Fargo (TV seriál)

Fargo

Fargo

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2014 - 2017, 26 h 55 min (Minutáž: 30x50 min)

Jeff Russo

Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman, Colin Hanks, Bob Odenkirk, Joshua Close, Shawn Doyle, Joey King, Oliver Platt, Julie Ann Emery, Glenn Howerton, Brian Markinson, Susan Park, Kate Walsh, Leah Cairns, Adam Goldberg, Keith Carradine, Atticus Mitchell, Kirsten Dunst, Jeff Clarke, Russell Harvard, Jesse Plemons, Ted Danson, Patrick Wilson, Jean Smart, Nick Offerman, Brad Garrett, Kieran Culkin, Bokeem Woodbine, Jeffrey Donovan, Angus Sampson, Adam Arkin, Bruce Campbell, Jonas Chernick, Emily Haine, Michael Hogan, Zahn McClarnon, Cristin Milioti, Gregory 'Dominic' Odjig, Lorne Cardinal, Rachel Blanchard, Barkhad Abdirahman, Ann Cusack, Eric Keenleyside, Elizabeth Marvel, Kate Corbett, Keir O'Donnell, Kai Lennox, Greg Bryk, Terry Kinney, Ryan O'Nan, Mackenzie Gray, Sarah Lind, Douglas Chapman, Wayne Duvall, Martin Freeman (vyp.), Elizabeth Bowen, Michelle Thrush, Barry Flatman, Paul Braunstein, Gary Valentine, Jane McGregor, Keegan-Michael Key, Jordan Peele, Blair Young, Stephen Root, Helena Mattsson, Jennifer Copping, Joe Cobden, Dan Beirne, Eve Harlow, Byron Noble, Spencer Drever, Ben Wilkinson, T. Michael Morris, Jason William Day, Tom Musgrave, Cory Gruter-Andrew, Greg Lawson, David LeReaney, Christopher Rosamond, Kelly Holden Bashar, Peter Breitmayer, Dave Trimble, Carlos Diaz, Gordon S. Miller, James Binkley, Kevin O'Grady, Stefan Arngrim, Liam Green, Brian Jensen, Sam Duke, Ewan McGregor, Carrie Coon, Mary Elizabeth Winstead, Mike Bradecich, Allan Dobrescu (herec, a.z.), Rachel Keller (herec, a.z.), Raven Stewart, Garry Chalk, Scoot McNairy, Fred Melamed, Michael Stuhlbarg, David Thewlis, Daryl Shuttleworth, James Jordan, Markus Parilo, Mark Acheson, James Downing, James D. Hopkin, James Dugan, Tayden Marks, Dan McDougall, Matt Cooke, Graham Verchere, Caitlynne Medrek, Andy King, Anthony Ulc, Scott Hylands, Sylvester Groth, Fabian Busch, Andrew Moxham, Steve Belford, Goran Bogdan, Shea Whigham, Thomas Mann, Francesca Eastwood, Rob McElhenney, Ray Wise, Frances Fisher, Nikolai Nikolaeff, Tyrone Benskin, Hamish Linklater, Mary McDonnell, DJ Qualls, David Sparrow, Jason Cermak, Ivan Sherry, Dan Jeannotte, Mark Forward, Olivia Sandoval, Andy Yu, Andrew Airlie

Seriál, u kterého vám srdce nejrychleji tepe u prvního dílu. Mnoho mrtvých, samý sníh, opravdu zvláštní, až sympatický černý humor, ale pořád jen variace na Coeny. Nakonec si mě ale i tohle Fargo získalo, asi dvou neústupností, stejně jako hlavní ženská hrdinka. Od počátečních sedmdesáti se mé hodnocení na konci ustálilo na devadesáti procentech, to už jsem taky dlouho nezažil!(24.9.2015)

Zvláštny kúsok. Tam, kde bratia Coenovci nastolili základnú zmes koncetrovanej čiernej komédie a mrazivého thrilleru, ktorý nemal k brutalite ďaleko, si berie Bernstein to najlepšie a pomaly sa posúva iným smerom, s cieľom vyrozprávať nové príbehy. Narácia je spočiatku takmer totožná (za jeden z mála rozdielov sa dá pokladať menšie využitie komického prízvuku a slovíčka "yeah", čo na druhú stranu robí seriál zrozumiteľnejším), Bernstein na pôvodný film odkazuje, kde sa dá, či už je to úvodná scéna alebo počiatočné pozície viacerých postáv, charakterové vlastnosti, kamera či hudobné motívy. Už po 5 minútach však divákovi jasne dokazuje, že toto je niečo iné, niečo nové. Prosto niečo, čo nám ešte Coenovci neukázali. Obsadenie hraje do kariet, dokonca aj mne osobne inak nesympatický Billy Bob Thornton pod jeho taktovkou láme ľady (zvláštne slovné spojenie v súvislosti so zasneženým Fargom); postavy sú prekvapivo živé, zaujímavé a rôznorodé azda vo všetkom - od predvídateľnosti chovania po úroveň nečiernobielosti. Navyše Martin Freeman v jednej z hlavných rolí pilotu využíva charizma nahromadené zo Sherlocka a britských komédií, a potenciálny klenot a hit sezóny je na svete. Pilot: 90%(1.5.2014)

Z celovečeráku si to vzalo to dobré, a přihodilo luxus v podobě desetihodinového vývoje postav. Líbilo se mi to více, než film, a to hlavně díky perfektnímu obsazení. Martin Freeman, kterého mi bylo ze začátku líto, se měnil v pěknou svini, až jsem si z toho vzpoměl na Waltera Whitea. Jeho protipól je až mystický killer Billy Bob Thorton, který s kamenným ksichtem, nebo předstíraným žoviálním "howdy partner" úsměvem trollí celou severní Minnesotu. Mě ale k srdci nejvíce přirostla korpulentní policajtka. Po řemeslné stránce je to perfektní a nemám tomu co vytknout. Jediné co mi trochu drhlo, byla, z mého pohledu, nezavršená linie Stavrose Milose, krále supermarketů. A pak také naprostá submisivnost zafačovaného týpka v nemocnici, který personálu ani nehlesnul o Lesterově útěku. Stejně jako u True Detective si nepřeju druhou sérii, protože si to podle mě nemůže udržet laťku. Budu rád, když se zmýlím.(13.10.2014)

Prekvapilo ma, že som k prvej sérii Farga nenapísal komentár. Považujem ju za rovnocennú s filmovou verziou. Tolerujem seriálový podiel vaty, oceňujem lepšie obsadenie, pretože Billy Bob Thornton dal deju mrazivý nádych a Martin Freeman bol neskutočne plastickou postavou. Potešilo ma aj to, že som sa nestretol s Francis McDormand, ktorá ma vo filme riadne znervózňovala.(23.10.2017)

Tak tohle je hodně dobře provedená minisérie! Zajímavá zápletka, která se čím dál tím více zamotává, postavy se stále vyvíjejí a vlastně, nic není jisté. Celý seriál na mě působí ohromujícím dojmem a je už na první pohled vidět, že tento televizní počin se zkrátka povedl, vše šlape na plné obrátky. A postava Martina Freemana, "wow"! Tomu zdatně sekunduje Bully Bob Thornton. Pro ně je tohle objev roku! Jasných 100%! (31.10.2014)

• - Když vejde Lester (Martin Freeman) do restaurace za Lornem (Billy Bob Thornton), je na stěně tabule se speciální nabídkou, a to drinkem White Russian, česky Bílý medvěd, který je známý z filmu Big Lebowski (1998), za kterým také stojí bratři Coenové. (BabetakCZE)

• - Joel a Ethan Coen, režiséři původního filmu Fargo (1996), působí u seriálu jako producenti. (BabetakCZE)

• - Spoiler: V 7. díle 1. série "Who Shaves the Barber?", kdy policista Molly (Allison Tolman) navštíví v nemocnici hluchoněmého nájemného vraha, používá pro komunikaci tabulku a fix. Je možné si všimnout, že slovo "deaf" z tabulky zmizí a opět se objeví. (fifas2)