George Simmons je prototypem úspěšného muže, který má vše, po čem touží. Jako klubový komik sklízí nemalé ovace obecenstva a jeho vystoupení nabývají na obrovské popularitě. Georgeův bezstarostný život se změní v okamžiku, kdy se dozví o své nevyléčitelné nemoci. Podle lékařů mu nezbývá ani rok života. V klubu se seznámí s amatérským komikem Irou, kterého si najme jako osobního asistenta a nabídne mu, aby mu se svými vtipy na představeních dělal předskokana. George bývá často podrážděný a necítí se dobře. Ira si myslí, že by měl o svém zdravotním stavu říct i ostatním lidem, což udělá a je překvapen rozdílnými reakcemi svého okolí. Krátce nato George zjistí, že díky experimentální léčbě jeho nemoc ustupuje. Navíc se do jeho života vrátí bývalá přítelkyně a on začne zvažovat, co je pro něj důležité a co dává jeho životu skutečný smysl. (TV Nova)

uiu

Vždy to stojí za to, když Adam Sandler hraje vážnější roli a tohle je jedna z těch dobrých. Vůbec od filmu neočekávejte komedii, na jakou jste od typických Sandlerovek zvyklí (proto tu asi někteří sázejí 2 hvězdy a méně). Je to drama o herci/komikovi/celebritě, který umírá na rakovinu a seznámí se se začínajícím komikem Irou. Postava Sandlera je namyšlený, zatrpklý a zlý zbohatlík, který vlastně nemá v životě nic, než jen peníze a slávu. Postava Setha Rogena je obyčejný chudý kluk, který to chce někam dotáhnout. A mezi těmito postavami vznikne určité pouto přátelství, aby nakonec bylo zase přeťato namyšleností, zatrpklostí a zlem. Do toho mají ve filmu spoustu miniroliček i známé osobnosti typu Eminem, takže mu prostě tu namyšlenost a život na vysoké noze věříte. Sice je film poněkud dlouhý a ty dvě hodiny a půl ke konci už trochu skřípou, ale pro mě to byl příjemně strávený čas u filmu, ve kterém se asi pozná většina hollywoodských celebrit. ()

Maki89

nemám rád podobné filmy... keď sa mám smiať, tak nech sa smejem alebo nerobím nič... keď mám byť smutný, tak nech som smutný alebo nič... ale Dramedy ako žáner skáče z jedného typu scén do druhého a potom sa cítim ako na húpačke, až je z toho nejaký škaredý mišung a film proste prestane baviť.... obsadenie do komédie na výbornú, obsadenie do drámy - romantickú drámu s Leslie Mann a Ericom Banom by som si dokázal predstaviť, čo by nie.... inak to je u mňa proste čistý priemer, nedokážem si pomôcť... 5/10 ()

venison

Dalo by se to přirovnat k "Muži na měsíci" jen hlavní postava je zkaženej sobeckej bídák Adam Sandler, kterej nemá kouska svědomí.. Zdárně mu sekunduje jeho naprostý protiklad Seth Rogen, který je na chlapa/komika místy až moc citlivý.. Má to notnou dávku pubertálního humoru, který bohužel díky vážnosti tématu a pokusu o drama, vůbec nevyzní vtipně.. Naprosto nevtipný film o komicích, který je spíše sentimentální drama o lidských hodnotách.. Sandler překvapil.. Být tam více jeho ironie, mohlo to být nadupanější.. Celek mile překvapil.. Rozporuplná záležitost.. ()

Yoshimitsu

Slavný komik George (Adam Sandler) je sice slavný, ale humor mu začne docházet.Doktor mu řekne, že umírá a on se sroluje do ulity a začne vést nudný život, kterým otravuje diváky.Nechává si psát vtipné hlášky od začínajícího komika (Setha Rogena) na své přednesy, chodí spát v přítomnosti Šmajry , který mu pomalu čte pohádky na dobrou noc. Chtěli to pojat komediálně hlavně vykladáním vulgárních vtipů, ale mně moc vtipné nepřišly a nemuselo to být, tak dlouhé. ()

Antek

Apotowův poslední počin je přes ono "Funny" v názvu tím nejméně vtipným z celé jeho série. Ale to je naprosto v pořádku, protože tak to mělo být. Zpověď citově vyprahlého komika, který nenávidí svůj prázdný život, byla psána přímo pro Sandlera, jenž tak dokazuje (poněkolikáté), že mu jdou i dramatické role. Apatow se rozhodl kráčet ve stopách Jamese L. Brookse a jeho hořkosladkých dramat plných prostých pravd, sympatických postav a vyspělých dialogů. Nejde ovšem o plagiátorství, ale o povýšení na nový level. Apatow staví vedle civilních dialogů své pověstné vtípky o koulích, ptácích a vagínách, čímž vzniká třeskutá směsice hrubozrnosti a velkého srdce. Přes upřímnou snahu sdělit "něco obyčejného" si ovšem nelze nepovšimnout potřeby větší střízlivosti při použití nůžek (těch minut navíc je opravdu požehnaně). Film se tímto nedostatkem (resp. nadbytkem) rozpadá do fragmentů, které sice fungují samostatně, ale ne jako celek. I když o tom vlastně život je ... Judd nabízí všechno, co od něj čekáte: spolehlivé herce (Rogen a Sandler), svou krásnou ženu a Erica Banu, který na sebe strhává pozornost v roli macha, který ovšem dokáže i zcela nečekaně projevit cit. Série "komedií ze života" směle pokračuje dál. ()

