Královská hra

• Španělsko El rey de la montaña (více)

Teď se musí snažit o jediné: zůstat naživu. Na cestě za přítelkyní potkává Quim u benzinové pumpy atraktivní, vyzývavou Beu, a neodolá jejím svodům. Po kratičkém sexu však dívka využije jeho nepozornosti a zcizí mu peněženku i s doklady. Quim ji pronásleduje opuštěnou horskou krajinou. Jeho cestu náhle přeruší kulka vypálená z hlavně neznámého odstřelovače, který si ho znovu a znovu bere na mušku. Během útěku lesem narazí na Beu, která se rovněž stala cílem šíleného střelce. Oba teď musejí společně čelit nepochopitelnému nebezpečí a snažit se o jediné: zůstat naživu. Před smrtí je může zachránit pouze zběsilý útěk bez odpočinku... (oficiální text distributora)

Kudly4

Parádní do poloviny filmu. Parádní hudba, prostředí, kamera. Hvězda dolů za ty parchanty. Další za občasné nelogické scény. A nejvíc strhávám za ten konec !! Nevěřil jsem vlastním očím. Nakonec se mohl rozplakat a ještě se omluvit. Prostě FUCK. Do poloviny na krásné 4*. Velké zklamání. ()

teutates

Španielský "Eden Lake" alebo "ES kinder - komando"... ano ano príroda bola pekná, taktiež istá miera napätia, ale čo je hlavné... nechýbal tuna ľudský zmysel pre humor. 5/10, pretože rôzne sekvencie a uhol pohľadu kamery má zmysel... inak to ten zmysel postráda, pretože mnohokrát vydené - inak podané, ešte k tomu relatívne slabšie, ale dajme tomu... ()

Campbell

Španělské filmy mě poslední dobou lehce zklamávaly a ne jinak je to i tady, poslední opravdu parádní Španělský horor co jsem viděl byl film Sirotčinec a to je kurňa dlouho co jsem to viděl. Tohle je průměrná thrillerová záležitost na kterou hodně rychle zapomenu, blbej chlap si jde pro peněženku, když tu náhle..... Já bych možná z konce byl překvapený ale bohužel na csfd je tu plno blbců co neumí držet hubu. Takže tentokrát se překvapení nekonalo. Film je prakticky jen o utěcích a to byla po čase nuda. Navíc záporáci byly strašně špatný, a to nemluvím o konci. Průměr. ()

Hunter2222

Och, tak španiely zase zabodovali! A tentoraz nečkajte žiaden mysteriózny film. Ide o poriadny exploiťák. Aj keď to, že je film inšpirovaný kultovým snímkom Deliverance (1972) je zjavné, nekazí to vôbec dojem a dej ide viac menej svojou cestou. Zo začiatku cítime hlavne thrillerové mrazenie, doprevádzané výstrelmi, pri ktorých sa vám môže stať, že s vami trhne. Sú fakt hlasné a dobre urobené a hlavne prekvapivé. Potom tu máme veľmi peknú ukážku survival horru, behanie po horách, beznádej, špina... Úplne ma položil dejový zvrat, no rovno boli odhalený aj útočníci a to ma fakt vyvalilo z kresla. Pár krát som to už v exploiťákoch videl, ale v tomto filme to zapôsobilo. Neviem či som mal halušky, ale zdalo sa mi, že v záberoch z prvej osoby sa postavy pohybovali presne ako v hre Counter Strike (asi tým chcel autor na niečo poukázať). Treba pochváliť aj výber hercov a ich výkony, absolútna špička! K tomu nádherné prostredie prírody, krásne scenérie hra so svetlom, pastva pre oči. Španiely by mali natočiť viac exploitationov, ja som sa zatiaľ stretol len s Films to Keep You Awake: To Let (2006) (tiež pecka), ale King of the Hill je neskutočná pecka, aj keď nie je extrémne brutálna. A koniec... Neviete či máte plakať, alebo sa smiať... 100%. ()

Pedestrian

Opravdu je zapotřebí dodržovat žánrové postupy a tvářit se první polovinu strašně tajemně, když se film se znalostí střelců stává výrazně lepším? Hodinu jsem trpěl jako štvaná zvěř. 3* s odřenýma ušima a příště nějaké to "thrill". ()

Crocuta

POZOR SPOILERY! Jak se nakonec ukáže, "Královská hra" patří k tomu druhu filmů, ve kterém se dnešní mládež baví po svém (srovnej např. "Ils", "Jezero smrti", atp.). Oproti jiným výše zmíněným snímkům je v něm však spousta věcí nedořečených, o minulosti postav se nedovíme takřka nic, což však nemusí být na škodu - postavu Bey dělá její tajemnost ještě přitažlivější. Trochu mi tentokrát vadil poměrně otevřený konec, ale to snadno přebije "lesní" atmosféra a lokace na které je radost pohledět, především díky vynikající kameře - práce s ní je ostatně vůbec nápaditá - viz závěrečná honička v opuštěné vesnici, kdy má divák chvílemi pocit, že sleduje záběry z nějaké počítačové hry. Zdařilý thriller, 3,5*. ()

heyda

Nízkorozpočťák, který si vystačí jen s šikovným kameramanem, jednoduchou hudbou, několika dobrými herci a famózním nápadem. Velká škoda, že tempo filmu je tak rozkolísané a že ta hudba je až příliš jednoduchá a vytváří tam dost hluchých míst. S dobře zvolenou hudbou by dostal tenhle thriller úplně jiný šmrnc i rychlost. Takhle nemůžu hodnotit výše než 70% - tedy slabší 4 hvězdičky. ()

honajz

V rámci žánru nadprůměrná věc. V minimalismu a realističnosti může být síla, pokud víte, jak na to a umíte to. Navíc scénář je sice jednoduchý, ale má i nějakou myšlenku (k níž ostatně odkazuje i název filmu). Hodně mi to ze začátku připomnělo výstavbu příběhu u Spielbergova Duelu. Taky jednoduchý nápad pečlivě sestavený. ()

SOLOM.

Královská hra jako celek funguje téměř dokonale. Samozřejmě se zde dá nalézt několik slabin, ale pokud se tím budete moc zaobírat, tak si tenhle film moc neužijete, což by byla škoda. Dá se tu nalézt téměř všechno: od nádherné přírody, přes pochmurnou ale výborně gradující atmosféru až po velice zajímavý a docela překvapující závěr. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na slušné herecké výkony. Španělé u mě opět zabodovali a tenhle snímek jsem určitě neviděl naposledy. 7/10 ()

eraserhead666

Tenhle zpočátku velmi syrový a napínavý thriller s horrorovou atmosférou bez zbytečných úvodních cirátů a obsáhlých seznamovaček s hlavními postavami mě během pár minut docela zaujal. Velmi nádherné prostředí, v němž se odehrává, zajímavé postavy, dobrá kamera a napětí. Jenže po několika desítkách minut to začíná být trošku stereotypní, jednotvárné a nijak to negraduje. Od půlky už jsem jen pouze čekal, jestli to nakonec vůbec bude mít nějakou (překvapivou?) pointu nebo zda alespoň zvítězí dobro nad zlem či naopak. A přesně vím okamžik, kdy mě ten film přestal bavit úplně a dokoukal jsem ho jen jaksi ze setrvačnosti. Tím je odhalení totožnosti střelců. Pro mě obrvoské zklamání, které filmu samotnému vzalo veškeré napětí a atmosféru, kterou si do té doby udržoval. Od toho okamžiku je to jen nezajímavý, neoriginální suchý thriller bez špetky napětí. Dávám 2,5*, musím ovšem zaokrouhlit jen na pouhé 2*. ()

mm13

Predstierane angažovaný výgrcok. Stretnutie hlavnej dvojice nedáva v súvislosti s finálnou pointou pražiaden zmysel, s motívami postáv sa tu narába ako s papierovým oblečením na jedno použitie. Že už sa dnes skutočne každý môže stať "filmárom" ma neprekvapuje a vlastne ani nesere. Jeden nikdy nevie, odkiaľ svieži vietor zavanie. Ale že sa aj takéto skrz naskrz nepoctivé skomoleniny dočkajú hoci len čiastočného úspechu, to už na zamyslenie je! ()

Genero

Když večer cvičíte z nudy na gauči prostná a váháte, zda si raději čichat k podpaží nebo se drápat v zadku, nadešel vhodný čas na španělský film o myslivosti. Jak říkal už nejsériovější ze sériových vrahů, strýček Zodiak, člověk je ta nejnebezpečnější lovná zvěř. To by mohlo sloužit jako vztyčený, varovný prostředníček pro každého gringa, který ošuká na benzínce kleptomanskou cigošku, nechá si ukrást šrajtofli a vypraví se ji zuřivě hledat do nevlídných hor. Zde na něj už čeká natěšená muška omylného střelce a odstřelování je to zprvu záživné a napínavé, počet cílů se flexibilně mění z jednoho na dva, čtyři, tři, dva, atd. v závislosti na jistotě prstu na spoušti. Ale někde uprostřed jsem začal zívat, protože nadějné lesní kličkování upadlo do hlubokého stereotypu, ve kterém mě nezaujalo ani to, že ten černovlasý typ má při běhu v mlází vždycky jednu nohu vzadu. Až při vyvrcholení ve španělské, turecky hospodařící vesnici jsem kroutit hlavou jako zátkou od Luis Felipe celý užaslý, komu všemu klidně vystaví na policejním ředitelství zbrojní pas. ()

villon17

Nápad ucházející, napětí pěkně se stupňující, jen mi to nepřineslo to, co jsem očekávala. Čekala jsem, že mě to prostě posadí na zadek, bude se mi o tom ještě několik nocí zdát, pokud vůbec budu schopná ze strachu usnout. A nic z toho se nedělo. Film skončil, já si sice oddychla, ale zaklapla noťas a šla v klidu na kutě. ()

Ten Druhy

Nenápadný španielsky hixploitation dokazuje, že aj s malým rozpočtom sa dajú robiť veľmi dobré filmy. El rey de la montaña je zasadený do nádherných horských exteriérov, kde vyčíňa spočiatku neznámy ostreľovač. V takmer celom filme vidíme tajomného strelca vždy iba na zlomok sekundy. V letmých záberoch kamery sa objavujú nič nehovoriace detaily na oblečenie alebo zbraň. Neistota v tomto filme predstavuje spoľahlivý spôsob ako vytvoriť desivú atmosféru. O čo viac bola identita neľútostného strelca vo filme zahmlievaná, o to prekvapivejšie je odhalenie jeho totožnosti v závere . „Kráľ hôr“ sa vyznačuje veľmi pozvoľným stupňovaním napätia a nie je v ňom núdza o dramatické zvraty. Takisto má zaujímavú kameru aj výtvarnú stránku. Ale žiadny uspokojivý happyend v podobe zadosťučinenia z likvidácie agresora neprichádza. Naopak, vinný sa cíti prenasledovaný a jeho pocit viny prerastá do zúfalstva. Situácia „vyslobodeného“ hrdinu je paradoxne viac bezvýchodisková ako v čase keď bol pod paľbou. Aj divák sa dočká otvoreného konca, ktorý uvoľňuje priestor na zamyslenie. ()

ledzepfan

Hrozná ptákovina.. Postavy jednají úplně nesmyslně, nehledě na to, že protagonista je nesympatický, ufňukaný a neschopný kretén. Ve finále jsem měl navíc pocit, že film se snaží divákovi podsunout jakousi moralitku o škodlivosti počítačových stříleček, ale budu to brát jen jako svou paranoidní myšlenku a nezahrnovat to do hodnocení... Ne, tohle prostě ne... tady si ze mě filmaři dělají dobrej den a na drzovku zkouší jak moc velký diletant může filmař být a přitom mu ještě pořád budou blázni tleskat.. Ale má to super přírodu a María Valerde je krásná holka.. ()

SaNcHeZ_cz

Skvěle vypilovaná atmosféra, slušná gradace napětí, neotřelé zpracování a k tomu ještě neobvyklé a neokoukané exteriéry. Zároveň ale také množství logických zádrhelů a prvoplánovosti, kterou by mohl kde kdo závidět. Na rozdíl od konkurence ale alespoň Královská hra dodává tu potřebnou trochu originality. Na čtyři to ale u mně nestačí. ()

stration

Celkem solidní, rychle ubíhající film, který sice po první výtečné polovině trochu ztratí napětí, spád i trochhu toho tajemna, ale konec vše vrátí do pěkného nadrpůměru. ()