Absolutní hype. Nadsazený příběh o tom, jak jedenáctiletá holčička bez superschopností vyvraždila newyorskou mafii aneb variace na prepubertálního Kill Billa... Konkurečnímu Defendorovi nesahá tenhle vyhypovaný ,,nářez" ani po kolena... Podobné filmy: Defendor, Scott Pilgrim proti zbytku světa(15.5.2010)

Pohádka o tom, že McLovin zůstane navěky McLovinem a z Aarona Johnsona vyroste brzy nový Michael Cera. Jinak v podstatě to, co se čekalo - velmi zábavná, vtipná a barevná podívaná, které přesně vyplňuje šablonu moderního entertainmentu. Osobně mi šmakuje a moc. Neumím se ale zbavit pocitu, že to mohlo být ještě o velký kus chytřejší, stylizovanější a "přesahovější", přestože i tak je to chytré a stylizované až na půdu. Tak možné v tom druhém díle - ostatně ani Spider-Man nebyl napoprvé stoprocentní. 80-90%.(8.4.2010)

eeeeee co? Komentář? Kam? Co? jo aha. eeeee kamže to bylo? Bože mam dost, takovej neuvěřitelnej mega vostrej závěr jsem teda nečekal, i když už v průběhu filmu jsem pochopil, že když Vaugn chce a vypustí do akce Cage s dcerou, tak se vyplatí otveřít si obchod s pytlema na mrtvoly, protože bude pořádná porcovačka, která rozhodně neni nějak trapně přizpůsobená dětskýmu publiku, takže tu lze vidět i jak malá 11ti letá holka usekává nohu a porcuje vrahouny po desítkách, navíc ani Cage se nenechá zahanbit a i on si pár desítek zářezů připíše na účet, jenomže to co se děje na konci tohle všechno ještě překonává a když se tam vytasí Aaron Johnson v trapným superhrdinským oblečku, ale za to s tajnou superzbraní, kterou pokosí vše co má ve výhledu, tak neni o čem a navíc akce dosahuje naprostýho vrcholu ve chvíli, kdy se ještě rozehraje perfektní svižnej soundtrack, kterej nejenže pozvedne akci, ale ještě je úžasně zábavnej. Škoda jen, že film neni mimo akci vždy tak vtipnej a svižnej, jak by mohl být, ale těch posledních 20 minut mě tak dostalo, že musim na 5*, i když jsem během filmu uvažoval spíš o 4*.(8.5.2010)

Brada dolů, palce nahoru. Matthew Vaughn je mi sympatický už jenom svým přístupem k filmování, samotným výsledkem sympatie však vysoce převyšuje. Kick-Ass má všechno, co správné popkulturní filmové dítko své doby má obsahovat – losery, internet, komiksy, střelený humor, absurdní násilí a vrchovatou porci nadhledu. Vtěstnat tohle do jednoho mixu, vypulírovat vizuál a do playlistu naházet přesně padnoucí muziku, nešlápnete vedle. Pochybuju, že letos v kině narazím na hudebně a střihově našlapanější scénu, než je FPS přestřelka ve skladišti. Jinak, Nicolas Cage zase ve formě a Chloe Moretz je nejroztomilejší zlatíčko. Edit: Film roku nakonec ne (Social Network je přeci jenom trošku jiný kalibr), ale nejstylovější pecka rozhodně.(11.5.2010)

Scénář: Jane Goldman, Matthew Vaughn .. Počkejte, až zjistí, co ve mně je. ___ Wanted 1.5 _ ♥! Nářez! Kick ass! Tady nemohu rozhodně nijak, než jen chrlit ódu. Jinak mi dá Velký taťka i s úchvatnou dcerkou na prdel... Veselé, hravé, drzé, efektivní, cool, současné. Papírová předloha se za svůj filmový přepis vůbec nemusí stydět, ba co víc, podařilo se z látky vytřískat maximum a ještě mnohé přidat. Matthew Vaughn jen potvrzuje svoji tvůrčí extra třídu, chrlí nápady, drží si nadhled a k ruce mu výborně jdou i hrátky s vizuálem (Kryptonit), stylem a vyprávěním, které doplňují lahodné hudební kousky (Sunshine vždycky:-*). Nicolas Cage si konečně (a hodně dobře) zahrál v pořádném comics movie, za velkou pozornost stojí také démonický padouch Mark Strong, ale i tak jsou zcela převálcováni mladším hereckým ansámblem, kterému famózně kraluje hvězdička Chloe Moretz.. Resumé: Absolutní guilty pleasure comics orgie. Nejlepší filmový počin jarní sezóny a pravděpodobně i roku! Další kino projekce jsou vyloženě povinnost.. 100%. _ BlackBox projekce + pár dalších..;-) ___ ☼ FILM ROKU(2.5.2010)

• - Ve scéně, kdy Taťulda (Nicolas Cage) vystřelí do Mindy (Chloe Moretz) a ta odlétne na zem, rozepne Mindy bundu a z vesty vytáhne kulku. Ve skutečnosti by to však představovalo problém, protože kulka by byla moc horká. (Mandalorian)

• - Počet mrtvých ve filmu dosáhl čísla 59. (Cheeker)

• - Scéna s bazukou, ve které zazní věta "Say hello to my little friend!", je odkazem na film Zjizvená tvář (1983), kde stejnou větu pronáší postava Al Pacina. (Witta)