Fargo (TV seriál)

Fargo

Fargo

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2014–2020, 36 h 30 min (Minutáž: 39–69 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Jeff Russo

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Colin Hanks, Martin Freeman, Russell Harvard, Kirsten Dunst, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Carrie Coon, Jesse Plemons, Mary Elizabeth Winstead, David Thewlis, Ted Danson, Bokeem Woodbine, Jean Smart, Bob Odenkirk, Keith Carradine, Cristin Milioti, Joey King, Zahn McClarnon, Angus Sampson, Michael Stuhlbarg, Andy Yu, Emily Haine, Jeffrey Donovan, Olivia Sandoval, Rachel Keller, Graham Verchere, Raven Stewart, Goran Bogdan, Joshua Close, Mark Forward, Gary Valentine, Michael Hogan, Shea Whigham, Adam Goldberg, Glenn Howerton, Brad Garrett, Nick Offerman, Elizabeth Marvel, Keir O'Donnell, Tom Musgrave, Barry Flatman, Rachel Blanchard, Susan Park, Oliver Platt, Zina Lee, Allan Dobrescu, Dan Beirne, Kate Walsh, Hamish Linklater, Linda Kash, Mary McDonnell, Julie Ann Emery, Keegan-Michael Key, Peter Breitmayer, Jordan Peele, Gordon S. Miller, Caitlynne Medrek, Spencer Drever, Scott Hylands, Mike Bradecich, Ryan O'Nan, Ivan Sherry, Adam Arkin, Atticus Mitchell, Liam Green, Steve Belford, Matt Cooke, Eric Keenleyside, Kate Corbett, Scoot McNairy, Ray Wise, Terry Kinney, Shawn Doyle, Stephen Root, Brian Markinson, Helena Mattsson, DJ Qualls, Kelly Holden Bashar, Kieran Culkin, Dan Willmott, Andrew Moxham, Daryl Shuttleworth, Markus Parilo, Dave Trimble, Brian Jensen, Christopher Rosamond, Leah Cairns, Jeff Clarke, Bruce Campbell, Jonas Chernick, Gregory 'Dominic' Odjig, Lorne Cardinal, Barkhad Abdirahman, Ann Cusack, Kai Lennox, Greg Bryk, Mackenzie Gray, Sarah Lind, Douglas Chapman, Wayne Duvall, Martin Freeman (vyp.), Elizabeth Bowen, Michelle Thrush, Paul Braunstein, Jane McGregor, Blair Young, Jennifer Copping, Joe Cobden, Eve Harlow, Byron Noble, Ben Wilkinson, T. Michael Morris, Jason William Day, Cory Gruter-Andrew, Greg Lawson, David LeReaney, Carlos Diaz, James Binkley, Kevin O'Grady, Stefan Arngrim, Sam Duke, Allan Dobrescu (a.z.), Rachel Keller (a.z.), Garry Chalk, Fred Melamed, James Jordan, Mark Acheson, James Downing, James D. Hopkin, James Dugan, Tayden Marks, Dan McDougall, Andy King, Anthony Ulc, Sylvester Groth, Fabian Busch, Thomas Mann, Francesca Eastwood, Rob McElhenney, Frances Fisher, Nikolai Nikolaeff, Tyrone Benskin, David Sparrow, Jason Cermak, Dan Jeannotte, Andrew Airlie, Elizabeth Bowen, Samuel Marty, Michael Brown, Chris Rock, David Lawrence Brown, Tom Carey, Peter Skagen, Joe Norman Shaw, Marty Antonini, Jason Schwartzman, Jack Huston, Ben Whishaw, Jessie Buckley, Salvatore Esposito, Jeremie Harris, Emyri Crutchfield, Francesco Acquaroli, Allegra Fulton, Timothy Olyphant, Nadia Simms, Brendan Taylor, Andrew Bird, Anji White, Matthew Elam, Corey Hendrix, James Vincent Meredith, Gaetano Bruno, Glynn Turman, Tommaso Ragno, Andrew Rothenberg, William Dick, Karen Aldridge, Kelsey Asbille, Katie Kershaw, Mike Jimerson, Ty Olwin, Noah Gregoropoulos, Chantal Perron, Randy Birch, Anna Cummer, Bonnie Bailey-Reed

Překvapivě skvostný seriál z prostředí zamrzlé Minnesoty, dokonce pro mě o dost lepší než původní filmové zpracování. Noah Hawley má Coenovce dobře nastudované. Ani nevím přesně proč, ale ta městská poetika mi hrozně připomíná kultovní Twin Peaks (a to není vůbec chyba!). Billy Bob Thorton a Martin Freeman jsou herecky naprosto perfektní (možná slovo boží je vhodnější)! Druhá série je úplně jiná, dokonce snad i lepší (a ta retro kamera je luxusní)! Třetí série mi přišla o něco slabší, ale i tak tam bylo hodně zajímavých momentů. Celkově však zůstávám na stále silných 5 hvězdách!(1.10.2014)

Tak jsem se k tomu konečně dostal, očekávání nebyla žádná, ale musím říct, že tento seriál je opravdu nářez, až takhle dobrý seriál jsem nečekal. BBT je naprosto démonickej, ta role mu sedne jako prdel na hrnec, každý jeho okamžik doprovází napětí a přerod z loosera Lestera do sviňského sobce je výborný. Ostatní postavy jsou skvěle propracované jako celý scénář a herecké výkony na vysoké úrovni. Taky ta hudba je velice pěkná. Tady prostě není co vytknout, jeden z nejlepších seriálů. Druhá řada není o moc lepší ani horší než ta předchozí, extrémně vysoká úroveň je držena dále a napětí jen houstne, opravdu skvělá povedená prequelová řada. Třetí řada je o poznání slabší než ty předchozí, vysoká latka je nastavena a bohužel není překonána i tak je to kvalitní zábavná podívaná.(30.5.2016)

1. série - 4* » vysoce kvalitní a nápaditá černohumorná jízda s geniálním Freemanem a božským Thorntonem, kterému by měli za jeho výkon postavit v Minnesotě (nebo kdekoliv jinde) sochu.. za mě jsou to velmi silné čtyři a vlastně malinké zklamání, protože tam v jednu chvíli byl dokonce náběh na pět.. teď hlavně ať hlavouni z FX odklepnou druhou sérii.. (24.6.2014) | 2. série - 5* » obrovská spokojenost! Fargu se během pouhých dvou sérií podařilo vypracovat se v jeden z nejvýraznějších a nejoriginálnějších klenotů televizní tvorby, což je i ve druhé sezóně opět podpořeno zejména osobitou syrovou atmosférou a fantastickým castingem.. samotná druhá série pak dle mého tu první ve všech směrech o kousek překonává, a to i přesto, že postrádá tak geniální postavu, jakou byl v sezóně první Thorntonův Malvo.. já každopádně zvyšuji na pět a povyšuji do TOP 10.. a na třetí sérii se nesmírně těším! (10.1.2016) | 3. série - 4* » třetí série mi sedla jednoznačně nejméně, třebaže se určitě nedá hovořit vyloženě o zklamání.. problém jsem měl především s opravdu pomalým tempem, které jsem však byl ochoten akceptovat s tím, že si tvůrci jen pomalu ale jistě rozestavují figurky na šachovnici, aby... ehm... to pak celé bez uspokojivého finále vyšumělo tak nějak do ztracena.. přesto se opět jedná o nadmíru kvalitní desítku epizod se skvělými hereckými výkony, po jejímž skončení mám však poněkud rozpačité pocity.. (20.7.2017) | 4. série - 4* ||| průměr = 4,25*(20.7.2017)

Billy Bob se vrací !! ;) A ve velkém stylu.. A spolu s ním i zřejmě nejkultovnější snímek hvězdných bratrů Joela a Ethana Coenových.. Není to seguel, ale spíš seriálový remake.. Po pilotu myslím, že právě Fargo více než jiné metatelevizní - Stále více se mi tohle zdá jako dost příznačné definování podobných záležitostí, které zkrátka svým přesahem jednoznačně zvládají ohrožovat co do kvalit i obsazení tvorbu filmovou.. - projekty bude vyžadovat projekci celé první série, aby bylo vůbec možné provést vůbec nějaký bližší rozbor, což by už samo o sobě vlastně mohlo platit za dobré vysvědčení jeho autorům, nicméně tak snadné to tentokrát nebude.. On totiž tenhle nový, mimochodem skvěle obsazený, seriálek plný odkazů bratrocoenovské tvorby nejspíš plně uspokojí spíš fanoušky celé jejich filmografie, než příznivce právě Farga filmového coby předobrazu téhle sérii, protože toho - Alespoň po dvou epizodách to tak vypadá.. - zatím nejspíš bude docela odvážně ozvlášťňovat právě tím spojením dvojí různé poetiky tolik typické právě pro celkovou tvorbu obou bratří, kteří se sice na projektu přímo autorsky nepodílejí, dohlížejí na něj ovšem z pozice výkonných producentů.. Zatím ovšem přiznávám, že jsem nadšený jako již dlouho ne..(4.1.2016)

Tak tohle je hodně dobře provedená minisérie! Zajímavá zápletka, která se čím dál tím více zamotává, postavy se stále vyvíjejí a vlastně, nic není jisté. Celý seriál na mě působí ohromujícím dojmem a je už na první pohled vidět, že tento televizní počin se zkrátka povedl, vše šlape na plné obrátky. A postava Martina Freemana, "wow"! Tomu zdatně sekunduje Bully Bob Thornton. Pro ně je tohle objev roku! Jasných 100%! (31.10.2014)

• - Stejně jako ve filmu, z něhož seriál vychází, začíná každá epizoda textem „Tohle je skutečný příběh. Popsané události se staly v Minnesotě roku 2006. Na žádost přeživších byla všem změněna jména. Z úcty k zemřelým je všechno ostatní vyprávěno tak, jak se to skutečně stalo“. Toto tvrzení je smyšlené ve filmu i v seriálu. Výkonný producent Noah Hawley se rozhodl pokračovat v tomto nápadu bratrů Coenových s tím, že mu to dovoluje "vyprávět příběh novým způsobem". (Zdroj: wikipedia.org) (maseer2)

• - Kufřík s penězi, který představuje jednu z podstatných částí děje v 1. sérii, má svoji značně pohnutou minulost už ve filmu Fargo (1996), kde svému majiteli také nepřinesl moc štěstí. Jedná se zároveň o jediné pojítko mezi původním filmem a novějším seriálem. (Miro_CZ)

• - Když vejde Lester (Martin Freeman) do restaurace za Lornem (Billy Bob Thornton), je na stěně tabule se speciální nabídkou, a to drinkem White Russian, česky Bílý medvěd, který je známý z filmu Big Lebowski (1998), za kterým také stojí bratři Coenové. (BabetakCZE)