Zpívání v dešti

• USA Singin' in the Rain (více)

Tamdydam

Tu a tam se na starý film podívám s chutí. Ale na tohle už nemám. Tu naškrobenost, banalitu a křečovitou americkou happy náladu s povinným úsměvem na šířku palce občas zastíní nějaký ten nadčasový vtípek, nebo obdiv nad precizně zvládnutými tanečními kreacemi, ale že bych se u toho upřímě bavil, to říct nemůžu. Připadal jsem si jakoby pod nátlakem. "Teď se prostě budeš smát a bavit a hotovo, protože ti na plátně se taky baví. A co jim to dalo určitě práce...!" ()

xenopus

Tehdejší herci byli skutečnými umělci, neboť uměli prakticky všechno: hrát, zpívat, tancovat, stepovat, mluvit, pracovat s mimikou. Ta současná chátra (a nejvíce je to patrné na současné české reprezentaci) často spoléhá na statický výkon, dva univerzální výrazy v obličeji (jeden dramatický naštvaný a druhý nechápající blbeček) a vtipnou hlášku scénáristy. Samozřejmě trochu přeháním, ale kdo podle vás by libovolnou roli ze čtyř hlavních zvládl dnes zahrát? Ano, časy se změnily, dnes se herectví provozuje jinak, ale dojem, který na mě udělal tenhle téměř šedesátiletý film, je větší, než zanechala většina současných filmů (a než prakticky všechny současné české filmy). Zde je film skutečným uměním - tedy uměleckým spojením filmového obrazu, hudby, mluveného slova a herectví. A soustřeďte se někdy schválně na kameru - ty jízdy... Poprávu jeden z nejlépe hodnocených muzikálů (i filmů) historie. Navíc pro mě obrovsky atraktivní díky na všechny strany stříkajícímu optimismu. ()

Godhaj

,,I've had one motto, which I've always lived by. Dignity, always dignity." Těžko uvěřit, že by mě muzikál z roku 1952 mohl tak nadchnout. Ale stalo se. Zpívání v dešti je totiž návykově optimistické, veselé a obsahuje i pěknou dávku satiričnosti. Taneční scény jsou bezesporu tím nejlepším, co jsem zatím viděl, jsou velmi propracované a nápadité. Herci jsou do jednoho velmi sympatičtí, krásně hrají a někdy i přehrávají, což ale velmi sedne k příběhu a stylu, jakým je vyprávěn. Celý příběh, zasazený do peripetií vzniku zvukového filmu, doslova překypuje různými gagy, které jsou ale nadčasové. Celkově vzato tomuto filmu nemám naprosto co vytknout, vše se povedlo naprosto na jedničku. ()

karlee

Dost jsem se obával thymolínových úsměvů a neustálého stepování, obojího se nám dostane dostatek (tymolínkem překypuje hlavně Gene Kelly), ale překvapivě se mi to i tak líbilo, dokonce i některá taneční čísla (třeba maniakální Make Them Laugh nebo rozverné Good Morning). I ten hepáč jak je blbý, tak je pěkný. Snad jen Lana nemusela být až tak parodickou postavou. ()

Jamajdzan

Nádherný muzikál v atmosféře jakou už asi nikdy nebude možné zopakovat. Herci přehrávají, každý problém se řeší tancem a děj se vytrácí, ale koho to zajímá?! :-) K poválečné době to prostě patří a ten optimizumus, náboj a obrovská dávka nápadů a tanečních kreací ze Zpívání v dešti dělá pravděpodobně nejlepší muzikál minulého století. Jediné, co by bylo možné vytknout, že ve všech společných scénách užasný O'Connor nápadně zastiňuje méně výrazného Kellyho, který přeci měl být hlavní herec ne? Máma princezny Lei také ukazuje, že síla (herecká) je v ní silná. Ty dlouhé bezstřihové záběry jsou famózní a tam, kde mi to plíce dovolily, jsem je hltal jedním dechem. ()

Brooks

Milujem muzikály, pre ich schopnosť vytrhnúť ma na zopár momentov z šedivej reality súčasnosti a vrhnúť ma do sveta nikdy nekončiacich happy-endov a nezlomného entuziazmu. Ale Spievanie v daždi som si nezamiloval. Áno, je vtipný, šmrncovný, pestrofarebný a v každom momente pozitívny. Ľahkonoho nakračuje v, pre kinematografiu, prelomovom období nástupu zvukového filmu a Gene Kelly si v ňom robí neodolateľnú srandu z manierov hviezd, moci produkčných spoločností a nakoniec i zo seba samotneho a svojho imidžu hollywoodskeho zlatíčka. A hlavne vo famóznych muzikálnych vsuvkách ho istí skvelý Donald O'Connor a vo vedľajšej, komickej ulohe mu hviezdi Jean Hagen. LENŽE... tá nelogicky vsadená, asi dvadsať minút trvajúca muzikálová scéna, ktorá s dejom absolútne nesúvisí a ani zďaleka nedosahuje prepracovanosť zvyšných mi tak skazila zážitok, že plné bodové ohodnotenie jednoducho nedám. A záver by to tiež chcelo lepši, nie takýto narýchlo odbitý. ()

MarkysDeSade

Na mě je v tom málo sexu a málo násilý. Vlastně tam není žádný sex a žádné násilý. Ale za to je to krásná hudební onanie. ()

topi80

Ztvárnění počátků fimu jsem propadl už u seriálu Gagman nebo u filmu Báječní muži s klikou. Zpívání v dešti nenese nějaký strhující příběh a obdivuhodné herecké výkony, ale samotné provedení filmu je tak kouzelně nakažlivě pozitivní, že se tomu nedá odolat. ()

Uesbe

Toto že je Jukebox muzikál? Toto sú pamätné výkony vo všetkých kategóriách - spev, tanec, humor roznych odtienov a bohovská zápletka. ()

Comida

Tahle klasika si rozhodně plné hodnocení zaslouží. Vitalistický přístup, který divákovi i v té nejhlubší depresi dokáže zlepšit náladu. I když můj hudební vkus je naprosto odlišný, musím říct že nádherné písně rozhodně z hlavy divák jen tak nedostane, a po shlédnutí si je s pozitivní náladou aspoň brouká či dokonce zpívá. Na jednu stranu, někoho může to všemožné usmívání, zpívání a celkový pozitivismus rozčilovat. Mě nevadí si občas nějaký podobný snímek pustit, jen škoda že jsem tuto filmařinu již dříve neviděl, i přestože se mi DVD už nějakou dobu doma válí. 10/10. ()

SONY_

Krásný, veselý a hravý film. Nejvíce mě uchvátily taneční choreografie a pohyby. Klidně si to někdy znovu zařadím mezi večerní program. /85%/ ()

Rattlehead

Zřejmě nejlepší filmový muzikál všech dob. Hezká hudba, skvělí herci, krásné kostýmy a občas dech beroucí taneční výstupy. Zobrazení potíží, které mohly nastat při nástupu zvukového filmu, je úžasně zábavné. ()

wege

Kdybych to viděl v době vzniku a v kině, byl bych totálně odvařený. Takhle poprvé po sedmdesáti letech to má pořád kouzlo, pořád to má neskutečnou taneční choreografii. Ale já prostě nemám muzikály rád, takže plný počet tomu prostě nedám. ()

snakepit

Až pri tomto filme som konečne zistil, že "mike" v podprsenke nie je až taký dobrý nápad, že step vôbec nemusí byť nudný a že najlepšie sa v daždi skáče v mláke so zatvoreným dáždnikom :)) Ale inak to bol naozaj veľmi milý filmový zážitok. Odporúčam nielen fanúšikom muzikálov. ()

Asdas

Tancujúce, stepujúce, spievajúce, elektrizujúce, osviežujúce, zábavné, optimistické a toto,že má takmer 60 rokov ? Tu si niekto musí robiť srandu. ()

MaxForValue

Sympatická hračka v štýle "The Artist" s okúzľujúcou Debbie Reynolds a otravným (nielen vo filme, ale aj na pľaci) Genom Kellym. Oscarová nominácia pre Jean Hagen je pre mňa dodnes veľkou záhadou, skôr si ju zaslúžili Reylonds či práve Kelly. Singing in the Rain je skutočne krásny film, ktorému ani roky neubrali na kráse, ba práve naopak. Nebyť tých, už spomenutých peripetii počas nakrúcania, určite by sa dočkal aj kladnejších ohlasov. ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků