Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

Palisander

(Pozor, spoilery) Úprimne, neviem čo je nemilosrdne realistické na tom, keď desať chlapov nie je schopných trafiť z dvadsiatich metrov koňa, keď vetrom ošľahaný pištoľník nevie vysadnúť do sedla, alebo keď osamelý strelec vystrieľa pol krčmy a v momente keď mu dôjdu náboje ostatní zvesia uši a poslušne odídu. Veľká škoda, že si Clint v krčme nevypýtal multivitamínový džús s aloe vera :-). Späť k veci. Sú aj drsnejšie westerny, aj realistickejšie. Z ničoho nič som si spomenul na o 24 rokov staršie Il Grande Silenzio. Veľmi podobná schéma, podstatne odlišný koniec. A žiadny blockbuster. Skúste. ()

pimp

Asi podvacátý a znovu přikován k obrazovce. Eastwoodův majstrštyk patří k tomu absolutně nejlepšímu, co se kdy v tomto žánru odehrálo. Absence jakéhokoliv kladného hrdiny dodává snímku autentičnost a i vizuálně věrohodně nás seznamuje s tím, jak to na divokém západě asi tenkrát vypadalo. Romantiku si můžeme trochu užít v pár záběrech krásné krajiny a snad ještě při pistolníkově vyznání děvce, s kterou by jistojistě šel i přes její zranění ve tváři. Ovšem ani pochybný charakter vraha Williama Munnyho nezabrání divákovi se s ním ztotožnit a užít si brilantní závěrečnou scénu. Škoda, že není takových westernů víc. ()

urboss

Jedinečně a originálně natočený western, až se člověku dere do úst, proč podobným stylem nebylo natočeno více filmů. Ano, je to tak Clint Eastwood je nenapodobitelný, nebojím se říct génius filmového plátna! Ač příběh není ničím výjimečným o to více působí reálným dojmem a svojí propracovaností nastiňuje, jak se tenkrát na konci éry divokého západu dalo žít. ()

weasel.p

Jelikož jsem něco o skutečném Divokém Západu četl, nebyl jsem filmem tolik překvapen-žádní superrychlí pistolníci nebyli,vyhrál ten, kdo neztratil nervy a je jedno kam se trefil a taky to,že to byla všechno sebranka včetně šerifů. Tuhle zdánlivě "divácky neatraktivní" realitu nám zde Eastwood předkládá, přesto se mu povedl výborný film se zajímavým dějem a postavami. Ke své hlavní postavě je Eastwood kritický,ale zároveň se mu v ní podařilo udržet charisma jeho starých "dolarových hrdinů"-chlápek, co se s ničím nesere,neni ani dobrák ani hajzl (nebo obojí) a hájí si své zájmy. ()

martij06

,,Koukejte Neda řádně pohřbít, nebo se vrátím a zabiju každýho parchanta" Takhle si představuji divokej západ. Eastwood v roli zabijáka, který se s nikým nesere. Na konci dostal každý to, co si zasloužil... ()

calculus

Kdo "dobýval" americký západ? Dobrodruzi, kšeftmani, zkrachovalci a gauneři. Všichni ti, co měli žaludek urvat si kus z něčeho, co jim neříkalo pane. Po Tulákovi z širých plání druhý Clintův film, kde si nebere servítky a zvysoka kašle na pozlátko velebených hovadin z doby J. Wayna nazývaných klasikou. ()

BenchPress

Clinte, ty jsi prostě těžkej frajer. Western byl už v té době na ústupu, ale Eastwood tímhle snímkem dokázal, že se učil od nejlepších. Takhle si představuju poctu westernovému žánru. Nemusí tam bejt přemíru tichých scén, stačí skvělá herecká sestava. Za finální scénu v hospodě bych dal nejradši hvězdiček šest, protože ta bude pro mě kultovní. Parádní film. 5/5. ()

Honzulik

Nesmiřitelní (Unforgiven). Skvělý drsný western z dílny Clinta Eastwooda, se vším co k dobrému westernu patří. Výborní herci a pravdivé zachycení reálného života divokého západu. Gradující průběh filmu s perfektní přestřelkou na závěr. Film který vám zůstane dlouho v paměti. Dávám plný počet 5*. ()

martins

Poslední western Clinta Eastwooda, film je důstojnou tečkou za jeho kariérou pistolníků, ale není to zas až tak nadprůměrné, jak by se podle počtu získaných Oscarů zdálo. Skvělé obsazení i ve vedlejších rolí Freeman, Hackman nebo Harris, žádné velké přestřelky, žádné houfy mrtvol, jde spíše o psychologické ztvárnění filmu. ()

Hruskovice

Bože, jak jsem tento film mohl tak dlouho přehlížet. Zaslepen špageti westerny jsem nevěnoval pozornost westernovému veledílu UNFORGIVEN. (Ne)stárnoucí filmová trojice C. Eastwood, G. Hackman a M. Freeman a skvělí scénář pozvedli tento film na hodně vysokou úroveň a navrátili slávu již upadajícímu žánru. Pro pravou ale opravdu ryze pravou westernovou atmosféru a neskutečně rozbombený závěr si tento film zaslouží 5,5/5 :) krása ()

elanista1

Vo svojej prvej polovici sú Nezmieriteľní silnou akademickou nudou, pričom v druhej polovici sa mierne rozbehnú a nastanú v nich viaceré napínavé momenty...dovtedy by som na tento film nevsadil ani deravý groš, ale postupom času ma to viac ohúrovalo. Toto nie je klasický western, v ktorom hlavný hrdina trafí úplne všetko na čo si pomyslí, to dôležité slovo realistický nie je samoúčelný pojem, ale jedným slovom dokonalé pomenovanie toho čo sa vo filme dialo. Veľmi, ale veľmi pozoruhodné sú dialógy. Žiadne silácke reči, žiadne nereálne, prvoplánové a efektné repliky. Ale skutočne, rozhovory sú na vysokej úrovni a verím, že takto sa rozpráva v reálnom živote. Tento film je naoko nestarnúci. Ak by mi niekto povedal, že bol natočený v roku 2014, bez problémov by som tomu uveril /jediné čo robí film starším sú relatívne mlado vyzerajúci Clint Eastwood a Morgan Freeman/. P.S.: Keď tak rozmýšľam, nevylučujem že si to ešte niekedy pustím. ()

Stanmi

V malém městečku jménem Big Whiskey dva kovbojové pořežou prostitku, ale místní šerif Malej Bill Daggett (Gene Hackman) jim udělí jenom pokutu. Prostitutky, ale chtějí pomstu a tak dají dohromady tisíc dolarů jako odměnu za zabítí obou kovbojů. O této odměně se dozví mladík Schofield Kid (Jaimz Woolvett), který vyhledá bývalého pistolníka Billa Munnyho (Clint Eastwood), poví mu o odměně a nabídne spolupráci, Bill nejprve odmítá, ale protože potřebuje peníze, tak se přidá spolu se svým dávným parťákem Nedem Loganem (Morgan Freeman) a všichni tři se vydávají na cestu za pomstou...Clint Eastwood patří mezi nejúspěšnější herce-režiséry a tímto snímkem opětovně potvrdil, že práce na řežiserské židli mu sedí. Díky tomu snímek získal Oscara za nejlepší film a Clint si odnesl sošku za režii a Gene Hackman za svůj herecký výkon a nutno podotknout, že právě Gene i v konkurenci Clinta, Morgana a i Richarda Harrise podal ze všech herců v tomto filmu nejlepší výkon. Hlavním tématem je, jak už to koneckonců ve westernech bývá, pomsta, ale zároveň snímek smazává rozdíly mezi těmi dobrými a špatnými, protože i dobrý člověk může dělat špatně věci a naopak, což dodává filmu na realismu. Ačkoliv má snímek dobrý příběh a hrají zde mí oblíbení herci (a hrajou kvalitně) a westernový žánr je můj oblíbený, tak přesto mi ve snímku něco chybělo, takže u mne Nesmiřitelní skončili nakonec těsně pod vrcholem. ()

carl.oesch

Pro mně asi nejméně spektakulární a hlavně nejsmutnější western....žádný happyend se nekoná (aspoň já to tak nevnímám), žádný patos a určité uspokojení, že "spravedlnost" zvítězila - vždyť, co je tady vlastně ta spravedlnost? Smutek a vědomí faktu, že takhle to asi bylo - na rozdíl od pozéra Johna Wayna a westernů, kde hrál.... ()

Allgreen

/"Vy budete William Munny z Missouri. Vrah žen a dětí... Správne. Zabíjel jsem ženy a děti. Zabíjel jsem všechno co chodilo nebo lezlo. A teď zabiju tebe malej Bille. Za Neda." ... "Koukejte Neda řádne pohřbít a už nikdy nepořežte žádnou děvku. Nebo se vrátím a zabiju každýho parchanta"/ ... Drsné hlášky, drsného westernu o drsnom chlapíkovi z drsných čias. ()

pollstro

Clint Eastwood se loučí s žánrem, který ho proslavil po celém světě a udělal z něj hereckou hvězdu filmového světa. Vzdává tak hold nejen westernu, ale taktéž je samotný film věnován Sergio Leonemu, který společně s Eastwoodem stvořili nejlepší western filmy světové kinematografie. Unforgiven je od klasických spagetti westernů hodně odlišný, poukazuje na divoký západ jako na velmi drsné a tvrdé místo a nabízí tak realistický pohled na onu dobu a z žánru hodně vybočuje, což je na jednu stranu plus. Film je více založenej na postavách a dialozích, trio Clint Eastwood, Gene Hackman a Morgan Freeman jsou vynikající a líbí se mi, že ani jeden z nich není kladná či záporná postava, jelikož každý z nich má za sebou temnou minulost a přítomnost není zrovna bůh ví jaká krása. Po příběhové stránce se podle mě nejedná o nějaký zázrak, hlavní zápletka není vůbec zajímavá a vcelku hodně předvídatelná a upřímně jsem čekal na nějaký zlom, který by příběh posunul o úroveň výš a pomalé vyprávěcí tempo bez jakékoliv akce celkovému zážitku nikterak nepomáhá. Upřímně jsem čekal, že se Eastwood rozloučí s žánrem, kterému by měl být naprosto vděčný, se vší parádou a ukáže světu, jak se točí pořádný western a nebude se bát použít praktiky, které používal například Leone ve svých filmem, je mi jasné že nikdo nedokáže natočit western jako on, ale prostě jsem v hloubi duše čekal, že Eastwood oživí žánr western ve velkém stylu a nostalgicky všem připomene éru 60. let, kdy byl western na absolutním vrcholu, což se bohužel nestalo. Spoustu lidí chválí realistický a drsný pohledu na divoký západ a Eastwooda za to oceňují, ale upřímně Sam Peckinpah ve svých filmech je mnohem přesvědčivější a efektivnější a jeho brutalita je v kinematografii a v žánru western, viz např. The Wild Bunch, hodně známá a ceněná. Rozhodně se jedná o snímek, který musí každý milovník westernu vidět, ale určitě se nejedná o Oscarovou záležitost, životní dílo Eastwooda a už vůbec ne klenot tohoto žánru. Každopádně úctyhodné rozloučení. "That's right. I've killed women and children. I've killed just about everything that walks or crawled at one time or another. And I'm here to kill you, Little Bill, for what you did to Ned." ()

solisoli

Western s chabou výpravou, bez solídnej hudby, síce slušným obsadením, s plonkovým scenárom, nemal čím nadchnúť, len priemerným dejom, niekedy na zaspanie, naivnými fázami s typickým o Eastwoodovskom konci. Ako by to aj bolo, keď ide o prachy a populizmus. Prirovnaním, úplne presne, keď niekomu stačí aj remíza. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize