Tulák z širých plání

• Česko Tulák z horských plání (více)

Neznají jeho jméno ani tvář, ale navždy si zapamatují den, kdy přijel do města... Tajuplný cizinec (C. Eastwood) se znenadání objeví v zapadlém městečku a je místními najat, aby je chránil před nájezdy pistolníků. Lidé však netuší, že tulák skrývá překvapivější tajemství, než by se mohlo na první pohled zdát, a když vezme spravedlnost do svých rukou, začnou se dít nečekané věci! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Fuego

První hvězda za režiséra a main star v jednom mistra Clinta Eastwooda, druhou za jeho skvělé "lekce v chování", třetí za božího padoucha Geofreye Lewis a jeho krásný modrý voči :- ). Čtvrtá za to, že ve své první westernové režii mr. Eastwood skvěle nakopal řiť slizkýmu vyžranci Johnu Wayneovi! Pátou dávám často kvůli místním závistivým vylízancům pro pozvednutí rankingu, ale tohle můvko to nepotřebuje. Jo, líbilo se mi to i když je to fakt blesková zkratka a všechny režijní fígle mr. Estwooda pochopím až naponěkolikáté. Takže jo! Dear High Plane Drifter welcome in my golden set! ()

elho_cid

Klasický Western, kdy obyvatelé města najmou pistolníka na ochranu před svým černým svědomím. A ukazuje se, že on je jejich černé svědomí. Rozhodně zajímavý film, vykazuje dost vtipu a originality aby stálo za to ho vidět. ()

Sejkorka

Mrazivá pointa, šokující  závěrečné odhalení... píše se v recenzích. V jedné je "ale taky je možný, že jsem tu pointu plně nepochopil". To bude můj případ. Sice spekuluju, ale nejsem si jistej. Tak si to radši nechám pro sebe, abych nespojleroval. Jinak "Eastwoodova poklona mistru Leonemu" - souhlasím. ()

milos.bradik

Tak toto se opravdu nepovedlo. Pokud však někdo hledá jen střílení, zabíjení a nesmyslnou krutost tak bude spokojen, ale pokud by v tom někdo snad chtěl hledat logiku nebo nějaký smysl, tak nenajde ani jedno ani druhé. Je tam prostě jen to zabíjení a krutost. ()

Konev

Myslím, že ten film nám měl ukázat, že když něco chceme, tak se o to máme usilovat. Cizinec je vše naučil a oni stejně nebyli schopni se ubránit a spoléhali na Cizince. Jaká znásilnění? Ta první si o sex sama říkala a nakonec hekala rozkoší. A ta druhá se s Cizincem líbala jako o život. To dělají znásilněné ženy? A že na začátku zabil 3 muže? Vždyť ho provokovali, přímo si říkali o nářez a ještě je předem varoval. Ten film byl spíš o morálce těch, kdo něco chtějí, tak ať za to bojují a nenechávají to na druhých. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční