Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

Janoss98

Já nevím. Nic špatného na tom nebylo, ale že by to zase bylo něco nejvíc skvělého, to si asi taky nemyslím... Nicméně to určitě nebyl další průměrný film a jistě je v takovém větším nadprůměru. 80% ()

surprise

Nesmiřitelní. S čím vlastně? Se svými těžkými vinami? Se svým údělem? Se svými křivdami? Každý zde najde něco a výsledkem je krutost. Nesmíření je rakovina ať už jsi na Divokém západě nebo v Praze. Výborný Eastwood jako vždy. ()

finkie

Nádherně posmutnělá perla mezi westerny. Na tomhle filmu musím ocenit úplně všechno - herecké výkony, k náladě snímku perfektně padnoucí lokace zádumčivé kanadské prérie, nenápadnou, ale brilantní hudbu, jež vznikla ve spolupráci Eastwooda s Lennie Niehausem, i tu skoro hororovou finální scénu.  V rámci žánru těžko srovnatelnou hloubku dodávají Nesmiřitelným jejich myšlenkové přesahy. Ani jednu ze stran - šlapky, mladíky dopustivší se na nich násilí, šerifa a jeho lidi, Munnyho s kumpány - nelze subsumovat pod kategorie dobra či zla, ale každá z nich se snaží prosadit se svými relativně (ne)oprávněnými nároky: oběť násilí, jejíž hrdost si nelze koupit; uražená mužská čest a následná snaha o smíření; ochrana zákonnosti a pořádku ve městě; povinnost zastat se napadené ženy a obecně slabšího. Jedná se zde o de facto novozákonní příběh o důležitosti odpuštění či, jinak řečeno, příběh o tom, jakého zla se mohou lidé na sobě dopouštět, pokud prvotní křivda zůstane i přes pokusy o kompenzaci a smír neodpuštěna (unforgiven). ()

KyleReese

První Clintův majstrštyk. vzal si k ruce svůj prověřený ansábl (Niehaus, Joel Cox, Jack N. Green) a pustil se do přetavení vynikajícího scénáře D.W.Peoplese do reality. Tenhle western není žádný "špageťák", což jde poznat hned od začátku, ale od scény s prasaty víte, že koukáte na něco zcela jiného, než je tasení koltů v milisekundovém módu. Syrovost a špína, která je tady naprosto všudypřítomná, jakoby Vám definovala jednotlivé postavy na ty špinavé uvnitř a na ty špinavé uvnitř i na povrchu. Ne, tady vážně nehledejte hrdinu, ti na tomto divokém západě už vymřeli, zato tu máme poloslepé zabijáky nebo jednoruké šerify. Že by skutečná realita? To, že se z cesty za penězi, stává cesta za pomstou, je naprosto podružné, protože na rozdíl od jiných westernů, tady není důležité "co", ale "proč". Eastwood nás nechává nahlédnout do temné minulosti hlavních postav přes vyprávění druhých a nepotřebuje k tomu flashbecky, vystačí si s vystavěnou atmosférou a hereckými výkony. Příkladem jsou scény "malý Bill vs Bob v šerifově budově" nebo "rozhovor Neda a Willa u ohně". Z trojice Eastwood, Hackman, Freeman, exceluje zejména druhý jmenovaný, který není záměrně, jako jediný, stárnoucí troska, ale energický a respekt vzbuzující chlápek. Atmosféru dokresluje vynikající kamera a výprava kdy, jednou odjíždí jezdci pomalým klusem při západu slunce, aby za chvíli přijížděli promočení na kost v obrovském lijáku. Tenhle film není pro milovníky Johna Waynea nebo nedej bože Vinetoua, ale pro milovníky dobré filmařiny. Vlastně, pro ty je to povinnost. Díky, Clinte, za tenhle pohled na wild west. ()

Bragi66

Je to sice divoký západ bez závoje a dobře udělaný film, ale zas taková syrovinka a přehluboké to už teprve není. Ano, vynikající střízlivá režie, ale příběh je na tu délku moc přímočarý a málo nosný. On totiž film Nesmiřitelní není realistický příběh o pastevcích z Ameriky 19. století, ale ať si kdochce cochce říká,  je to střílečkový western. A když se tenhle film porovná třeba s westernem Hodný, zlý a ošklivý (1966) nebo s jinými slavnými špagetywesterny, tak se nabízí otázka, jestli realistický western není trochu proti smyslu žánru - podobně jako třeba realistická SF nebo realistická pohádka. ()

chosan

Eastwood je králem westernů, tento western vypráví poutavý příběh, ale až na závěrečnou přestřelku je to spíše takové povídání než klasický western. Dávám 60%. ()

BONOBON

Jeden z nejpodivnějších westernů. Eastwoodovu uspávací režii a nezáživný scénář zachraňuje jen skvělé herecké obsazení a nebýt několika silných míst, nechal bych tenhle snímek klesnout pod hranici průměru. A co se týče oscarového vítězství tohoto snímku... dodnes jsem nepochopil :-( ()

smalda

Pro mne jeden z nejlepší westernů se zajímavým i když vcelku očekávaným rozuzlením. Film bez příkras ,který Vás pohltí. Eastwoodovo životní režijní dílo,ale zároveň i role stárnoucího zabijáka mu náramně sedla,stejně tak skvělému G.Hackmanovi postava šerifa. Pro příznivce westernu povinnost , pro ostatní nadstandardní podívaná. ()

PedroRosa

Spolu s Tancom s vlkmy najlepší tzv. antiwestern. Žiadne preslnené zábery a frajeri na koňoch, ale skutočné postavy v skutočnom svete. Všetko šľape ako má, a výčitky v Eastwoodovej tváre sú skvele zahraté. Najlepší Eastwoodov film, ako režiséra. ()

Mirik81

Minulý týden sem si osvěžil paměť a viděl sem tento film asi po deseti letech a zapůsobil na mě ještě víc, než když sem ho viděl poprvé... ()

adooo

Celý film v relatívne pomalom tempe vyvrcholila Willovim vrátenim sa starého citu a pitím whisky...skvelý western, kde sa zobrazuje výborne divoký západ, so všetkými krásami ale aj chybami ľudí...Trošku mi pripadala postava Neda nevýrazná, ale zato Little Bill bol bezchybný, jeho pohodové požívanie v Big Whisky, stavanie domčeka a nelútostný šerif, výborné zahratá vedlajšia úloha...Eastwood proste dokazuje, že vo westernoch je ako ryba vo vode, a dokáže aj kvalitné dielo natočiť ()

Molerat

čekal jsem něco méně smutného, čekal jsem klasický duch westernu od Eastwooda.Dočkal jsem se však bohu(dík) žel nádherného dramatu o údělu harcovníků plání v dobách divokého západu.V něčem bohužel lehce předvídatelný děj, přesto však solidní. ()

Neme5iZ

snad jediný film s Eastwoodem co se mi bezvýhrad líbí.. je to westernový diamant, neobroušený a surový, stejně jako doba a místo ve kterém se odehrává : : : Jak povětšinou špatný je Eastwood herec, tak výjimečný je coby režisér... Trochu odbočím: myslím, že jsem zhlédl většinu jeho režisérských počinů a jsou to díla vskutku mistrovská. Patří mezi nejlepší režiséry současnosti a proto mu odpouštím tu plejádu podprůměrných filmů ve kterých účinkoval. Tímto svým filmem započal něco nového a jak se ukazuje i smysluplnějšího, kariéru filmového tvůrce. Na Nesmiřitelné může být právem hrdý! ()

Oukyn

Parádní kousek z dílny Clinta Eastwooda. Film se z počátku tváří jako velká řada westernů, kde starý časy už jsou sice dávno pryč, ale starej dobrej Munny se vrací, aby ještě jednou ukázal, čemu vděčí za svou pověst. Jo, jenže ono to není zas tak jednoduchý! Hold, svaly už nejsou, co bejvaly a klouby trochu vržou, plechovky už se taky z dálky trefují těžko a dostat nakládačku v místním baru není vůbec žádnej problém, a tak se možná pro někoho zdánlivě tuctový comeback mění v docela zajímavou podívanou. Byl jsem mile překvapen, jak děj graduje až do závěrečného finále, kde už uvěříte úplně všemu! Tohle ano, Clinte, tohle ano... ()

schebman.m

Nádhera...není to western, na který je "běžný" divák zvyklý, ukazuje, jak to tenkrát skutečně chodilo, a o to je to působivější. Úžasná třeba scéna v kańonu s postřelením jednoho z kovbojů..tam bylo doopravdy vidět, jak to asi mohlo proběhnoun v reálu.. A Clint nikdy nebyl lepší střelec, než tady, přestřelka v baru dokonalá. ()

CasperX

Dobré. To je 3*. Viac ani keby som ako chcel... Chýbala tomu nejaká tá iskra. Dialógy by mohli byť trochu zaujímavejšie a pestrejšie, filmu by to rozhodne neuškodilo. Eastwoodove ľutovanie vlastnej minulosti a ospevovanie svojej nebohej manželky mi už v polovici filmu išlo trochu na nervy. A ešte niečo - na oskarový film priveľa nelogických situácií... Chlap, ktorý na začiatku filmu nemôže trafiť plechovku nakoniec vystieľa celý bar??? Dni sú krásne ako z pohľadnice ale každú noc leje ako z krhly??? A je toho viac... Napriek všetkému ostáva Clint Eastwood Pán Herec a Pán Režisér. ()

Zmatliková

Nemám ráda westerny a nemám ráda Clinta Eastwooda, ale tohle se povedlo! Jak banální zápletka... film o ničem a přesto o všem. Ani se nedivím, že si ho vzala. (To není spoiler, to víte už od začátku.) BRAVO, nemůžu dát jinak než pět hvězdiček. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize