Reklama

Reklama

Fargo

(seriál)
  • USA Fargo
Trailer 1
USA, (2014–2024), 44 h 20 min (Minutáž: 39–69 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Russell Harvard, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Juno Temple, Kirsten Dunst, Colin Hanks, Carrie Coon (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(51)

Seriál Fargo, inspirovaný stejnojmenným oscarovým snímkem, adaptoval spisovatel a scénárista Noah Hawley. Děj se točí kolem zbrusu nového “skutečného” zločinu a neotřelých postav. Vše je protkáno typicky černým humorem, vraždami a pověstnou “minnesotskou zdvořilostí,” díky nimž se z filmu stala nadčasová klasika... (HBO Europe)

Videa (24)

Trailer 1

Recenze (633)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Co chceš, abych řekl novýmu šerifovi?“ - „Že sem viděla oceán…a že byl mokrej.“ Seriál (zatím) 3 řadami v mnohém předčil film (který je dobré vidět i skrz „kufr“, abyste tušili), a to jak v postavách, černém humoru, zápletkách, atmosféře, tak i napětí. První série má nejživotnější charaktery, nejzajímavější proměnu (Freeman) a nejstylovějšího záporáka (démon Thornton). Zjistíte, že smlouvat o ceně ponožek se vyplácí, ale otvírat dveře do minulosti ne…jasných 5*. Druhá řada se i přes rozpačitý úvod (+ víte, které 2 postavy přežijí) postupně nastartuje, protagonisty si pozvolna oblíbíte, v očekávání masakru se dostaví napětí a naučíte se, jak zacházet s rukojmím (groteskní „konvice“). Finále už nabízí top kvalitu, škoda ale „talíře“…i proto „jen“ silné 4*. Třetí série má zas výborné postavy (např. slizký Thewlisův záporák, dvojitý McGregor, víc hrdinek), originální zlodějův „podpis“, 1 velký návrat, řadu parádních zvratů, …ale i nudnou „LA“ kapitolu a pár podivností/náhod, jež mi „nevoněly“ („vede“ bowling). Na 5* to ale stačí. Celkově? Slabší plný počet. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Po třech dílech musím říct, že vítězí rozpaky. Děj je zajímavý a rozhodně originální, ale proč se sakra všechny postavy chovají tak debilně, hloupě, divně (ano, v čele s policejním sborem) a jednají naprosto nelogicky? Navíc mám občas neodbytný dojem, že sleduji spíše roboty s naprogramovaným úsměvem a "myšlením". Nicméně z donucení drahé polovičky musím sledovat dál, tak snad časem budu chytřejší. EDIT: Vždycky jsem si byla jistá, že když se nedostaví nadšení při shlédnutí prvních tří dílů, už se nedostaví nikdy. No... budu svůj názor muset jednoznačně přehodnotit. Nic takového, jako je Fargo, tu ještě nebylo. Ne z hlediska zápletky, která sama o sobě tak unikátní není, ale stylem vyprávění, neotřelým tragikomickým humorem a bizarní hlavní postavou. Přestože jsem k prvním třem dílům přistupovala nedůvěřivě a do zhlédnutí se musela spíše nutit, postupně si mě ten ledový zapadákov se všemi svými podivuhodnými postavičkami získal. Jen se mi pořád nechce věřit, že jsou u policie a FBI takoví hlupáci. :) ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem původně napsat, co je na tomto seriálu skvělého a proč byste jej měli vidět. Když jsem ale narazil na komentáře několika chytřejších, konkrétně na komentář hobitího trolla Bluntmana (Eru, ty víš, že ho od srdce nesnáším), pochopil jsem, že větší službu lidstvu udělám, když jeho fundovaný komentář plný exatní erudice přeložím do lidštiny, tak, aby ho pochopil i debil mého či snad horšího formátu. Vezměme to po(s)tupně. Hobitovy věty budiž kurzívou, překlad tučně. Pilot FARGA je ozvláštňující tím, že oba coenovské přístupy... Pilot jménem Farga činí vše jiným, zvláštním a to tím, že dva vztahy - přístupy někdejších režisérů, bratrů Coenů... (příčinně provázanou sérii černohumorných epizod a spíše umělecky odvyprávěnou a žánrově obtížně kategorizovatelnou tragikomickou existenciální nálož) Tohle se fakt blbě vysvětluje, mno, zkusím to: Seriál, který je plný černého humoru a je z nějaké příčiny provázaný, je vyprávěn uměleckou formou, lze jej těžko zařadit mezi žánry, určit kategorii... bytostná nálož... Nevím, zde možná chybí kus původního textu. Záleží asi na každém, jak to zkusí přeložit. A poslední věta ze Dna pytle: spojuje do jednoho soudržného celku, jenž nejvíc potěší ty, kteří mají filmografii bratří nakoukanou horem spodem. Tedy, na konci vám připomene seriál jakýsi celek, který bude pravděpodobně nějak soudržný... Opět trochu tápu... Tento seriál jakožto tedy soudržný celek potěší nejvíc asi ty, kteří od režisérů původního Farga, bratrů Coenů, viděli všechny jejich další filmy. Doufám, že jsem Vám byl tímto nápomocen. Kdybyste později náhodou narazili na komentář od dalšího ufona, jehož galakčtině nerozumíte, obraťte se na starého dobrého Segrouše. ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

Pilot FARGA je ozvláštňující tím, že oba coenovské přístupy (příčinně provázanou sérii černohumorných epizod a spíše umělecky odvyprávěnou a žánrově obtížně kategorizovatelnou tragikomickou existenciální nálož) spojuje do jednoho soudržného celku, jenž nejvíc potěší ty, kteří mají filmografii bratří nakoukanou horem spodem. Více v recenzi pro FilmServer. ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvé sériu som si nevychutnal až tak, ako niektorí iní diváci, ktorí z pre mňa dosť nepochopiteľných dôvodov hovorili o seriáli roka. Mierne ľahký nadpriemer to áno, ale dosť ma iritovalo mnooooožstvo nechutne záporných postáv, ako záver ukázal úplne zbytočné dejové vedľajšie nikam nevedúce línie (Oliver Platt) a nelogické konanie (nájomný vrah ohrozí celú svoju existenciu len preto, že ho vo výťahu údajne spoznal nejaký opitý blbeček). Plusom bola mrazivá snežná atmosféra, sympatické kladné postavy (budúca šerifka, jej otec a jej nová láska a jeho dcéra). Výkon oceňovaného Billy Boba Thorntona hodnotím rozporuplne - na jednej strane silná záporná postava, ale tiež mimoriadne nesympatická (aj záporná postava môže byť istým spôsobom sympatická). Našťastie potom prišla druhá séria (odohrávajúca sa pred prvou, ale viac krát na ňu skvele reagujúca, viď. absolútne dojemný úvod poslednej časti) a tá ma úplne rozsekala. Ultimátna vojna dvoch mafiánskych vojen a uprostred nich neškodní obyvatelia zaspatého mestečka v čele s mimoriadne čestným šerifom Patrickom Wilson a jeho rodinou. "Dobrú noc, pán Solverson." - "Dobrú noc, pani Solversonovú. A aj celému šíremu svetu." ()

Galerie (1 005)

Zajímavosti (29)

  • V čase cca 24:55 jsou na střeše budovy Cold Storage zřetelně vidět sestavy antén pro provoz mobilních telefonů, ačkoliv se příběh odehrává v 50. letech 20. století. (Bolex)
  • Rodina majitele pohřební služby má příjmení českého původu – Smutny. (awful)

Související novinky

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Již nějakou dobu víme, že nadcházející celovečerní film ze světa Vetřelce s názvem Alien: Romulus je dotočen a čeká nás příští léto, přičemž jeho režisér a scenárista Fede Alvarez se chlubí tím, že… (více)

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

27.04.2023

Ačkoliv doba přeje rebootům a návratům ikonických hrdinů – ostatně už to nepotrvá moc dlouho, a do kin se vrátí legendární Indiana Jones s tváří Harrisona Forda – jednu konkrétní postavu s tváří jiné… (více)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (více)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (více)

Reklama

Reklama