Krásná Muriel (Sophie Marceau) nenašla nikoho, kdo by se o ni postaral. Bývala volná jako pták, po vážné autonehodě ale ochrnula a stala se vězněm svého vlastního těla. Leo (Christopher Lambert) neměl kam jít. Alkohol zničil poslední střípky jeho boxerské kariéry a zvláštní náhoda ho přivedla právě ke dveřím Muriel. Stal se její chůvou, kuchařkou, hospodyní, přítelem a pokusil se v ní probudit touhu znovu naplno žít… (oficiální text distributora)

Ukrizku

Co všechno lze vyjádřit bez pohybu těla! Příběh omezenosti a svobody rozhodování, drama lidské marnosti i vůle ke smyslu skýtá mnoho rozporů. Vše je uvěřitelné, jen chybí akcent ucelenosti a možná jsem přízemní, když přiznám, že jsem čekala alespoň jedno vyznání. Ale protiklady tří žen jsou žánrově neokoukané: kultivovaná, disciplinovaná, krásná, leč nehybná Muriel; neotesaná, živelná, ušmudlaná boxerka Lina a oddaná, závislá pečovatelka. Do poslední chvíle není zřejmé, kterou si Leo vybere. A proč vlastně? Vše nezodpovězené je zde možná tím nejopravdovějším, co prožíváme – stejně jako nedotažená vášeň ve vaně. ()

Parisée

Líbí se mi, že film netlačí na pilu a nezabředává do patosu, jak je to u snímků podobného ražení téměř pravidlem, i když nevím proč. Život nikdy nekončí dokazuje že takové téma lze pojmout i jemněji, s dávkou romantiky a s tím, že vysvobození z osobních pout nemusí mít nutně podobu tragického konce. Nicméně si připadám trochu neukojený. Dějové linky, které "gradují" v posledních patnácti minutách by si zasloužily více pozornosti, aby se mohly patřičně rozvinout a dovyprávět. Je mi líto, že se tak nestalo. Za půlhodinu stopáže navíc by režisérovi nikdo hlavu neutrhl a příběh by přitom nabyl celistvosti a byl by konzistentnější. Tahle to vypadá, jakoby to chtěl mít režisér co nejdříve za sebou Po řemeslné stránce je tedy závěr jednoznačně nejslabší - kdyby se mu věnovalo tolik pozornosti, jako zbytku filmu, vypadalo by mé hodnocení docela jinak. ()

Callie

Krásná a velmi přirozená Sophie Marceau s úžasným dabingem, ušmudlaný Christopher Lambert, pořád jsem čekala, že ho do konce filmu zkulturní a nestalo se tak - což bylo asi jediné překvapení filmu. Jinak scénář 0, drama 0, překvapení 0, celkem asi slabé 2*, ale protože mám ráda pohádky i když od začátku vím, že Honza dostane princeznu tak 3*. ()

Mr. Movie

Tématicky našlápnuto k obvyklému citovému vydírání, ale překvapivě se právě to nekonalo. Hurá. Možná, že tím utrpěl trochu děj ve smyslu přímočarosti, ale konečně to bylo příjemné podívání. Hodnotím i jasný krátký konec a ne obvyklé melodramatické protahované citově vydírající scénu, abychom měli "pseudopocit" jakou že to mělo hlubokou myšlenku. ()

BarVo

Základnou chybou bolo obsadiť do komorného filmu herca, ktorý nevie hrať. Lambert - ako Tarzan z rodu opíc fajn, ale v ríši ľudskej hlboký podpriemer. ()

MUNRO

Nádherný film!!!!Vynikající citové drama zasazeného do neuvěřitelně exotického prostředí jižní Ameriky.Není nic dokonalejšího,než když se natáčí film o Kolumbii v Kolumbii.To je téměř rarita,žádné natáčení uměle vytvořeného prostředí v ateliérech,nebo v přizpůsobených lokacích někde v Bulharsku.Město Cartagena je jedním slovem náádherné!!Po zhlédnutí tohoto snímku si snad každý alespoň na pár minut,než kouzlo filmu odezní,musí říci,že dokud bije srdce,je pořád proč žít,v co doufat.Bez ohledu na to,je-li člověk zcela zdráv,či bojuje s jakoukoliv formou nemoci.Tyhle filmy je třeba točit! ()

skyfire

Film, který by mohl nudit, kdyby nebyl tak pěkný. + pěkný příběh tak nějak lidsky natočený + výborné herecké výkony + pěkné prostředí kde se film odehrává - film nějak rychle skončil, i když v něm bylo ještě hodně prostoru kde příběh rozvinout ()

julie_mie

Silný příběh, výborné výkony herců. Režie a kamera se povedly. Kritici výrazu Christophera Lamberta nechť si uvědomí, že očima uhraje horko těžko co, protože bez brýlí je téměř slepý a čočky nosit nemůže. Líbí se mi jeho francouzština. Sophie se po pauze (několika nudných a bezobsažných filmech) doufám dostává opět do formy. ()

chamonix

Ta holka nikdy neviděla kvadruplegika ani z rychlíku. Na to nestačí jen ležet jako prkno. Proti Sophii předvedl ošetřovatel přímo Oscarový výkon. Takhle má hrát zdravá ženská někoho, kdo skončil na vozíku. ()

tata22

Film přesně podle mého gusta. Výborné herecké výkony, skvělý scénář. Solidní umělecký dojem. Jen více takových filmů. Určitě přes 80%. Těch co nepochopili je mi líto, nevím proč se na takové filmy vůbec dívají a co vlastně očekávají... Nechápu ()

medulinka

Oba představitelé zahrají svoji roli výborně. Pro některé diváky je film nudný, píší, že jsou vynechané důležité věci a je smutný. Život ochrnutého člověka , ale není radostný , jen díky lidem kteří se mohou řadit do skupiny přátel se dá říci ŽIVOT NIKDY NEKONČÍ . V tomto snímku bylo vše , vše tak jak to doopravdy je . Sophie Marceau i Christopher Lambert se dokonale vžili do své role. ()

drovi

Krásny ľudský príbeh o životnej tragédii zahrala Sophia excelentne. Keď plakala, mal som slzy v očiach aj ja a keď sa usmievala smial som sa aj ja.Lambertove výrazové prostriedky sú pre taký film nepoužiteľné a jeho emócie sú na bode mrazu. Asi to bol aj jeho najlepší výkon ktorý po Highlanderovi podal.Celé to bolo ladené pozitívne a je to jednoznačne aj motivačné pre všetkých, ktorí sa ocitnú na životnej križovatke. Život nikdy nekončí. ()

andy60

Film založený na citech, na lidském přístupu, na vnímání života samotného. Přesto mi tam něco chybělo, snad to chtělo více emocí a hlavně lépe zpracovaný konec. Podobně laděný Hlas moře u mě bodoval více. ()

mirika39

Takmer navlas rovnaký príbeh, ako Nedotknuteľní z roku 2011, ktorý bol nepochybne najlepší z najlepších a mimo iného, mal aj mnoho vtipných prvkov. L'homme de chevet má tú výsadu, že tu bol skôr, ale chvíľami to bola naozaj nuda. Čo ma však vyslovene vyviedlo z miery, bol neurčitý koniec. Neviem či to hlavní hrdinovia prežili, alebo len proste nechcem akceptovať fakt, ak to neprežili. ()