Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

Timak

Taková pěkně vizuální americká verze pohádky o "hloupém" Honzovi, který porazí velkého draka a dostane za ženu krásnou princeznu. Dvojka nás asi nemine a vlastně, proč ne?! ()

drake31

Nóóóó ... tak tento film sa mi spočiatku ľúbil a to že veľmi. Skvelé efekty, skvelý herci, raz za čas padla nejaká tá vtipná poznámka, ale ako sa príbeh ďalej vyvíjal tým to išlo viac a viac z kopca. Romantické línie v podobných filmoch ma už štvú, príbeh nemal ku koncu poriadny drive a tak som sa celkom dosť nudil a ešte k tomu záverečný (neočakávaný) happyend ... a ostala mi v hlave jedna otázka prečo sa tvorcovia stále uberajú tým istým smerom a neskúsia niečo nové, čo by sa vymykalo už stokrát obohranému klišé ... dúfam že sa niečoho takého dožijem ()

Aven

První půlka je skvělá, pak už se vše jen opakuje a závěr je vyloženě nuda. Škoda, našlápnuto to mělo slušně. ()

Trustme

Bruckymu zbyly nějaké drobné po Princi z Persie a rozhodl se ukrátit si milionářskou nudu v New Yorku nízkorozpočtovým demo snímkem o čarodějnických mistrech. Toto téma, které si ještě nesplnil v seznamu svých "klukovských přání" ovšem neopatrně opět svěřil do zcela neočarujících rukou spíše kabaretního kouzelníka režiséra Turteltauba. Vznikl tak film, který bych přirovnal k technologické prezentaci filmových triků a efektů funkčních k roku 2010 a svým způsobem je to tedy ukázka magie trikařů, než-li příběhu o magii, čarodějích. Film má opravdu trikovou výpravu fantastickou a některé nápady stojí i na nominaci na Sošku, ale pak už tu není nic moc, co by mohlo udělat z tohoto sorcery tématu vyčnívající dílo. Král výběrů nevýrazných rolí - Nicolas Cage, je zde malounko optimalizovaný k podobě, co mu sluší: dlouhé vlasy, kožený plášť a pár slušných hlášek na tísíciletého čaroděje. Je to takové dějové nahánění mezi The Terminator a Dívkou na koštěti. Pak je tu ovšem jedna scéna (filmový štáb byl na chvíli zřejmě záhadně pozitivně osvícen) a tu bych označil za nejromantičtější a nejúžasnější scénu vyznání lásky - Dave zahraje Becky pomocí elektrických výbojů melodii od OneRepublic. Já být Becky, tak si snad štěstím pustím zkrat do kalhotek... ()

Danny F.

Pěkná pohádka o kozelnících, která ztrácí jakési to "kouzlo" o které je připravila plejáda efektů, které převyšovaly přes kvality filmu. Ukázky moderní techniky nebyly na místě a proto film působí tak hodně moderně a uměle. V opačném případě by šlo hodnocení dost nahoru. 70% ()

Ceres

Zklamání. Nicolas Cage byl cool, ale Baruchel byl příšerný, navíc ten konec byl o ničem. Tohle možná zaujme děti, ale pro ostatní je to jen slabá oddychovka. Promarněná šance. 40% ()

ravalah

Spousta "ou ou ou ou" hlavniho mladeho protagonisty vice nez rusila docela obstojny film. Ale i bez "ou ou ou ou" jsou to porad tri hvezdy. ()

zdenny

Nikdo se na mě nemůže zlobit, ale hlavním tahákem této ubohosti byl samozřejmě N. Cage. A mne velmi mrzí, že tento film neměl vůbec žádnou myšlenku. Triviální děj se skrýval za efekty, postavy nebyly trošku hlubší. Jen sem tam nějaká ta úsměvná situace. Celkově "Maska Junior" s větším rozpočtem a reklamou. Do světa čarodějů mě to teda vůbec nevtáhlo. ()

Brain-D

Nevím nevím, ale nějak mě to překvapilo a já se skvěle bavil. Efekty a zápletka byla parádní. Jay Baruchel byl k smíchu a ani nemusel říkat nic vtipnýho. ()

sochy.zirafka odpad!

