Skin

• Nizozemsko

Skin

Drama / Historický

Nizozemsko, 2008, 85 min

WHEN A SKINHEAD WALKS DOWN THE STREET! Dost dobrý film. Frankie, na to že byl chcípák, tak byl hodně ostrej. Uměl rány dávat a příjmat, ale trošku se mu to v hlavě pomotalo a posral se mu život. Vězení si ale dával s prstem v nose a závěr filmu je dokonalý. Spoiler: Zase je se svým kámošem a život mu oplací stejnou minci. A ta linka s mámou a otcem tomuto filmu ještě dodává emoce a tak se nejedná jen o další snímek o klukovi, který byl náckem a pak se polepšil.(30.12.2018)

70%. Uz dlho som nevidel takyto depresivny film o zbytocnom rasistickom nasili, len vsetko to ubehlo prilis rychlo, bez nejakej myslienky, nad ktorej by som sa mohol zamysliet. Film mi pripomenul KULT HAKOVEHO KRIZA (1998), ktory na rozdiel od Skina myslienku mal, teda vo chvili, ked sa Edward Norton vratil z väzenia domov a bol zmeneny. V tomto filme to slo s hlavnym hrdinom dolu vodou a ani pomaly umierajuca matka nedokazala nijak zlepsit vztah medzi otcom a synom, ktory bol strasne vybusny a v mnohych chvilach casto agresivny a riesenie nasiel prave u Skinheadov, vdaka ktorim nasilnosti iba pribudali a divak tusi, ze to nemoze dobre skoncit... 07.07.2010 _______ Robert de Hoog - (Frankie) +++ John Buijsman - (Simon) +++ Guus Dam - (Amos) +++ Hudba: Paleis van Boem +++(7.7.2010)

Možná důvěryhodnější než srovnatelný Svatý boj, ale přesto mě tu zrazilo, že zatímco ve Svatém boji Goslingova postava svou totožnost tajila, tak tady židovský původ náckům na škodu nebyl. Jinak ten přechod ze synka Davidova do tábora antisemitů mi přišel celkem realisticky podaný a vzhledem k postavě ukňouraného otece posedlého válečnými útrapami i docela pochopitelný. Ačkoliv právě postava otce mi v tomto případě přišla jako nejslabší článek, protože byla neskutečně špatně zahraná. Naopak se mi líbil hlavní popubertální hrdina, kterou svou roli zvládl s přehledem. A hlavně - překvapivě se nekonalo žádné přehnané moralizování, což si zaslouží palec nahoru. 80%(8.12.2012)

• Enšpígl

Nechápu proč se o flustrovanejch hajzlech, co nenavidí celej svět, furt točí další a další filmy, když je to v mírných obměnách o tomtéž. Jediný co zde stojí za zmínku je postava toho táty. Fakt jsem mu nezaviděl. Osud na něj naplácal až moc bolesti, ale nejlepší bylo, když se ten jeho synátorskej smeták oholil. Daleko lépe tak vynikli jeho odstávající uši + drsný výraz obličeje plnýho beďarů a groteska neměla chybu.(21.5.2009)

• Schuldiner

Chtěl jsem dát nejdřív tři hvězdy, ale je to fakt dost přeplácaný takovejma těma stereotypama v chování a jednání některých skupin lidí. Ať z pohledu židů, skinů, nácků (tam je těch klišé nejvíc), vězňů, nebo i všeobecně mladejch lidí.. Přitom ale jako rodinný drama to je moc dobrý. Je to takovej o dost horší Kult hákového kříže. Ale za vidění to stojí.(22.4.2013)

• - Film se měl původně jmenovat podle hlavního hrdiny Frankie E. 1980. Nakonec však tvůrci název změnili, aby nebyl podobný nizozemskému snímku Dennis P. (2007), který měl premiéru o rok dříve. (skudiblik)