Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

Hollister

S každým dalším dílem se sice přídává na lepších a exkluzivnějších lokalitách, kde se děj odehrává, vymýšlejí se další nové zbraně a vychytávky, které Hunt a jeho parta používají atd. Jenže jakoby lokality nahrazovaly prázdnost děje a pro hračky jsou vytvářeny scény navíc, jenom aby ve filmu bylo něco hi-tech. Narozdíl od prvních dvou dílů, ke kterým se dá opakovaně vracet, stačí poslední díly vidět jednou... ()

vipeerr

Ethan Hunt mě osobně už nudí. První díl byl super, ale zbytek už bylo to stejný dokola. Nemastný neslaný. Trailer mě ale přemluvil ktomu se na to, skoro po roce od releasu podívat. A nestačím koukat co ten čerstvej padesátník předvádí. Výborně jsem se bavil, Cruise jsem měl vždycky rád ale příjde mi že je jako víno. Čím je starší tím lepší. Super akce, super příběh. Už jen úniková scéna z vězení která vlastně jen doprovázela počáteční titulky mě připoutala k židli. Kdyby to bylo vážně jen o kousek lepší dám snad 5* . Ghost Protocol mě příjemně překvapil ! ()

Nightmare89

Mission: Impossible je Mission: Impossible. Je marné čakať nejakú sotisfikovanú storyline. V rámci tejto značky je ale všetko ako má byť. Malý priestor pre záporné postavy a nie najšťastnejšie poradie scén síce radia tento snímok v hierarchií M:I až na tretie miesto, no moju spokojnosť to ani napriek tomuto prehrešku neovplyvní. M:I je jednoducho M:I. ()

Něrpa

Hodnotím po měsíci od vidění a popravdě řečeno, nemám ani páru o čem to bylo a co se tam vlastně dělo. Je to jako každá MI, snad kromě jedničky - neuvěřitelná nuda. Jen těžko říct, který díl je vlastně horší. ()

Syna.1990

Ethan Hunt už není to co za mlada. Vím, že se mnou asi dost lidí nebude souhlasit, ale prostě MIssion: Impossible je jen jedna a to hned první díl, ty další už prostě nejsou takové. Musím uznat že v tomto dílu mě uchvátily nádherné záběry z Dubaje, písečná bouře i výbuch Kremlu, ale bez nich by to podle mě byl pouze průměrný akčňák. Pád auta ze 100 metrů, skok Ethana zpět do okna pokoje a podobné věci komentovat nehodlám, protože to mě prostě nějak nedostalo, spíš bych řekl, že jsem se nad tím i pousmál. Dávám prostě 3 hvězdy a říkám si, že je to až až .. ()

Horxus

Nejlepší ze všech Mission Impossible. Je to napínavé, akční, chvílemi i velmi vtipné (hlavně zásluhou Simona Pegga) a z technických vychytávek mi až přecházel zrak. A pokud by nebylo poslední kýčové scény, která do filmu vlastně ale i sedla přesně na míru, byl by to 100% akčňák. Takhle má "jen" 90% a můj slib, že až budu chtít sahnout po oblíbeném akčňáku, sahnu po Ghost Protocol. Kam se hrabou všichni James Bondové. ()

GoustDog

Je skvělé, že má Ghost Protocol humor a nadhled. Je tu i několik neokoukaných vychytávek a jedna úchvatná "akční" scéna na nejvyšší budově světa. Nicméně film nebudí žádné emoce a je to celé vlastně dost nezajímavé a prosté. Jako oddechovka ale dobrá, o tom žádná! Kdyby to bylo kratší a závěr by byl zajímavější, určitě bych dal i ty 4*. ()

Dinsberg

Větší zapojení Simona Pegga se rozhodně projevilo ve větším odlehčení celého příběhu, který jde tak trochu proti vývoji Bonda. Jeho Benji je jakýmsi maskotem, na kterého však jako na technika nelze dopustit. A když je potřeba je schopen se chopit i nástroje na jeho charakter tak primitivního jako je pistole. Tom Cruise odvádí jen svůj standard (samozřejmě vysoký). Nejsou to chaotické akční orgie Johna Woo. Braid Bird, ačkoli odkojen animovaným filmem, svůj hraný debut zvládl velmi obratně. ()

VlastaFlaksa

Nad tímhle filmem moc nepřemýšlím a prostě se bavím. Už jsem ho viděla asi 6x a ještě mě neomrzel. Doufám, že se s tímhle týmem setkám i v "pětce". ()

