Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

maple6

Váhal jsem mezi 2-3. Ten film není špatný. Nicméně je to loutkové divadlo, ve kterém je jakýkoliv pokus o emoce zahrán strašně křečovitě. Cruise umí dobře lítat, ale herecký výkon předvedl na úrovni zadku nosorožce. Plno nápadů už řekl POMO a další. Stopáž je dlouhá, mělo to končit v Dubaji. Navíc film ničí plno nelogičností a umělých pokusů o lidskost. Vším člověk tak nějak prolétne a na konci už se kouká na hodinky, kdy to konečně skončí. No a ten závěr na molu? Zabije to celé. ... stala se docela zajímavá věc. Na začátku jsem tomu dal 3 hvězdy, ale když své hodnocení čtu znovu, je mi líto, pane Hunte. První díl byl slušným rozjezdem, druhý díl by se měl smazat z historie kinematografie, třetí díl byl vrcholem a ten čtvrtý jen matnou dojičkou kinosálů... proto, ještě jednou pane Hunte. Vaše nesplnitelá mise zůstala nesplnitelnou... - ** maple6 ()

dogzila

Ospravedlňujem sa všetkým fanúšikom tohoto filmu, ale priznajme si aj v spy kids boli použité špionske pomôcky na rovnakej úrovni (tretia umelá ruka? Fantomas sa smeje). Akcia však bežala omračujúcim tempom , navštívili sme pol sveta a boli rozflákané min 3 BMW + zopár ďaľších rekvizít. Poslednou negatívnou kvapkou do pohára však boli tie hnusné citové umelohmotné výlevy, ktoré prehlušili všetko pozitívne. ()

tomik1976

Tom Cruise hraje jako o závod.Jeho akční momenty,hlavně v Dubaji jsou vrcholem filmu.Scény v Českých lokacích jsou natočeny,tak zajímavě,že má člověk chuť ta místa navštívit,ikdyž jsem byl v Praze mnohokrát.Nesmím zapomenout na scény z věznice,které se natáčely v Mladé Boleslavi.Tento film jako špiónský jako takový,považuji za událost roku.Akční scény(přiznám se,mohlo by jich být i více)jsou třešničkou na dortu,ale skvěle ladí a dotváří celkový dojem filmu.Ze všech čtyřech filmů MI je tento číslo 1. ()

losmachos

Film, ve kterém uvidíte vic HI-TECH vychytavek, než má 007. Tom Cruise snese vic bolesti než Chuck Norris a este umi zaparkovat BMW z 6. patra. Osobně mě nejvíce potěšilo větší množství sebeironického humoru (díky Simone Peggu). V rámci žánru celkem pohodová oddychovka, která rozhodně nikoho neurazí. ()

woltrak

Mno... tak co na to rici? Takove trochu rozpacite. Rozhodne nejvice sympaticky tym z cele serie. Nadhled a humor z prvni casti se ve druhe uplne vytrati. Zacatek je na 5*, ale po dubaji je to uz jen na 3*, kdy se film tak tak dobelha ke svemu konci. Ale jinak dobre. Dnes tedy jenom 3,5* ()

P/\/EL

verbal **, hehe, jasně, Cruise už má celkem vrásky, škoda, že se jim ta 3D tiskárna nedodělala tu masku, jinak spousta originálních nápadů, který nepřebíjí - neubíjí slabota kolem, ale tak škoda, no - ty hi-tec vychytávky, to se jen tak nevidí, který nejsou postavený na úplnejch pitomostech (tak už Jamese Bonda se dokázalo, že spousta by nějak realizovat šlo), i tady bych řek, že jednou, brzo, něco málo z toho alespoň trochu, ono to vychází ze soudobejch možností, který možná nemusí moc lidí znát, teda apple productplacement je jasnej, ale to neva, je to pravděpodobnější, že by tohle ty přístroje zvládli - víc než, kdy ke konci 90. tejch let různý ty sony-ericsony, nokie se používali na všelijaký hackování a přenášeli realtime video v dobrý kvalitě a tak...máme tady rozpoznávání obličejů, to celkem funguje už mnoho let, snímač v kontaktní čočce, no, tak...to je taky celkem starej nápad, to asi takle by ještě fungova nemohlo, spíš se teda počítalo s interfacem, že by to zobrazovalo, 3D tiskárna na masky, tak to by šlo, vony už dokážou i barvit a tak, magnetický hadry jsou asi nejvíc crazzy, navíc se obávám, že v přítomnosti všelijaký elektroniky, že by to asi nešlo dohromady, ale ta projekce v Kremlu, no, to byla asi nejhezčí část filmu, kdyby to bylo na dostatečnou dálku, možná, že by to mohlo leckoho zvládnout, počítáme, že maj lepší projektory, že to je teda v blízký budoucnosti, trackování obličeje, to by taky šlo, ale je otázka, jak moc by to bylo přesné, no, rozhodně to je zajmavá věc, ještě se podívám, jestli se něco takovýho někde nezkoušelo - jako art třeba, ty rukavičky, nejvyšší budova světa, no, to je docela crazzy, ono takle vysoko bejvá docela vítr......ta písečná bouře :), no, mohli to víc oddělit...ale neva..jako použít jí, ale.........jinak mezi tim nepříliš dobrá story, jo, zachránili jsme svět, zas tak by mě to nevadilo, ale ty záležitosti mezi Ethanem a tak, to je strašná omáčka, zbytečná, až lehce trapná, hlavně Tom teda, že by podával bůhvíjakej výkon, je to prostě nadsázka, pro fanoušky videoher, nějaká komika tam docela je, ale ta moc nápaditá není, ten chlápek z Bombaje, to je přece nějaká ta bollywoodská stár, to byla fakt hodně chabá a zbytečná část filmu, no a jinak......prostě strašně nedotažeností, ten konec byl jak z nějakýho seriálu, trošku mrhání časem, místo toho mohli dát víc prostoru...ikdyž zase na druhou stranu, tajemný, skoro nepolapitelný protivník, ale tak neunik jako Fantomas, jinak samozřejmě všecko to v Dubaji, řekl bych, že by si ho 50x všimli a to by tam bylo hasičů, no, neva, prostě si vybrali den :) :), to, že si vezme brejle kůli písečný bouři, působí chytře, trošku to odpoutává pozornost od některejch.....ale....zas až tak to neva..........docela jsem se bavil....předchozí díly prakticky neznám.....co se Bondů týče, ty jsem taky né zcela uplně musel, ale bavil mě samozřejmě Agent Bourne..ten novej..PS: jo, na americkej protiraketovej deštník jsem myslel, resp., řek bych, že by tu raketku registrovali (třeba jo, ale proč nám to ukazovat..), ledaže by nebyla nějaká nová - rychlejší :) () (méně) (více)

RISOvonVODKA

Neviem, kde sa stala chyba, no počas filmu som občasne strácal koncentráciu. Aj keď sa snažili to prešpikovať akčnými scénami, zdalo sa mi to suché a fádne. Teda som si radšej krájal slaninu a klobásu, prežúval chren a škúlil očkom po starom Crusiovi, ktorý tam pobehoval ako splašená ovca a skákal po mrakodrapoch. Okej, neviem, čo viac by som mal chcieť od akčného filmu, že? O zem ma to rozhodne nedrbne a pozajtra nebudem ani vedieť, že nejaký Ghost Protocol vôbec existoval. ()

luukaas

Ghost Protocol je nejpovedenější díl ze všech, opravdu tady neplatí čím více dílů tím kvalita jde tu a tam. Naprosto skvěle využívá toho co opravdu fungovalo v předešlích dílech a okoření to i špetkou humoru. Já jsem se bavil od začátku do konce a vřele doporučuji. ()

klobasa

Tak 75%.Scénář mi příliš nenadchnul a hlavní padouch byl opravdu matný.Na mě příliš přetechnizované,až někdy zůstává rozum stát.Po akci v Dubaji filmu zřetelně dochází dech.Ale jinak natočeno parádně.Útěk z vězení,akce v Kremlu,Dubaji...První dvě třetiny opravdu nenechávají vydechnout. ()

Yelush

Celý film som vlastne nevedel, či ide o komediálnu - paródiu predchádzajúcich častí, alebo to mám brať vážne. Ak to mala byť komédia a mal by som ju brať s obrovským nadhľadom, potom OK. Ak naopak nie, tak potom je to prúser, pretože predchádzajúce časti sa vážne brať dali, aj keď samozrejme s úvodzovkami. Celý film som mal pocit, akoby tvorcovia narýchlo niečo zbúchali, logické chyby, pozliepaný príbeh, celkovo čudná atmosféra a klišovitosť vo mne nezanechalo absolútne nič a oproti vynikajúcej trojke je toto naozaj len slabý odvar. Film z kategórie "Pozri a zabudni". Ale Cruise je samozrejme stále frajer ! ()

Jops

Mne se to moc libilo. Oddychovka, u ktere se nemusi premyslet a da se to zvladnout i kdyz v sobe mate par piv :) Myslim, ze vsichni 4 agenti do role pasuji naprosto idealne a nejvic me prekvapil "analytik" Renner :) Dobrej typek :) ()

vanile

Po shlédnutí jsem docela v rozpacích....příběh klasika, tomu se nedá ni "vytknout" - prostě mise nemožná a nakonec se zázrakem povede. Film se mi jako celek líbil ale neubránila jsem se smíchu při opravdu absurdních výkonech hrdinů či jejich přísteroji. Závěr filmu bych vyhodila úplně - konkrétně oční kontakt s "mrtvou" manželkou!!! ()

TaOs

Mission Impossible byl pojem, byla to ikona mezí špionážními filmy, ale tímto dílem to vše skončilo. Z velmi ucházející serie se stalo lákodlo do kin, které se opět přihlásí za rok, čí dva s novým titulem, třeba : Mission Impossible - Nikdy více ()

Astu.

Nefunguje to. Scénář je stupidní a celý film je jedním velkým příspěvkem k tomu nebrat filmy vážně a považovat je za něco, co je od reality separovaný. To nemám rád. Má to pár dobrých scén (bouře v Dubaji), ale Ghost protocol mi přišel trochu jako snaha vrátit se k oldskůlu a lineárnímu příběhu, ale ve výsledku to je jenom komický a nefunkčí retro a la Oceans eleven, ve kterém už druhou polovinu ani nemá smysl sledovat. 4/10 ()

positivity odpad!

Neviem kto a čo a za čo tu hodnotí tento film!!! ale toto je fjasko... !!!!! takýto odpad tu nebol niekoľko rokov....!!! Prajem všetkým spotrebiteľom príjemnú zábavu... :-) ()

misiacik

Veľmi šumný začiatok i pokračovanie, no nádrž bola príliš malá a pohonné hmoty dochádzajú, a dojazd je už iba na výparoch, resp.: od polovice filmu idú na výparoch a ten koniec dotlačili Tomík s kolektívom vhodným akurát tak na žonglovanie s dosebadávatkami namočenými v atramentovom želé. Veľmi vábne prostredie no nie tak vábny scenár spravili z tohoto snímku bezduchú paródiu na denník môjho análu, čo je ten anál zač a kde urobil som chybu keď som súhlasil aby do akcie so mnou pustili aj troch statných černochov. Zvláštny tvar Tomíkovho anusu dáva napovedať, že to bolo trio obzvlášť obdarených blackcop's s úctou k scientologickému ponímaniu sveta. ()

floppy4

Pozrel som si to len kvoli tomu Dubaju a scenam z Burj Khalify, kedze som tam bol a premyslal som nad tym trailerom ze by som fakt chcel vidiet toho frajera jak by tam skakal v skutocnosti. Samozrejme to s realitou nemalo nic spolocne, ale smial som sa veciam akoze vybehnem von Burj Khalify, ktory je v downtowne a zrazu bol hned v starom meste a behal tam pomedzi domy :D Inak nuda, v druhej polke to stratilo gule a bola to nuda. ()

BenNat

Pohádka pro dospělé okořeněná slušnou dávku IT a jiných efektů, ale bavila jsem se. Jenom představa současné Moskvy v podání Prahy, Kremlu jako Pražského hradu, ale hlavně těsně předkomunistické umělé žití všech hlavních ruských aktérů jen dotváří nijak překvapivou americkou představu. A taky bych trochu ubrala na pobíhání hlavních postav, neustále se snaží někdo dohonit někoho a asi dvacetiminutová honička v Dubaji trochu nudí. Nicméně je zde řada světlých momentů, za které alespoň jedno letmé shlédnutí stojí. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka