Všeobecné nadšení asi nesdílím, i když mě Kick-Ass nemálo bavil. Snaží se stavit veškeré komiksové postupy na hlavu a celkově jde o "tak trochu jiný komiks". Daří se mu to přibližně do dvou třetin, poté se jede podle zavedených pravidel a divák sleduje další maskované hrdiny, kterak si to vyřizují s celým podsvětím. To mi vůbec nevadí, ani přes fakt, jaký film doprovázel obrovský hype s příslibem něčeho trošku odlišného. Nicolas Cage (můj oblíbenec) s největší pravděpodobností hlásí návrat do vyšších lig. Big Daddy je jeho nejlepší postavou za hodně dlouhou dobu, Hit Girl v podání Chloe Moretz se stala mou nejoblíbenější postavou v celém Kick-Ass světě a s očekáváním začínám vyhlížet každý nový projekt této nadějné herečky. Aaron Johnson se mi pod kůži tak moc nedostal, ale nemůžu na jeho adresu říci žádné křivé slovo, no a Mark Strong se nejspíš snaží vystřídat Gary Oldmana v největším počtu zapamatováníhodných záporných rolí. Ve druhém dílu tak jen prosím tvůrce o jednoznačný směr vyprávění, buď se film bude snažit tvářit se jako jiný komiks nebo jen jako komiks, ale dohromady to moc nefunguje.(29.12.2010)

|| Scenár: Matthew Vaughn, Jane Goldman | Hudba: John Murphy, Henry Pryce Jackman, Marius de Vries, Ilan Eshkeri, Danny Elfman | Produkcia: Matthew Vaughn, Brad Pitt, Kris Thykier, Adam Bohling, Tarquin Pack, David Reid | Distribúcia: Universal Pictures, Lionsgate | Štúdio: Marv Films, Plan B Entertainment | Rozpočet: 28 miliónov $ | Tržby: 96,130,462 $ || Keby mal Kick-Ass 20000 kamarátov na MySpace za jeden deň, nestihol by ich ani odsúhlasiť, niet to sa ešte vybrať na samovražednú akciu proti dealerom. - Asi v tomto duchu fičí nezmyselnosť celého filmu, ktorý však opúšťa bežné kolaje žánru, a tým pádom baví svojím novátorstvom a blbosťou bez hraníc.(1.10.2010)

Nomen Omen. Komiksárna o děckách, která však pro děcka ani v nejmenším není. Přetéká totiž hektolitry krve, vrší se v ní haldy usekaných končetin a jedenáctiletá holčička tu jen tak mimochodem během masakrování desítek těl na porážku cedí sprostá slůvka s takovou kadencí, že i Pohlreich by se uraženě klidil do koutku. A světe div se, přes vše výše zmíněné to není myšlenky prosté a jakkoli je to zpočátku odvázané a vtipné, tak to naprosto plynule přejde v seriózní a velmi hutnou záležitost. Matthew Vaughn prostě i do třetice dokazuje, že je svůj a to hodně svůj. Což je dobře, hodně dobře.(29.4.2010)

Brutální nářez s akčními scénami, které svou nápaditostí a výtvarným řešení nakopávají prdel většině "vážně míněné" konkurence. Jenže on i Kick-Ass je svým způsobem vážný film, který možná mnohdy nasedá na tarantinovského plnokrevníka čiré brutality a pulpových orgií, ale v jádru má taková hezky čisté srdce plné odvahy a civilnosti. Našel bych pár věcí, které se mi nezdály úplně košér, ale odmítám si kazit radost z té ryzí filmařské hostiny, kterou Matthew Vaughn navařil. Kick-Ass má koule jak Jirka Lábus a díky některým scénám (stroboskopová přestřelka, Big Daddyho čistka, Kick-Assova bolestná iniciace) řadím tuhle divokou jízdu mezi nejlepéší komiksové adaptace všech dob. I proto, že se do toho tvůrcům podařilo dostat královskou porci komiksové svobody a hravosti. Kdo to letos překoná? OK, cunts, let´s see what you can do now!(5.5.2010)

No, akce neni tak kulervouci jak jsem cekal, hlasky taky ne a brutalita a sprostarny rovnez ne, ale stejne to je paradni narez. Ono je to proste takovej desnej mix zanru, kterej si na jednu stranu dela prdel ze superhrdinskejch filmu, jenze na druhou stranu, vetsinou se to zmuze jen na zesmesnovani Spider-mana a stejne film spoustu typicky superhrdinskejch scen vyuziva. Neni to bohuzel ani nejaka ultimatni akcni jizda, akce by mohlo bejt vic, to zaprve, za druhe ji vetsinu obstara asi tak osmileta holka, coz by nevadilo, masakruje fajnove, horsi uz je, ze nema zadnyho poradnyho protivnika, vsichni jsou jen takova anonymni banda. Navic pan hlavni zaporak taky neni buhvijakej. A i kdyz tu kazdej zasah do tela udela krvavej cakanec, za nejakou brutalitu bych to neoznacil, to plati i o sprostejch hlaskach, nejakejch zapamatovani hodnejch hlasek tu moc neni a film se spokoji s nakym tim fuck. No a co se tyce triku, ty obcas neprijemne zaskripou. Ted to vypada, ze sem to desne sprcal, ale to neni pravda, i pres tohle vsechno to je skvela jizda s jen par hluchejma momentama (vetsinou porady zaporaku), navic herci jsou vcelku fajn, Cage sice v civilu vypada jak desnej chcipacek, ale jednu akcicku si precejen uzije a Mintz-Plasse je sice opet typickej McLovin, ale tentokrat i trochu hajzl a jeho postava nakonec byla docela zajimava. No a navic zaver je fakt skvela jizda, i kdyz by mohlo bejt mrtvol vic. No ale to sem porad nezminil jednu zasadni vec, bez ktery by byl film polovicni, ne neni to rezijni um Vaughna, i kdyz i tady ukazuje, ze to je skvelej reziser, mam na mysli hudbu. Ta je totiz absolutne genialni, pohybuje se od hrdinsky, pres akcni a drsnackou az po infantilni, ale ke scenam vzdy skvele sedne a dela dobrou pulku zazitku z filmu. No takze proste jsem se ty dve hodinky fajnove bavil a to, ze to lehce prcam, znamena pouze to, ze pokud skutecne bude druhej dil, je tu jeste prostor, aby byl o kus lepsi.(11.5.2010)

• - Na základe filmu bola vytvorená hra na PlayStation. (Greenpeacak)

• - Ve scéně, kdy Kick-ass (Aaron Johnson) vstoupí do Rasulova (Kofi Natei) bytu, hraje Rasul (Kofi Natei) hru Call of duty 4: Modern Warfare. (Caaslav)

• - Jméno postavy Red Mist (Christopher Mintz-Plasse) je inspirováno britským termínem "seeing the red mist" nebo "red mist descends on you", což znamená, že člověk ztratí dobrou náladu. (Ruuzha)