Zpívání v dešti

• USA Singin' in the Rain (více)

andalin

"Wait a minute, I am just about to be brilliant!" Cosmo je ale fakt nejlepší postava celýho filmu. Všechno vymyslí a Don slízne smetanu. 🤦 A Gene Kelly je mi tak nepříjemný... Možná jsem si o něm neměla číst všechny ty příběhy, jak nesnesitelné bylo s ním pracovat. Taneční čísla ale absolutně výborná, mělo to vtip a přes celkem basic zápletku mě to fakt bavilo. ()

Maynard.

No konečně, sláááva. Ani nevím jak dlouho sem pořád tenhle legendární kousek odsouval a odsouval. Měl sem z něj až příliš velký strach, možná respekt. Ale ukázalo se, že úplně zbytečně. Konečně už vím z čeho je ta nesmrtelná písnička Singin' in the Rain, kterou zná snad úplně každej. Tento muzikál nemůže být asi nikdy překonán, je tak úžasně barevný, to se jen tak nevidí, připadal sem si jak v nějaký japonský zahradě na jaře. Též herecké a muzikálový výkony, to sem pořádně ani nepobral, páč to je vopravdu nevšední podívaná. Nejvíc se mi líbil sólo taneček, který předvedl Donald O'Connor, to jako klobouk dolů... Velmi mě bavila postava uřvaný, užvaněný a vyčůraný blondýny, která si na konci filmu vzala až příliš velkou porci :o). No, příznivec a fanoušek muzikálů se ze mě ani po tomto kousku nestane, to vím jistě. Ale každý filmový fanda by tento klenot aspoň jednou v životě vidět měl. Venku sice neprší, takže deštník neberu, ale aspoň vyrážím na Deštnou :o). ()

Sdoom

Veselé, vtipné, hravé, hudebně i choreograficky perfektní. Herci jsou neuvěřitelně sympatičtí a atmosféra doby z toho úplně sálá, až člověk lituje, že tehdy nebyl ještě na světě. Jen škoda některých na můj vkus (zejména toho závěrečného) přetažených hudebních čísel. Každopádně v kině to je opravdu jedinečný zážitek a ústřední song Singin in the Rain jsem z hlavy dostal asi až když jsem usnul. :-) (kino Aero, orig.) Edit 23.6.2016: Po druhém zhlédnutí musím konstatovat, že Singin' in the Rain je naprosto top film, který v podstatě nestárne. Tak pozitivní, hravý, vtipný, zábavný, skvěle zahraný, zazpívaný i zatancovaný, že má člověk chuť jít do deště a zpívat si s Genem Kellym. Naprosto jasných 5 hvězdiček, musel jsem poprvé být v kině asi hodně unavenej, napodruhé mi taneční pasáže vůbec zdlouhavé nepřišly, snad jen trošku ta na konci. Ale to s radostí tomuhle filmu odpustím. (Blu-ray, orig.) ()

Germanotta

Najkrajší muzikál aký som kedy videla. Singing in rain je veľmi hyperaktívny a energetický muzikál. Krásny spev hlavných postáv a skvelý námet kráčajú ruka v ruke s veľkým úspechom. Obdivuhodné dielo na to, že Singing in the rain bolo točené v roku 1952, skvelé mimické umenie Donalda O´Connora mi vyrážalo dych. Nenútenosť herečky Debbie Reynoldsovej dodávalo filmu nesmierny šarm. Pešnička Singing in the rain a good morning sa stávajú mojimi obľúbenými skladbami. Dokonalý muzikál. 100%. ()

bari68

Veselé, pekné, farebné.Ale hlavne ide o film s peknými piesňami a dobrou tanečnou choreografiou.Proste a jednoducho, všetko, čo sa na starý hollywoodský muzikál patrí. ()

jondoe

Jednym slovom genialne. Hlavna trojica tancujuco-spievajucich hercov je uzasna. Ich tanecne umenie natocene z minimalnym poctom strihov je uzasne. K tomu vsetkemu bolu aj vynikajucimi hercami a Genne Kelly bol aj vybornym reziserom. Jean Hagen zo skreklavym hlasom tak isto vyborna. Na tomto filme je vlastne dokonale vsetko. Spievanie v Dazdi je jednoznacne najlepsim muzikalom aky bol kedy natoceny. ()

