• lekr
  ***

  Takové fiasko to teda ještě není ale tohle je bezpochby nejhorší díl Růžového pantera. Malé výstupy Nivena nebo Loma sice potěší ale Robert Wagner nemá žádný komediální talent a je stejně trapný jako jeho postava....udělat Růžového Pantera bez Sellerse je filmařský oříšek který se někdy teda povedlo rozlousknout ( Syn růžového pantera ) ale tenhle film je už opravdu na pomezí podprůměrnosti.....v porovnání s tím panterem se Stevem Martinem je to ale pořád ještě dobrý....(11.11.2009)

 • corpsy
  ***

  Naštartovať novú sériu sa tvorcom nepodarilo. Zmaril im to divácky nezáujem. Z jednej strany je to aj logické, Clouseau sa nedá nahradiť žiadnym iným babrákom, nech už je akokoľvek vtipný. Ako rarita to nieje na zahodenie, niektoré gagy sú podarené a dej ubieha pomerne svižne. Ako jednoduchá komédia obstojí.(30.6.2014)

 • Rudyamon
  *

  Škoda, škoda ... Ta první škoda, a to ta největší, je že se vůbec někdo pouštěl do natočení tohoto paskvilu. Ta druhá škoda je, že se, když už k tomu muselo přijít, nenašel nějaký soudný a talentovaný scénárista, který by napsal rozumný scénář. Tohle je jenom bledou napodobeninou série o velikém detektivovi. Vlastně to ani není napodobenina, je to jen karikatura imitace nejhrubšího kalibru. Je fakt, že zhruba do půlky, když člověk propustí mozek do dočasného odpočinku, je děj docela smysluplný, ovšem to, co se začne dít pak, to už má člověk nejvyšší čas následovat mozek a jít spát. Pokud hodnotím 1 hvězdičkou - 10% je to jen za těch několik docela povedených gagů (u bazénu s nafukovacím ptákem a u restaurace s nafukovací dívkou, a snad ještě pár povedených fórů ...). Celkově si myslím, že Peter Sellers by neměl radost, kdyby viděl tu spoušť. A taky myslím, že si nezaslouží takové ponížení díla, které zanechal ... :-((8.7.2012)

 • tomtomtoma
  **

  V pořadí již sedmé pokračování série, která potvrzuje to, že neustálé pokračování nemůže dlouhodobě udržet vysokou kvalitu, ať už je to hereckým obsazením, či víceméně opakováním stejných vtípků a situací. Policejní seržant Clifton Sleigh (Ted Wass), člen newyorské policie, má nejdůležitější úkol svého života: nalézt nejlepšího detektiva všech dob. A Sleigh je podobný packal jako jím hledaná osoba, prožívá podobné dobrodružství, a pouze náhodný úspěch nedokáže odhalit. Z dalších rolí: již starý zločinec-kavalír Sir Charles Litton (David Niven) se svým synovcem Georgem (Robert Wagner) a manželkou lady Simonou (Capucine), kteří se konečně zmocní svého snu v podobě diamantu Růžový panter, vrchní inspektor Charles LaRousse Dreyfus (Herbert Lom), který si přeje pouze Clouseauovu smrt, kmotr francouzské mafie Bruno Langois (Robert Loggia), věrný Clouseaův sluha Cato Fong (Burt Kwouk), tvůrce převleků profesor Auguste Balls (Harvey Korman), zabiják Chong (Ed Parker), půvabná Juleta Shane (Leslie Ash), a komtesa Chandra (Joanna Lumley) se svou láskou šéfinspektorem Jacques Clouseauem (Roger Moore), který podstoupil plastiku obličeje, aby do osobního vlastnictví získal proslulý diamant. Není to všechno úplně špatně, ale ta jiskřivá živelnost a popletená zábavnost více než chybí.(7.4.2012)

 • honajz
  **

  Blake Edwards se rozhodl vytěžit z popularity Růžového pantera ještě dva filmy, byť bez Sellerse. Už v roce 1983 se dostává do kin PROKLETÍ RŮŽOVÉHO PANTERA (CURSE OF THE PINK PANTHER, 1983). V podstatě jde o záběry, natočené již při předchozím dílu, kdy Sir Litton, jeho žena, jeho syn, Kato, Dreyfus a další jsou zpovídáni, aby Surete našlo Clouseaua, o němž tuší, že přežil. Pátráním je omylem pověřen druhý nejhorší detektiv světa – Cliffton Sleugh (v podání Teda Wasse), o němž se nakonec zjistí, že jde o vzdáleného Clouseaova bratrance. Nakonec šéfinspektora najde – a je jím nečekaně „James Bond“ Roger Moore!(31.3.2012)

 • - Ve filmu se naposledy objevil klenot Růžový panter až do té doby, kdy byl po 23 letech vydán Růžový panter (2006). (HappySmile)

 • - Film se pokoušel z postavy Cliftona Sleigha udělat dalšího inspektora Clouseaua, který by figuroval v nové sérii Růžového pantera. Tahle myšlenka se ale nikdy neuskutečnila. O deset let později sérii znovu oživili a natočili díl v hlavní roli s Clouseauovým synem s názvem Syn Růžového pantera (1993). (HappySmile)

 • - David Niven (Sir Charles Litton) byl při natáčení už blízko smrti a nemohl mluvit. V některých scénách ho tedy musel dabovat Rich Little. (HappySmile)