Fargo (TV seriál)

USA, 2014 - 2017, 44–69 min

Tvůrci:

Noah Hawley

Jeff Russo

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Colin Hanks, Martin Freeman, Russell Harvard, Kirsten Dunst, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Carrie Coon, Jesse Plemons, Mary Elizabeth Winstead, David Thewlis, Ted Danson, Bokeem Woodbine, Jean Smart, Bob Odenkirk, Keith Carradine, Cristin Milioti, Joey King, Zahn McClarnon, Angus Sampson, Michael Stuhlbarg, Andy Yu, Emily Haine, Jeffrey Donovan, Olivia Sandoval, Rachel Keller, Graham Verchere, Raven Stewart, Goran Bogdan, Joshua Close, Mark Forward, Gary Valentine, Michael Hogan, Shea Whigham, Adam Goldberg, Glenn Howerton, Brad Garrett, Nick Offerman, Elizabeth Marvel, Keir O'Donnell, Tom Musgrave, Barry Flatman, Rachel Blanchard, Susan Park, Oliver Platt, Zina Lee, Allan Dobrescu, Dan Beirne, Kate Walsh, Hamish Linklater, Linda Kash, Mary McDonnell, Julie Ann Emery, Keegan-Michael Key, Peter Breitmayer, Jordan Peele, Gordon S. Miller, Caitlynne Medrek, Spencer Drever, Scott Hylands, Mike Bradecich, Ryan O'Nan, Ivan Sherry, Adam Arkin, Atticus Mitchell, Liam Green, Steve Belford, Matt Cooke, Eric Keenleyside, Kate Corbett, Scoot McNairy, Ray Wise, Terry Kinney, Shawn Doyle, Stephen Root, Brian Markinson, Helena Mattsson, DJ Qualls, Kelly Holden Bashar, Kieran Culkin, Dan Willmott, Andrew Moxham, Daryl Shuttleworth, Markus Parilo, Dave Trimble, Brian Jensen, Christopher Rosamond, Leah Cairns, Jeff Clarke, Bruce Campbell, Jonas Chernick, Gregory 'Dominic' Odjig, Lorne Cardinal, Barkhad Abdirahman, Ann Cusack, Kai Lennox, Greg Bryk, Mackenzie Gray, Sarah Lind, Douglas Chapman, Wayne Duvall, Martin Freeman (vyp.), Elizabeth Bowen, Michelle Thrush, Paul Braunstein, Jane McGregor, Blair Young, Jennifer Copping, Joe Cobden, Eve Harlow, Byron Noble, Ben Wilkinson, T. Michael Morris, Jason William Day, Cory Gruter-Andrew, Greg Lawson, David LeReaney, Carlos Diaz, James Binkley, Kevin O'Grady, Stefan Arngrim, Sam Duke, Allan Dobrescu (a.z.), Rachel Keller (a.z.), Garry Chalk, Fred Melamed, James Jordan, Mark Acheson, James Downing, James D. Hopkin, James Dugan, Tayden Marks, Dan McDougall, Andy King, Anthony Ulc, Sylvester Groth, Fabian Busch, Thomas Mann, Francesca Eastwood, Rob McElhenney, Frances Fisher, Nikolai Nikolaeff, Tyrone Benskin, David Sparrow, Jason Cermak, Dan Jeannotte, Andrew Airlie, Elizabeth Bowen, Samuel Marty, Michael Brown, Chris Rock, David Lawrence Brown

Prekvapilo ma, že som k prvej sérii Farga nenapísal komentár. Považujem ju za rovnocennú s filmovou verziou. Tolerujem seriálový podiel vaty, oceňujem lepšie obsadenie, pretože Billy Bob Thornton dal deju mrazivý nádych a Martin Freeman bol neskutočne plastickou postavou. Potešilo ma aj to, že som sa nestretol s Francis McDormand, ktorá ma vo filme riadne znervózňovala.(23.10.2017)

