Fargo (TV seriál)

Fargo

Fargo

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2014 - 2017, 26 h 55 min (Minutáž: 30x50 min)

Jeff Russo

Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman, Colin Hanks, Bob Odenkirk, Joshua Close, Shawn Doyle, Joey King, Oliver Platt, Julie Ann Emery, Glenn Howerton, Brian Markinson, Susan Park, Kate Walsh, Leah Cairns, Adam Goldberg, Keith Carradine, Atticus Mitchell, Kirsten Dunst, Jeff Clarke, Russell Harvard, Jesse Plemons, Ted Danson, Patrick Wilson, Jean Smart, Nick Offerman, Brad Garrett, Kieran Culkin, Bokeem Woodbine, Jeffrey Donovan, Angus Sampson, Adam Arkin, Bruce Campbell, Jonas Chernick, Emily Haine, Michael Hogan, Zahn McClarnon, Cristin Milioti, Gregory 'Dominic' Odjig, Lorne Cardinal, Rachel Blanchard, Barkhad Abdirahman, Ann Cusack, Eric Keenleyside, Elizabeth Marvel, Kate Corbett, Keir O'Donnell, Kai Lennox, Greg Bryk, Terry Kinney, Ryan O'Nan, Mackenzie Gray, Sarah Lind, Douglas Chapman, Wayne Duvall, Martin Freeman (vyp.), Elizabeth Bowen, Michelle Thrush, Barry Flatman, Paul Braunstein, Gary Valentine, Jane McGregor, Keegan-Michael Key, Jordan Peele, Blair Young, Stephen Root, Helena Mattsson, Jennifer Copping, Joe Cobden, Dan Beirne, Eve Harlow, Byron Noble, Spencer Drever, Ben Wilkinson, T. Michael Morris, Jason William Day, Tom Musgrave, Cory Gruter-Andrew, Greg Lawson, David LeReaney, Christopher Rosamond, Kelly Holden Bashar, Peter Breitmayer, Dave Trimble, Carlos Diaz, Gordon S. Miller, James Binkley, Kevin O'Grady, Stefan Arngrim, Liam Green, Brian Jensen, Sam Duke, Ewan McGregor, Carrie Coon, Mary Elizabeth Winstead, Mike Bradecich, Allan Dobrescu (herec, a.z.), Rachel Keller (herec, a.z.), Raven Stewart, Garry Chalk, Scoot McNairy, Fred Melamed, Michael Stuhlbarg, David Thewlis, Daryl Shuttleworth, James Jordan, Markus Parilo, Mark Acheson, James Downing, James D. Hopkin, James Dugan, Tayden Marks, Dan McDougall, Matt Cooke, Graham Verchere, Caitlynne Medrek, Andy King, Anthony Ulc, Scott Hylands, Sylvester Groth, Fabian Busch, Andrew Moxham, Steve Belford, Goran Bogdan, Shea Whigham, Thomas Mann, Francesca Eastwood, Rob McElhenney, Ray Wise, Frances Fisher, Nikolai Nikolaeff, Tyrone Benskin, Hamish Linklater, Mary McDonnell, DJ Qualls, David Sparrow, Jason Cermak, Ivan Sherry, Dan Jeannotte

Nenačta si žádné informace o seriálu, celých dvacet epizod jsem důvěřivě předpokládal, že se vskutku jedná o pravdivé události (notabene když vám to cpou před KAŽDÝM dílem). Jsem příznivcem mystifikací, ale tahle nepřinesla vůbec nic (to, že výkonný producent tvrdí, že mu to umožnilo "vyprávět příběh novým způsobem", je pitomina)... A tato domnělá pravdivost událostí také v mých očích celou dobu omlouvala to, proč je celá řada postav úplně dementních nebo retardovaných (platí obzvláště pro druhou sérii), popř. proč se i postavy, které jsou sympatické a inteligentní, velice často chovají a rozhodují jako po lobotomii. Říkal jsem si, že takové do nebe volající debiloviny asi může napsat jenom sám život. A ono ne. Vděčím(e) za to však samotnému panu producentovi, který nám tak může vyprávět příběh novým, imbecilním způsobem... Abych jen nehaněl, první série je až na výše zmíněný neduh bezchybná. Billy Bob Thorton jako nejvíc bad ass zabiják, Allison Tolman jako policejní Mirek Dušín a Martin Freeman jako neskutečně skvěle zahraná přizdisráčská svině. Druhá série, jakkoli je po technické stránce stejně skvěle zpracovaná jako ta první, je snad s výjimkou Loua a jeho tchána obydlena výhradně neschopnými debilními postavami, což mé hodnocení výrazně sráží. A k tomu přičtěme to, že Peggy, jedna z nejnesnesitelnějších postav vůbec, které jsem už od prvního dílu stříhal metr, kdy už jí konečně někdo sejme, všechny tyhle masakry přežila... 70% (1. série - 90%, 2. série - 60%)(22.1.2017)

Chtěl jsem původně napsat, co je na tomto seriálu skvělého a proč byste jej měli vidět. Když jsem ale narazil na komentáře několika chytřejších, konkrétně na komentář hobitího trolla Bluntmana (Eru, ty víš, že ho od srdce nesnáším), pochopil jsem, že větší službu lidstvu udělám, když jeho fundovaný komentář plný exatní erudice přeložím do lidštiny, tak, aby ho pochopil i debil mého či snad horšího formátu. Vezměme to po(s)tupně. Hobitovy věty budiž kurzívou, překlad tučně. Pilot FARGA je ozvláštňující tím, že oba coenovské přístupy... Pilot jménem Farga činí vše jiným, zvláštním a to tím, že dva vztahy - přístupy někdejších režisérů, bratrů Coenů... (příčinně provázanou sérii černohumorných epizod a spíše umělecky odvyprávěnou a žánrově obtížně kategorizovatelnou tragikomickou existenciální nálož) Tohle se fakt blbě vysvětluje, mno, zkusím to: Seriál, který je plný černého humoru a je z nějaké příčiny provázaný, je vyprávěn uměleckou formou, lze jej těžko zařadit mezi žánry, určit kategorii... bytostná nálož... Nevím, zde možná chybí kus původního textu. Záleží asi na každém, jak to zkusí přeložit. A poslední věta ze Dna pytle: spojuje do jednoho soudržného celku, jenž nejvíc potěší ty, kteří mají filmografii bratří nakoukanou horem spodem. Tedy, na konci vám připomene seriál jakýsi celek, který bude pravděpodobně nějak soudržný... Opět trochu tápu... Tento seriál jakožto tedy soudržný celek potěší nejvíc asi ty, kteří od režisérů původního Farga, bratrů Coenů, viděli všechny jejich další filmy. Doufám, že jsem Vám byl tímto nápomocen. Kdybyste později náhodou narazili na komentář od dalšího ufona, jehož galakčtině nerozumíte, obraťte se na starého dobrého Segrouše.(17.8.2014)

Všechno super. Billy Bob Thornton a jeho prupovídky, pilot na způsob A Film with Me in It, atmosféra věčně promrzlýho Bemidji, absurditky jako nákup ponožek... jen ta Molly je fakt intergalaktická kráva. Jestli spojení "kyselá prdel" v zásadě nedává moc smysl, zrovna na ní pasuje vážně dokonale. Agh!(30.5.2014)

TV-seriál. Parádní pochmurně a satiricko vtipná seriálová detektivka, která mně svou propojeností každého dílu naprosto uchvátila. Mluvím o obou plně emocionálně nabitých sérií. | 1.série (85%), 2.série (85%) > Průměr: 85% (5*) |(28.9.2016)

Minisérie z produkce bratrů Coenových přináší přesně to, co od ní fanoušci původního filmu mohli čekat. Žádný remake či pokračování, zkrátka zasazení do stejného prostředí, ovšem s jinými postavami, které ale do těch původních filmových nemají moc daleko. Roztomilé pomrkávání na diváky znalé filmového Farga je pak takovou chutnou třešinkou na dortu téhle proklatě černé absurdní komedie. První dva díly - 90% Fargo naplnilo veškerá má očekávání a je beze sporu jednou z nejlepších minisérií roku. Mimochodem proměna postavy Martina Freemana je jedním slovem úchvatná. 1. série - 100% Druhá řada mi přišla možná ještě o fous lepší, především co se příběhu týká. Akčkoli tu nechybí klasické fargovské ingredience, je tentokrát mnohem dramatičtější a místy i depresivnější. 2. série - 100% Se třetí řadou bude mít pravděpodobně dost diváků problém, protože se vydává trochu jinou cestou. Je více filozofická a přestože tu nechybí groteskní postavy, zamýšlí se i nad otázkami smyslu života. To vše samozřejmě stále v onom typickém fargovském duchu a s absurditou sobě vlastní. Ewan McGregor v dvojroli znesvářených bratrů podle předpokladů exceluje, ale ve výsledku vás nejvíce upoutá opět skvělá Carrie Coon v roli policistky, kterou všichni (včetně automatických dveří) ignorují, a především pak nenapodobitelný záporák Varga v podání Davida Thewlise. 3. série - 90%(29.4.2014)

• - Kufřík s penězi, který představuje jednu z podstatných částí děje v 1. sérii, má svoji značně pohnutou minulost už ve filmu Fargo (1996), kde svému majiteli také nepřinesl moc štěstí. Jedná se zároveň o jediné pojítko mezi původním filmem a novějším seriálem. (Miro_CZ)

• - Seriál, respektive poslední díl "Morton's Fork", končí za doprovodu hudebního motivu, kterým začíná film Fargo (1996). (bohhous22)

• - Spoiler: V 7. díle 1. série "Who Shaves the Barber?", kdy policista Molly (Allison Tolman) navštíví v nemocnici hluchoněmého nájemného vraha, používá pro komunikaci tabulku a fix. Je možné si všimnout, že slovo "deaf" z tabulky zmizí a opět se objeví. (fifas2)