Inspektor Clouseau zmizí a francouzská kriminální policie požádá druhého nejlepšího detektiva na světě, aby ho našel. Jenže Clouseaův nepřítel, Dreyfus, zmanipuluje počítač kriminálky tak, aby vyhledal nejhoršího detektiva na světě, a tím je detektiv newyorské policie Clifton Sleigh. (TV Prima)

nash. odpad!

Tristní pokus vyždímat ze zcela vyčerpaného tématu ještě nějaký ten dolar. Bezradný nejen žalostně fádním náhradníkem, ale také oundanou snahou o nekonečnou recyklaci původních Sellersových gagů. Dokonce i Lom už jen bezradně opakuje výstupy z předchozích filmů. Výsledek je pak zcela sterilní nudou bez šance pobavit a na tom nic nezmění ani Roger Moore s kbelíkem na hlavě. ()

gogo76

Jediný dôvod prečo som filmu dal šancu bola moja nevedomosť. V tv upútavke som zahliadol iba očami klipkajúceho inspektora Dreyfusa a nejak automaticky som predpokladal, že tam bude i Sellers. Prekvapko bolo, že sa neobjavil, ale ešte väčšie, kto ho nahradil. To bol katastrofálny výber. Nepochopil som prečo nevybrali niekoho, kto sa na Sellersa aspoň trochu podobá. Ten idiot, okrem toho, že je policajt a idiot, nemá s Clouseaom nič spoločné. Pobaví iba Dreyfus, nového Clouseaua je utrpenie sledovať. Nezabudnuteľnú hlášku inspektora Dreyfusa: "Mít tak deset takových jako je Clouseau, zničil bych celý svět..." , by som pozmenil na " Natočit deset takových pokračování a kinematografii srovnáme se zemí..." 40%. ()

B!shop

Coz o to, obcas se u toho da zasmat, jenze tvurci si bohuzel rekli, ze staci dat do hlavni role dementa a bude to sranda. Samozrejme nebudu kecat, kdyz nekam spadne a nebo neco hodi na Dreyfuse, tak to pobavi, ale vetsinou to je docela krecovity az trapny. Coz je dany tim, ze hlavni hrdina proste nema charisma nebo Sellersovo vyraz a neumi to spravne podat. Ale zachranujou to vedlejsi postavy, sympataci Kwouk a Niven, tradicne paradni Lom a hlavne saskujici Moore v roli Clouseaua. Ve vysledku sice urazka filmu se Sellersem, ale na druhou stranu, porad docela obstojna komedie. ()

honajz

Blake Edwards se rozhodl vytěžit z popularity Růžového pantera ještě dva filmy, byť bez Sellerse. Už v roce 1983 se dostává do kin PROKLETÍ RŮŽOVÉHO PANTERA (CURSE OF THE PINK PANTHER, 1983). V podstatě jde o záběry, natočené již při předchozím dílu, kdy Sir Litton, jeho žena, jeho syn, Kato, Dreyfus a další jsou zpovídáni, aby Surete našlo Clouseaua, o němž tuší, že přežil. Pátráním je omylem pověřen druhý nejhorší detektiv světa – Cliffton Sleugh (v podání Teda Wasse), o němž se nakonec zjistí, že jde o vzdáleného Clouseaova bratrance. Nakonec šéfinspektora najde – a je jím nečekaně „James Bond“ Roger Moore! ()

Sarkastic

Hm, tak nevím, co si mám o vzniku a vůbec filmu samotném myslet. Vykrádání, nebo úctyhodná vzpomínka? Bez Petera to postrádá skoro všechnu šťávu a humor přechozích filmů s panteří tématikou. Přirovnal bych to k dívání se na Hercula Poirota bez Davida Sucheta (a to už by prostě nebyl pravý Hercule Poirot). Ano, je sice pravda, že tu je Herbert Lom a Burt Kwouk v naprosto super rolích, ale bez Sellerse to není už to, co bývalo a on se prostě nedá nahradit! (čímž bych chtěl trochu zkritizovat Edwardse, který měl vytušit, že v nejlepším se má skončit a hlavně, že to bez Petera nemá cenu). But on the other, pokuď bych měl být objektivní a podívat se na to z pohledu diváka, který se chce prostě bavit a neměl zkušenost ani s 1 z předešlých filmů, viděl bych to asi na průměr. Z mého pohledu jsou to 2*. ()

• David Niven (Sir Charles Litton) byl při natáčení už blízko smrti a nemohl mluvit. V některých scénách ho tedy musel dabovat Rich Little. (HappySmile)
  • Herbert Lom vypadne během filmu dvakrát z okna, pokaždé jej zastupoval kaskadér. (OJan)
  • Ve filmu se naposledy objevil klenot Růžový panter až do té doby, kdy byl po 23 letech vydán Růžový panter (2006). (HappySmile)