Nahoru a dolů

(TV seriál)
  • USA Eastbound & Down
Komedie / Sportovní
USA, (2009–2013), 13 h 56 min (Minutáž: 26–31 min)

Danny McBride, Steve Little, Katy Mixon, Elizabeth De Razzo, John Hawkes, Andrew Daly, Ben Best, Tim Heidecker, Ken Marino, Efren Ramirez, (více)

Série(4) / Epizody(29)

Kenny Powers (hraje ho spoluautor scénáře Danny McBride) býval baseballová jednička a hrál v první lize, ale do cesty mu vstoupily dvě věci: pokles formy a nesnesitelná povaha. Poté, co jeho skvělá kariéra pohasla, mimo jiné i proto, že byl nařčen z užívání steroidů, se Kenny vrátil domů do rodného města v Severní Karolíně, kde s nechutí nastoupí jako záskok za učitele tělocviku. Bydlí u svého bratra Kevina, ale i když je na dně, vydoluje v sobě odhodlání udělat všechno pro to, aby se vrátil... (HBO Europe)

Trailer 2

Matty

Až do posledních minut (a nejvíce posledními minutami) poslední epizody krutý seriál. Zvlášť v nakládání s protagonistou, kterému to ale patří. Kenny Powers je bezprecedentní hovado. Krom sebe samého nedokáže nikoho milovat, namísto ohledů bere steroidy a (což je vlastně docela fajn) nezná přetvářku. Z toho, co řekne, vždy přesně víte, na čem jste. Kenny Powers nijak neskrývá, kým je a oč mu jde. Stejnou bezohledností vyniká celý seriál, ukazující s nadsázkou, na jakém „principu“ fungují Spojené státy americké. Kdo není vítěz, je looser, být někde mezi znamená nebýt. Mimo ostré satiry, vybroušených hlášek a humoru bourajícího hranice vkusu nabízí Nahoru a dolů také překvapivě dojemné okamžiky, kdy mi toho kreténa bylo skoro líto. Každý ze dvou režisérů dokázal do seriálu, vystavěného jako celovečerní film, přispět tím nejlepším ze své tvorby. David Gordon Green dříve natočil několik kritiky ceněných dramat, Jody Hill dvě obhroublé komedie. V obou si zahrál Danny R. McBride, potenciální nástupce již trochu vyčichlého Willa Ferrella. Pár dalších podobných rolí a jeho koncentrát odvrácených stránek amerického smýšlení bude vycizelován k dokonalosti. 80% ()

Malarkey

Kenny Powers je prasák, ujíždí na drogách, po řadě neúspěchů si stále myslí, že je borec, který je na vrcholu a zrovna dorazí do svého rodného města. Nutno dodat, že ho právě vyrazil i ten nejhorší baseballovej klub, kterej si to mohl dovolit a jeho sláva je skutečně za zenitem. To si ale on nemyslí a při příjezdu do města ukáže, že on je ten nejlepší a všichni kolem něj se budou minimálně plazit, pokud teda nebudou sjetý. Eastbound and Down je tak ve výsledku jeden z těch typů komediálních seriálů, který mě dokázal zaujmout hnedka na první pohled. Dokázal to nejen oním hlavním hrdinou, kterej se svým chováním nenápadně podobá Dr. Housovi, nutno dodat, že tihle sráčové v seriálech poslední dobou táhnou nejvíc, ale také samotným humorem, který není přesně to, co byste od komedie očekávali. No holt je dost vostrej a ne každýmu sedne. Mě ale bavil a rád se podívám, jak se to s Kennym zvrhne dál. ()

KarelR

Založit seriál na tom, že je hlavní hrdina donebevolající kretén, kterej si nebere servítky a s upřímností sobě vlastní fu*kuje všechny okolo, mohla fakt jenom parta kolem Willa Ferrella. Danny McBride si tyhle výsady užívá v šesti dílech Eastbound & Down jako baseballová star, která se po ztroskotání zářný kariéry vrací do rodného města, aby se tu začlenila do běžnýho života a nabalila svoji dávnou lásku ze střední. Kenny Powers je hrdinou, se kterým většina lidí nevydrží ani jednu epizodu, ale pokud vám jeho styl humoru sedne, budete se bavit královsky. Celej seriál je něco jako eRková verze Školy rocku říznutá Pineapple Expressem (díly režírovali Jody Hill, David Gordon Green a Adam McKay), ve který dostali všichni možnost se pořádně vyblbnout a ukázat, že se daj životní moudra podat i jinak. Jak říkám, není to pro každýho, ale Kenny a jeho audiobook “You’re Fu*king Out, I’m Fu*king In” mi připravili šest hodně zábavnejch půlhodinek. "If there's one thing I hate, it's losing. If there's two things I hate, it's losing and getting cancer." (Sorry za nespisovnost, jinak to znělo ještě hůř) ()

B!shop

Naprosto ultimatni mega masakr. Sest skoro pulhodinovejch epizod o tom, jak nejvetsi srac pod Sluncem, kdysi hvezda baseballu, dneska troska, vlitne do svyho rodnyho mesta, narve se do domu brachovi, nastoupi jako ucitel telocviku, z jednoho ucitele si udela poskoka, druhou ucitelku zacne balit, sezene si dealera a kurvu a vsechny v okoli zacne nehorazne prudit, urazet a nasirat. Nic mu neni svaty, kazdyho vyfuckuje na sto zpusobu. A i kdyz vetsina hlasek sestava z fuckovani, stejne to jsou kurevsky perly, ktery by se mohli tesat. Fakt by me zajimalo, kdo vymyslel postavit serial na tom, ze je hlavni hrdina nejvetsi kreten, ale svym zpusobem mu clovek musi i fandit, protoze vetsinou to je sice naprosto ultra sprosta komedie, ale obcas to je taky docela vazne minena depka o koncich kdysi hvezdy. Navic McBride je opravdu buran k pohledani, pravdepodobne jeho nejlepsi role do ktery se stoprocentne hodi a skvele si ji vychutnava. Jen to priserny haro si moh odpustit. Z vedlejsich stoji za zminku dvou epizodovy cameo Ferrella, kterej neni o moc mensi srac a navic ma ultimatni blondaty haro. Proste uz jsem nektery dily videl nekolikrat a porad je to naprosto totalni prdel. "Kazdej chtel kus myho hovna." ()

Superpero

Komediální seriál s jedním z nejdrsnějších typů humoru, co jsem viděl. Všichni jsou tam furt sprostý a hlavní hrdina je fakt strašnej čurák. Některý momenty fakt hodně vtipný (soulož ředitele, nebo nachcanej ředitel na grilovačce), některý vyzněly dost rozpačitě, ale nejvíc mě dostal ten konec. To jsem fakt nečekal :) ()

• Když je Kenny (Danny McBride) u April (Katy Mixon), tak jí vezme DVD. Na stolku, u kterého stál v předešlém záběru, ale DVD nebylo. (Duoscop)