlavné postavy... Či už sa ostatným páčia muzikály, tanec, spev alebo divadlo, je nepodstatné, každý si zaručene príde na svoje. Za mňa 100% ()

pekkanik

Tak naivný a nereálny film aby človek pohľadal. Napriek tomu sa pustí do diváka s odzbrojujúcou úprimnosťou, že sa tu nekoná žiadne veľké umenie, veselé dialógy a monológy poprekladané pesničkami, na úvod ktorých sa trochu zaspieva a potom sa prejde k artistickým až kaskadérskym tanečným kreáciám. Pekní a sympatickí kladní hrdinovia, pekná piklekujúca záporka a všade dookola neskutočné hollywoodske farby. No nemilujte to. ()

Rumbambule

Nádherný film, který má podle mě všechno, co takový filmový muzikál mít má: Příběh okořeněný humorem a nadsázkou, milostný trojúhelník, ústřední hit, kvalitní pěvecké a taneční výkony. Kdyby to natočili dneska, asi bych nad tím mávla rukou, že je to kýč. Ale ono to vzniklo před více než 50 lety. To je, jako když dneska točí někdo film o tom, co se dělo v 80. letech... I když muzikál o tom, jak vznikal Diskopříběh, by asi nebyl takový hit :) ()

Máraˇ5ˇ

Pár písniček je skvělých, děj sám o sobě je zajímavý a mnohdy je to fakt sranda, ale stopáž mi přišla dost přestřelená. Hlavně ta dlouhá závěrečná pasáž z Brodwaye sráží moje hodnocení hodně dolů. V době, kdy měl film vrcholit, přišlo něco, co do toho vůbec nezapadalo a mělo se vypustit. Muzikály nemusím, jsem ale rád, že jsem Zpívání v dešti viděl. Není to ztráta času. Filmařsky (kamera, herecké výkony, kulisy, světla...) to totiž nemá chybu a neskutečně to předběhlo dobu. Oceňuju především choreograficky náročné taneční scény, které jsou dlouhé třeba čtyři minuty a ještě k tomu bez střihu. Tohle natočit, aby všechno sedělo, muselo být neuvěřitelně obtížné. Proč tedy dávám pouhé dvě hvězdičky? Tohle hodnocení dávám filmům, u kterých jsem rád, že jsem je viděla které mě zabavily, ale podruhé už bych si je nepustil. Jen si na YouTube občas poslechnu Good Morning nebo Moses Supposes. ()

ferika

Moje hodnotenie bude neobjektivne. V tomto filme je totiz jedna z hereciek, ktorych v dnesnej dobe stale viac ubuda - je pekna, mila a sympaticka. Vie perfektne vystupovat, tancovat, figuru ma tiez velmi sik, herectvo je na urovni. A suprovy Donald O'Connor. Muzikal taky, aky ma byt! Tento film nepotrebuje na to, aby mal uspech mohutnu reklamnu masineriu, ako moderne hollywoodske superdiela. Staci si ho pozriet a uz ste zavisly. Musite si dat reprizu furt a stale. ()

Dedincan

Filmy treba brať v kontexte doby. Muzikál z päťdesiatych rokov o nástupe zvukového filmu by dnes mohol mať dvojičku napríklad vo filme o prevratných efektoch v Matrixe. Ale mám dojem, že by to nebolo tak kvalitné dielo, ako SITR, aj keď Matrix naozaj môžem a muzikály ani filmové klasiky mi až tak veľa nehovoria. V túžbe rozšíriť si obzory som siahol po knihe Film od Ronalda Bergana, kde na seba hneď zo začiatku upozornila táto príjemná lahôdka. Možno to je dobou a žánrom, ale výkony neboli herecké, boli vysoko umelecké. A mne cudzie tváre priblížil skvelý slovenský dabing na čele s "upišťanou" Zuzanou Tlučkovou. Príbeh je jednoduchý, zlatým klincom pre mňa bola známa titulná pieseň v sólo podaní hlavného hrdinu. Pri tanečných výstúpeniach pred koncom som sa začínal nudiť, ale úplný záver bol celkom príjemný. Na film som nezabudol a príjemne doznieva aj po pár dňoch. ()

kugl

Po tom, co jsem viděl Babylon, tak zvysuji na 5 hvezdicek. Tohle je proste pecka, které ten druhy film nesaha ani po kotniky. ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků