Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. Tři desítky let po vzniku nejslavnějších blaxploitation filmů natočil Scott Sanders poctu žánru, jež je zároveň jeho mimořádně povedenou parodií. Tvůrci si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tituly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback’s Baadassss Song nic neříkají. V hlavní roli jednoho z největších diváckých hitů letošního festivalu Sundance se představí herec, scenárista a majitel černého pásu v sedmi bojových uměních Michael Jai White. (MFF Karlovy Vary)

Retimo

Tolik filmů se mi vybavilo když jsem tohle sledoval,tolik klišé,tolik všeho.......tak nesmyslně chaotický a přitom absolutně fungující.Nikdy bych nevěřil,že to napíšu.....ale tohle byl herecký koncert M.J. Whita))))) ()

POETA.KNO

Takto natočený film mne bavil od začátku do konce. Navíc téma sedmdesátých let dvacátého století Americké historie pekelně dobře sedí k takové režii. Po dlouhé době vidím film, který předčil má očekávání. ()

Alldeath

Po dlouhé době konečně pořádná parodie u které se člověk opravdu zasměje. To, jakým způsobem si tvůrci dělají srandu ze scén které se jiné filmy snaží obalovat emocemi nebo patosem opravdu nemá obdoby. Když se k tomu připočte cool retro styl 70-tých let a americký prezident vyznávající kung-fu vznikne film jako tento. Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale při pouhém pomyšlení na moderní rádoby parodie musím dát 5. ()

Monyfik

I jako parodie na téma 70 let je to velice slabé, hůmor skoro žádný a dějová linka.... Jako už několikrát se divím vysokému hodnocení..... Hold každý má rád něco jiného..... ()

Holoch

mohol to byt dobrý film bez tej parodickej štylizačne ala Austin Powers. Ako napisal Ruuf "diky sve prvoplanovosti, nen ani zdaleka tak spatny aby byl dobry." ()

fikee odpad!

Když mne po 12 minutách přestala bavit blaxploitation stylizace, zbyla nuda. Možná se to časem zlepšilo, ale já nedokoukal. ()

mistrKadó

Precizně provedená pocta (a zároveň parodie) blaxploitation filmům. Natočeno s obvyklými prvky a nedostatky kinematografie 70. let s báječnými záběry vykradenými z jiných filmů. Autentické jsou taky kostýmy a rekvizity, navíc vše doprovází skvělá hudba. Možná trochu rušily animované části a titulky. Každopádně v tomhle filmu od „černejch bradrs a sistrs“ najdete úplně všechno od Nixona, přes Vietnam a Kung-Fu, po úderné hlášky od samotného Dynamita. ()

Jartian

Humor Troškova kameňácké serie, která každému nesedí. Ostatní si trilogii po černym dynamitu určitě osvěží ()

complex

inak poňatá komédia, ktorá ma vlastný štýl... schvalne urobené chyby vo filme a takáto kamera... má to svoje čaro... ()

stepma

Zřejmě nejsem cílovou skupinou tohoto filmu. Jednou stačilo - vidět znovu, možná bych si rozmyslela i ty dvě hvězdičky. ()

Astu.

Skvostná parodie nesmrtelných agentů a akčních hrdinů a zároveň pocta 80s. Ty odkazy na filmy s podobnou tématikou jsou snad v každém záběru, osvěžující film, výborně jsem se pobavil. 8/10 Viděno v Aeru, 31.12.09 ()

Vilda

Usmál jsem se asi 2x, takže ke komedii to má daleko. Je tam sice pár scén které jsou jakoby parodií, ale zas tak skvělé nejsou. Docela průměrný snímek na který většina lidí rychle zapomene. Docela mě překvapují komentáře kde je film popisován průměrně, ale i přes to dávají 4 nebo 5 hvězd?! ()

jay.jay.13

Sice jsem nikdy neviděl žádný blaxploitation film, podle této parodie/pocty ale usuzuji, že to museli bejt hrozný koniny. Black Dynamite obsahuje několik skutečně skvělích a vtipných momentů, při 80ti minutové stopáži mu ale hodně často dochází dech. Jako 20ti minutový kraťas by to byla naprostá bomba, v celovečerní verzi je bohužel hodně zředěný nezajímavými až nudnými pasážemi a protahovanými souboji. Třetí hvězdu dávám za skvělou kameru a hudbu, protože ten film vizuálně i atmosférou opravdu vypadá jak ze 70. let ()

avg

Máme tu zase jedno z koukatelnějších béček, které je nabité hláškami typu „Když si zahrávají s tebou, pak si zahrávají se mnou“ . Černošská parodie o největším drsňákovi na světe, před kterým se ženy plazí a grázlové utíkají a pokud si nepotrpíte na ne zrovna dechberoucí dej a baví vás koukat na černou imitaci Ramba, který kam vkročí tam to litá je to film přesně pro vás.Lehce přes 50 % ()

Dafan

Totálně přehodnocená krávovina, která by fungovala jako kraťas do 30 minut - cokoliv navíc je marnost. ()

botswana

Black dynamite je natočen ve stylu blaxploitation movies, které zažívaly svůj největší boom v 70. letech. To co z něj dělá parodii je právě dodržování pravidel svého žánru. Všichni negři (zde se nejedná o žádnou nadávku, ale o terminus technicus) jsou hustí, čím vetší mikrofon, tím líp, černé gazely jsou dobře stavěné, těsné trikoty jim praskají na těch správných místech a ulice jsou plné násilí, drog a bílého xindlu. Je potřeba, aby zde někdo nastolil pořádek. Ten někdo je černý "inteligent" zvaný black dynamite, který vyraží do boje proti zločinu, potom co mu někdo rozstřílí mladšího brášku. Blac dynamite si ve svém boji za vyčištení ulic neváhá podat stařenu v natáčkách, stíhá dostát své pověsti největšího místního kance (jdeš za mnou Black dynamite? Ani ne, ale když už jsem tady, jednu rychlovku stihnem), zavzpomíná na Vietnam (hlavně na všechny ty mrtvý čínský děti, co tam po nás zůstaly :o), využije své znalosti řecké mytologie a dostane se až na Olymp bílé chátry (Bílý dum). Výsledek je docela příjemná oddychovka, kde sice ne všechny vtípky padají na úrodnou půdu, ale poteší bezchybné navození atmosféry béckových filmu 70.let, kde nechybí rozdělené obrazovky, prkeně pronášené dialogy přímo do kamery nebo do stropu, dlouhotrvající pády a to vše za doprovodu melodií typických pro toto období. ()