Komentáře uživatelů k TV seriálu (24)

Na poslední díl asi hned tak nezapomenu. Zatímco americké bomby a kulky přivážely do Iráku svou podobu demokracie a svobody, tak Saddám se oddával trampování v Irácké divočině, chytal rybičky, sušil kytičky, lovil myšičky, líbal irácké vlaječky a celej zarostlej, sešlej, špinavej a zcela sám snil o absolutním vítězství nad amíky a oni mu přitom ty svoje M16 strkali až skoro do prdele. Značka HBO ještě ke všemu ve spojení s BBC předvedla opět svou vysokou kvalitu a jediný co mě trošku mrzí, že se nenatočilo o dva, tři díly víc. Nebylo přece kam spěchat a takhle zajímavých námětů ke zfilmování a to si přiznejme, zase až tak moc není.(30.7.2009)

Tak upřímně jsem očekával víc. Minimálně trochu víc rýpání do dřívějších vztahů USA - Irák před invazí do Kuvajtu. Takhle sice vidíme diktátorovu domácnost, v níž si kníratý pán počíná s příkladnou arogancí moci (zvláště po smrti "milující" maminky), jenže je to trochu moc o osobních vztazích a na můj vkus málo o politice (pravda, v daném regionu to souvisí podstatně více než u nás). Možná kdyby vzniklo více dílů a nebylo to tak uspěchané.(11.7.2009)

• xxmartinxx

Životopisné filmy to mají těžké. Je jich mnoho. Ale životopisný film o Saddamovi? To by mohlo být něco! Když tohle napadlo lidi v HBO, došli si pro filmovou kuchařku, naostřili nůž a ukuchtili recept ze strany jedna. Vezměte si kontroverzní postavu, přidejte k ní špetku lidskosti, nezapomeňte podusit její zločiny a vařte čtyři hodinové díly s tesknou hudbou a dlouhými záběry na ustarané obličeje.(7.7.2009)

Presne, ako pise Enspigl, pocas Saddamovho dlheho diktatorstva sa udialo vela veci na to, aby sa to zmestilo ukazat iba do styroch casti, kludne by som privital viac casti, avsak musim ocenit tvorcov, ako vynikajuco dokazali ukazat zrejme to najhlavnejsie zo vzostupu a padu diktatora. V niektorych chvilach mi pripominal Hitlera, ako fanaticky az paranoidne si myslel, ze nepriatel moze byt ktokolvek, dokonca i jeho verny general, ale hlavne ked spominali ustup irackych vojsk voci Iranu a Saddam hned hladal dostojnikov, ktori su za ustup zodpovedni, len aby ich za zradu mohol popravit. Urcite si budem odteraz viac vsimat znacku HBO, pretoze stale viac spoznavam kvalitu filmov a serialov, ktore HBO produkuje. _________ Yigal Naor - (Saddam Hussein) +++ Shohreh Aghdashloo - (Sajida Hussein) +++ Makram Khoury - (Tariq Aziz) +++ Philip Arditti - (Uday Hussein) +++ Mounir Margoum - (Qusay Hussein) +++ Agni Scott - (Raghad Hussein) +++ Amr Waked - (Hussein Kamel) +++ Uri Gavriel - (Ali Hassan Al Majid) +++(7.4.2011)

Enšpígl to vystihol absolútne, ale absolútne presne - jediné, čo sa dá minisérii vytknúť je, že je toho jednoducho málo. Je vidieť, že obdobie vlády Saddáma Husseina je scenáristicky vďačnou témou s obrovským objemom udalostí a plejády dôležitých postáv a figúrok na politickej šachovnici blízkeho východu, a rozhodne si nedokážem predstaviť, ako by o tom niekto dokázal natočiť jeden film bez toho, aby vyškrtol väčšiu časť významných skutočností a persón. Na druhú stranu, 4 hodiny sú stále málo a seriál má dynamický spád, aký sa len tak nevidí - jedna udalosť nasleduje druhú, postavy umierajú či emigrujú a sú nahrádzané ďalšími. Spracovanie pôsobí veľmi hodnoverným dojmom a je skutočne zaujímavé sledovať takto zblízka, i keď nie tak detailne, ako by si divák prial, vývin diktátorovho nástupu k moci a vojny v zálive. 80%(4.1.2014)

Výtečná minisérie, téměř dokument a současně profesionálně dokonalé drama. Studium zhoubného postupu degradace osobnosti stižené chorobou zvanou Moc. Naprosto stejné, banální a jednoduché syndromy, jaké stíhaly Hitlera, Stalina a jaké je pohříchu vidět v méně rozvinutých stádiích třeba u našich "vládců" (jenže moc v našich podmínkách je sama o sobě trochu legrační záležitost - ale kdyby...)(4.1.2014)

HBO vie ako na to. Kým sa to týka vnútra rodiny je to skvelé, finále trochu suché...(22.12.2009)

Nesmírně zajímavé. Každý ze čtyř dílů této minisérie mi přišel svým námětem trochu jiný - první a třetí jako mrazivý politický thriller (nástup Saddáma k moci a pokus jeho zeťe o jeho svrhnutí), druhý se lehce blížil až k soapu (Saddámovy rodinné konstelace) a čtvrtý jako mistrně vylíčený (a všeobecně známý, tudíž bez překvapení) konec jednoho diktátora. Kromě Saddáma mě zaujali především jeho dva synové (Udai a ten druhý, který až skoro vzbuzoval sympatie). Saddámovu nesmírnou pýchu a šílenství asi nejlépe vystihla věta - "he is writing the Koran with his own blood". Jediné, co mě mírně rušilo, že polovina přítomných herců už vystupovala v seriálu 24 jako teroristi a já pořád jen přemýšlela, odkud toho kterého vlastně znám.(13.8.2010)

Velice zajimave ztvarneni pribehu zatracovaneho a prinejmensim kontroverzniho vudce.(28.12.2014)

Pozoruhodny, to urcite ano, ale podle myho nazoru v dramaticky rovine trochu prehnany. Je tezky vsemu, co vidite, snadno uverit. Jasne, nejde o dokument, ale presto... proste mi to prijde trochu moc okate sponovany. Jinak ale tematicky unikatni parada.(24.6.2009)

Mini série, na které se podílela britská BBC, je zdařilým průřezem neobyčejnou kariérou proslulého iráckého diktátora. I když popisuje spletité osudy prakticky všech členů Saddámova klanu a hlavně první díl tím pádem působí jako "Dallas v 70. letech na Blízkém východě", zachovává si autenticky dokumentární atmosféru. A přestože klíčové scény nejsou tak akční, zůstávají vyloženě dramatické.(4.4.2011)

Ano, mohlo to tak být...mohlo. 1) Izraelský herec Yigal Naor (Saddám Hussein) se chová a tváří jako Stalinova karikatura, zatímco Íránka Shohreh Aghdashloo (jeho žena) zasmušile bloumá palácem...tak nevím... 2) Historická akurátnost v uměleckých dílech je vždy věc ošemetná. Vedle politických zájmů svou roli hrají i ohledy na diváckou sledovanost, autorská licence i prostá neschopnost interpretovat fakta správně. Na můj vkus je tento miniseriál příliš ideologicky jednostranný - nereflektuje pozitivní Husseinův přínos zejména z období let 1968 - 1979, nehovoří o příčinách jeho popularity a vlivu a ignoruje okolnosti podpory západních zemí (zejména USA a Velké Británie) jeho režimu během prvních deseti let vlády. 3) V prvním díle je představen Saddám jako politik se značným kultem osobnosti, aniž je zřejmé, odkud tento kult pochází. Poslední díl mě nudil.(3.1.2014)

Po dvou epizodách dávám za tři, příliš to připomíná televizní inscenaci z doby dávno minulé... Poslední část to příliš nevylepšila a tak zůstanu na 3. Stojí to za vidění, protože je to ale mediálně dostatečně známé nijak to nepřekvapí. Herci s také moc nevytáhli a tv zpracování z toho přímo čiší..(15.7.2009)

Hodně dobrý a navíc téma který mě vždy zajímá :)(26.1.2014)

240 minut bych nekoukal ani na Lamelu Andersonovou, natož na Saddama...Hodinová stopáž by bohatě stačila.(22.7.2009)

Po režijnej i hereckej stránke strhujúci seriál, ktorý vykresľuje irackého ex-diktátora s veľkou dávkou vhľadu do jeho prežívania. Jedným z mála mínusov je malý počet častí (4). Hodnotenie: 90%(25.7.2009)

Snaha o realistickosť a objektívne podanie pádu jedného magora, ktorý si zaslúžil, čo dostal. A možno mal trpieť aj viac, smrť obesením za zločiny bola preňho v podstate vykúpením. Nech už sú pohľady na americkú inváziu do Iraku akékoľvek (zdieľam pozíciu Shot that motherfucker to the head!), na svete je o jedného tyrana a jeden tyranský režim menej a to je to, čo sa ráta. Zvrhnutie Saddáma je tu však podané veľmi skratkovito a pokojne by som privítal aspoň desaťdielny seriál. Stavím sa, že by bolo o čom nakrúcať. Škoda toho, inak by mohlo ísť o skvelý filmový počin, ktorému takmer nie je čo vyčítať.(15.9.2009)

Tá hraná vložka mi tu nejak vadila. Chápem, že tvorcovia chceli zobraziť reálnosť daných situácií, ale u mňa bol ten účinok trochu opačný. Uznávam však komplexnosť látky, Saddámov politický osud je tu dopodrobna popísaný od začiatku do konca. Viac však uznávam dokumenty s viac skutočnými zábermi a vyprávačom.(5.10.2017)

Velmi autenticky pusobici snimek. Mam rada filmy ze kterych se clovek neco dozvi.(17.3.2010)

Životopis iráckého diktátora, který moc emočně nepůsobí ( na to jaká to byla stvůra a v čem se vyžívala, to divákovi nepřiblíží ) , je to jakési sterilní televizní, ale na druhou stranu je to faktograficky řekněme přesné a snaží se to o objektivní pohled.(31.10.2018)

<< předchozí 1 2