Fargo (TV seriál)

USA, 2014 - 2017, 44–69 min

Tvůrci:

Noah Hawley

Jeff Russo

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Colin Hanks, Martin Freeman, Russell Harvard, Kirsten Dunst, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Carrie Coon, Jesse Plemons, Mary Elizabeth Winstead, David Thewlis, Ted Danson, Bokeem Woodbine, Jean Smart, Bob Odenkirk, Keith Carradine, Cristin Milioti, Joey King, Zahn McClarnon, Angus Sampson, Michael Stuhlbarg, Andy Yu, Emily Haine, Jeffrey Donovan, Olivia Sandoval, Rachel Keller, Graham Verchere, Raven Stewart, Goran Bogdan, Joshua Close, Mark Forward, Gary Valentine, Michael Hogan, Shea Whigham, Adam Goldberg, Glenn Howerton, Brad Garrett, Nick Offerman, Elizabeth Marvel, Keir O'Donnell, Tom Musgrave, Barry Flatman, Rachel Blanchard, Susan Park, Oliver Platt, Zina Lee, Allan Dobrescu, Dan Beirne, Kate Walsh, Hamish Linklater, Linda Kash, Mary McDonnell, Julie Ann Emery, Keegan-Michael Key, Peter Breitmayer, Jordan Peele, Gordon S. Miller, Caitlynne Medrek, Spencer Drever, Scott Hylands, Mike Bradecich, Ryan O'Nan, Ivan Sherry, Adam Arkin, Atticus Mitchell, Liam Green, Steve Belford, Matt Cooke, Eric Keenleyside, Kate Corbett, Scoot McNairy, Ray Wise, Terry Kinney, Shawn Doyle, Stephen Root, Brian Markinson, Helena Mattsson, DJ Qualls, Kelly Holden Bashar, Kieran Culkin, Dan Willmott, Andrew Moxham, Daryl Shuttleworth, Markus Parilo, Dave Trimble, Brian Jensen, Christopher Rosamond, Leah Cairns, Jeff Clarke, Bruce Campbell, Jonas Chernick, Gregory 'Dominic' Odjig, Lorne Cardinal, Barkhad Abdirahman, Ann Cusack, Kai Lennox, Greg Bryk, Mackenzie Gray, Sarah Lind, Douglas Chapman, Wayne Duvall, Martin Freeman (vyp.), Elizabeth Bowen, Michelle Thrush, Paul Braunstein, Jane McGregor, Blair Young, Jennifer Copping, Joe Cobden, Eve Harlow, Byron Noble, Ben Wilkinson, T. Michael Morris, Jason William Day, Cory Gruter-Andrew, Greg Lawson, David LeReaney, Carlos Diaz, James Binkley, Kevin O'Grady, Stefan Arngrim, Sam Duke, Allan Dobrescu (a.z.), Rachel Keller (a.z.), Garry Chalk, Fred Melamed, James Jordan, Mark Acheson, James Downing, James D. Hopkin, James Dugan, Tayden Marks, Dan McDougall, Andy King, Anthony Ulc, Sylvester Groth, Fabian Busch, Thomas Mann, Francesca Eastwood, Rob McElhenney, Frances Fisher, Nikolai Nikolaeff, Tyrone Benskin, David Sparrow, Jason Cermak, Dan Jeannotte, Andrew Airlie, Elizabeth Bowen, Samuel Marty, Michael Brown, Chris Rock

Zatím hodnotím jen po 2 dílech, ale dám plnou a časem aktualizuji. Je to trochu jiné než film, ale stejně povedené. trochu jsem čekal něco ve stylu seriálu Od sopumraku do úsvitu - tedy děj filmu převyprávěný znovu s příběhem a scénami navíc. Tohle je ale ještě lepší.(28.4.2014)

TV-seriál. Parádní pochmurně a satiricko vtipná seriálová detektivka, která mně svou propojeností každého dílu naprosto uchvátila. Mluvím o obou plně emocionálně nabitých sérií. | 1.série (85%), 2.série (85%) > Průměr: 85% (5*) |(28.9.2016)

Hltal som to ako jablkové koláče od babky. Veľmi sľubná zápletka pomaly sa rozvíjajúca a komplikujúca sa k mojej veľkej spokojnosti a k veľkej nespokojnosti všetkých zúčastnených. Thornton má veľmi skvelú postavu a berie si z nej každú minútu pre seba. Freeman dokazuje že nie je len Hobitom ale aj pekným psychopatom. Jeho premena je veľmi výrazným a funkčným prvkom. Bavil ma najviac. Inak plejáda výborných hercov, scenáristických a réžijných nápadov - mojžíšové rany - a pekne vygradované finále. Hoci pilot bol vo svojej ťarbavosti a čiernohumornosti o máličko lepší. Ale atmosféra bezchybná. Ďalší silný pilier americkej seriálovej tvorby. 1. séria - 100% Prequel k parádnej prvej sérií je síce iný, temnejší, bez výraznejších humorných prvkov a plný war stories, ale funguje. Iný prístup, ale rovnaká genéza kauzality a náhod, ktoré systematicky posúvajú dej k finále. Postavy znova hutné a uveriteľné. Najlepšie z toho vychádza dou Wilson a Danson v úlohe dvoch policajtov. Alebo teda prvý veľký prípad Solversonovej rodiny. Atmosféra hutná, krvi sa to neštíti a zároveň si celá séria užíva rozpravy trochu filozofickejšieho rázu hlavne podané cez černocha Milligana. Zabijácky indián je potom už len bonusom. Herecky vyspelé, scenáristicky vypyplané a hoci je to oproti prvej sérií rozdiel, stále to funguje. Dokonca aj línia s lietajúcim tanierom, ktorou som si na začiatku vôbec nebol istý. 2.Séria - 100% Trochu slabšie ako predchádzajúce série, ale stále kvalitka. Práve ten fakt, že už to nie je based na skutočnosti tomu uberá trochu gráciu. Fargo je tu tiež mimo a celé to sleduje len kriminálku zápletku, ktorá je vystavaná s prvotriednou noblesou ako pocta bratom Coenovcom. McGregor v dvoj úlohe skvelý ale celý film si pre seba kradne David Thewlis ako ten najhnusnejší zloduch vôbec. Všetky postavičky okolo neho sú ako prvotriedne šachové figurky, ktorých existencia je veľmi neistá. Má to sympatické postavy, dobré dejové zvraty a super feeling. Dokonca aj ten koniec je taký správny. 80%(14.1.2016)

Prekvapilo ma, že som k prvej sérii Farga nenapísal komentár. Považujem ju za rovnocennú s filmovou verziou. Tolerujem seriálový podiel vaty, oceňujem lepšie obsadenie, pretože Billy Bob Thornton dal deju mrazivý nádych a Martin Freeman bol neskutočne plastickou postavou. Potešilo ma aj to, že som sa nestretol s Francis McDormand, ktorá ma vo filme riadne znervózňovala.(23.10.2017)

Překvapivě skvostný seriál z prostředí zamrzlé Minnesoty, dokonce pro mě o dost lepší než původní filmové zpracování. Noah Hawley má Coenovce dobře nastudované. Ani nevím přesně proč, ale ta městská poetika mi hrozně připomíná kultovní Twin Peaks (a to není vůbec chyba!). Billy Bob Thorton a Martin Freeman jsou herecky naprosto perfektní (možná slovo boží je vhodnější)! Druhá série je úplně jiná, dokonce snad i lepší (a ta retro kamera je luxusní)! Třetí série mi přišla o něco slabší, ale i tak tam bylo hodně zajímavých momentů. Celkově však zůstávám na stále silných 5 hvězdách!(1.10.2014)

• - Seriál, respektive poslední díl "Morton's Fork", končí za doprovodu hudebního motivu, kterým začíná film Fargo (1996). (bohhous22)

• - Fargo je největším městem státu Severní Dakota ve Spojených státech amerických. (Henk123)

• - Spoiler: V 7. díle 1. série "Who Shaves the Barber?", kdy policista Molly (Allison Tolman) navštíví v nemocnici hluchoněmého nájemného vraha, používá pro komunikaci tabulku a fix. Je možné si všimnout, že slovo "deaf" z tabulky zmizí a opět se objeví. (fifas2)