Veřejný nepřítel č. 1

• Francie L'Instinct de mort (více)

Morholt

Parádní gangsterka francouzského střihu s dobrou akcí a výbornými herci. Cassel vystřihl Mesrina skvěle a myslím, že to byla dosud jeho nejlepší role. ()

mm13

Ako úvodná časť príjemné, prebúdzajúce záujem. Rodinné prostredie hlavného hrdinu a celospoločenské nálady tej doby síce nemuseli byť až také popisné, skratkovité a zjednodušené, ale v rámci žánru snáď (s prižmúrením oka) môže byť. Dokonca aj epizodické narábanie s vedľajšími postavami zatiaľ neprekáža (odkiaľ sa napríklad vzala tá obrýlená ženská, ktorá by svojimi bojovými schopnosťami ušľapala aj Trinity z Matrixu a z čoho vznikol taký hlboký vzťah medzi nimi?), veď sme len na začiatku, pokračovanie snáď mnohé objasní a čo neobjasní, to sa ukáže byť autorským zámerom... bol som vcelku spokojný a druhý disk som do prehrávača vkladal s dokonca väčšími očakávaniami, než prvý... ()

Richie666

Tak tohle žeru. Naprosto sugestivní porce násilí, výborný duch doby let šedesátých, skvělý Cassel, infarktovej útěk z vězení, jedna geniální přestřelka a neúprosný tah na dokonale vytvořený prostor pro druhou část. ()

jhrasko

Skvele nasnímané, perfektne zostrihané, výborne ozvučené. Ale keď ja si jednoducho nemyslím, že sa dá šoférovať s rozstrieľanými oboma nohami !? ()

PROROK14

Úplný začiatok ma veľmi prekvapil. Dobrá hudba, ktorá pridávala na napätí. V prvej polovici išlo skôr o budovanie Mesrinovho charakteru. Potom som už celkom vedel čo od neho môžem čakať. Vrchol prvej časti bolo to väzenie. Nechcem veľa prezrádzať tak len toľko, že to nemalo chyby. Už sa teším na Epilog 90% ()

BoPo

Chceli konkurovať americkým veľkofilmom, ale úplne to nevyšlo. Štýl prítomný, kvalitný herci prítomný, svižné tempo miestami neprítomné. No v rámci európskej tvorby určite jeden z najvýraznejších pokusov o " veľký " film. ()

6thSun

Slevy v supermarketech, obliba českého vězně Kájínka i francouzského gangstera Jacquese Mesrina, ale také inklinace k fašismu či komunistům, všechny tyhle "atrakce" jsou přitažlivé pro stejný vzorec lidského myšlení. Vzorec bez použití intuice a zdravého rozumu. Nechápu oblibu takovýho šmejda, o kterém je tento film, který ho navíc vykresluje mimořádně slizským způsobem. Nechápu vás, kterým se tohle explicitní násilí může líbit a mám z toho hodně nepříjemnej pocit. ()

bouncer

"Největší francouzský gangster všech dob" mi ve své první filmové časti připadá vyobrazený jako pěkný hlupák. Řemeslně velice dobře odvedená práce a Vincent Cassel exceluje, ale místo napětí a zajímavosti sází film spíš na násilí, krvavost a samoúčelnost. ()

adamo_znk

Mé tisícé hodnocení a sem rád, že zrovna tohohle dvoudílného eposu, patrně nejlepšího francouzského filmu, jakého jsem kdy viděl ! ()

Terva

Jakýkoliv film v sobě zahrnuje i část fikce, protože nikdy nemůže dokonale zachytit celý lidský život, který každý z nás vnímá odlišně. Pokračování příště. ()

Johny_fork

Sirové, drsné drama s povedenou dobovou atmosférou, druhá polovina je fantastická, zejména pasáž s útěkem z kanadského vězení a následný návrat se blíží dokonalosti. Skvělá kamera vás podrží v křesle při akčních sekvencích. ()

Ouwen

Bezchybný. Příběh je hodně napínavý, obsah bohatý. Cassel je frajer, akce je vážně super. Je to epické dílo, těším se na Epiloga. ()

Skrk

Velice příjemná gangsterovka o Jacquesovi Mesrinem. Vincent Cassel v hl.roli byl opravdu skvělý. Dokonale se pro tuto roli hodil. O krvavé akce nebylo nouze. Atmosféra 60.let tu byla vyzobrazena báječně... ()

Marek1991

Hrdina? A čo takého ľudstvu priniesol? Jednoznačne samoľúbi gangster antihrdina. Teda aspoň podľa tohto, veď teda žiadny film nemôže obsiahnuť celý život. Dosť zaujímavý kriminálny film, no aj niečo stál, takže sa niet čomu diviť, že je z časti umelecký, no jedná sa tu skôr o menšie komornejšie akčné scény, čo tomu možno nezodpovedá. V dnešnej dobe sa filmuje takmer všetko, aj príbehy gangstrov. Z hereckého hľadiska podľa mňa nie je tak ťažké sa vžiť do tých rôznych úloh, skôr sa mi páčila tá jeho prvá žena, v osobe herečky Elena Anaya, tú postavu hrala ozaj presvedčivo. Cassel je už skúsený, taktiež Depardieu a tak ich výber sem je pochopiteľný, no nejak ma to ako celok neoslovilo. Skoky medzi udalosťami tomu podľa mňa neškodia, motívy jeho konania nie sú úplne jasné z tohto, máte tu teda možnosť premýšľať, no sledovať film plný vrážd, divočenia na slobode, života od akcie k akcii v časoch, keď sa z väzenia dostal príliš jednoducho a ešte sa vrátil pre komplicov, tak to je skôr historicky zaujímavé, ale žeby toto bolo niečím zvláštne a neobyčajné ako film? Nemyslím. ()

F.man

Více než dobré. Škoda jen, že jednotlivé scény nejsou více pospojované a není zapojené nějaká Jacquova motivace či jeho pocity (což do jisté míry vynahrazuje pokračování). I tak ale jeden z nej filmů 2008, na kterém jde vidět kvalitní režie, velký rozpočet a hlavně "oživení" postavy Jacquese Mesrina Vincentem Casselem. ()

PauloZ

Zklamání. Příběh o nejznámějším francouzském gangsterovi si představuju krapet lepší, zajímavější, akčnější, propracovanější... Tohle bylo naprosto neslané nemastné. První polovina šla úplně mimo mě. Druhá polovina ve vězení a útěk ven zvedl sice úroveň, ale bohužel ne tak, abych zvedl hodnocení. ()

Marsik

DVD 15 (CZ) - V lednu roku 2009, když jsem odcházel z tohoto filmu z kina, tak jsem byl maximálně spokojený. Do té doby jsem totiž do sebe hustil jenom americké filmy, takže francouzský snímek byl příjemnou změnou a já si užíval na velkém plátně každou minutu. Dnes, po téměř 5 letech jsem se rozhodl pro připomenutí a znovu jsem si liboval, jaký je to zajímavý kousek s ještě zajímavější postavou Jacquesa Masrina v podání Vincenta Cassela. Ten totiž zahrál svou roli na jedničku a díky němu Veřejný nepřítel jednoduše baví, vtáhne vás do děje a vy mu v podstatě i fandíte. No a když už si myslíte, že bude konec, ozve se: "Konec první části". Za kterou já dávám 80% (with J.) ()

monsieurR

Velice kvalitní snímek, nemám mu co vytknout. Ale na AMERICKÉHO GANGSTERA tedy opravdu nemá, 90% PS: Už se nemůžu dočkat Epilogu. ()

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu