Strašidelné Vánoce

Frank Cross není dobrý člověk. Je to bezcharakterní elitář, který nemá rád Vánoce. Vánoční pohoda v něm vyvolává dávivý komplex a představa bodrého Santy Clause se mu hnusí více než modelka s chlupatýma nohama. Je to prostě parchant, který bude muset dojít ke své nápravě. A kdy jindy než o vánocích. Ono totiž na pravdě: "Čím člověk zachází, tím taky schází." něco je. Vítejte tedy ve filmu na téma: Jak parchant díky vánočním duchům k nápravě došel. A nebojte se. I přes zmíněné duchy se nebudete bát, ale bavit. (oficiální text distributora)

Desperado

Pre mňa príjemná Vianočná komédia, ani agresívna komika Billa Murraya mi nevadila. A to celé podtrhnuté veľmi príjemnou a optimistickou pesničkou Al Greena s Annie Lenox. Presne ako to má nielen na Vianoce byť: Put A Little Love In Yourt Heart. ()

vydumnica

Scrooged je moderná verzia A Christmas Carol a vlastne svojim spôsobom originálna a dostatočne zábavná, s tou správnou dávkou vianočnej atmosféry a dnes už tak trochu retro😉🎄. Videné v kine Cinemax Mannheim Kult Sneak Preview :-). 70%. ()

MrPierc

Šéf produkce jedné velké televizní stanice buduje svoji kariéru. Stal se zahořklým, nenáviděným a bez emocí. Zloba a nespokojenost sahá vždy do minulosti daného člověka. Díky třem vánočním duchům si Bill Murray šáhne až na své dno. Probudí v sobě opět dávno ztracenou lidskost a touhu pomáhat. B. Murray a jeho sarkastické poznámky + bezcitné oči vytvořily kamennou bestii par excellence. ()

Mol

IT'S NEVER TOO LATE. YOU CAN ALWAYS CHANGE TOMORROW IF YOU WANT TO. Typický Bill Murray jak ho všichni známe a to je dobře. Jelikož se blíží vánoce, tak jsem si tento film našel a nelituji, protože to jednak byla fajn podívaná a jednak vůbec první film o 'příběhu vánoc', který jsem viděl. Pěkný příběh, kde jednoho zlého člověka navštíví tři duchové vánoc a on se nakonec polepší. Nejvíc mi sedl rozhodně duch minulých vánoc. To byla asi nejlepší část filmu, protože duch současných vánoc mi vůbec neseděl. Pořád ho tam fackovala a dávala mu pěstí a nebylo to vůbec vtipné. Závěrečný duch příštích vánoc byl teda něco, i když mohli Franka vystrašit víc, ale věřím, že když máte halucinaci jak hoříte v rakvi, tak to s vámi pohne. WELL, I'M SURE CHARLES DICKENS WOULD HAVE WANTED TO SEE HER NIPPLES! ()

Motinski

Jediné čo mi naozaj sadlo bol Bill Murray (ajkeď aj on občas prehrával) a 80's praktické efekty, hlavne pri scénach s duchmi. Inak som ani poriadne nechcel veriť že film točil Richard Donner. Humor ma nebavil vôbec, väčšina vtipov je sílenych, vianočné kúzlo nulové a prerod zlého človeka na dobráka málo uveritelný, až by som povedal zrýchlený. Tesne pred záverom mi hlavná postava ešte stále prišla ako bezcharakterný strýko držgroš a zrazu strih, otočka o 180 stupňov. Na Vianočnej kolede mám najradšej záver, tu na mňa nefungoval vôbec. Nevidel som všetky filmové adaptácie, no táto je v mojich očiach jedna z najslabších. ()

neoBlast

U nás téměř neznámá komedie s vánočním nádechem připomínajícím v posledních letech tolik znovupopulární Noční můru od Tima Burtona (a hle Danny Elfman zde jede naplno). V zámoří má tento flick kultovní status, pro mě je to nakonec spíše kuriozita, protože Richarda Donnera často ve spojení s Billem Murrayem neuvidíte. Ale naštěstí v 80. letech byl Murray v nejlepší formě a Strašidelné Vánoce se mohou zařadit hned za to nejlepší co natočil... hmmm takže vlastně stále dost dozadu. 60 % ()

Brain-D

Velmi vtipná, zábavná, lidská vezre "Vánoční koledy" od Charlese Dickinse. Bill Murray to zahrál perfektně a až na pár trapáren to byla úžasná vánoční komedie. ()

blackJag

"TA ČUBKA MĚ FLÁKLA TOASTOVAČEM." Jedna z těch nepovedených variací na VÁNOČNÍ KOLEDU. Film má super osumdesátkový feeling, skutečně, ale jinak je to čistý zmar a filmová žumpa, ve které nefunguje skoro nic. Není to vtipné, nemá to spád, není se v tom čeho chytit. Dokonce i Bill Murray v tom působí naprosto ztraceně, jako smutná figurka násilně implementována do materiálu, který točit nechce, ale z nějakého důvodu musí. Pár bodíků navrch za hudební doprovod Dannyho Elfmana. 30% ()

P1tr

Moderní variace na Dickensovu klasiku začíná velice nadějně a zpočátku jde o kreativní a neotřelou zábavu, ovšem okolo poloviny stopáže se to zlomí a jako by došly dobré nápady i dobrý vkus a kvalita jde sešupem dolů. Leccos zachrání jako vždy spolehlivý Bill Murray, ale ani on není tak geniální, aby pomohl filmu posunout se více do nadprůměru. ()

femme fatale

Variací na Scrooge od Dickense je mnoho, ale tato je originálně asi jediná, která je pouze jeho moderní paralelou, zatímco se v pozadí televizního štábu natáčí originální verze. Bill Murray jako Cross/Scrooge nezklamal, ale velmi pobavil, skvělé načasování, vyikající výkon Carol Kane jako trochu razantního ducha Vánoc současných, ale i velmi civilní podání "humanistky" Karen Allen dělá s filmu zábavnou, ale i dojemnou podívanou, navíc se i výtvarná podoba velmi zdařila a zároveň film jasně ukazuje své vánoční "morální poselství" jak se na pohádky sluší a patří. ()

Sdoom

Tak skvěle našlápnutý a zábavný film totálně zabít klišoidním patetickým závěrem, to se jen tak nevidí. A je to velká škoda, protože Bill Murray si svoji postavu pěknýho hajzla Franka Crosse užívá od A až do Z. Neřikám, že tomu happy end nutně musel uškodit, ale tohle bylo fakt moc, moc, moc...bohužel tím hodnocení jde minimálně o 1,5 hvězdy dolů. (HD, orig.) ()

Han22

Docela s tím filmem mám problém - na jednu stranu je skvělý vtipy sršící vtipem Murray a skvělé fantaskní nápady s cestováním do minulosti, přítomnost i budoucnosti, víla, taxikář i smrtka jsou přímo fantastičtí. Na druhou stranu je to vlastně příšerná sentimentální sračka, kterou bych z principu nejradši dal do odpadu. Nesnáším takový to americký jsou Vánoce, všichni musíte být šťastní, hodní a mít se rádi, všichni se musíte bavit, i když nemáte chuť nebo náladu a závěrečná řeč je něco strašného. Takže celkově docela průměr. ()

ElizabethBay

První třetinu filmu jsem byla absolutně nadšená - Murray je opět nádherně sarkastický a bezcitný parchant. Zbytek filmu má bohužel dost sestupnou tendenci a nebýt již zmíněného protagonisty, býval by byl zcela nekoukatelný. Ale doporučuji všem, kteří si taky rádi ujíždějí na Murrayeových verbálních orgiích. ()

Vajonek

Tak tohle je vážně jedna velká pitomina. Jenže v tom hraje Bill Murray a ten film přece jen zase povyšuje na snesitelnou komedii. Nebýt jeho, tak to asi po pár minutách vypínám, takhle jsem zhlédla celé a nějak se to dalo... ()

Alf

aneb jak se tvůrčím způsobem chopit klasické předlohy a udělat z ní americkou komedii v tom nejhorším slova smyslu (jako že já americké komedie vesměs můžu), Bill Murray je skutečně tak nesnesitelný jak napovídá už obrázek... ()