Na první pohled parodická a odlehčená hříčka, ovšem po bližším prozkoumání vyspělá žánrová fúze, která v podstatě žánrový film (komiksová adaptace?) obchází a chová se plně dle potřeb, resp. touhy diváka. Guilty pleasure už tedy není "guilty", tenhle film je vtipný, má šmrnc, naprosto se v něm ztrácí všechna klišé a svou tvůrčí genialitou přinese na obrazovku jednoduše přesně to, co se modernímu diváku líbí nejvíc... K samotné akci - scény jsou perfektně zvolenou hudbou naboostovány k dokonalosti a navíc v průběhu filmu se jejich coolovost a vypjatost ještě zvyšuje. Proto vyvrcholení nejen, že představuje odkaz na Kill Bill (vstup apod.) a Matrix (chodba apod.), ale navíc se je jaksi s nadsázkou snaží i překonat (viz pokud hrdinka kosící nepřátele přitahuje diváky víc, než hrdina kosící nepřátele, stejnou logikou by na tom malá holčička kosící padouchy měla být ještě líp), ale to jen v malém momentu, na kterém svůj úspěch nestaví, neboť Matthew Vaughn dobře ví, že překonat tyhle modly jednak nejspíš ani není možné a jednak Kick-Assu bude líp jako svébytnému a originálnímu filmu, kterým nepochybně je. 9/10(23.5.2010)

Brutální nářez s akčními scénami, které svou nápaditostí a výtvarným řešení nakopávají prdel většině "vážně míněné" konkurence. Jenže on i Kick-Ass je svým způsobem vážný film, který možná mnohdy nasedá na tarantinovského plnokrevníka čiré brutality a pulpových orgií, ale v jádru má taková hezky čisté srdce plné odvahy a civilnosti. Našel bych pár věcí, které se mi nezdály úplně košér, ale odmítám si kazit radost z té ryzí filmařské hostiny, kterou Matthew Vaughn navařil. Kick-Ass má koule jak Jirka Lábus a díky některým scénám (stroboskopová přestřelka, Big Daddyho čistka, Kick-Assova bolestná iniciace) řadím tuhle divokou jízdu mezi nejlepéší komiksové adaptace všech dob. I proto, že se do toho tvůrcům podařilo dostat královskou porci komiksové svobody a hravosti. Kdo to letos překoná? OK, cunts, let´s see what you can do now!(5.5.2010)

Kick-Ass je přesně tím, čím chtěl ve skutečnosti být - superhrdinským eposem podle všech kategorií a myšlitelných měřítek. To, že přitom vykradl kde co, je sice na pováženou, ale zážitek to kazit nemusí. Achilovou patou filmu je však skutečnost, že Kick-Ass sice naťukává hromadu zajímavých motivů (ať už ty rodinné, nebo témata ohledně dospívání a zodpovědnosti), ale valnou většinou nechává bez pozornějšího povšimnutí. Možná kdyby vynechal ty okázale krvavé exhibice, tak by Vaugnovi zbyl i nejaký ten čas na rozvinutí toho, čím je Kick-Ass opravdu zajímavý. Useknuté končetiny to opravdu nejsou. Ale jinak zábava k popukání, to bezesporu.(8.7.2010)

Všichni jsme to tušili, všichni jsme tomu věřili, ale až u závěrečných titulků se nám ulevilo, že to vážně je takový nářez, jaký být měl. Když jsem se po trailerech bál, že Kick-ass přinese fajn akci s nedostatkem emocí, nemohl jsem se mýlit víc. Jestli filmu něco nechybí, jsou to právě vnitřní procesy hlavních hrdinů. Dave Lizewski je postavou, která se teenagerovskému anonymnímu archetypu blíží doslova absolutně a každý jeho průběžný úspěch či neúspěch si s ním prožijete do poslední kapky. A může za to kdo? Může za to Matthew Vaughn, který cituje, upgraduje nebo převypravuje všechno, na co si vzpomenete, ale zároveň dělá z celého příběhu podívanou doslova velkolepou. Ve chvílích, kdy si uvědomíte, že film je dělaný v daleko skromnějších podmínkách než obvyklé velkofilmy a zároveň z něj cítíte opojnost, kterou přináší snad jen největší blockbustery, je vám jasné, že s touhle partou přišlo něco velkého. U mě napoprvé velmi silných 85% a nutnost další projekce. Těsně po skončení je toho tolik, že to chce dodatečnou vychutnávku. P.S.: Obrovská podívaná se opakuje a upgraduje na nejvyšší zážitek. Jeden z filmů roku a nejstylovější zážitek za hodně dlouhou dobu. A čistá stovka.(10.5.2010)

The three assholes, laying into one guy while everybody else watches? And you wanna know what's wrong with me? Snyder ať jde laskavě do prdele, Vaughn ho v „adaptování“ Strážců překonal na všech myslitelných frontách. Hlavní devíza Kick-Ass tkví ve způsobu, jakým Vaughn s odzbrojující samozřejmostí kombinuje nekombinovatelné: Superbad s Watchmeny, odlehčenou dekonstrukci s klasickým, vážně míněným superhrdinským revenge, neškodnou zábavu s bolavým dramatem o přežití, a ono to přitom stále funguje nejenom jako celek, ale i na jednotlivých žánrově odlišných rovinách. Přes slibované lehké guilty pleasure, které by mělo být zcela bezpečné jak pro charaktery, tak pro diváka, panuje na plátně neustále napětí a čistokrevný strach o postavy, neboť nemáme jediný důvod pokládat jejich přežití a vyváznutí bez úhony za naprosto samozřejmé jen proto, „že protagonista film vypráví. Neviděli jste snad Americkou krásu a Sunset Boulevard?“. Vaughn superhrdiny nijak neheroizuje, jejich protivníky oproti nim v ničem neumenšuje a i v případě učebnicové „Nevěsty“ Hit-Girl pořád cítíme, proti jak velkému nebezpečí stojí a jak je její úspěch i přes její nadlidské schopnosti nepravděpodobný. Ve výsledku tak Kick-ass není v souladu s očekáváním prohlášení o přirozenosti existence superhrdinů, ani komediální verze Strážců, ale spíš metafora na dospívání, sebeprosazení, uvědomování si vlastní síly a důstojnosti a zbavení se lhostejnosti k lidem okolo nás. Čistá stovka, lepší film letos v kinech těžko uvidíme.(12.5.2010)

• - Christopher Mintz-Plasse byl původně zvažován jako Kick-Ass. (Kulmon)

• - Nicholas Cage a Lyndsy Fonseca slaví oba narozeniny 7. ledna. (Kulmon)

• - Spoiler: Během scény, kdy Mark Strong (Frank D´Amico) sleduje záznam z útoku na skladiště dřeva, hraje hudba Johna Murphyho, kterou složil již dříve k filmu 28 dní poté (2002). (Caaslav)