zdenny

Původně jsem tomuto filmu chtěl dát alespoň tři hvězdy. A to, přiznám se, hlavně kvůli tomu, abych neublížil mému oblíbenci A. Sandlerovi. Pár dní jsem si to nechal rozležet v hlavě a opravdu nevím, za co by ty tři hvězdy měly být. Film pojednává o sebestředném, slavném komediálním herci, který se dozví, že má leukémii. Pod tíhou těchto okolností se seznámí s amatérským komikem, kterého si najme na psaní komických výstupů pro jeho one man show. Film má předlouhou stopáž a tito dva k sobě naleznou cestu až na samém konci tohoto dlouhého filmu. Ne, že by film neobsahoval pár apelů, které se týkají především vztahových otázek. Na tak dlouhou stopáž ale nejsou dotaženy do patřičné hloubky. Je ale možné, že právě toto bylo úmyslem - aby film nebyl příliš psychologický a v momentě, kdy by být mohl, mu byl nasazen mírně komediální nádech. Věc, která neublíží a neurazí. Přesto mě ale tento film nějak zvlášť neoslovil. I u scén "na stojáka" cítím, že jsou dělány pro lidi uvnitř sálu, ne tak pro televizního diváka. V sále ta energie a atmosféra je, v jiném (vzálenějším) prostředí vyznívají vtipně jen některé hlášky. Takže shrnuto: film o člověku, který v období boje s těžkou nemocí potkává člověka, jenž by mu mohl být dobrým přítelem, ale přes svou komplikovanou povahu k němu jen stěží nachází tu pravou, čistou cestu. Na uvažování nad běžnými vztahovými otázkami tento film není nejhorší, ale celé mi to nepřipadá ani moc komické, ani moc vážné. Takový někdy až suchý nedodělek. PS: "Nasaď si brýle na prdel, aby to vypadalo, že mě kouříš, když ti to budu dělat zezadu". Jo, tak tomu jsem se fakt dost zasmál. ()

VasaX

Ja jednu stranu Apatow, na druhou Sandler v hlavní roli. Naštěstí to dopadlo poměrně dobře. Sandler zde nehraje žádnou svou "klasicky-šáhlou" roli, ale spíše takového vlastního "ducha budoucích vánoc". Funguje to jako komedie stejně jako drama, ale od každého troch a součet bohužel nedá plný celek. V rámci Apatowa se dá říct že se neděje nič neočekávaného (stejně tak u Rogena a jeho role a hraní), v rámci Sandlera je to trošičku odklon, ale herecký výkon mi přišel takový plošší, jako by si to spíš víc užíval než hrál. Ve výsledku tu máme lehkou komedii, co moc neurazí, ale žádný trhák, ani něco na co by jste dlouho pamatovali, v tom nehledejte. ()

Brain-D

Naprosto nudné, ani né moc vtipné drama o Adamu Sandlerovi. Který jak kdyby trochu hraje sám sebe. Už po několikáte tu vidíme, že se do dramat hodí a rvačka na konci byla fakt funny, "Fuck Facebook in face" nebo přerostlej doktor. ()

Danny F.

Úvod filmu byl svižnější a vtipnější než závěr. Ten se časově protahoval a mě pomalu začínal i nudit. Taky mě dost unavovala ta ženská co nevěděla koho vlastně miluje víc. Trapárna. Jinak správná dvojka komiků. 50% ()

finy_cz

Koukám Adam Sandler a Seth Rogen v hlavní roli, navíc napsáno ,,komedie, drama", tak už jsem se na to těšil. ZKLAMÁNÍ: od půlky filmu jsem jen sledoval jak pomalu ubíhá čas z té dvě a půl hodiny. Dokoukal jsem to jen kvůli tomu, abych tu mohl napsat své hodnocení a při tom říct, ano, já to viděl celé, jinak prakticky nemělo cenu se dívat až do konce. Za všechny ty jejich představení jsem se styděl sám. Myslím, že se to dalo natočit bez koulí, vagín, penisů, prdů, blití, koz, atd. a vyznělo by to všechno o půlku lépe. Tohle mi na Sandlera nesedělo. Za mě 2/5 (30%). ,Co se týče komedií stejně není nad animáky => můj osobní seznam". ()