1. sezóna: Už jen holá skutečnost, že jsem dal osm dílů naráz v maratonu od sedmi hodin večer až téměř do úsvitu, mluví za vše. Neuvěřil bych, že může člověk v jednu chvíli u seriálu řičet smíchy, a v další minutě potom trnout hrůzou a napětím nad zapeklitým dějem. Televizní Fargo začíná jako dusná černočerná komedie, aby se ve své třetině přetavilo v hutné drama a nakonec v ponurou, temnou kriminálku. Je mi to moc líto, pánové McConaughey, Mikkelsene a Dancy, ale Emmy si tento rok bezesporu zaslouží buďto nekompromisní Thornton anebo král zmrdů v lidské podobě Freeman.(13.8.2014)

Výtečná první série. Právě jsem dokoukal finální epizodu a musím upřímně prohlásit, že jsem opravdu hodně na váškách v tom, jestli se mi více líbilo Fargo, nebo True Detective. Vím, že jsou to trošku rozdílné žánry, nicméně asi se mi více líbilo Fargo. Bylo zde více přímé akce, kterou jsem si jako divák mohl vychutnat a bylo zde více momentů, které mě okamžikově překvapily. Úžasná atmosféra a úžasné sherifské prostředí chladu a zimy tomu dodaly naprostou unikátnost. Billy Bob naprosto famózní, stejně jako Colin, Odenkirk, Allison a Freeman. Skvělý, promyšlený a nadupaný seriál podle skutečnosti, u kterého už se stejně jako u TD nemohu dočkat 2. Série. 100%(10.2.2015)

Ze zacatku to na me pusobilo stejne prehodnocenym dojmem jako puvodni film, ale serial skutecne vyuziva svych 10 hodin na maximum a jde mnohem, mnohem dal. At uz ve vykresleni charakteru, celkove komplexnosti, ale hlavne v prostoru i pro male pribehy (uvodni sekvence jednotlivych dilu, nebo flashbacky pro predstaveni novych charakteru jsou super). Nektere sceny jsou vylozene filmove lahudky, zimni atmosfera a zasnezene zabery jsou oku lahodici a je videt, ze i pro nektere herce to byl zazitek, Billy Bob Thornton si dal svuj charakter uplne neskutecne. Po vetsinu casu je to brano vazne a ton je spis potemnely, ale o to vic, kdyz se obcas objevi neco vtipneho to zafunguje, hned nekolik scen u kterych jsem se po dlouhe dobe hodne zasmal. Serial Fargo > Film Fargo. 8/10(6.11.2014)

Je velice pozitivní, že seriálové Fargo nemá s tím filmovým mnoho společného, jde tedy o vcelku originální kousek. Kousek, který je podobně zamotaný, podobně satirický, až černohumorný jako film, ale přitom se zápletka odvíjí jinak, charaktery se vykreslují jinak a překvapení se tvoří nová. Jistá nepředvídatelnost je v této zamotané krimi esenciální, seriál se neodvíjí tak, jak by obyčejný divák čekal a to je dobře. Míra absurdity je znatelná, ale míra realističnosti je ještě mnohem vyšší a za to náleží tvůrcům (podobně jako dřív Coenům) velký respekt. Pocit ze seriálu je skutečný i mrazivý zároveň a to zejména díky famóznímu Billy Bobovi - troufám si říct, že se jedná o jeho životní roli! 9/10(28.8.2015)

• - Představitel neslyšícího zabijáka Russell Harvard se společně se svým bratrem Rennym už hluchý narodil. (geklon)

• - V 10. epizodě 1. série "Mortonova vidlička" říká pan Solverson (Keith Carradine) své nevlastní vnučce Gretě (Joey King), že v roce 1979 byly její maceše/jeho dceři Molly (Allison Tolman) 4 roky. V 1. epizodě 2. série "Waiting for Dutch", která se odehrává právě v roce 1979, je ale Molly 6 let - zmíní se o tom její matka, když ji jde ukládat ke spánku. (Charlizee)

• - V 7. epizodě s názvem „Who Shaves the Barber?“ a 8. epizodě s názvem „The Heap“ se v rolích dvou detektivů objeví populární komici Keegan-Michael Key a Jordan Peele, známí především ze své show Key and Peele (od r. 2012). (geklon)