• eraserhead666

Má být podstatou komediálnosti filmu, že dost často vykrádá, ba přímo doslovně kopíruje, v sérii již použité vtipy? Jako ten film koukatelný je, dokonce i bez nějakého většího znechucení a i když jej budeme brát jako další část série (protože vlastně jen a jen na ní, na lidech a postavách, které tou sérií již prošli). Ale přesto je dost suchý a ne nějak zvlášť humorný. První růžový panter, během nějž mi koutky ani nezacukaly, natož abych se vědomě zasmál. Ocenil bych snad jen blonďatou karatistku.(25.10.2013)

Kletba Růžového pantera je sice mnohem horší než předchozí Panteři s Peterem Sellersem ale stále to bylo o hodně vtipnější a lepší než Syn Růžového pantera a ty dva otřesné americké "remaky". Pořád se na to dalo dívat třeba na scénu kdy Clifton Sleigh jde do hotelu s umělou společnicí a za cholerického Herberta Loma. Pro mě za 55%. Mimochodem dabing se docela povedl. Je z roku 1996 a byl dělaný Novu.(8.8.2009)

Takové fiasko to teda ještě není ale tohle je bezpochby nejhorší díl Růžového pantera. Malé výstupy Nivena nebo Loma sice potěší ale Robert Wagner nemá žádný komediální talent a je stejně trapný jako jeho postava....udělat Růžového Pantera bez Sellerse je filmařský oříšek který se někdy teda povedlo rozlousknout ( Syn růžového pantera ) ale tenhle film je už opravdu na pomezí podprůměrnosti.....v porovnání s tím panterem se Stevem Martinem je to ale pořád ještě dobrý....(11.11.2009)

• LencaN

Bohužel už mě to přestává bavit. Je to pořád dokola. Neustále ty samé problémy, ty samé příhody, střílečky, pronásledování. Jak se říká - v nejlepším přestat. Proto je už i tahleta nadstavba pro mě navíc. Se smrtí Sellerse měli nechat Růžového pantera odpočinout. Počkat na stejně dobrého nebo naopak úplně odlišného herce, a ztvrárnit Clouseaua zase trochu jinak a ne takové vykrádání jeho památky. Kdybych neviděla celou sérii předtím, tak možná dám o hvězdu víc. Ale stejně ten hlavní hrdina neměl žádný šmrnc. Snažil se, ale grimasy žádné, nebyla to taková osobnost, kterou Růžový panter potřebuje... aneb se Sellersem odešlo i kouzlo Růžového pantera.(6.2.2015)

• nash.

Tristní pokus vyždímat ze zcela vyčerpaného tématu ještě nějaký ten dolar. Bezradný nejen žalostně fádním náhradníkem, ale také oundanou snahou o nekonečnou recyklaci původních Sellersových gagů. Dokonce i Lom už jen bezradně opakuje výstupy z předchozích filmů. Výsledek je pak zcela sterilní nudou bez šance pobavit a na tom nic nezmění ani Roger Moore s kbelíkem na hlavě.(5.7.2011)

• - Ve filmu se naposledy objevil klenot Růžový panter až do té doby, kdy byl po 23 letech vydán Růžový panter (2006). (HappySmile)

• - Roger Moore ve filmu používá pseudonym "Turk Thrust II", což je odkaz na jeho přítele Bryana Forbese, který často používá jméno "Turk Thrust", když si střihne nějakou roličku ve svých filmech. (HappySmile)

• - David Niven (Sir Charles Litton) byl při natáčení už blízko smrti a nemohl mluvit. V některých scénách ho tedy musel dabovat Rich Little. (HappySmile)