Zuřím. Takovou s odpuštěním prasárnu jsem už dlouho neviděl. (Upřímně doufám, že již nikdy neuvidím.) Existuje jen jediný pravý Čarodějův učeň. Drobná poznámka - Nicolas Cage je spolehlivým ukazatelem kvality filmu. Reálně jedno, snad dokonce dvouhvězdičková zplácanina všemožných fantasy vlivů, kvůli psychické újmě ovšem jdu mnohem níže. Nevermore. ()

Imune

Klasická pohádka, kde všem na začátku řekne proroctví jak to dopadne. K tomu klasická romatnická zápletka, neoriginální pohádkový scénář a můžeme začít. Co mi asi tak nejvíc nesedlo byl mladý Jay Baruchel, který se hodí do takových Fanboys parádně, ale tady jako 1. merlinovec... Ne. Trochu víc pozornosti si podle mýho zato zasloužilo to sloučení vědy a magie (zajímavá myšlenka). Ale každopádně i když všichni víme, jak bude děj probíhat, docela pobaví a na dlouhej den je to krásný způsob, jak zabít čas. 50% ()

morena.jea

Toto sa nepodarilo. Nicolasa mám celkom rada, stylisti si s ním dali dosť práce ale ostatné bolo odfláknuté. Nepretržité vrhanie guľových bleskov (alebo čo to kruci bolo?). Učeň Dave naprosto nevýrazný a nudný. Jeho milovaná tiež ničím neprekvapila. Monica Belluci klesla hlboko pod svoju úroveň. Jej účinkovanie sa dá prirovnať snáď iba k Helene Vondráčkovej ktorá v prepadáku "trhala fialky dynamitom" predáva zmrzlinu. Niektoré chrbtové kosti sú ohybné až strach. ()

Unnamed

Na zabití času dobrý film. Ústřední témata (tím myslím Merlin, Morgana a čarodějnický boj o osud světa; láska a blabla...) strašně patetická a pomalu jsem se i styděl, že se na něco takového dívám, herecké výkony jsem nevěřil, ale ani nejlepší herci na světě by takové bláboly asi prodat nedokázali. Vše okolo mělo ale k mému překvapení kouzlo, nenudil jsem se, bylo to vtipné a místy jsem se vážně dost nasmál. ()

fefee

V podstate priemerná, efektná, fantasy rozprávka s typickým "happy-end" koncom v štýle disney. No topiace sa zástrčky, lietajúci orol od chryslera či zrkadlový odraz spojené s neustálou akciou robia z filmu skvelú zábavu. ()

harryy

Kariéra Nicka Cagea síce klesá ku dnu rýchlosťou svetla v tomto filme ma ale jeho prítomnosť príliš neotravuje Alfred Molina je už tradične vtipný zloduch a Jay Baruchel sympatický loser.Čarodejov učeň je typická pukancovica pri ktorej by sa nikto nemal nudiť, ale ani nerozmýšľať, mainstream najhrubšieho zrna. Samozrejme je tu osudová láska, z hlupáka sa stane hrdina od začiatku je jasné ako to skončí, klišé, klišé a klišé. Niekedy to stačí. Ak bude prioritou diváka kino ako predohra príjemného večera, bude spokojný... 45% ()

Sany33

Až po druhom zhliadnutí čarodejovho učňa som si uvedomil aký je Jay Baruchel priteplený homozigot a ako veľmi sa mi do filmu nehodí Alfred Molina. Nehovorím tiež, že na všetko ostatné sa dalo dobre pozerať ale tieto dve postavy mi bili do ksychtu asi najviac. Príbeh kolísajúci medzi kvalitným fantasy a pridrbanou akčnou zlátaninou z moderného sveta to mi celkom nešmakuje, zato Nicolas Cadge svoju rolu zahral celkom kvalitne a Monica Bellucci bola aj napriek jej dlhočíznemu hereckému vystúpeniu, až 5 minút neuveriteľne príťažlivá. Čo ďalej nefungovalo bol Davidov románik z jeho vysnívaným dievčaťom z detstva, keby na mňa kretén ako je on otvoril hubu asi ho ogrcám, preto pre mňa bola táto hraničiaca romantika trocha nevkusná. Animácia a grafická stránka v pohode príbeh ponúkol statické zabehnuté fantasy klišé boja zla proti dobru, kedy presne vieme, ktorý kope za ktorú stranu. Neurazí ani nenadchne. 43% ()

Prekarkar

"Cageho" mám rád, ale tady musím být střízlivý. Přesto, že kvalita záběrů je dobrá, hudba, či zvuky, jsou na jednu hvězdu. Snad jsem to zhlédnul ve špatném období? :-) ()

VasaX

Nepříliš zdařilá fantasy zasazená do moderní doby, které vévodí Nick, protože zbytek je tak nepoutavý a herecky rigidní, že i přes své dlouhé vlasy (a vy víte, co znamená index délky vlasů Nicolase Cage...) tomu naprosto vévodí. Baruchel je nezjímavý fracek a ani jeho doprovod, Bellucci, to svou hezkou tvářičkou nespasí. Tenhle učeň je prostě otravný, ač se jím dá s trochou úsilí bez újmy prokoukat. ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)