Britt Reid je synem Jamese Reida, vydavatele novin Los Angeles Daily Sentinel. James jednoho dne zemře na alergickou reakci na včelí bodnutí. Po Jamesově pohřbu se Britt seznámí s mužem jménem Kato, což byl Jamesův zaměstnanec, automechanik a přítel, který ovládá bojové umění a učiní z něj svého asistenta. Britt a Kato se rychle stanou nejlepšími přáteli a společně se opijí. Oba se shodnou, že Jamese nenáviděli. Navštíví hřbitov, aby usekli hlavu Jamesově pamětní soše. To také udělají. Britt vidí, jak nějací zloději přepadnou muže se ženou. Když se je pokusí zastavit, zmlátí ho. Naštěstí ho Kato zahlédne a pomůže mu. Britt přesvědčí Kata, aby se z nich stali superhrdinové, kteří budou chránit město před zločinem. Britt si začne říkat Zelený sršeň. V boji se zločinem jim zdatně pomáhá i nově najatá sekretářka Lenore. Kato sestrojí auto vybavené několika kulomety a dalšími zbraněmi. Obrněnému autu začnou říkat Černá kráska a bojují s ním proti všem zločincům... (TV Nova)

st.ranger

Velice zábavná komixová konina, narozdíl od nudného a sterilního Kick-Ass. Už dlouho jsem neviděl film, který má od začátku do konce natolik našlapané tempo. 3D se pro film absolutně nehodilo, ale naštěstí nebylo ani vidět, že se v tomto patetickém formátu promítalo v kinech. ()

Martinibaby

Už dlouho jsem nenarazila na film, jehož hlavní "hrdina" by ve mně svou neskutečnou imbecilitou a arogancí celou dobu vyvolával nesnesitelné nutkání ho zabít. Cameron Diaz jsem nikdy nijak zvlášť ráda neměla a rolí Lenory si u mě rozhodně nijak nepřilepšila - na tenhle typ rolí je už vážně stará a zbytečně si podkopává důstojnost. Jednou za čas nemám nic proti "akčňákům", ale aby půlka žánrově až nevhodně dlouhého filmu spočívala jenom v naprosto nepřehledných demoličních/bitkových scénách? Ne, děkuju. I přesto se sem tam vyskytl nějaký světlejší moment a proto moje hodnocení nekleslo na úplné minimum, ale od žánrově podobných filmů si rozhodně dám na nějakou dobu pauzu. ()

CISTICZ

Šel jsem do kina s očekáváním nějakého obyčejného komiksového filmu. Ale již od první scény mi bylo jasné, že tohle je něco jiného. Režie Gondry, aha! Akční smršť následovaná vtipnými hláškami a scénky, které odkazují na jiné filmy, fungující parta herců. a má to spád. A když to nečekáte, tak na vás vybalí překvápko (gramofon v autě a Coolio? ) Palec nahoru obouruč ()

MoiJe

Velmi nevyvazene. Chvilami som sa bavila na recickach, chvilami nad nimi zaspavala. Chvilami sa bavila na akcii a chvilami... zaspavala aj nad tou. ()

Hwaelos

Asi poprvé jsem se u filmu s Rogenem královsky bavil. Je pravda, že až na pár animovaných sekvencí by v tom Gondryho nikdo nehledal. Nicméně bylo to zábavné, bylo to juicy, bylo to cool. Parodie a akční zábava v jednom. Já dávám palec hore. ()

Johny_fork

Seth Rogen si mě svým fyzickým, neohrabaným humorem opět získává. Celý sršeň je svižná odlehčená jízda, která baví. ()

Terva

CITÁT - Co je discosanta ?............ Kato ( Jay Chou ) a Britt Reid ( Seth Rogen ) se rozparádí a začnou si hrát na antihrdiny. Stačí jen vybrat si jméno. Zelená včela nebo Zelený sršeň ? Kdo je pro Sršeň ? Reidiho kecy a nadřazenost nad Katem působí někdy až rušivě. Za to jsou Katovi akční scény velice povedené. Reid je neschopný hňup, co potřebuje zbraň a Kato je úžasnej karatista. CHYBA VE FILMU - Kdo natáčel scény z 63 minuty, které pak sledoval Reid v televizi ? Vždyť to byla součást filmu a nebyl při ní přítomen žádnej novinář.......... Rozesmála mě scéna z 68 minuty " Jak to dopadne, když nasereš Sršně ". Konečně Kato ukázal, že v něm něco je. Na řadu přijdou i komiksové kamerové ( John Schwartzman ASC ) záběry. Jsou krátké, což je škoda, ale velice povedené. " Výbušná " přestřelka v redakci novin Denní hlídka, je strhující. CITÁT - Až do teď to byl docela slaboučký čajíček......... Scénář - Seth Rogen. Hudba - James Newton Howard. CITÁT - Kdyby si padouch myslel, že ten dobrej je taky zlej.............. Nádherné "komiksové" rozdělení obrazu si můžete užít okolo 75 minuty. Co se stane, když nasereš sršně? Bodne tě!! Až do teď to byl jen čajíček. Natočeno podle radiového vysílání - created by George W. Trendle. ()

Chermy

Seth Rogen hrál pro změnu Setha Rogena, žádné překvapení :-). Překvapivě jsem se ale párkrát od srdce opravdu zasmál! A proto možná trochu nadhodnocuji. Cameo Jamese Franca bylo výborné! A Chris Waltz byl místy taky nezapomenutelný! Jako jednohubka dobré ()

moviesfan

Občas vtipné, dobře akční a výborný Waltz. Jenže to mi nestačí, abych si film užil naplno a dal alespoň o jednu hvězdu více. Sice jsem toho od filmu moc nečekal, což je asi lepší, ale mohlo se z toho vytěžit více. ()

evilmind

Poměrně osvěžující komiksová akce, zajména skvělý Kato a jeho vynálezy a vylepšení. Nicméně sledovat Setha Rogena skoro dvě hodiny ve variaci "jak se velký kokot proměnil v o trošku menšího" bylo prostě skoro nad moje síly. ()

CiTrus007

Stylové guilty pleasure. Sice béčkové, ale prošpikované různými srandami a narážkami a celkově řemeslně taky moc hezky udělané. 7/10 ()

JohnCZ

Sympatické obsazení, ale jako film je to děsná hovadina. Čekal jsem nekompromisný nářez ve stylu Kick-Ass a dostal jsem přestřelenou a ne moc vtipnou podivnost. ()

Skrk

Stylovější, svižnější a dospělejší Kick-Ass s pořádnou porcí humoru a akce. Gondry potěšil. 85% ()

corpsy

Tento snímok asi nebudem môcť dostatočne vychváliť, ale zhrniem to asi takto. Je to pre mňa jednoznačne jedna z najvydarenejších filmových oddychoviek za posledných veľa rokov. Svojou intenzitou zábavnosti, skĺbením viacerých žánrov a v neposlednom rade aj komediálnou Cameron Diaz, mi veľmi pripomenul CHARLIEHO ANJELOV z roku 2000. Seth Rogen je neskutočný hláškar, Jay Chou mu skvelo sekunduje, Christoph Waltz asi pravdepodobne skončí v Hollywoode ako predstaviteľ ultra coolových záporákov - ale to bude len dobre - a mini camea hercov ako James Franco alebo Edward Furlong sú na zožratie. Prosím, prosím ešte minimálne dve pokračovania. ()

M.Macho

Hravé žihadýlko! Gondry jako schopný šuplíkář nápadů zaplňuje jednu poličku za druhou. Dokáže poskládat filosofickou studii, poctu filmu a nebrání se ani remaku seriálu provázanou nejrůznějšími heroickými klišé. Jest to jeho vlastností, že šuplíky příběhově přeháže a z nižších vyloví všelijaké inovace a za ucho vytahá Christopha Waltze. Poskládaním papírů z šuplíků vznikne podivná vlaštovka, křivolace se naklání a poskakuje, ale letí. Bystré dialogy a ostrý obraz - tak štípe Zelený sršeň. Navštívenku nechává Modrá sasanka... ()

Suzie05

Pepek byl hustej! A Chilli taky. Ani Krevnofski nebyl špatný, ale ze všeho nejlepší byl bezejmený pomocník. Socha bez hlavy? Já řežu hlavy lidem. ()

liquido26

3,5 Místy to byla dost dobrá akční zábavná podívaná, ale občas to bohužel zklouzlo do neuvěřitelné trapnosti (souboj Britta a Kata). Přestože nakonec převládly klady nad zápory a dávám slabší čtyři hvězdičky, není to nic na co bych se musel koukat znova. ()

Ajinka126

Výborně jsem se pobavila! Je to sice klišé námět, ale to zpracování a hlavní postavy jsou znamenité. Mě by třeba nenapadlo to udělat tak, že akční hrdina bude ve skutečnosti jen "břídil" a ten praví akční dříč bude mít na veřejnost post pouhého řidiče. No víc už nebudu prozrazovat, tohle si musíte vychutnat sami! :) Jediné, co mi ubralo z hodnocení je fakt, že mi nevysvětlili jednu podstatnou věc, která se týká "zraku" Kata... Takže pokud někdo ví víc, může se se mnou podělit. ()

Torision

Zároveň trošku vykrádačka i děsně osobitě natočená komixovka, kterou jsem vnímal jako povedenej mix akčního filmu a komedie, kterej mě celý dvě hodiny bavil a taky hned několikrát od srdce rozesmál. Škoda, že jsem se nikdy nedostal k předloze. Protože jsem "Seth Rogen positive", tak jsem se těšil hlavně na něj a jeho fórky - ty mě nezklamaly - ale tomuhle filmu jasně dominuje jeho "Pink Panther style" parťák Kato, kterej vyrábí zbraně, vylepšuje auta a ještě všechny mlátí nebo tluče nunčakama. ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)