Sany33

Film s Adamom Sandlerom si človek pustí vtedy, keď dostane chuť na poriadnu porciu nefalšovanej zábavy spôsobom akým to iba tento komik vie, to že vie zahrať aj celkom tragické alebo tragikomické úlohy o tom nás už neraz presvedčil avšak film s podtitulom Funny People v hlavnej úlohe už raz spomínaným Adamom veštilo mega komédiu, keď som si prečítal zadnú stranu bluray disku písalo sa na nej o standupistoch a o ich živote mimo javisko a dokonca aj na CSFD sa píše, že ide o komédiu. Ja som sa bohužiaľ zasmial iba veľmi málo alebo silene pár scén bolo naozaj vtipných ale neprinútilo ma to smiať sa tak, aby som si chytal brucho a mal problémy nabrať dych lebo presne na toto som bol v Adamovom prípade zvyknutý. Čo ma neskutočne iritovalo bolo to vzťahové napätie a už som pomaly ani nevedel kto pre koho robí, kto s kým spí prečo ako na čo... stratil som sa k čomu prispela aj neuveriteľná dĺžka 150 minút. A k celkovému dojmu teda veľa nepridal ani nanajvýš nesympatický herecký výkon a neprirodzený ksicht Setha Rogersa. Jednoducho u mňa to bolo na komédiu moc smutné a na drámu moc jednoliate story. Takže nič viac iba sorry. 26% ()

s.e.p.p

Od Apatowa pro mě zatím nejslabší film. Přechod od čistokrevné komedie k vážnějšímu tématu by nevadil, kdyby film netrval dvě a půl hodiny. Navíc podivně balancuje mezi fucku-plnou komedií a dramatem. Tohle režisér podle mě nezvládl ukočírovat a tak jsem více než polovinu prozíval. Sandler dokáže zahrát mnohem líp, jak dokázal v Reign Over Me. Tady mi jeho výstupy ( hlavně ty na jevišti ) přišly dost křečovité. To ani nemluvím o Sethu Rogenovi, který mě každým filmem leze na nervy víc a víc. ()

Ichabod

Špičkový herci, solidní dialogy a překvapivá camea (Eminem, Sarah Silverman) přece jenom na 146 (!!!!!) minut zas tolik nestačí. To by musel být film mnohem hlubší, víc strhující, ale o to tady asi nešlo. Apatow do citů tak úplně neřeže a na humor taky zcela netlačí, ale to neznamená, že by si divák nevybudoval silné sympatie k postavám. Sandler, Rogen, Mannová jsou výborní a film na nich doslova stojí a jsou jediným důvodem proč jej není utrpení dokoukat. ()

NoFiction

Naprosto šílěně zdlouhavé částečné drama s prvky mikro komedie s tentokrát hodně slabým hereckým výkonem A. Sandlera. ()

zigíš

tak dlho čakám na fakt vierohodnú chémiu medzi hlavnými postavami (hlavne romantickej) komédie až ..cink (zvuk spodnej čeluste dopadnuvší na dlaždičky) príde na paškál tretí film judda apatowa, ktorý nesádza ani tak na romantiku ako na dojemnosť a komiku (a tie hlavné postavy sú chlapi aby som nezabudol) P.S. z hercov (výborných do jednoho) by som predsa len vyzdvihol -stále do vyšších komediálnych levelov stúpajúceho- jonaha hilla ..ano, to je tá tlustší verze setha rogena:) ()

greetchen

Něco je špatně. Apatowa můžu, Sandlera můžu, tohle se ale nedalo. Chyběl tomu vtip a hlavně tempo. Ta stopáž je přehnaná, šlo by to bez problému prostříhat a zkrátit, protože některé scény byly prostě zbytečné. Napoprvé jsem u toho usnula a ani napodruhé z toho nemám lepší pocit. Snad to od obou pánů byl jen krok vedle... ()

blackJag

Na Apatowa klasicky nevyzpytatelný průběh, kterému ale v tomto případě hází pod nohy klacky neuspořádaná osnova a přebujelá stopáž. Obsazení by v podstatě nebylo co vytknout, jen mi přišlo, že se herci v hlavních rolích trochu topí. To rezonuje se zbytkem tak silně, až je divák na vážkách. Ocenit nebo odsoudit? Osobně volím střední cestu, některé scény mi přišly hodně zábavné, jiné bych klidně oželel. 65% ()

Guzo

150minutová stopáž dokáže odradit asi hodně diváků. Někdy je na škodu, mnohdy si u kratších filmů říkám, že by mohly být delší. Pro Funny People bohužel platí, že konec měl přijít už mnohem dřív a třeba i případně navázat pokračováním, ale na jeden film toho bylo moc. Splácání dvou filmů dohromady prostě dobrotu nedělá, a i když je to jinak vcelku povedené a ze zajímavého prostředí, výsledný dojem zas tak dobrý není. ()

Philoun1

Příjemná komedie s mými oblíbenými herci od oblíbeného režiséra, jen ta stopáž mohla být kratčí občas byl film zbytečně natahován. ()

iantomasik

Přes očividnou a křečovitou snahu Apatow prostě není a nikdy nebude Čechov, takže tohle dvouhodinové drama plné prázdnoty, míjení se a bezcharakterních charakterů vybudí v člověku maximálně ospalost. Jako experiment zajímavé a vůči Apatowově obvyklým vyznavačům troufalé, ale naprosto nefunkční. Dokoukat to, bylo pro mě čiré utrpení. ()