Reklama

Reklama

Tulák z širých plání

  • Česko Tulák z horských plání (více)
Trailer

Obsahy(1)

Neznají jeho jméno ani tvář, ale navždy si zapamatují den, kdy přijel do města... Tajuplný cizinec (C. Eastwood) se znenadání objeví v zapadlém městečku a je místními najat, aby je chránil před nájezdy pistolníků. Lidé však netuší, že tulák skrývá překvapivější tajemství, než by se mohlo na první pohled zdát, a když vezme spravedlnost do svých rukou, začnou se dít nečekané věci! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (210)

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Western s pointou, která z něj zpětně dělá lepší film. Když si po skončení filmu pustíte některé scény znovu, zjistíte, že se zde objevují rafinované jemné náznaky ( moc chytře odrežírované ) které malinko napovídají, ale jsou opravdu tak subtilní, že si troufám vsadit, že pointu nikdo z vás před koncem neodhadne. A že je docela mrazivá! Jinak se ovšem jedná spíše o rutinní záležitost ( scénář ). Eastwood zde ještě využívá svého leonovského období, některé hlášky jsou solidní, jiné ne a film má moc pomalé tempo. Nebýt toho pěkného závěru, bylo by to určitě za 3* a i takhle to je spíše 70%. Taky je to teprve druhý Eastwoodův režijní počin. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Hodne zajimavej western, cekal jsem klasiku o velkym panu pistolnikovi chranicim mestecko, ale tady je vsechno trochu jinak. Clint tu je zase za drsnaka, ale zaroven i trochu zmetka, kterej kazdyho v mestecku vyuziva, prudi a nema problem ani nekoho znasilnit. I kdyz je fakt, ze osazenstvo mestecka jsou pekny vylupci a spousta si to zaslouzi, navic do jednoho priserny srabove. Film se sice trochu tahne, ale zaroven je zajimavej a Clint je skvelej, takze nudit nezacne. Akorat to "sokujici" zaverecny odhaleni mi bylo jasny nekdy od pulky filmu a zhruba od ty doby jsem si musel furt dokola rikat, ze vsichni lidi tam snad maj sklerozu. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $15,700,000Tržby Celosvetovo $15,850,000Vitajte v pekle! Postupný rozklad psychiky obyvateľov malého mestečka Lago "HELL" je bravúrne zvládnutí, Eastwood príbehovo prekvapuje a ponúka nezvyčajný western o pomste na všetky strany. /90%/ ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

I náš privát má větší rozlohu než na jaké se odehraje tento tak trochu jiný western. Ano, vypadá jako divadelní hra a ano, má potenciál krátké úderné povídky spíše než filmu s celovečerní stopáží. A co? Samé podružnosti. Clint se totiž obsadil do role největšího hajzla, kterého si za svou bohatou kariéru vystřihl a evidentně si svou roli užívá plnými doušky. Ani "Hodný" z Leoneho majstrštyku se místnímu "jméno neřeš, stejně jsem tu jen proto abych tě znásilnil, zesměšnil a zastřelil" pistolníkovi v tomto ohledu nemůže rovnat. Jenže to není jeho hlavní přínos filmu. Tím je jeho příkladné budování atmosféry plné nejistoty a cynismu, která v pohodě přebije i místy až příliš pomalé tempo. Až mě celkem mrzí, že si Clint za svou režijní kariéru nikdy nenašel čas natočit i nějakou horrorovou tématiku. Měl by na to hoch, měl by na to. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Inu to je tak, říkáte si: Eastwood v nejlepší herecké formě a western vedený jeho tehdy začátečnickou režijní rukou? To po těch hereckých zkušenostech, co stihnul nadělat, bude určitě zajímavé. A ono to zajímavé je, ale tak nějak jinak než byste mohli čekat:) Tulák je sice western se všemi rekvizitami, které byste mu při otázce na toto téma přiřkli, a Tulák coby postava je jeden z nejdrsnějších šmejdů, co kdy vkročili do lítaček saloonu, ale co se týká příběhu, je to celé naprosto nečekaně nadpřirozená zkazka s rovněž nečekaně snovou atmosférou. A není to sen právě příjemný, což naštěstí neplatí pro divácký zážitek...tedy, ne tak docela, protože když nevíte, do čeho jdete, můžete (podobně jako já) být docela významně rušeni svým pocitem nejistoty z toho, co se to sakra vlastně na tom plátně/obrazovce děje. Rozhodně doporučuji podívat se víckrát, protože jinak hrozí nemalá křivda. Jistých sedmdesát procent, někdy i o něco víc. ()

Galerie (98)

Zajímavosti (14)

  • První western, který si Clint Eastwood i sám zrežíroval. (-bad-mad-wolf-)
  • Natáčení probíhalo v Mono Lake v Kalifornii a v nevadském Winnemucca Lake. (reich)
  • „Tulák z širých plání se Johnu Waynovi nezamlouval a dal mi to najevo. Dokonce mi napsal dopis, ve kterém film hanil za to, že Divoký západ nezobrazuje pravdivě. Já jsem se však snažil oprostit od postav, které dříve představoval on, Gary Cooper a jim podobní,“ - reagoval Eastwood na kritiku svého kontroverzního snímku. (ClintEastwood)

Související novinky

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (více)

Reklama

Reklama