Reklama

Reklama

Fargo

(seriál)
  • USA Fargo
Trailer 1
USA, (2014–2024), 44 h 20 min (Minutáž: 39–69 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Russell Harvard, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Juno Temple, Kirsten Dunst, Colin Hanks, Carrie Coon (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(51)

Seriál Fargo, inspirovaný stejnojmenným oscarovým snímkem, adaptoval spisovatel a scénárista Noah Hawley. Děj se točí kolem zbrusu nového “skutečného” zločinu a neotřelých postav. Vše je protkáno typicky černým humorem, vraždami a pověstnou “minnesotskou zdvořilostí,” díky nimž se z filmu stala nadčasová klasika... (HBO Europe)

Videa (24)

Trailer 1

Recenze (632)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tu máme tri kvalitatívne veľmi vyrovnané série a vyzerá to tak, že budeme pokračovať ďalej. A dá sa predpokladať, že opäť vo veľmi vysokom tempe a kvalitatívne na výši. Ktorá je tá najlepšia séria, nech si rozhodne každý divák sám, ja mám dojem, že zrovna tá, ktorú som práve dopozeral, pretože ju mám čerstvo v pamäti. Fargo funguje na viacerých rovinách, ako drsná krimi, ako čiernohumorné postmoderné dielo, ako pocta Coenovcom, ako zamyslenie sa nad mnohými spoločenskými problémami, aj ako reflexia ľudskej podstaty a podstaty násilia. Herci sú bez výnimky dokonalí a je super, že takéto hviezdy považujú za česť sa účastniť na tomto vynikajúcom projekte. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Seriál Fargo mě uchvátil svou komplexní propracovaností a úžasným scénářem. Dokázal inteligentně a s lehkostí, stejně jako s jakousi minimalistickou gradací spojit všechny ty bizarní, absurdní a kruté události do jednoho příběhu, jehož každý další díl mě přiváděl v němý úžas, jak je to všechno neuvěřitelně propojené a jak do sebe všechny ty dílky skládačky zapadají. Mělo to logiku, a nebylo z toho vůbec cítit, že je to dělané "na sílu", že je příběh zamotaný, nebo že by nedával smysl. Martin Freeman is the King! Ten chlap je zatracený génius a jeho výkon v roli Lestera Nygaarda by si zasloužil všechny možné nominace. Jeho přerod z ušlápnutého, spořádaného občana, který si nechá srát na hlavu na tvrdého a manipulativního grázlíka, je fenomenální. Dokonalá hudba Jeffa Russo, výborná atmosféra mrazivé krajiny. A jelikož jsem Farga zhlédla na AMC, můžu říct, že tento seriál má jeden z nejhorších dabingů, jaké si kdy kdo vůbec dovolil pustit ven na světlo. A že si to někdo dovolil udělat tak geniálnímu seriálu, jakým tento bezpochyby je. Drzost, troufalost a bezostyšná trestuhodnost. Za něco takového by se vážně mělo zavírat:) Alespoň, že nejlíp z toho vyšel Martin Freeman, on je asi jediná postava, jemuž jeho dabér zůstal po celý seriál a nemluvil přitom deset dalších postav. Když jsem potom zhlédla Fargo od bratří Cohenů, oproti tomuto seriálu mi to připadalo jako hodně špatný průměr. "Jestli si někdo dokáže vystřelit mozek nenabitou puškou, pak ty.", "Jsi v hajzlu, něco jsi udělal a poneseš následky, já jsem následek." ()

Reklama

BoPo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh je dobre premyslený, úspešne požmurkáva na filmovú predlohu, ale ide si svojou nevyšlapanou cestou. Oceňujem najmä zaujímavý vývoj, vďaka ktorému nevadí pomalšie tempo. Síce sa tu nájdu postavy, ktoré by človek najradšej zabil po pár minútach (prvý v poradí určite doslovný Forrest Gump junior), ale Allison Tolman je sympatická baculka, Martin Freeman je správne nejednoznačný a Billy Bob Thornton...on to má jednoducho v sebe. A všetci pekne zabalení do bielej periny potriesnenej krvou. Najviac mi zo všetkých dojmov vyčnieval ten zo znovu nájdenej chuti do života. Nadpriemerný seriál? Rohodne. Udalosť roka? Nie, ale medzi kandidátov by som ho jednoznačne nominoval. II. a III. sériu hodnotím individuálne, nakoľko ide o samostatné seriály so spoločnou značkou Fargo. ()