Astinas

Příjemný akční snímek. Herci hrají výborně a hrozně jsem si říkal, že Jeremy se na analytika nehodí, on je prostě a jednoduše agent a to se mi nakonec potvrdilo. Zápletka je dobře udělaná, jen mi vadí, že v podstatě je to jedna a ta samá písnička- pořád se nám cpe do hlavy, jak Rusko má napjaté vztahy, vždy je nepřítelem Rus, Rusko a nukleární bomby... no chtělo by to trochu něco nového. Jinak samozřejmě "hračky" jsou perfektní a člověk si doopravdy užívá napětí a vymoženosti a žasne, co dalšího má Hunt u sebe. Kamera je super a efekty parádní, obzvlášť se mi zamlouvala písečná bouře a konec, kdy Hunt bojuje se záporákem, protože konec je skvěle vygradovaný. Nevím jestli nejlepší MI, ale určitě patří k těm lepším a celkově patří mezi top filmy o agentech. ()

kubilov

Ethan Hunt se znovu vrací do Prahy, i když je to vlastně Budapešť.. no to je jedno. Tajný agent leze po nejvyšší budově světa, vyhodí Kreml do vzduchu a provede spoustu dalších bláznovin. Bohužel je stopáž až příliš dlouhá a závěrečná zhruba půlhodina je docela zklamáním, ale stejnak docela potěšila. Zajímalo by mě, co předvede napopáté. ()

helrohir

Keď toto, už štvrté pokračovanie, automaticky porovnám s prvým filmom, je badať určitý posun. Keď sa to tak vezme, páčili sa mi oba filmy rovnako, pričom každý mal pozitíva niekde inde. Kým v jednotke išlo hlavne o špionážnu hru, z ktorej sa divákovi zamotala hlava a akcie nebolo až tak veľa, v prípade Ghost Protocol je príbeh priamočiarejší, akcie je o poznanie viac, ale pritom si stále drží všetky vychytávky, ktoré aj z jedotky robili kvalitný špionážny film. Prvé dve tretiny filmu sú špičkové a idú si bez zaváhania, ale po presunutí deja do poslednej štácie (Indie) sa príbeh dosť zbrzdí a vyvrcholenie nie je také vyšperkované ako som očakával. Herecké obsadenie je OK. 75%. ()

boombang

Cruise zmákne zahrát i ruského generála, to jo, ale i tak to celé stojí za starou belu a je to plné klišé a zbytečných keců. Už mi tyhle nové bondovky a jim podobné akční výplachy dost lezou na nervy. Probral mne akorát city elephant, a to jsem si myslel, že se mi jen zdá. ()

Vocoun

Nejdřív se musím přiznat, že absolutně nejsem fanoušek série. Dodnes si nejsem jist, zda jsem vůbec viděl všechny díly nebo se mi jen motají dohromady první dva. Každopádně vím, že krom toho prvního dílu, který byl taky na pomezí, mě to opravdu nebavilo. O to větší bylo moje překvapení, když jsem v jednom nudném nedělním odpolední shlédl tenhle film. Spojení ostříleného Cruise, čím dál tím více drsnějšího Rennera a vtipného a příjemného Pegga s místy šarmantní Pattonovou fungovalo skvěle. Sice jsem byl chvíli lehce zmatený proč je Hunt ve vězení, kde vzal ženu, kterou už vlastne nemá (nebo má?) a tak dále, ale to plyne spíše z neznalosti ostatních dílů. Ono to ani moc nevadí, že člověk úplně neví, o čem byly minulé díly. Celkově to dobře šlape, tempo ubíhá a akční scény nejsou vůbec špatné, stejně jako přehršel vybavení a plánů. Je tam sice pár nesmyslů jak fyzikálních tak i jiných, ale jinak by to přece nebylo impossible, že ano :) Pro mě tedy velké překvapení a hezké 4 hvězdy. 80% ()

smatana.sk

Pokiaľ vám je smutno, že bondovky prestali byť s odchodom Pierce Brosnana paródiou na seba samé, tak si pozrite MI Ghost Protocol. Je akoby pokračovaním, prehnaným, ale vydareným, filmovej zábavy typu Golden Eye alebo World is not Enough. Zadávanie kódu na otvorenie železničného vagóna zaraďujem do súkromného zlatého fondu špionážnej akcie. Samozrejme, pred zapnutím filmu treba vypnúť mozog, a neklásť si napríklad otázku, prečo celý problém Američania nevyriešili jedným telefonátom červeným telefónom do Kremľa: "Molodcy, bystro izmeňte paroľ k nukľearnomu čemadančiku!" ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka