Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Inspektor Clouseau zmizí a francouzská kriminální policie požádá druhého nejlepšího detektiva na světě, aby ho našel. Jenže Clouseaův nepřítel, Dreyfus, zmanipuluje počítač kriminálky tak, aby vyhledal nejhoršího detektiva na světě, a tím je detektiv newyorské policie Clifton Sleigh. (TV Prima)

Recenze (71)

bloom 

všechny recenze uživatele

No natáčelo se to současně se Stopou, takže tu máme i původní herce: Niven jako si Charles, Robert Wagner jako jeho synovec, Capucine jako bývalá paní Closeauová, Harvey Korman jako profesor Balls a stará sestava Lom-Dreyfus, Kwouk-Kato a André Maranne, jehož postava seržanta Francoise byla vždy tak trochu neprávem opomíjená. Blake Edwards nabízel roli Closeaua nejprve Dudley Mooreovi, pak Rowanu Atkinsonovi, ale oba rozumně odmítli. Ale nechápu proč si Edwards vybral nevýrazného Teda Wasse do role pátracího packala. Role Rogera Moorea je sice vtipná, ale přijde mi laciná, jen aby Closeau nezemřel... ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Jediný dôvod prečo som filmu dal šancu bola moja nevedomosť. V tv upútavke som zahliadol iba očami klipkajúceho inspektora Dreyfusa a nejak automaticky som predpokladal, že tam bude i Sellers. Prekvapko bolo, že sa neobjavil, ale ešte väčšie, kto ho nahradil. To bol katastrofálny výber. Nepochopil som prečo nevybrali niekoho, kto sa na Sellersa aspoň trochu podobá. Ten idiot, okrem toho, že je policajt a idiot, nemá s Clouseaom nič spoločné. Pobaví iba Dreyfus, nového Clouseaua je utrpenie sledovať. Nezabudnuteľnú hlášku inspektora Dreyfusa: "Mít tak deset takových jako je Clouseau, zničil bych celý svět..." , by som pozmenil na " Natočit deset takových pokračování a kinematografii srovnáme se zemí..." 40%. ()

Reklama

lekr 

všechny recenze uživatele

Takové fiasko to teda ještě není ale tohle je bezpochby nejhorší díl Růžového pantera. Malé výstupy Nivena nebo Loma sice potěší ale Robert Wagner nemá žádný komediální talent a je stejně trapný jako jeho postava....udělat Růžového Pantera bez Sellerse je filmařský oříšek který se někdy teda povedlo rozlousknout ( Syn růžového pantera ) ale tenhle film je už opravdu na pomezí podprůměrnosti.....v porovnání s tím panterem se Stevem Martinem je to ale pořád ještě dobrý.... ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Naštartovať novú sériu sa tvorcom nepodarilo. Zmaril im to divácky nezáujem. Z jednej strany je to aj logické, Clouseau sa nedá nahradiť žiadnym iným babrákom, nech už je akokoľvek vtipný. Ako rarita to nieje na zahodenie, niektoré gagy sú podarené a dej ubieha pomerne svižne. Ako jednoduchá komédia obstojí. ()

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Hned první Sleightovo vystoupení ve filmu není vůbec dotaženo do konce. Předtím se jen kecá a já se nudil. Pak to trošku dostane šťávu, ale pan Sellers tu prostě chybí. Chybí jeho potřeštěná mluva. Ta především. Jeho kousky prostě pan Wass prostě nezvládá. V každém případě je to koukatelný film, ale prostě klasika to není. 2015030810644/11023 ()

Galerie (10)

Zajímavosti (9)

  • Roger Moore (Clouseau) své scény natočil všechny za jediný den v Londýně. V tu dobu tady točil také Chobotničku (1983). (HappySmile)
  • Tento film je jediný ze série Růžových panterů, ke kterému nebyl vydán soundtrack. (HappySmile)
  • Film se pokoušel z postavy Cliftona Sleigha udělat dalšího inspektora Clouseaua, který by figuroval v nové sérii Růžového pantera. Tahle myšlenka se ale nikdy neuskutečnila. O deset let později sérii znovu oživili a natočili díl v hlavní roli s Clouseauovým synem s názvem Syn Růžového pantera (1993). (HappySmile)

Reklama

Reklama