Fargo (TV seriál)

Fargo

Fargo

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2014–2020, 34 h 2 min (Minutáž: 44–69 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Jeff Russo

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Colin Hanks, Martin Freeman, Russell Harvard, Kirsten Dunst, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Carrie Coon, Jesse Plemons, Mary Elizabeth Winstead, David Thewlis, Ted Danson, Bokeem Woodbine, Jean Smart, Bob Odenkirk, Keith Carradine, Cristin Milioti, Joey King, Zahn McClarnon, Angus Sampson, Michael Stuhlbarg, Andy Yu, Emily Haine, Jeffrey Donovan, Olivia Sandoval, Rachel Keller, Graham Verchere, Raven Stewart, Goran Bogdan, Joshua Close, Mark Forward, Gary Valentine, Michael Hogan, Shea Whigham, Adam Goldberg, Glenn Howerton, Brad Garrett, Nick Offerman, Elizabeth Marvel, Keir O'Donnell, Tom Musgrave, Barry Flatman, Rachel Blanchard, Susan Park, Oliver Platt, Zina Lee, Allan Dobrescu, Dan Beirne, Kate Walsh, Hamish Linklater, Linda Kash, Mary McDonnell, Julie Ann Emery, Keegan-Michael Key, Peter Breitmayer, Jordan Peele, Gordon S. Miller, Caitlynne Medrek, Spencer Drever, Scott Hylands, Mike Bradecich, Ryan O'Nan, Ivan Sherry, Adam Arkin, Atticus Mitchell, Liam Green, Steve Belford, Matt Cooke, Eric Keenleyside, Kate Corbett, Scoot McNairy, Ray Wise, Terry Kinney, Shawn Doyle, Stephen Root, Brian Markinson, Helena Mattsson, DJ Qualls, Kelly Holden Bashar, Kieran Culkin, Dan Willmott, Andrew Moxham, Daryl Shuttleworth, Markus Parilo, Dave Trimble, Brian Jensen, Christopher Rosamond, Leah Cairns, Jeff Clarke, Bruce Campbell, Jonas Chernick, Gregory 'Dominic' Odjig, Lorne Cardinal, Barkhad Abdirahman, Ann Cusack, Kai Lennox, Greg Bryk, Mackenzie Gray, Sarah Lind, Douglas Chapman, Wayne Duvall, Martin Freeman (vyp.), Elizabeth Bowen, Michelle Thrush, Paul Braunstein, Jane McGregor, Blair Young, Jennifer Copping, Joe Cobden, Eve Harlow, Byron Noble, Ben Wilkinson, T. Michael Morris, Jason William Day, Cory Gruter-Andrew, Greg Lawson, David LeReaney, Carlos Diaz, James Binkley, Kevin O'Grady, Stefan Arngrim, Sam Duke, Allan Dobrescu (a.z.), Rachel Keller (a.z.), Garry Chalk, Fred Melamed, James Jordan, Mark Acheson, James Downing, James D. Hopkin, James Dugan, Tayden Marks, Dan McDougall, Andy King, Anthony Ulc, Sylvester Groth, Fabian Busch, Thomas Mann, Francesca Eastwood, Rob McElhenney, Frances Fisher, Nikolai Nikolaeff, Tyrone Benskin, David Sparrow, Jason Cermak, Dan Jeannotte, Andrew Airlie, Elizabeth Bowen, Samuel Marty, Michael Brown, Chris Rock, David Lawrence Brown, Tom Carey, Peter Skagen, Joe Norman Shaw, Marty Antonini, Jason Schwartzman, Jack Huston, Amber Midthunder, Ben Whishaw, Jessie Buckley, Salvatore Esposito, Jeremie Harris, Emyri Crutchfield, Francesco Acquaroli, Allegra Fulton, Timothy Olyphant, Nadia Simms

TV-seriál. Parádní pochmurně a satiricko vtipná seriálová detektivka, která mně svou propojeností každého dílu naprosto uchvátila. Mluvím o obou plně emocionálně nabitých sérií. | 1.série (85%), 2.série (85%), 3.série (??%), 4.série (??%) > Průměr: 85% (5*) |(28.9.2016)

Tak tu máme tri kvalitatívne veľmi vyrovnané série a vyzerá to tak, že budeme pokračovať ďalej. A dá sa predpokladať, že opäť vo veľmi vysokom tempe a kvalitatívne na výši. Ktorá je tá najlepšia séria, nech si rozhodne každý divák sám, ja mám dojem, že zrovna tá, ktorú som práve dopozeral, pretože ju mám čerstvo v pamäti. Fargo funguje na viacerých rovinách, ako drsná krimi, ako čiernohumorné postmoderné dielo, ako pocta Coenovcom, ako zamyslenie sa nad mnohými spoločenskými problémami, aj ako reflexia ľudskej podstaty a podstaty násilia. Herci sú bez výnimky dokonalí a je super, že takéto hviezdy považujú za česť sa účastniť na tomto vynikajúcom projekte.(26.5.2020)

Prekvapilo ma, že som k prvej sérii Farga nenapísal komentár. Považujem ju za rovnocennú s filmovou verziou. Tolerujem seriálový podiel vaty, oceňujem lepšie obsadenie, pretože Billy Bob Thornton dal deju mrazivý nádych a Martin Freeman bol neskutočne plastickou postavou. Potešilo ma aj to, že som sa nestretol s Francis McDormand, ktorá ma vo filme riadne znervózňovala.(23.10.2017)

Nenačta si žádné informace o seriálu, celých dvacet epizod jsem důvěřivě předpokládal, že se vskutku jedná o pravdivé události (notabene když vám to cpou před KAŽDÝM dílem). Jsem příznivcem mystifikací, ale tahle nepřinesla vůbec nic (to, že výkonný producent tvrdí, že mu to umožnilo "vyprávět příběh novým způsobem", je pitomina)... A tato domnělá pravdivost událostí také v mých očích celou dobu omlouvala to, proč je celá řada postav úplně dementních nebo retardovaných (platí obzvláště pro druhou sérii), popř. proč se i postavy, které jsou sympatické a inteligentní, velice často chovají a rozhodují jako po lobotomii. Říkal jsem si, že takové do nebe volající debiloviny asi může napsat jenom sám život. A ono ne. Vděčím(e) za to však samotnému panu producentovi, který nám tak může vyprávět příběh novým, imbecilním způsobem... Abych jen nehaněl, první série je až na výše zmíněný neduh bezchybná. Billy Bob Thorton jako nejvíc bad ass zabiják, Allison Tolman jako policejní Mirek Dušín a Martin Freeman jako neskutečně skvěle zahraná přizdisráčská svině. Druhá série, jakkoli je po technické stránce stejně skvěle zpracovaná jako ta první, je snad s výjimkou Loua a jeho tchána obydlena výhradně neschopnými debilními postavami, což mé hodnocení výrazně sráží. A k tomu přičtěme to, že Peggy, jedna z nejnesnesitelnějších postav vůbec, které jsem už od prvního dílu stříhal metr, kdy už jí konečně někdo sejme, všechny tyhle masakry přežila... 70% (1. série - 90%, 2. série - 60%)(22.1.2017)

Zatím hodnotím jen po 2 dílech, ale dám plnou a časem aktualizuji. Je to trochu jiné než film, ale stejně povedené. trochu jsem čekal něco ve stylu seriálu Od sopumraku do úsvitu - tedy děj filmu převyprávěný znovu s příběhem a scénami navíc. Tohle je ale ještě lepší.(28.4.2014)

• - Píseň, která zazní v intru epizody, je „War Pigs“ od Black Sabbath. (DarweyD)

• - Stejně jako ve filmu, z něhož seriál vychází, začíná každá epizoda textem „Tohle je skutečný příběh. Popsané události se staly v Minnesotě roku 2006. Na žádost přeživších byla všem změněna jména. Z úcty k zemřelým je všechno ostatní vyprávěno tak, jak se to skutečně stalo“. Toto tvrzení je smyšlené ve filmu i v seriálu. Výkonný producent Noah Hawley se rozhodl pokračovat v tomto nápadu bratrů Coenových s tím, že mu to dovoluje "vyprávět příběh novým způsobem". (Zdroj: wikipedia.org) (maseer2)

• - Thadeusovu milenku Vivien Lord si v retrospektivní části zahrála dcera Clinta Eastwooda a Frances Fisher, Francesca Eastwood, pro autenticitu pak Vivien v reálném čase ztvárnila právě její matka Frances Fisher. (Achmed)