Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

matezzz

Rozhodně o dost lepší než dvojka. Oba hlavní hrdinové své "umění" vzájemně doplňují... pokračování je už ale dost trapné... ()

hans500

Spojit dva béčkové akční herce Van Dammea a Lundgrena byl výborný tah. Ve filmografii obou patří "Univerzální voják" k tomu nejlepšímu co natočili. Na akční béčko dobrý scénář, nadprůměrná Emmerichova režie, perfektně natočená akce a slušné výkony obou herců (tedy nic světoborného, ale přiliš nepřehrávají, především Van Damme) a navíc kvalitní hudební doprovod. ()

Mrkvič

Jeden z mála akčňasů, kde se sešly dvě akční hvězdy ve vrcholné formě. Lundgren je báječně zlý a Van Damme skvěle přitroublý (což k jeho hraní sedělo). Všechna akce vypadá skvěle i po hodně letech a místy je to i sranda. ()

lennyd

Americká vláda rozjíždí potajnu další projekt - jak uchovat vojáka živého i po smrti, a při té příležitosti mu trochu zvýšit sílu, odolnost a tak vůbec. A kde jinde vzít dostatek materiálu, než ve válkou zmítaném Vietnamu. Tak se do projektu (proti své vůli, a vlastně po smrti) dostanou i poručík Scott (Dolph Lungren) a Luc Deveraux (Jean Claude Van Damme). Ale při jedné akci si začne Luc Deveraux vzpomínat na svoji minulost - a za pomoci reportérky Veronicy Roberts se snaží celý výzkum odhalit. Ale to si nenechá líbit poručík Scott, který má s Deverauxem nevyřízené účty ... Byly časy, kdy ještě filmy byly jakž takž originální, herci museli vše oddřít (ne jak dneska za vším hledat speciální efekty) a Jean Claude Van Damme byl vycházející akční hvězdou (a Dolph Lungren nebyl ještě tak provařenej). Univerzální voják je jedním z filmů, který jsem viděl poprvé na ošuntělé videokazetě. Dnes je výhodou, že si člověk může vychutnat záchvěv historie i v vcelku dobré kvalitě - i když ani to tento film z průměru nevytáhne. Ale je fajn, že člověk může jen tak vypnout a docela se pobavit ... ()

ywo666

No sklamanie. Hlavne súboje odfláknuté. Lungren s Van Dammom majú choreograficky na viac ako tu predviedli. A Simon Rhee a M.J. White tu nepredvedú absolútne nič. Takže s pohľadu filmu plnom martial art hercov trpká slabota. Odhliadnuť ale od toho film sa celkom podaril. Nemôžem si pomôcť, ale Dolph Lundgren mi prišiel super a považujem ho za lepšieho herca, ako je Van Damme, Seagal a pod. Emerich patrí k mojim obľúbeným režisérom (kľudne ma ukameňujte) a aj tu čo to zachraňuje jeho réžia. Dokopy je to tak 65%. Lepšie súboje išiel by som na 4*. ()

Chris Masters

Jeden z Van Dammovo nejlepších filmů.I Lundgrenovo, který ve své nejlepší roli, nepočítaje Rockyho a Expendables, předvedl parádní výkon v roli serganta Endrewa Scotta.Povedený film na akční večerní klasiku 80. let. ()

Iroquaise

Rolland Emmerich tady předvádí, že umí udělat věc tak, aby dobře vizuálně vypadala, působila áčkově a epicky....v podstatě čti "umí napodobovat výpravný vizuální styl"......ale to je tak všechno...neumí akci a na větší ploše je nevýraznej a studenej jak psí čumák....... ()

rockwoman

Vzpomenu si na scénu v bistru a musím se smát. / " Hanku je tady nějakej somrák,asi nemá prachy." / :-) Příjemná akční záležitost k odreagování,kterou mám pořád stejně ráda, jako když jsem jí viděla poprvé. ()

noriaki

Profesní vrchol Jean-Claude Van Damma i Dolpha Lundgrena. Kdyby to vyšlo, tak by je to oba nakoplo do první ligy. Finančně to úspěch byl, ale jediný kdo dostal pozvánku k lepším projektům byl režisér Roland Emmerich. Občas si myslím, že Hollywood řídí idioti, ale rozhodnutí jako tahle napovídají, že exekutivci ve vedení ve skutečnost moc dobře ví, co dělají. Univerzální voják je totiž produkt své doby. Béčko z časů, kdy se velikost filmu poměřovala počtem explozí, zdemolovaných aut, centimetrů přes biceps a kopů s otočkou. Nic víc tu ani není. Jestli má příběh nějaký přesah, tak prošuměl úplně stejně spolehlivě, jako ten z Aljašky v plamenech. ()

PetrPan2

Na to, že se jedná v podstatě o béčkový žánr je to dost dobré a chvílema i vtipné a to pravděpodobně díky režii Rolanda Emmericha. No a ve srovnání s dvojkou je to pak úžasné. ()

JohnSmith

Dlouho čekali fanoušci na setkání van Damma a Lundgrena v jednom filmu. Hvězdy béčkových akčňáků se sešli v průměrné akční sci-fi, která zrovna díru do světa neudělala,ale ve filmografiích obou svalovců patří k těm lepším kouskům.Lundgren si záporného seržanta pěkně vychutnal, zatímco van Damme se většinu filmu tváří celkem tupě a občas někoho nakope.Moc pěkná je však závěrečná bitka obou hrdinů. ()

shantim

Mně se tahle černá akční komedie líbila. Spousta dobrých hlášek, spousta kopanců a výbuchů diváka dobře pobaví. 62% hvězdiček ()

sskrblik

It´s okay to be gay :D... no dobře, je to průměr, což až na pár výjimek Emmerich předvádí téměř v každém filmu. ()

fefee

Veľmi podarené akčné sci-fi od Emmericha zjavne trocha inšpirované Terminátorom, ...zábavné a nenudiace. 3,5* ()

Sany33

Je dobré vedieť, že ľudia v 90. rokoch minulého storočia sršali nápadmi, ktoré sa odzrkadľovali aj na filmovej tvorbe tej doby. Kedy leteli akčné bomby ako napríklad tu "Univerzálny vojak". Reinkarnácia mŕtvych amerických vojakov z Vietnamu ktorý poslúchajú príkazy armády až kým im nehrabne je dosť uletený na to, aby sa chytil. Ak si k tomu všetkému pripočítame herecké esá tej doby ako je Van Dame čí Lundgren máme postarané o popcornovú zábavu na celý večer. Za mňa veľmi dobré. 81% ()

ravenir

Tehda jako -náctiletého se mi film líbil. Počítám s tím, že kdybych si jej teď pustil, nestačil bych se divit, ale už jej nikdy nechci vidět a ponechat si tak -náctiletou oblibu akčních filmů :-) ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

15.04.2014

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)