Kdyby mi ještě včera někdo řekl, jak sexy jsou jedenáctileté holčičky, napráším ho za pedofílii. Teď tady zlomeně sedím a přemýšlím o kastraci nebo ústavní léčbě. Od nynějška po setmění toužebně hledím k obloze, kdy už na ní starostova kancelář zase rozsvítí speciální symbol ve tvaru obrovského čuráka. PS: Přesně takhle by to vypadalo, kdyby Quentin natočil Watchmeny...(8.5.2010)

Až do vyzbrojovačky pred záverečným masakrom veľmi príjemných 8/10 (v podstate je to perfektná adaptácia, pretože je to dejovo a vlastne i celkovým vyznením úplne inde ako predloha, ale zároveň je to stále "ten Kick-Ass"). Potom začal hrať Ennio (Ennio funguje vždy) a z Kick-Ass sa stal film s najlepšie vygradovaným akčným vyvrcholením od Vitajte v džungli.(25.4.2010)

Velká senzace skrz zelený oblek vyplouvá na akční stříbrné plátno. Je to jen můj pohled, ale viděl jsem tam různé filmové prvky jak už v prostředí, nebo kulis :) ******* V proskleném žlutém prostředí jako v MATRIXU, když se učil Neo Kung-fu, nebo na střechách přeskok přes baráky. ******* Velmi úzké uličky pro vyzkoušení všech schopností, jako SPIDER-MAN. ******* Boj Hit Girl s nožem a odsekávání lidských končetin s rychlopohybama jako v KILL-BILLU, nebo jako chytl Kick-Ass na konci do ruky katanu. ******* Vše doplněné originálním a hlavně dobře zrežírovaném scénáři. Matthew Vaughn vytvořil tuhle hutnou atmosféru a prostředí obrazu všech předchůdců, která mu sedla až na klín a KICK-ASS se stal komiksovým hitem. Ale nezakryl to úplně. Pro starší ročník sezonní záležitost, pro mladou generaci - film desetiletí.(1.7.2012)

Všeobecné nadšení asi nesdílím, i když mě Kick-Ass nemálo bavil. Snaží se stavit veškeré komiksové postupy na hlavu a celkově jde o "tak trochu jiný komiks". Daří se mu to přibližně do dvou třetin, poté se jede podle zavedených pravidel a divák sleduje další maskované hrdiny, kterak si to vyřizují s celým podsvětím. To mi vůbec nevadí, ani přes fakt, jaký film doprovázel obrovský hype s příslibem něčeho trošku odlišného. Nicolas Cage (můj oblíbenec) s největší pravděpodobností hlásí návrat do vyšších lig. Big Daddy je jeho nejlepší postavou za hodně dlouhou dobu, Hit Girl v podání Chloe Moretz se stala mou nejoblíbenější postavou v celém Kick-Ass světě a s očekáváním začínám vyhlížet každý nový projekt této nadějné herečky. Aaron Johnson se mi pod kůži tak moc nedostal, ale nemůžu na jeho adresu říci žádné křivé slovo, no a Mark Strong se nejspíš snaží vystřídat Gary Oldmana v největším počtu zapamatováníhodných záporných rolí. Ve druhém dílu tak jen prosím tvůrce o jednoznačný směr vyprávění, buď se film bude snažit tvářit se jako jiný komiks nebo jen jako komiks, ale dohromady to moc nefunguje.(29.12.2010)

Snad největší překvapení loňského roku, skvěle stíravé a ironické, naprosto střelené, ale i pohodové a neskutečně vtipné. Na druhou stranu je to přesně ten typ filmu, ze kterého budete buď nadšeni, nebo ho po půl hodině vypnete se slovy, že větší hovadinu už jste dlouho neviděli. Navíc Nicolas Cage si tu zahrál nejlepší roli za posledních minimálně 10 let....(28.2.2011)

• - Spoiler: Scéna, ve které Cody (Dexter Flatcher) sedí připoutaný ve žlutém Land Roveru v drtiči odpadu, je odkazem na film Po krk v extázi (2004), v němž právě žlutý Land Rover jeho postava ukradne. (Caaslav)

• - Objeví se zde velice známý mobilní telefon Apple iPhone. Ve scéně v autě s ním je manipulováno v rukavicích, což je kvůli kapacitnímu displeji velice obtížné, téměř nemožné. (honx)

• - Spoiler: Poté, co Mindy (Chloe Moretz) zlikviduje osazenstvo Rasulova doupěte, zpoza dveří k ní zezadu přiběhne hlídač s nožem, kterého Big Daddy (Nicolas Cage) odstřelí. Hlídač se svalí na zem, ale jakmile je záběr z hledí pušky, leží na zemi v jiné poloze. (Mr.Hudson)