Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Mission: Impossible" (kterou spojuje hlavně výkonný herec T. Cruise) a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

lykan9

Ghost Protocol nedosáhl takových kvalit jako jeho předchůdce, přesto se jedná o velmi slušnou akční podívanou, která srší zajímavými nápady. Část odehrávající se v mrakodrapu je opravdu luxusní. To se však bavíme již o druhé polovině. První půlka se tak zábavná (mimo útěku z vězení) nezdála a celkově napínavostí na třetí díl rozhodně nemá. ()

svobik

Přesně na úrovni jedničky (a to jak hodnocením, tak stylem), Abramsova nařachaná trojka však stále s přehledem vede. Opětovné přenesení Hunta až do příliš supermanovské polohy mi po tom, co si před pěti lety prošel neředěným peklem, přišla jako krok zpět. Dubaj nicméně vládne, stejně jako hláškař Pegg a supersexy Paula Patton. 7/10 ()

blackJag

Fyzicky uvadající Cruise (kondici si drží, ve tváři je ale věk znát) si po herecké stránce pořád zaslouží respekt, i když ve společenském měřítku je to těžce uchopitelný magor (tvrdím, že celá scientologie MUSÍ být nějaký brutálně promyšlený fór, jinak to přece není možné). Jeho hvězdný status pomalu schytává jednu ránu za druhou, filmy si ale ještě pořád pohlídat dokáže. Série M:I je v tomto směru vlajkovou lodí a ani ve čtvrtém pokračování jí nedochází dech. Hraná prvotina Brada Birda (ÚŽASŇÁKOVI, RATATOUILLE) skutečně vyšla na jedničku, má nápady, není nijak komplikovaná, baví... Přeji jí úspěch a pokud by vzniklo pokračování ve stejném týmu, vůbec bych se nezlobil. 80% ()

Gerret

Toto je první Mission Impossible na kterém jsem byl v kině a musím uznat, že se film docela vydařil. Drží si po celou dobu dobré akční tempo, příběh odsejpá a Tom Cruise je stále ve skvělé formě. Líbilo se mi to stějně jako třetí díl a myslím, že pokračování by sérii vůbec neuškodilo. Hodnocení 75%. ()

zigíš

synonymum pre kulervoucí hype akci je minimálne na pol roka DUBAJ (!) velkoformátový IMAX zážitok plynule presypajúci do piesočnej búrky kde sa orientuje nie len Ethan Hunt ale aj divák (smekám) sympatické odkazy na predchádzajúce diely, týmová chémia a humor (nie len stopové množstvo) ..za čo strhávam body je miestami stagnujúce tempo, ležérne načrtnutý charakter záporáka (mám rád komplexnejšie typy) a ruku na srdce, dej je pomerne mdlý (!) ale tá akcia panečku..akčnost a nezničitelný tomík -kostra vystužená adamantiom- cruiseů ..a i ked to dnes bude ´len´ za 80% 5diel klíďo dám :) ()

JekoRek

Když na tento film po měsíci vzpomínám, vybavuje se mi jen ten poslední záběr na Toma jak se opírá o sloup a vlasy mu povlávají ve větru... Těch 5* je málo. ()

ghatos

Rusové, atomové rakety, Dubaj, Moskva (Praha), Tom Cruise vs. Michael Nyqvist - poživatelný akční buřtgulášek. 60%. ()

J-o-k-e-r

U mě nebylo co řešit. Pro mě jasných 5*. Stejné nadšení jako když jsem viděl Rychle a zběsile 5. I v tomto případě o jistý akční level výš než předchozí díly (i když třetí díl už byl na podobném). Více než dvou-hodinová porce akčního nářezu, využívající všemožné supermoderní technologie nemá hluchá místa a strhující jízda končí až závěrečnými titulky. Velmi sympaticky obsazené torzo IMF - velmi přesvědčivý T. Cruise, J. Renner (u něj to jinak nejde), hláškující S. Pegg a opravdu krásná P. Patton. Věřím, že ještě minimálně 1 díl M:I k nám zavítá, protože tento díl, připomínající moderní bondovky, řadím určitě k srdcovkám žánru! ()

Kali4

Autoři čtyřky se nerozhodli pouze kopírovat (geniální) trojku, ale kráčí vlastním směrem, a to tak, že si dělají z předchozích dílů legraci, čímž jim zároveň vzdávají hold. Prvních sedmdesát minut je proto naprosto nevázaná sranda, při níž jsem se smíchy doslova popadal za břicho (úvod v ruské věznici je naprosto brilantní). Škoda jen poněkud mdlé závěrečné třetiny. Ale přesto, Mission: Impossible díky dílu Ghost Protocol povýšila na žánrovou lahůdku, která připomíná spíše staromódní daltonovské bondovky než hi-tech spy movies. Důvtipné a osobité. Jsem potěšen. ()

Dreadd

Jsem velmi rád, že i po letech neustálého vymývání mozku od Scientologické církve dokáže Tom Cruise natočit pořádnou akční scénu. Agent Ethan Hunt se totiž vrátil v té nejlepší formě jakou za těch 11 let měl a když má k ruce i vycházející akční hvězdu Jeremyho Rennera, Simona Pegga a Paulu Patton, které to sekne jako nikdy předtím, to se na to pak hezky kouká. A i když jsem mu na začátku nevěřil to házení kamenem o stěnu a očekával jsem katastrofu, nakonec se naštěstí všechno srovnalo a od chvíle co přišli do Kremlu začala neskutečná jízda s perfektní Dubají, několika dobře načasovanými odlehčeními a zakončená tradičním finálním bojem dobra se zlem. Brad Bird tak neměl vůbec žádný problém přejít od animáků k pořádným filmům a kdyby mu studio přikleplo i pětku, kterou by konečně mohla celá série skončit, vůbec bych se nezlobil. ()

Myrreczech

Nějak jsem nevěřil, že by mohl čtvrtý díl být tak dobrý jako první nebo třetí, ale opravdu se povedl. Povedená zápletka, slušné efekty a výborné obsazení podkreslené starým dobrým M:I soundtrackem nakonec výborně zabavily. Jediné co bych snad mohl vytknout je ten pitomý sentimentální konec, ale jinak jsem se výborně bavil. Druhý nejlepší díl série. ()

mkubalikova

IMF je zpět v Praze a plné síle. Tom se překonává, ale ty skoky na mrakodrapech mu snad už nikdo nežere, ne? :-) Je to ale zábavné, svižné a celkem i chytré. 70% ()

Zagi20

Špionská sága pokračuje, a to v celkem slušném tempu. Stylová zábava plná hi-tech udělátek, rychlých aut a jedné pěkné agentky. Prostě vypněte mozek, otevřete pivo a brambůrky a sledujte jak rychle vám ty 2 hodiny utečou. Toho, že hlavní záporák se téměř nedostane ke slovu a několika mezer ve scénáři si skoro ani nevšimnete. Ethan Hunt na to prostě pořád má. ()

Autogram

Akcia zostáva stále na vysokej úrovni, ale už to nie sú tie šialené nápady, aké mi vyrážali dych v MI jednotke. Levitácia nad ventilátorom alebo hackerské ovládanie satelitu už nie je v dnešnej dobe to pravé do akčného filmu. Tímová práca bola slušná až chvíľami zatieňovala Cruisovu hlavnú postavu, a nová neopozeraná šťavnatá bond-girl priťahovala moju pozornosť viac ako trochu dopletený príbeh. ()

Gurtha

Čím absurdnější, tím lepší – když se totiž mozek zkratuje, zůstává jen iracionální pocit, že pozorujete něco výjimečného a nepolapitelného (a není tu řeč o Cruiseovi). Moje šedé buňky explodovaly někdy mezi okamžikem, kdy agent Hunt vešel do Kremlu a objevil se na II. nádvoří Pražského hradu, a bonusovým materiálem, který podává návod, kterak vysklívat okna v nejvyšší budově na světě. ()

Bagr_007

Pro mě nejlepší díl série. Obávám se, že Brad Bird je asi zatraceně velkej frajer, protože přejít od animáků takhle suverénně. 90 % ()

Kurikmoon

Oveľa slabší ako posledný predchodca. Nejako to strácalo tempo. Ale aspoň na konci bolo cítiť pekné emócie. Aj keď len nakrátko. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka