Nahoru a dolů (TV seriál)

Eastbound & Down

Komedie / Sportovní

USA, 2009–2013, 13 h 56 min (Minutáž: 26–31 min)

Danny McBride, Steve Little, Katy Mixon, Elizabeth De Razzo, John Hawkes, Andrew Daly, Ben Best, Tim Heidecker, Ken Marino, Efren Ramirez, Ana de la Reguera, Jason Sudeikis, Marco Rodríguez, John Cothran Jr., Justin Miles, Don Johnson, Michael Peña, Will Ferrell, Craig Robinson, Eddie Diaz, Joaquín Cosio, Matthew McConaughey, Lily Tomlin, Deep Roy, Kevin Wayne, Nelson C. Grande, Adam Scott, Cullen Moss, Zac Gardner, Rhoda Griffis, Gina Gershon, Danny Vinson, Gilland Jones, Jody Hill, Candace Evanofski, Scott Anderson, Tim Ware, Seth Rogen, Vaughn Wilson, Sacha Baron Cohen, Daniel Greene, Jon Michael Hill, Lauren Crawford, Lorynn York, Lindsay Lohan, Michael Rosander, Rochelle Aycoth, Jana Allen, Jillian Bell, Jon Reep, Kristen De Luca, Vida Guerra, Omar J. Dorsey, Chandler Massey, Ike Barinholtz, Libby Blanton, Michael Beasley, Mariano Mendoza, Alex ter Avest, Robin Mullins, Joe Montanti, Jill Jane Clements, Jennifer Irwin, Quentin Kerr, Murielle Telio, Scott Clackum, Jandres Burgos, Hakim Callender, Shannon Eubanks, Joe Inscoe, Christopher Douglas Reed, Jerry Minor, Darrell Rackley, Stan Houston, Craig Gellis, Bryan Adrian, L. Warren Young, Simon Rhee, Erick Chavarria, Marlene Forte, John Carcieri, Marilyn Manson, Alexander Skarsgård, Deacon Dawson, Sylvia Jefferies, Mona Sishodia, Megan Hayes

Tento seriál má snad reflektovat současný americký život, ukazovat tu jeho horší stránku. Člověk by až nevěřil, jak to může být zábavné. Potom, co jsem se překousal přes hnusáctví hlavního hrdiny a zvykl si na jeho způsoby, začal jsem mu fandit a zároveň se těšit, kdy si to zase zavaří, kdy někoho zase poníží a kolik přátel zase ztratí. Tento antihrdina je mi v podstatě dost blízky.(22.4.2011)

"There is no I in team, but there is U in cunt." Danny McBride sa definitívne zapísal do dejín a na svet priviedol postavu, ktorá sa už teraz stala kultom. Kenny Powers je kolosálny dement, ktorý na míle predbieha hocičo, čo stvárnil Will Ferrell. Sexistický, xenofóbny, arogantný, vulgárny, egocentrický bastard, ktorého si nemožno nezamilovať. Žiadna servítka pred ústami, fuckovačka od prvých minút, nahé ženské a brutálny hrubozrnný humor. Vrcholom sú motivačné prejavy Kennyho Powersa a to nielen z jeho legendárnej audioknihy I'm fuckin' in, you're fuckin' out... "I'm the man who has the ball. I'm the man who can throw it faster than fuck. So that is why i am better than everyone in the world. Kiss my ass and suck my dick... everyone. "(26.1.2011)

Kenny Powers býval profi baseballistou, tváří z titulních stran, hvězdou divokých mejdanů a miláčkem davů. Jak šel čas, tak kariéra šla tam kam Kennyho osobnost. Okolnosti ho nakonec přivedou zpět do rodného městečka a donutí příjmout volné místo učitele tělocviku. Komediální seriál z produkce HBO Nahoru a dolů je přesně takový jaké jsou skoro všechny role Danny McBrida – pokud jste vyznavači vulgárností, sexismu, primitivnosti , arogance, buranství a dalších Dannyho specialitek, otevřete pivko, posaďte si na klín lehkou děvu a nechte se bavit.(17.12.2010)

Skvelá záležitosť, ktorá má jedinú chybu - že prvá séria má len 6 častí. Dúfam, že druhá séria bude mať častí viac. Charaktery sú vtipné, počnúc looserom Kennym, ďalej jeho najlepším kamarátom/asistentom Steviem(jeho "prerod" je to najvtipnejšie, čo som za dlhú dobu videl) atď atď...A nedá sa zabudnúť na výborné dvojepizódové Willove cameo. Eastbound and Down sa od tých klasických sitcomov odlišuje dosť, či už originalitou, R-kovosťou, previazanasťou príbehu-kde jedna časť končí, druhá začína a ku koncu dokonca pridá aj fungujúci dramatický rozmer. Bravó HBO, tlieskam a klaniam sa.(19.4.2009)

[První série] Hledali jste většího kokota než je David Brent, Michael Scott a Andy Millman dohromady? Danny McBride je skvěle padnoucí do role extrémně egoistického vidláka co si nevidí do huby, až má člověk chuť mu jít jednu vrazit. Partička od Zprávaře a kolem Davida Gordona Greena (tenhle kluk má fakt talent) si trochu blbne na HBO a je to moc velká psina - tahle svoboda co všichni zainteresovaní tvůrci dostali je velmi prospěšná. 1. sezóna 80 % 2. sezóna 85 % [Třetí série] Nevěřil jsem tomu, ale po výborné zastávce v Mexiku začal Kenny Powers nadhazovat ještě lépe, a ač je po třetím striku se seriálem konec, zůstanou nám výborné vzpomínky na nejstylovější charakter televizní historie. Kenny, budu tě uctívat, bude na tebe referovat a budu tě doporučovat i v českých buranských hospodách. 3. sezóna 90 %(15.4.2010)