Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. Tři desítky let po vzniku nejslavnějších blaxploitation filmů natočil Scott Sanders poctu žánru, jež je zároveň jeho mimořádně povedenou parodií. Tvůrci si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tituly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback’s Baadassss Song nic neříkají. V hlavní roli jednoho z největších diváckých hitů letošního festivalu Sundance se představí herec, scenárista a majitel černého pásu v sedmi bojových uměních Michael Jai White. (MFF Karlovy Vary)

Tasartir odpad!

Tento film, byl určitě natočen pouze z recese a všichni jej z recese hodnotí tak vysoko, jinak to nechápu. Komedie? Fraška to byla. Nedám ani jednu! ()

anyonecek

Skvělý Michael Jai White a jeho úžasné bojové scény. Velice dobrá komedie ve které není o vtipné scénky a spousty hlášek nouze. Řekl bych, že i docela nedoceněný film, podle mě si zaslouží lepší hodnocení ve srovnání s ostatními tupými komediemi jako např. Hangover. ()

BadAs

někdy nudil proto jen 4 hvězdy jinak velmi dobrý a nekompromisní černý humor jay white je bouchač k pohledání a americký prezident to umí s nunčaky bohužel černochum zavidí jejich velká černá péra,nebo jestli chcete čuráky,kokoty,atd .-) ()

Prubner

Tvůrci věrně napodobují všechna klišé blaxploitation filmů, dialogy, kameru, kostýmy, stylizaci hereckých výkonů atd. Jenže k dobré parodii nestačí jen napodobovat, musí tam být i dostatek vtipů a gagů, aby se mohl zasmát i ten, kdo tenhle žánr moc nezná (což v ČR asi většina diváků). Ale těch dobrých vtipů je tam málo. Ano, fanoušci tohoto žánru budou prožívat orgasmus, ti ostatní se budou víceméně nudit. Stejný žánr mnohem lépe paroduje film Dostanu tě, syčáku ! ()

Adam's

Jedno klišé na začátek: dokonalá pocta žánru blaxploitation sedmdesátých let. A teď strohá fakta: od traileru, ve kterém rapuje režisér a dj v jedné osobě Scott Sanders, a úvodní sekvence s reklamou na fiktivní anakondacolu, super cool nápoj pro super ještě víc cool černochy, je to jedna velká nekončící jízda odrovnávajících hlášek, proprsených holek, mrtvol, mrtvol a zase mrtvol a především one-man show Michaela JaI Whitea. Postava lepší jak Arnie zamlada, černý pásek údajně sedmi bojových umění a notně drsné řeči v každé scéně. Pod touto drsnou skořápkou se ale skrývá citlivé a zranitelné srdce. A když zlí oškliví bílí muži zabijí jeho bratra hned v úvodní scéně filmu, nenechá nikoho na pochybách, že pomsta bude hodně, hodně moc bolet. Jak už to tak u správného superhrdiny bývá, nejenže svou misi splní, k tomu ještě zachrání malé děti ze závislosti na heroinu, vrátí svým bratrům ztracenou hrdost a zlomí tolik ženských srdcí, o kolika se agentovi 007 ani nesnilo. Celý film je jedna velká nekončící párty. I když to tak nevypadá, tvůrci se snažili držet scénáře a až na pár výjimek (scénka setkání pasáků a za oceánem již legendární hláška "prodávám drogy komunitě") neimprovizovat. Samostatnou kapitolou je hudební doprovod. Kromě nesmírně vlezlého pokřiku "Dynamite", avizující příchod hlavního hrdiny na scénu, v duchu balancování na hraně parodie protíná hlasitým výkřikem prakticky každou hlášku a nenechá adrenalin na chvíli vydechnout. Sklouznutí k zkarikování žánru černošských snímků se tvůrci oprávněně obávali, ale naštěstí se nekoná. I když narážky na Tarantina či scénky prakticky okopírované od Bruce Leeho prošly s odřenýma ušima. To však Dynamitovi neubralo ani půl hvězdičky. Zkrátka a dobře, dokonalý půlnoční nářez. p.s.: poprvé jsem byl svědkem trojího aplausu po skončení filmu. Kdokoliv tenhle film chce vidět, nebude zklamán. Tak jako já drtivá většina velkého sálu hotelu Thermal. ()

Orhalmi

Dobře nastartovaná černá krimiparodie. Od půlky už hodně silené, přehnané a těžkopádné. Black Dynamite ale sám výtečný. Pár hlášek velmi dobrých. ()

Zodiak

Velky prekvapeni. Bajecne jsem se pobavil a to jsem cekal nudu. Ta se nedostavila, zato prisel kulervouci nater, soutez o nejvetsi afro a paradni hlasky : psst don't wake up the other bitchies.... lol taky chci mit pet podobnych v posteli :D ()

sirrgulo

Stylové, místy docela vtipné, vedlejší účinky drogy celkem překvapivé i způsob, kterým je v restauraci odhalí. Dynamit je vážně frajer, kam se za ním hrabe Shaft, ale to jeho kung fu mi moc nesedělo (nemám rád to kňourání alá Bruce Lee, proto nesnesu ani filmy jako je Cesta Draka). Zato rýmující pasáci byli super. ()

jack_scott

Bylo by to super, kdyby to taky bylo vtipné. Ono bohužel není, snaží se to tvářit stejně vážně jako předlohy tohoto snímku, který paroduje..jaksi bez parodie. Respektive bez humoru. Což je škoda, ono je to jinak vážně super, ale taknějak příliš suché. Ale nápad je to fajn. *** a 60% Niggaz 4 ever! ()

Blazis34

Pro mě neskutečně trapné a předvídatelné. I když vím, že se jedná o parodii, nějak mi to nedává smysl. Silvestr Stalone tmavé pleti aneb Černý Dynamit, který jednou ránou sestřelý každého protivníka. Triviální příběh, dost nesympatických herců i žádná pořádná akce. Tento film mi přijde natočený tak v 80.stol., všechny prvky mi přijdou opravdu hodně zaostalý za dnešní dobou. Opravdu toto dílo od Scotta Sanderse mě nebavilo, prostě nuda. Dávám se zavřenými oči jednu hvězdičky. ()

Insomniac

Herci sú úplne sračkoví, príbeh o ničom, dementné hlášky, ktoré poznáme z každého b-čkového či c-čkového filmu a návrat ku hroznej kamere a -dsať rokov späť... No je to všetko účel a funguje to skvele. A ja som sa naozaj cítil ako -násťročný nadržaný chlapec, ktorý sleduje najlepší film na svete s neprekonateľným hrdinom, ktorému neublíži nijaká päsť či guľka. A vlastne ani atómová bomba:) Pocta starým (starším) filmom a paródia na niektoré "filmy" nové. ()

strigon

Tak tohle mě dostalo. Absolutně geniální parodie. Chuck Norris musí pukat závistí, protože Černej Dynamit ho válcuje na celé čáře. Po prvním shlédnutí jsem jen nevěřícně koukal a nevěděl jestli se smát, nebo přemýšlet o tom, jestli jsem viděl a slyšel dobře a jestli to skutečně autoři myslí vážně xD. Dodnes jsem Dynamita viděl asi 5x a pokaždý si to neskutečně užil. ()

jjimmy

prekvapuje ma, že tento film má len 69%!!! Tak kruto a neuveriteľne kvalitne som sa nezasmial už veky.... poriadna akčná "retro" komédia o čiernom pomstiteľovy, ktorý kláti (oba možné výrazy) všetko a všetkých čo mu príde/u pod ruku. BLACK DYNAMITE je perfektný film hlášky padajú jedna za druhou. A ak náhodou niekto nemôže zniesť to prevedenie, malo to tak byť natočené a podľa mňa je to úžasné. Kvalitná komédia, určená nie pre každého, ale pre každého, kto sa rád vyrehotá. Jedna top scénka bola keď Dynamitova partia brainstormovali v reštaurácii a od M-and-M´sov sa dostali cez grécko-rímsku mytológiu až k Little Richardovy... úžasné!! 5* ()

situs

Naprosto nudná, nezáživná trapnost, která sbírá bodíky tím, že se vydává za parodii. Gagy jsou předvídatelné, neulpěla mi ani jediná hláška, nic, co bych měl potřebu někomu líčit a znovu se u toho zasmát. Grindhouse nebo Bláznivá střela, mix kterých jsem od tohoto tak trochu čekal, jsou někde úplně jinde. ()

Achab

zábavné, s obrovskou nadsázkou a parodií, úžasný Black Dynamite, který okouzlí srdce leckteré ženy a nažene strach všem protivníkům. Legendární Bodie, Doyle a komisař Schimanski v jedné osobě. ()

dud

Krom toho, že nemám dostatek pigmentu, asi bude u mne problém v tom, že se jedná o první "black movie", co jsem viděl (nebudu počítat trailer k filmu Boss Nigger), takže na mě blaxploitation příliš nezabíralo. Pokud budu Black Dynamite hodnotit jako parodii, jedná se o průměrně dobré dílo s pár výbornými nápady, které je však převážně vyplněno pouze lehce šílenou retro omáčkou. Záměrná nesmyslnost a amatérské ztvárnění některých scén po nějaké době přestane být zábavné a člověku nezbývá než čekat na WTF moment, jakým pro mě bylo např. Dickovo Kung-Fu. ()

izual

Black Dynamite, that was the best loving I ever had. Me too. That goes triple for me. Mama, you're gonna wake up the rest of the bitches. ()

Thovt

kdepak, tohle není parodie ani parafráze sedmdesátkovýho blaxploitation žánru - tohle je čistý blaxploitation do posledního puntíku! plný nelogičností, ale ve srovnání s většinou tehdejší produkce výjimečně kvalitní. rozhodně platí: pokud chcete pořádný guilty pleasure, Black Dynamite je jasná volba! ()