Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

rigby

U této série nemá smysl přemýšlet, ale bavit se. A to tento film plní na výbornou. Scéna lezení po mrakodrapu je přímo úchvatná a při jejím sledování jsem zapomněl i dýchat. Nicméně začátek tak dobrý není a konec filmu je také trochu rozplizlý. Zasloužená čtyřka. ()

kolly13

Přes nevelké očekávání stále mírné zklamání. Místy perfektně zpracované akční scény jsou devalvovány patosem, nezapadajícími dialogy a nemůžu si pomoct, ale Cruise neoslnil. Pseudobond si pohrál s těmi "špatnými" rusáky a zase všem vytřel zrak, kdy polámaný zachránil svět. Ne, tohle není hrdina Avengers a proto to nefunguje. ()

IvanKovar

Úžasné prevedenie štvrtého pokračovania série Mission: Impossible. Dnešná doba nám umožňuje dávať do filmu viac akcie, dych berúcich efektov a hlavne skvelých a nádherných lokácií. S hereckým obsadením filmu som nemal problém. Efekty boli super ale viac ako na efekty je film bohatší na kaskadérske výkony, ktoré sú priam úchvatné. Do filmu bolo napumpovaných hodne peňazí a podľa toho to aj vyzerá. Kto má rád akciu a nezaujíma ho až tak veľmi uveriteľnosť tak ten si príde na svoje. ()

Setanta

Tohle je přesně ten typ filmu, kterému odpustím skoro všechno. Proč? Protože se nebere vážně! Všechno cool, co hrdinové provedou, je okamžitě nějak shozeno! Maskami počínaje. Přitom to má šťávu. Hrdinové samozřejmě vydrží i atomovku do břicha, ale nádavkem stejně tolik vydrží i záporáci. Akce je super, i když tomu chybí něco opravdu bomba, příběh poněkud horší, ale dá se. Při srovnání s předchozími díly má týmovkou nejblíže k jednotce, bláznivostí akcí zase k Woově dvojce. Bird tomu ale hodil parádní nadhled, takže jsem se chlámal od začátku do konce. Ano, M:I se začíná stávat krásnou sebeparodií, ale mě ten vývoj docela vyhovuje. ()

Scaevola

Další díl si drží nasazenou laťku po všech stránkách a ještě přidává trochu neočekávaného humoru, který místy přesahuje až do škodolibé legrace ze sebe sama. Slabší záporný hrdina nepotěšil a hlavní ženská role je taktéž nevýrazná, ale všechno zachraňují výborný S. Pegg a standartní výkony Cruise i Rennera (a P. Kříž, samozřejmě). Opravdu je to akce založená na herectví? ()

Hookins86

Pegga sem nacpat nemuseli, pro mě absolutní neherec a + ten dabing. Obyčejně mám Rychlýho rád, ale v tomto spojení je to holyshit. Jináč přimhouřit oko a film se drží zuby nehty na 3 hvězdičce. Zazvonil vonec a drsné pohádky je konec... (Další díl už snad nebude) ()

bonovox

Škoda veľmi slabého záveru, inak je to oku lahodiaci akčný snímok, ktorý sa hravo vyrovnáva perfektnej trojke. Bird potvrdzuje svoj veľký talent a aj herecké obsadenie popri Tomovi Cruisovi je zvolené ideálne. ()

pan_ponozka

A to já se zase nebudu ostýchat MI:GP vychválit. Nad míru jsem si to užil. To, co Tom Cruise ve svých 50. letech předvedl je na medaili. Houpat se v 800m na nějakém lanku, rozbíjet hlavy, skákat z oken nedokáže jen tak někdo (ne, opravdu to nebyl dublér). Prostřední díly se mi moc nelíbily, ale tohle smázlo vše. Ne, že by všechno stálo a padalo na Tomovi. To ne. Velmi zdatně mu sekundoval Renner, na podpadcích škobrtala Pattonová a vše vtipně doplňuje Simon Pegg. Co filmu škodí je opravdu delší stopáž. Nicméně v celkovém součtu hutné four stars. 8/10 ()

zodiak217

I ked film je plný akcie a napätia, ničím vyrazne má neohuruje. Je pravda, že divák sa ani na minútu nebudú a celé je to prespukovanr modernými vizualnymi efektmi, ale no a čo? Aby som dal vyššiu známku chceli by to charizmatickejsie herecké obsadenie, zaujímavejšie herečky a niečo i dejovo napadutejsie. Takto mám pocit, že sa táto snímka vôbec nelíši od predchádzajúcich, na čo je horšie u mňa este zaostáva za predchádzajúcou. ()

Bodos

Velmi povedený film. Akce, vtip, ani chvíli jsem se nenudil. Tento 4. díl se mně líbil asi nejvíc ze všech Mission Impossible, dávám 90%. Všem doporučuji ! :) ()

bezprezdivky

No nevím, 170cm vysoký Tom Cruise by už v padesáti letech mohl hrát jiné věci, než agenty, co bez problémů zmlátí ruský gorily z KGB a a který slezou nahori i dolů Burj al arab. ()

ludovit14

Priznám sa, že nie som veľký fanúšik Mission Impossible,ani táto epizóda nie je výnimkou.Neviem,prečo film nenesie žáner Sci-Fi-lebo by som sa nato pozeral úplne z iného uhlu.Hlavne scénka v mrakodrape(cca.400metrov),bola úplne smiešna-kedže tam bolo doslova bezvetrie.Celý tento film bol nedôveryhodný-začo môžu aj herecké výkony,ktoré boli veľmi slabé a nedôveryhodné.TOM CRUISE bol nemastný,neslaný-slabý výkon!Simon Pegg:bol veľmi nedôveryhodný-ba až smiešný.Jeremy Rennera:žiadna sláva,ale dajme tomu.Paula Patton:najslabší článok vo filme,priam katastrofálny herecký výkon-ktorý bol na hranici paródie(je to jeden z najslabších ženských výkonov,aký som kedy videl-bola maximálne nedôveryhodná !).Tu by stačilo,keby si prehodila ROLE z Léou Seydoux-a už by hneď bolo lepšie.Veľká škoda je tiež,že Michael Nyqvist-nedostal väčší priestor.Ostatný herci boli v pohode na čele s Maškovom.HOD:53%.A z príbehov o jadrovej hrozbe,ma doslova bolí hlava.A ten záver,kde do poslednej stotiny stláčajú nejaký vypínač -je doslova:už komické!PS:divák by za $145miliónov,mal zažiť vskutku filmový zážitok-a nemal by sa pozastaviť nad tuposťou TVORCOV! ()

gpx

Další film, kde Tom Cruise běhá. Tom Cruise běhal už v Risky Business, běhal v The Firm, ve Vanilkovým nebi, v Minority Reportu, běhal všude jak o život. Dokonce se vsadim, že běhal i v Topgunu. No a tu běhá zas - jak za mlada. Tom si ho běží vyhonit. ()

brasek

Ghost Protocol??? Podtitul o ktorom sa v snímku zmienia iba párkrát a v podstate ani nemá zmysel. Snímok má napätia, klasickú dávku prijateľnej akcie, miestami pokus o humor mi vadil a ruská tajná služba a jej činnosť v snímku (zlikvidovanie amerického ministra obrany a pod) je zlým zásahom scénaristu do deja. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka