Kdyby mi ještě včera někdo řekl, jak sexy jsou jedenáctileté holčičky, napráším ho za pedofílii. Teď tady zlomeně sedím a přemýšlím o kastraci nebo ústavní léčbě. Od nynějška po setmění toužebně hledím k obloze, kdy už na ní starostova kancelář zase rozsvítí speciální symbol ve tvaru obrovského čuráka. PS: Přesně takhle by to vypadalo, kdyby Quentin natočil Watchmeny...(8.5.2010)

Hned od začátku na nás vlitne tisíce vtipných scének, které ocení zvláště teenageři, nebo lidi, co si období dospívání čerstvě pamatují (můj případ). Bohužel, po 45 minutách tento unikát přestává fungovat, ačkoliv momentálně nemá jinou filmovo-komediální konkurenci. Zapojení Hot Girl do akce mi nejprve nevadilo, později unavovalo a ke konci iritovalo, jak moc jsem si přál, aby tu malou pičku někdo sejmul. Kick-Ass hudebně, to je jedna velká vykrádačka za druhou, použít profláklé melodie z jiných filmů rozhodně nebylo to nejlepší rozhodnutí a pokud někdo stvořil hudbu čistě pro tento film, pak byla velmi neoriginální. Celkově je Kick-Ass obstojnou komedií, která přinesla skvělé a vtipné scény, překvapivě i originální a nečekané, na druhé straně je tuctovým filmem, zřejmě pro mládež, která slibovala loosery v převleku a nakonec představila ještě větší losery, kteří vyvraždí celou mafii. 60% 05.07.2010(5.7.2010)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $48,071,303Tržby Celosvetovo $97,527,535Tržby za predaj Blu-ray v USA $14,408,936 //počet predaných kusov 847,222Tržby za predaj DVD v USA $24,266,569 //počet predaných kusov 1,196,143║ __SUPER-SUPER-SUPER NÁREZ!!!__ Roztomilo drsný superhrdinský úlet. Matthew Vaughn je fakt macher. /100%/(16.1.2011)

Všeobecné nadšení asi nesdílím, i když mě Kick-Ass nemálo bavil. Snaží se stavit veškeré komiksové postupy na hlavu a celkově jde o "tak trochu jiný komiks". Daří se mu to přibližně do dvou třetin, poté se jede podle zavedených pravidel a divák sleduje další maskované hrdiny, kterak si to vyřizují s celým podsvětím. To mi vůbec nevadí, ani přes fakt, jaký film doprovázel obrovský hype s příslibem něčeho trošku odlišného. Nicolas Cage (můj oblíbenec) s největší pravděpodobností hlásí návrat do vyšších lig. Big Daddy je jeho nejlepší postavou za hodně dlouhou dobu, Hit Girl v podání Chloe Moretz se stala mou nejoblíbenější postavou v celém Kick-Ass světě a s očekáváním začínám vyhlížet každý nový projekt této nadějné herečky. Aaron Johnson se mi pod kůži tak moc nedostal, ale nemůžu na jeho adresu říci žádné křivé slovo, no a Mark Strong se nejspíš snaží vystřídat Gary Oldmana v největším počtu zapamatováníhodných záporných rolí. Ve druhém dílu tak jen prosím tvůrce o jednoznačný směr vyprávění, buď se film bude snažit tvářit se jako jiný komiks nebo jen jako komiks, ale dohromady to moc nefunguje.(29.12.2010)

|| Scenár: Matthew Vaughn, Jane Goldman | Hudba: John Murphy, Henry Pryce Jackman, Marius de Vries, Ilan Eshkeri, Danny Elfman | Produkcia: Matthew Vaughn, Brad Pitt, Kris Thykier, Adam Bohling, Tarquin Pack, David Reid | Distribúcia: Universal Pictures, Lionsgate | Štúdio: Marv Films, Plan B Entertainment | Rozpočet: 28 miliónov $ | Tržby: 96,130,462 $ || Keby mal Kick-Ass 20000 kamarátov na MySpace za jeden deň, nestihol by ich ani odsúhlasiť, niet to sa ešte vybrať na samovražednú akciu proti dealerom. - Asi v tomto duchu fičí nezmyselnosť celého filmu, ktorý však opúšťa bežné kolaje žánru, a tým pádom baví svojím novátorstvom a blbosťou bez hraníc.(1.10.2010)

• - Postava Chrise D´Amica, kterou hraje Christopher Mintz-Plase měla ve scénáři podstatně menší prostor. Když však režisér Matthew Vaughn herce uviděl, rozhodl se dát této postavě více prostoru. (Terva)

• - Pro stvoření Mistmobilu použil tvůrci fimlu Ford Mustang Shelby GT500. Auto mělo hodnotu 240 000 USD včetně všech úprav. Všechny části včetně GPS navigace či zadní kamery jsou opravdu funkční. Představitel Red Mista Christopher Mintz se musel naučit řídit automobil během deseti dnů před natáčením, protože Mustang měl manuální převodovku, kterou on neuměl ovládat. (Ruuzha)

• - Na rentgenových snímcích v nemocnici, které patří Daveovi (Aaron Johnson), jsou vidět po celém těle kovové implantáty. Na jeho těle nejsou ale žádné jizvy. (Cheeker)