Můj milovaný tatínku, víš že jsi nejdůležitější chlap v mém životě a že jsem nikdy neměla výhrady k tvé výchově, ale po zhlédnutí Kick – ass začínám pochybovat, zda mi tvá výchova byla k něčemu platná. Ano, umím chodit, mluvit a díky tvému posílání mě do školy jsem se naučila i číst a psát. Jenže když mě někdo přepadne na ulici, neubráním se. Ledaže bych ho umluvila k smrti. Proč jsi mě neučil bojovým uměním? Proč jsem od tebe nedostala nůž? Proč jsem nikdy nedržela v ruce zbraň? Proč nemám fialovou paruku a superhrdinský kostým? Udělal jsi ze mě obyčejnou holku :o( Nevadí, mám tě stejně ráda a fialová paruka by mi neslušela :o) Ale dost smutnění, začíná chválení. Pan Vaughn mě úplně odrovnal sladěním akce a hudby. Každá akční scéna mi pořádně zpomalovala dech, vymámila úsměv na rtech a přivodila orgasmus (několikrát). Co víc si mám tedy přát? :o) Kick – ass je rozhodně klenot mezi svými kolegy, který překypuje nejen pořádnou akcí ale i "inteligentním" vtipem, dramatickými scénami a znamenitými hereckými výkony :o)(17.5.2010)

Soundtrack Ilan Eshkeri, John Murphy a Henry Jackman: 1. Walk to Rasul's 2. Stand Up 3. Can't Go Back 4. There's a Pot Brewing 5. The Barber of Seville Overture 6. Omen 7. Bongo Song 8. (Banana Splits) Tra La La Song 9. Chi Mai Del Mio Provò Piacer Piu Dolce! (Act 2) Idomeneo 10. Starry Eyed(14.6.2011)

Film s výbušným potenciálem TNT. Nebýt občasného, zato úplně zbytečného "prcičkaření", bylo by to na jasných pět hvězd. I tak velká spokojenost. A mimochodem, takhle se má (imho) točit akce! Roztřesená kamera, zběsilý střih a nepřehlednost tu nemají žádné místo. Jeden z nejlepších superhrdinských snímků všech dob.(30.3.2013)

Brada dolů, palce nahoru. Matthew Vaughn je mi sympatický už jenom svým přístupem k filmování, samotným výsledkem sympatie však vysoce převyšuje. Kick-Ass má všechno, co správné popkulturní filmové dítko své doby má obsahovat – losery, internet, komiksy, střelený humor, absurdní násilí a vrchovatou porci nadhledu. Vtěstnat tohle do jednoho mixu, vypulírovat vizuál a do playlistu naházet přesně padnoucí muziku, nešlápnete vedle. Pochybuju, že letos v kině narazím na hudebně a střihově našlapanější scénu, než je FPS přestřelka ve skladišti. Jinak, Nicolas Cage zase ve formě a Chloe Moretz je nejroztomilejší zlatíčko. Edit: Film roku nakonec ne (Social Network je přeci jenom trošku jiný kalibr), ale nejstylovější pecka rozhodně.(11.5.2010)

Chtěl bych být Claudií Schiffer! Mít za manžela Matthew Vaughna, nechat ho skládat poctu mé kráse přímo na stříbrném plátně a navíc v tak nakopávajícím bijáku, že se tomu těžko věří. Nenechte se ošálit cool pubertálním pozlátkem. Kick-Ass je velmi vyspělým žánrovým crossoverem, odvážně pracujícím s comicsovými zákonitostmi - napadá je zezadu i je drze využívá. Navzdory všudypřítomné nadsázce se Kick-Ass může pochlubit chytlavě vystavěným příběhem, v němž se emoce daří vymámit i na úkor přepálených strašáků v legračních kostýmech, gradace funguje na výbornou a finále je přímo snové. Jenže není to jen akčňák na efekt, jatka s účelem pro účel, ale fantasticky jistě uchopená smršť, jejíž každé ťuknutí bokem (do hrdinských báchorek, YouTube, módních trendů a popkultury obecně) filmu přidává na trefnosti. Kick-Ass je Spider-Manem pro dekádu Facebooku a Klubem rváčů v kontextu kreslených povídaček. Lahůdka.(19.5.2010)

• - Ve scéně, kdy Taťulda (Nicolas Cage) vystřelí do Mindy (Chloe Moretz) a ta odlétne na zem, rozepne Mindy bundu a z vesty vytáhne kulku. Ve skutečnosti by to však představovalo problém, protože kulka by byla moc horká. (Mandalorian)

• - Práva na filmové spracovanie komiksu boli odkúpené ešte pred vydaním prvého čísla. (Greenpeacak)

• - Jason Flemyng sa ako mafiánsky vrátnik vo filme sťažuje na to, že vo svojom mundúre vyzerá ako pako. Druhý mafián ho upokojuje poznámkou, že so všetkými tými gombíkmi vyzerá frajersky. Je to odkaz na jeho predchádzajúci film Podivný prípad Benjamina Buttona (2008), v ktorom hral Thomasa Buttona - majiteľa továrne na gombíky. (Drednaut)