Fr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„NÁSLEDUJÍCÍ UDÁLOSTI SE STALY V MINNESOTĚ ROKU 2006. JMÉNA PŘEŽIVŠÍCH BYLA ZMĚNĚNA NA JEJICH VLASTNÍ ŽÁDOST. Z ÚCTY K ZEMŘELÝM JE VŠE OSTATNÍ POPSÁNO PŘESNĚ TAK, JAK SE TO STALO…“ /// Mrazivej příběh z mrazivýho kraje. Série zvláštních vražd, který spojuje jedna osoba a Fargo. A dokuď se hádanka nevyřeší, lidi chcípaj a chcípaj… Dobře odvyprávěný, zajímavý postavy, charismatickej padouch a fabulace skutečnosti (podezírám Thorntona, že tam vraždil on, aby pak mohl vystřihnout svůj skvostnej seriálovej part). Série plná drsnejch scén, ze kterých (často nenápadně) vyčuhuje (ukrytej) ftip (černej pochopitelně) a která je (stejně jako Freeman) díl od dílu lepší a lepší. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Fargo? Neznám. 2.) Nechápu, proč lidský oko vidí ze všech barev nejvíc odstínů zelený. 3.) Thx za titule „Anniie126“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Fargo z roku 1996 ma absolútne nenadchol a preto som nemal najmenšiu chuť pustiť sa do jeho neskoršej, seriálovej verzie. Dal som ale na radu kamaráta, ktorý si tento počin vychvaľoval a musím povedať, že som urobil veľmi dobre. Udalosti z mestečka Bemidji diváka vtiahnu do deja a len tak ho nepustia. Desať dielov ubehlo raketovou rýchlosťou a okrem skvelej atmosféry dávam veľký palec hereckej dvojke Billy Bob Thornton-Martin Freeman a skvelej main theme úvodnej znelke od Jeffa Russoa. Prvá séria bola parádička, uvidíme ako sa pochlapí tá druhá. __ Druhá séria sa mi hádam páčila ešte o nejaký ten kúsok viac ako jednotka. Extrémne pútavý príbeh a famózne sympatické postavy ako Lou Solverson, Hanzee, Dodd, Mike Milligan... skrátka parádička. 1. séria+2. séria - 90-95% ()

Galerie (1 005)

Zajímavosti (28)

  • Poslední díl první série končí za doprovodu hudebního motivu, kterým začíná film Fargo (1996). (bohhous22)
  • Lester Nygaard (Martin Freeman) dostane od agenta FBI Pepperse známou hádanku o farmáři, který musí na lodi přepravit přes řeku vlka, kozu a hlávku zelí. Se stejnou hádankou se musel Martin Freeman jako Tim Canterbury popasovat v epizodě The Quiz britského seriálu Kancl (od r. 2001). (boshke)
  • V čase cca 24:55 jsou na střeše budovy Cold Storage zřetelně vidět sestavy antén pro provoz mobilních telefonů, ačkoliv se příběh odehrává v 50. letech 20. století. (Bolex)

Související novinky

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Již nějakou dobu víme, že nadcházející celovečerní film ze světa Vetřelce s názvem Alien: Romulus je dotočen a čeká nás příští léto, přičemž jeho režisér a scenárista Fede Alvarez se chlubí tím, že… (více)

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

27.04.2023

Ačkoliv doba přeje rebootům a návratům ikonických hrdinů – ostatně už to nepotrvá moc dlouho, a do kin se vrátí legendární Indiana Jones s tváří Harrisona Forda – jednu konkrétní postavu s tváří jiné… (více)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (více)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (více)

Reklama

Reklama