Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

• USA The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader (více)

Vraťte se do světa zázraků a kouzel C.S. Lewise ve třetím pokračování oblíbené série mísící prvky fantasy a dobrodružství Letopisy Narnie. Jednoho dne Lucinku a Edmunda Pevensieovy společně s jejich bratrancem Eustacem spolkne obraz a přenese je zpátky do Narnie. Tady se všichni tři s králem Kaspianem a jeho urozeným myšákem Reepicheepem nalodí na velkolepou loď Jitřní poutník a vyplují na cestu k tajemným ostrovům. Odvážní mořeplavci se utkají s mystickými tvory a znovu se shledají se lvem Aslanem na misi, jejíž výsledek určí osud celé Narnie! (HBO GO)

Profík

Děj je poměrně prostý. A trochu řídký. Občas jsem se nudul a jelikož jsem byl nevyspalý, měl jsem co dělat, abych udržel otevřené oči. Na velkolepější podívanou nebyly peníze. 50% a zaokrouhleno nahoru za vcelku ne až tak špatné 3D. ()

sioned

Hvězdičku za to, jak jsem se u toho nasmála. Pravda - sice to bylo spíš v sebeobraně,ale v podstatě to byla dobrá parodie na kde co :) ()

vyzakloflu

Podle mě nejslabší díl série. Možná by mojo hodnocení zvýšilo, kdybych to viděla 3D... ale celej děj mi přišel jako smíchání všech možnejch fantasy přes Eragona po Piráty z Karibiku, ale bohužel bez nějaký vyšší myšlenky. (Teda pokud nepočítám boj zla proti dobru, jenže když bylo zlo nějaká podivná zelená mlha, z který se pak bezdůvodně vynořil jakejsi kraken...) Asi si konečně budu muset přečíst knížku, protože se mi nechce věřit, že by to Lewis vymyslel takhle podivně. ()

Mka

Nebudu tvrdit, že je to bůh ví jaký zázrak :-) Ale dlouho jsem nebyla v kině na ničem pohádkovém, a tak vidět něco takového, obzvlášť v předvánoční čas a ještě v 3D verzi, se mi líbilo :-) A být malým dítětem, ráda bych objevila svět Narnie :-) ()

Honzyg

Nechápu, proč se v některých místech autoři tolik odlišili od knižní předlohy. Nicméně zpracování jako celek je celkem fajn oddechovka. Určitě záživnější než dvojka. A výběr herce pro postavu Eustáce se opravdu povedl. ()

jabbo123

Moje hodnocení se zcela shoduje s komentářem uživatele Agatha, takže k tomu nemám moc co dodat. Plavbu jitřního poutníka mi četl táta když jsem byl hodně malý, takže jsem se do Narnie zase rád podíval a i když i mě už teď na konci při Aslanově slovech skřípaly zuby (jako malému mi to vůbec nedocházelo, jak je to myšleno), dětem to vadit nebude. A pokud je rodiče ke křesťanství nevedou, ani jim to nedojde. A pro děti tenhle film je především. Jednoznačně nejlepší díl na plátně (a možná i knižní, byl můj oblíbený). A co se vizuálu týče, ten byl parádní - jestli jste koukali na nějaký CAMrip nebo co já vím, tak si nestěžujte, jinak ty vítky nechápu. ()

klam

Možná se mi tak líbí proto, že ve mně zůstává tolik z dítěte. Nebo proto, že tohle byla moje nejoblíbenější knížka už od první třídy. Možná jsem jenom blázen. Tenhle film je odlišný od druhých dvou, ale co byste čekali od jiného režiséra. Film ztratil něco z jedinečnosti knížky a přiblížil se tuctové fantasy. Ale pořád je to Narnie se svým zvláštním kouzlem, které ne všichni chápou. A i když to někomu bude připadat divné, myslím si že herecké obsazení je perfektní. A za svůj názor se nestydím. ()

dogzila

Už dopredu sa ospravediňujem fanúšikom Narnistom, ale tomuto filmu tak ako aj predchodzím častiam proste chýba všetko. Naivita je úplne neuveriteľná a aj v červenej čiapočke, ktorú som čítaval môjmu synovy bolo viac náplne. Sorry iba 1* za jednonohých :( ()

MAsakRA

První půlka je slabší, pak se to ale znatelně zlepší. Oddychovka, kterou si ale zapamatuju jen jako jeden z filmů série. ()

MonMon

Tento film som si stiahla z dôvodu, že som mala pár dní voľna, ale celý film vyzeral od začiatku do konca akosi nepresvedčivo. Na pútavý fantasy film stačí aj jednoduchý dej, netreba záplavu úžasných efektov. Nebudeme si klamať, že letopisy Narnie sú nejaké veľdielo, ale majú potenciál na dobrý film, nie je potrebné vtesnať 800 strán príbehu do hodiny a pol a nieje potrebný ani komparz stovky ľudí, tak prečo to dopadlo tak ako dopadlo? Nápad bol dobrý ale prevedenie nie. Koho Narnia 2 neodradila tak si pozrie určite aj trojku, nehovoriac o detskom publiku, ktoré si to pravdepodobne pozrie aj s radosťou. Každý podľa svojho gusta. ()

ixel1

Kvalita příběhu Letopisů Narnie jde neustále dolů...copak bysme tam tak ještě dali? Třeba nějaký ostrov zla, který naštěstí dokáže zastavit pár mečů...tak tady máme jeden, hele tady leží druhej- a je to. Nezlobte se na mě, ať je to natočeno kvalitně jak chce, ten příběh je tak stupidní, že to snad ani na lepší hodnocení nemělo od samého začátku ()

Plesnivka

Za sebe můžu říct, že jsem si tenhle film užil a příjemně mě překvapil jak trikama, tak hereckými výkony i dějem. Na čistou pětku tomu ale něco scházelo. ()

Raviola

Rozhodně o 100 % lepší než předešlý díl, kde jsem se vyloženě nudila. Výprava krásná a pokud překousnu herecké obsazení, tak mohu říct, že to byl koukatelný rodinný film. ()

r0b3rt

Veľmi sa ospravedlňujem ale žiadny diel Narnie nedokážem hodnotiť ani trochu objektívne. Tak ako Edmunda a Lucy, tak aj mňa vtiahol obraz v izbe do krajiny Narnie, ktorá je nádherná a BlueRay kvalita, v ktorej som to pozeral jej len pridala na sile. Malá dávka dobrodružstva v spojení s pár hlbokými myšlienkami a hneď sa je na čo pozerať. A to nehovorím o hudbe, ktorá sa mi takisto páčila. "Lucy. Pochybuješ o své vlastní hodnotě. Neodcházej od toho kým jsi." 75% ()

Nini88

Mne sa tato cast pacila,aj ked mi tam chybali este ti dvaja najstarsi hrdinovia.Efekty boli dobre,herci takisto a film ako taky je hodny pochvaly. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Narnie dostane další šanci

Narnie dostane další šanci

02.05.2017

Z Letopisů Narnie měla být fantasy série konkurující Harrymu Potterovi, bohužel to ale nevyšlo. Studio Disney značku zařízlo poté, co měla dvojka málem poloviční výdělky, a prodalo práva 20th Century… (více)

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky