Nahoru a dolů (TV seriál)

Eastbound & Down

Komedie / Sportovní

USA, 2009 - 2013, 13 h 56 min (Minutáž: 26–31 min)

Danny McBride, Steve Little, Katy Mixon, Elizabeth De Razzo, John Hawkes, Andrew Daly, Ben Best, Tim Heidecker, Ken Marino, Efren Ramirez, Ana de la Reguera, Jason Sudeikis, Marco Rodríguez, John Cothran Jr., Justin Miles, Don Johnson, Michael Peña, Will Ferrell, Craig Robinson, Eddie Diaz, Joaquín Cosio, Matthew McConaughey, Lily Tomlin, Deep Roy, Kevin Wayne, Nelson C. Grande, Adam Scott, Cullen Moss, Zac Gardner, Rhoda Griffis, Gina Gershon, Danny Vinson, Gilland Jones, Jody Hill, Candace Evanofski, Scott Anderson, Tim Ware, Seth Rogen, Vaughn Wilson, Sacha Baron Cohen, Daniel Greene, Jon Michael Hill, Lauren Crawford, Lorynn York, Lindsay Lohan, Michael Rosander, Rochelle Aycoth, Jana Allen, Jillian Bell, Jon Reep, Kristen De Luca, Vida Guerra, Omar J. Dorsey, Chandler Massey, Ike Barinholtz, Libby Blanton, Michael Beasley, Mariano Mendoza, Alex ter Avest, Robin Mullins, Joe Montanti, Jill Jane Clements, Jennifer Irwin, Quentin Kerr, Murielle Telio, Scott Clackum, Jandres Burgos, Hakim Callender, Shannon Eubanks, Joe Inscoe, Christopher Douglas Reed, Jerry Minor, Darrell Rackley, Stan Houston, Craig Gellis, Bryan Adrian, L. Warren Young, Simon Rhee, Erick Chavarria, Marlene Forte, John Carcieri, Marilyn Manson, Alexander Skarsgård

Založit seriál na tom, že je hlavní hrdina donebevolající kretén, kterej si nebere servítky a s upřímností sobě vlastní fu*kuje všechny okolo, mohla fakt jenom parta kolem Willa Ferrella. Danny McBride si tyhle výsady užívá v šesti dílech Eastbound & Down jako baseballová star, která se po ztroskotání zářný kariéry vrací do rodného města, aby se tu začlenila do běžnýho života a nabalila svoji dávnou lásku ze střední. Kenny Powers je hrdinou, se kterým většina lidí nevydrží ani jednu epizodu, ale pokud vám jeho styl humoru sedne, budete se bavit královsky. Celej seriál je něco jako eRková verze Školy rocku říznutá Pineapple Expressem (díly režírovali Jody Hill, David Gordon Green a Adam McKay), ve který dostali všichni možnost se pořádně vyblbnout a ukázat, že se daj životní moudra podat i jinak. Jak říkám, není to pro každýho, ale Kenny a jeho audiobook “You’re Fu*king Out, I’m Fu*king In” mi připravili šest hodně zábavnejch půlhodinek. "If there's one thing I hate, it's losing. If there's two things I hate, it's losing and getting cancer." (Sorry za nespisovnost, jinak to znělo ještě hůř)(23.3.2009)

Ojedinělá koncentrace kokotství a zmrdství v jedné postavě, která je přesto nakonec vlastně sympatická. Když už se zdá, že provede něco opravdu nemístného, tak se na chvíli uklidní... aby po chvíli udělal nějakou ještě větší sviňárnu. A zbytek postav... darmo mluvit. Všechno jsou to magoři a podivíni, hlavně Kennyho poskok Steve, to je takový Kenny light, zbytek postav už není vyloženě ujetý a taky málokterá z nich má trvanlivost víc než jednu nebo dvě řady. Kdo má rád drsný a vulgární humor, bez obav po tomhle sáhněte a zatleskejte prosím tvůrcům - asi není moc lidí, co by dokázali vyplodit takovouhle ujetost.(9.3.2014)

Tohle se opravdu těžko popisuje. Geniální záležitost s prvky Frat Packu (Ferrell s bílym hárem rozhání dav baseballovou pálkou) a tunou dokonalých hlášek. Danny R. McBride si svojí roli egoistického blbce úživá na plno. Škoda jen, že v posledních dvou dílech tenhle kratičký seriál ztrácí svoje tempo a originalitu. Začne se hrát na vážnější notu a vy už víte, kam směřuje. Každopádně nasmál jsem se hodně a často hystericky. -"Just like in life, all of my successes depend on me. I'm the man who has the ball. I'm the man who can throw it faster than fuck. So that is why I am better than everyone in the world. Kiss my ass and suck my dick, everyone."(1.5.2009)

Kenny je ten největší čůrák a nezaslouží si obdiv ani slitování, jenže ho prostě musíte milovat. Danny McBride si zahrál ukázkovou svini a hláškovací mašinu, což mu jde ze všeho nejlíp. Co díl to hláška, přemýšlel jsem jak vymyslí další série a série v Mexiku je snad ještě lepší než ta první. Mioval jsem ty narážky a nekompromisní humor. Čistokrevná černá komedie a můžu konečně říct, že se nějaká televize nebojí natočit černočerný komediální seriál a nebojí se toho, že je nějakej Mexikánec zažaluje. Další věc je debilní Stevie, kterej je příšernej řiťolezec a situace do kterých se sám naveze jsou úžasný. Zatím mám shlédnutý 2 série a budu pokračovat ve 3. a finální 4. sérii, snad nebudu muset snižovat hodnocení. Nejlepší hláška: " Nespadni do řeky, aby si někdo nemyslel, že tam plave hovno"(6.1.2014)

• ZkuKol

Ano Kenny Powers je neuvěřitelný kretén, s neuvěřitelným sebevědomím a s tím souvisejícím pohledem resp. názorem na život. Jenže těch 6 půlhodinek je s ním docela nuda, ano občas se člověk pousměje, ale to je tak všechno. A že bych měl někdy u sitcomu pocit, že těch 26 minut je nějak dlouhých, to jsem též dlouho nezažil. Hodně sprostý, ale málo vtipný buranský komediální seriál, ve kterém si sahá Will Ferrell na své osobní dno...25%(2.6.2009)