Jaccobos

No zkrátka božské ;) ! Hudbu bylo skvělé poslouchat, choreografie byla veselá k dívání. Ač muzikál, nebyl příběh nutně stupidní. Byl jednoduchý, to je pravda, ale vtip a originalita mu dodával na zajímavosti a tak není Zpívání v dešti jen potěcha pro uši, ale také pro oči a rozum. Máte-li splín - "Just sing in the Rain" and all wil be far far away in a minute... ()

see_sawandrew

Zpívání v děšti je do posledního detailu vypiplaná a typicky hollywoodská muzikálová výpověď o reakci kinematografie na nástup zvuku. Kdo si tolik nepotrpí na úchvatné taneční kreace připomínající choreografii Berkeleyho (a kde jsem si pořád dokola opakoval, jaká musela být fuška tohle natočit), ten může s úsměvem sledovat komediální romanci, která se pod muzikálovou parádou Zpívání v děšti skrývá. A komu by to nestačilo, může hledět na zvukotěsné boxy pro hučící kamery a dozvědět se něco o tom, jaké způsoby se na konci dvacátých let snažili filmaři využít pro natáčení raných zvukových filmů. A co zůstalo mně? DVD na ctnostném místě a píseň na rtech vždy, když prší a já mám čas. 90% ()

Jezinka

Jaký je dobrý muzikál? Ten, který zvedne náladu. Jako dítě jsem viděla jen závěrečnou scénu, protože drazí rodiče to označili za blbost a přepnuli. Mělo i svou výhodu - zjistila jsme, že je to v barvě. Jedna hvězdička chybí, za moc dlouhou taneční scénu. Nejoblíbenější scéna - v autě. ()

dj-chrosto

Opat jeden z tych filmov, kde vedlajsie postavy zatienili hlavne postavy. Genialny vykon hlavne Cosma a v neposlednom rade aj Liny Lamontovej :) ()

ElizabethBay

Bylo by zbytečné a krajně bezohledné tento film hodnotit. Je skvělý, báječně natočený, Gena Kellyho zbožňuji, všechny jeho taneční i pěvecké kreace, bohužel jsem u sledování málem umřela nudou. Nemám ráda muzikály a jen tak asi nezačnu. Dokážu ocenit kvalitu tohoto filmu, ale nikdo mě nedokáže přesvědčit, aby mě bavil a já ho chtěla jen tak znovu zase vidět. ()

Kuny27

Jeden z nejkrásnějších snímků, co jsem viděl. Kameramanské záběry, které zabírají čísla beze střihu, jsou bomba. Doba, kdy bylo lehčí, méně pracnější a efektivnější se naučit číslo celé a "dát to na jeden zátah". Stojí rozhodně za to! ()

Billie777

Taková malá náplast na duši, velmi pozitivní film, úžasná taneční čísla a herci, co umí opravdu hrát. Gene Kelly je zlatíčko. ()

Benedygtus

TOP10 Klasika, kterou jsem spatril teprve vcera a musim rict, ze do te chvile byl jsem barbarem. Nezapomenutelne sceny a hlavne 103 minut cire radosti, ktera neni nijak krecovita. Za projizdku v aute jsem se stihl, stejne jako Don, zamilovat do Kathy a vsechny pisnicky jsou natolik dobre, ze si je budu jeste tyden poustet v automobilu na rannich cestach. Ano, soundtrack je v pripade muzikalu pulka uspechu a v tomto pripade ta druha pulka je stejne famozni, jako ta hudba! ()

Han22

Hodnocení na ČSFD výjimečně nelže, tohle byl opravdu úžasný film. Otravná a upištěná mrcha Jean Hagen, fantastický nahrávač Donald O´Connor, který si ukradne nejednu scénu, akrobatický milovník Gene Kelly a krásná mladičká Debbie Reynolds. Je to vtipné, svěží, na konci romantické, chvílemi sexy a muzikálová čísla? Pohybují se od velkolepých (Broadway) po úžasně vtipné (kaskadérská scéna v kulisách, Good Morning) až po romantické a sexy. Vrcholem je samozřejmě nezapomentulná scéna Singing in the Rain se stejnojmenným hudebním megahitem, který pro mě strká do kapsy i oskarovou High Noon. Navíc se celý film odehrává v době přechodu z němého na mluvený film a vtipně, nostalgicky i bez okolků zachycuje veškeré tehdejší problémy. Narozdíl od Američana v Paříži si tenhle film zasloužil Oskara za nejlepší film zcela stoprocentně, bohužel nepřišla ani nominace. ()

Zagros

V rámci rozšiřování filmových obzorů občas zavítám i do žánrů, které moc nemusím a tentokrát se dostalo na jeden z nejslavnějších muzikálů – Zpívání v dešti. Musím říct, že mě muzikál velmi mile překvapil. Zpěv a taneční čísla mě sice moc neberou, ale tady musím smeknout před vynalézavou a zábavnou choreografií a taky před fyzickými výkony při jednotlivých výstupech. Některé byly opravdu dobré. Tím hlavním plusem je ale humorné a místy až satirické vyznění snímku. Pokud si ze sebe někdo umí udělat srandu, je to vždy dobře a tady to jde tvůrcům skvěle. Při vtipných scénách u těžkostí s počátky zvukového filmu jsem se bavil výborně. Maximálnímu hodnocení zabránila jen občasná obvyklá muzikálová vata, která se ke konci objevila. ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků