Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

Thomassi

Emmerichův první hollywoodský trhák je pro mě jedním z nejlepších Van Dammových filmů, o Dolphovi ani nemluvím. Spousta lidí vídí v tomto filmu pouze americkou mlátičku, která nemá nic do sebe. A já musím oponovat. My, co máme rádi Jean Claudea, takovýto snímek oceníme. A jak už jsem psal, jedná se o jeden z jeho nejlepších. Troufnu si říct, že v některých scénách je dokonce originální. Vidět řezat se Jeana s Dolphem, to je sen pro všechny milovníky těchto béček, na kterých jsme vyrůstali. Dolph je jako záporák bezkonkurenčně důstojný soupeř. Jeho vyšinuté chování bylo zvládnuto na jedničku, viz scéna s ušima nebo v supermarketu. A to ještě nemluvím o dalších přestřelkách, hláškách a takové destrukci benzínové pumpy. A já jsem jen rád, že Roland natočil tento film, pro mě je to kult tehdejší doby. 80%. ()

CageDepp

Jeden z filmů co jsem viděl asi nejvíckrát v životě. Lundgren je dokonalý. "Vojíne, když řeknu vyskoč tak řekneš, jak vysoko. Proč ti to neleze do tvý zasraný bedny. Tak mi ukaž, jak odkrouhneš tuhle rákosnickou zrádkyni. Jenom část hlášek co tam sází Lundgren to nemá chybu. ()

Derek

potom co emmerich ukazal co dokaze s malym rozpoctom v europe, dostal svoju prvu velku sancu v hollywoode aby sa predviedol coho je schopny so slusnym rozpoctom a dvomi karatistami na vrchole svojich karier (nakoniec UniSol v amerike nejako extra neuspel, ale popularita mimo USA bola velka). roland opat spolupracuje s dean devlinom (znova prispel rukou k dielu so scenarom, ktory by vsak neobstal ani v prvej triede zakladnej skoly a vacsinou vykrada napady a sceny ktore niekto pouzil uz predtym ako tomu bolo u Stargate a ID4) a spolu rozputali akcnu smrst kde nevybuchuju biele domy a prezidenti nelietaju v stihackach i tak je o zabavu postarane, ktora navyse patri u oboch svalcov k tomu lepsiemu z ich filmografie. ()

ilemas

Tenkrát na VHSkách klasika, velmi ceněný film, dnes už asi hloupost. Od dob skončení VHS jsem film dosud neviděl, nevím jak bych hodnotil dnes. ()

balba

Výborný akční film , kterému nechybí napětí , ale ani akčnost a svižné tempo.Herecké obsazení taky není špatné. ()

Joe321

Univerzální voják je asi to nejlepší z filmografie jak Lundgrena, tak Van Dammea. Tyhle ranné devadesátky měli ještě hodně z osmdesátých, ale zároveň lepší zpracování své doby. Je to napínavý, akční a svým způsobem vtipný (hlavně hláškující Lundgren v druhé půlce filmu). Vždycky se na to rád podívám znova, i když tenhle film nepatří mezi moje nej svého druhu. -"Say good night, asshole." -"Good night, asshole." ()

lekr

Tenhle film prostě žeru!! Výborná akce, boží vtipy a skvělí Van Damme a Lundrgren!! Správná béčková akční řežba se vším všudy!! ()

Giggo

Jedna "vzpomínka" na 80tky. Parádní akce dvou bouchačů, troška toho příběhu, nějaká ta scifi atmosféra, ale hlavně svaly a krev. Vše je tu na svým místě a jako odpočinkovej film se dá shlédnout i po 20letech znovu. ()

peto12

Výborný film od van Dammeho, ktorý ma baví stále, v ktorom je samá akčná akcia. Výborný herec Dolph Lundgren ako GR 13. ()

Martin741

Universal Soldier 1 je najlepsi film z celej serie, o tom myslim, bez diskusie. Jasne je vidno, ze inspiraciu tvoria a tvorili zombie horory, Terminator a vietnamske opusy Olivera Stone-a a Francis F. Coppol-u. To vsetko je tu vkusne premiesane, okorenene mystickym scenarom a podciarknute kopou skvelych drsnych hlasok a brutalnej /ale uveritelnej/ akcie. Najlepsi Van Dammov Film, 90 % ()

Figu

Půjčím si krapet textu od kapely Škwor. "Oni nedostižný jsou, pro ně slunce vychází, problémy jsou pro ně hrou vyhranou!!! A tak světem procházej ani jeden není zlej, vtip a úsměv je provází - světovej!!! Každýmu hned pomůžou, aby všechno bylo fér, aby život mohli mít libovej!!! Budou pokračovat dál, dokud budou lidi zlí. Chcem se s nima taky smát. Bude líp!!! Jenže jeden už se odtrhl, originál jako Gott, jmenuje se seržant Scott - je kokot!!! Pošlem na něj Van Damma, ať dokope ho nohama a domlátí svalama - paráda!!! Já chci stárnout s Univerzálním vojákem!, vlastně každej borec po tom touží!!!" 95% ()

Jino

Van Damma zcela zastínil skvělý Lundgren, který se tady konečně našel. Záporáci mu sedí. Rocky IV a Univerzální voják jsou jeho asi nejlepší filmy. ()

Petoss1

Akčné ikony 90 - tych rokov Van Damme a Lundgren proti sebe ako univerzálni vojaci, určite si mali čo povedať. 65% ()

MrPierc

Vrchol kariéry JCVD, akční béčko, které má ale zajímavý scénář a většina lidí mu dává vysoké hodnocení kvůli tomu, že ho viděli jako malí a byl to jejich vzor (sentimentálně vysoké hodnocení), což chápu. Hit tehdejších VHS. ()

Rodriguez

Jeden z mála akčních sci-fi filmů, které nastartovaly devadesátkovou éru a ukončili super sezóny dvouch hereckých legend! 100% ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

15.04.2014

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)